Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Papeže by kvůli Hitlerjugend mohli chtít zabít, bojí se izraelská tajná služba

Papež Benedikt XVI. zítra navštíví v rámci své blízkovýchodní cesty Izrael. Jeho návštěvu budou provázet nebývalá bezpečnostní opatření, úřady se totiž obávají, že papeže by se mohli pokusit zavraždit náboženští fanatici kvůli jeho krátkému angažmá v Hitlerjugend. Píše o tom britský list The Times.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jack_rupnick

židé a pedofilie

23 ročný Joel Engelman, ktorý pred desiatimi rokmi navštevoval židovskú náboženskú školu "United Talmudical Academy" v Brooklyne, podal teraz na súd žalobu, podľa ktorej v škole podstupoval pohlavné obťažovanie zo strany riaditeľa školy Avrohoma Reichmana.

K súdnej žalobe sa rozhodol po tom, čo neuspel, keď sa sťažoval len v rámci náboženskej komunity. Pritom sa sťažoval až vtedy, keď sa dopočul, že aj iní chlapci mali s týmto riaditeľom podobné skúsenosti. Predstavení mu odporúčali neobracať sa na políciu a prisľúbili, že Reichmana z funkcie odvolajú, čo sa aj stalo, ale len na niekoľko mesiacov. Na súd sa obrátil po tom, čo riaditeľa opäť vymenovali do funkcie, akoby sa nič nestalo.

0/0
11.5.2009 15:39

jack_rupnick

Re: židé a pedofilie

Advokáti obetí molestácie v židovských komunitách hovoria, že toto nie je ojedinelý prípad. Úrad prokuratúry v Brooklyne minulý mesiac známil, že v Brooklyne eviduje 19 takýchto prípadov a tieto trestné činy sa pritom nevyskytujú len tam. Člen parlamentu štátu New York Dov Hikind, ktorý je sám ortodoxný Žid, hovorí: "Ak ste pedofil, stačí aby ste sa dostali do ortodoxnej komunity. Tam budete najbezpečnejší. Toto je veľmi smutné, že to musím povedať, ale je to pravda." ...

Scott Michels, ABC News: "Orthodox Jewish Community Struggles With Abuse Allegations"

0/0
11.5.2009 15:39

petr_sleder

Jen tak mimochodem.

Příslušnost papeže k Wehrmachtu je ostuda větší, než příslušnost vrcholných izraelských politiků k teroristickým organizacím Irgun, nebo Stern? :-P

0/0
11.5.2009 15:27

Ahaman

To by byla vcelku legrace,

kdyby nám židi zabili papeže....:-)

0/0
11.5.2009 9:55

takyjá

Re: To by byla vcelku legrace,

stačilo by, kdyby mu ji někdo vzal:-))))))))))))

0/0
11.5.2009 9:57

takyjá

Katolíci mají máslo na hlavě:-))

No, katolická církev je zločinecká organizace:-))má na svědomí

desítky milionů povražděných,upálených a okradených obyvatel evropy a

světa:-)))Spolupracovala a spolupracuje s dejakým zločincem a vrahem

národů:-))žehnala flinty a děla,která zabíjela i katolíky na jiné

straně:-)) 

0/0
11.5.2009 9:55

takyjá

Re: Katolíci mají máslo na hlavě:-))

  Je totalitní, protože nepřipustila a nepřipouští svoji

očistu a proto i některé své členy upálila:-))Závěrem,

každý ať si věří v co chce:-))třeba i v šutr:-)),ale prosím a´t

nemasíruje kebule těm,kteří o to nestojí:-)) i za jejich

peníze:-)povinně odváděné co 

0/0
11.5.2009 9:55

takyjá

Re: Katolíci mají máslo na hlavě:-))

  poplatek za TV

či rádio:-)) potřebným v těchto zdělovacích prostředcích:-))

0/0
11.5.2009 9:56

takyjá

Re: Katolíci mají máslo na hlavě:-))

Jinak katolící vymysleli mučení:-)) upalování a pálení knih:-))i těch co je napsali:-))vymysleli zabíjení lidí pro víru:-))myšlenky a názory:-)) no a to po nich později převzal fašizmus,komunizmus ,sionizmus a kapitalizmus v tom dodnes pokračuje:-))))))))))))))))))))))

0/0
11.5.2009 9:59

takyjá

Re: Katolíci mají máslo na hlavě:-))

zapomněl jsem ještě na islamizmus, vlastně všechny izmy se u nich přiučili:-)))))))))))))))))

0/0
11.5.2009 10:00

takyjá

Re: Katolíci mají máslo na hlavě:-))

ámen:-)))))))))))))))))

0/0
11.5.2009 10:03

proLogos

Re: Katolíci mají máslo na hlavě:-))

Jo jo, ty smajlíky jsou na pravým místě - směju se těm heslům taky, ovšem tak nějak trpce...

Nepravda vedle manipulací a lidských selhání..

0/0
11.5.2009 10:03

takyjá

Re: Katolíci mají máslo na hlavě:-))

Já to takto napsal jen proto, aby si lidé uvědomili,že není nic černé a druhé bílé.Že jedno i druhé má své chyby a bylo by na škodu obou, něco více, nebo méně podporovat k vlastní škodě:-))))))))))))))))))

0/0
11.5.2009 10:05

proLogos

Re: Katolíci mají máslo na hlavě:-))

Ano, přesně tak, jsme lidé a každý z nás má svou osobnost a do všeho ji promítá.

-

Tuším, že neobhajitelná (tudíž skrznaskrz černá) jsou tvrzení mnohých: "katolíci vymysleli mučení, upalování a pálení knih, i těch co je napsali. Vymysleli zabíjení lidí pro víru, myšlenky a názory, no a to po nich později převzal fašizmus, komunizmus ,sionizmus a kapitalizmus v tom dodnes pokračuje"

Co římská říše, barbaři, starověk?

0/0
11.5.2009 10:13

proLogos

Re: Katolíci mají máslo na hlavě:-))

Manipulací pak je, že "katolická církev je zločinecká organizace, má na svědomí desítky milionů povražděných,upálených a okradených obyvatel evropy a světa. Spolupracovala a spolupracuje s dejakým zločincem a vrahem národů."

0/0
11.5.2009 10:16

babacek

Papeže by kvůli...

Svět je plný cvoků a tak to mu může přece hrozit kdekoliv i když asi zde je to riziko o něco větší.:-/

0/0
11.5.2009 6:08

pes Muki

otazka

Kritici, snesli by jste v Cechach za premiera cloveka, ktery byl clenem komunisticke strany ?

0/0
10.5.2009 23:45

Archont

Re: otazka

Ja v Cechach nebydlim, ale nesnesl.

0/0
11.5.2009 1:02

_Aleister_

Jedna věc mi není jasná, proč se tolik bojí o jeho život.

když je to tady slzavé údolí a tam takové supr zážitky, a on má už věk, tak proč se tak klepou?

Navíc, má to být náměstek Boží na zemi, to se ho snad šéf zastane, ve Starém zákoně je spousta příkladů, jak to svým nepřátelům nandal ...

je to z mé stanu jednodušší přemýšlení, ale na termodynamické bilance živých soustav a tensorový počet časoprostorových variet si už nechci lámat zuby ...

0/0
10.5.2009 23:10

VašekS

Ubohost zpráv o návštěvě papeže

Jsem velmi zklamán ubohostí kvality, s jakou nás tyto noviny informují o návštěvě Benedikta XVI. v Jordánsku a Izraeli. Vlastně tyto noviny o tom ani neinformují. Nějak jsem se nedočetl kam papež jede, proč tam jede, s jakým cílem, co má na programu, s kým se setká, co těm lidem vlastně říká!!! Prostě jen hospodské kecy.

Ach jo. Ani se nedivím, že lidé na církev a papeže tolik nadávají. Když někdo neodebírá křesťanský tisk a nesleduje TV NOE nebo rádio Proglas nic se nedoví. Je to veliká škoda, protože tento člověk neváhá riskovat vlastní život pro to, aby usmířil lidi a pomohl těm o kterých se ani neví, že potřebují nějakou pomoc. Pro ty, kteří by se přece jenom chtěli něco dozvědět odkazuji na www.radiovaticana.cz .

0/0
10.5.2009 22:50

takyjá

Re: Ubohost zpráv o návštěvě papeže

No, katolická církev je zločinecká organizace:-))má na svědomí desítky milionů povražděných,upálených a okradených obyvatel evropy a světa:-)))Spolupracovala a spolupracuje s dejakým zločincem a vrahem národů:-))žehnala flinty a děla,která zabíjela i katolíky na jiné straně:-)) Je totalitní, protože nepřipustila a nepřipouští svoji očistu a proto i některé své členy upálila:-))))

     Závěrem, každý ať si věří v co chce:-))třeba i v šutr:-)),ale prosím a´t nemasíruje kebule těm,kteří o to nestojí:-)) i za jejich peníze:-))))))))))))))))))))))))))povinně odváděné co by poplatek za TV či rádio:-))

0/0
11.5.2009 9:53

zahorak1

Asi majú ...

...icíkovia svoj plán!! Tak, ako ho mali u Ferdinanda v Sarajeve!!

0/0
10.5.2009 22:24

rabín Šiml z Krakova

Re: Asi majú ...

...o Bartolomějské noci, popravě 27 českých pánů, zavraždění Valdštejna a o dvou pražských defenestracích nemluvě ;-D;-D;-D

0/0
11.5.2009 10:04

yawara

CIRKEV SILNE SPOLUPRACOVALA S NACISTY

Cirkev uzce spolupracovala s jednotkami SS a Vermachtu, vzdyt Italie byla nejlepsi pritel Hitlera,Mussoliniho nacisticka Italie byla silne podporovana financne Vatikanem. A tenhle nacisticky nynejsi papez je tomu jen dukazem, jak spjate koreny maji naciste s cirkvi.:-©(Y);-O;-€ Nechapu,jak jim muze nekdo verit, hlavne ze maji v desateru ...nezabijes!

0/0
10.5.2009 20:54

MSL314

Re: CIRKEV SILNE SPOLUPRACOVALA S NACISTY

A v čem podle Vás ta spolupráce církve s nacisty spočívala?

A nacistický papež? Víte, že byl v HittlerJugend, když mu bylo 14. Ale víte také jak byl aktivní, jak smýšlel a jak se choval? Já nechápu, jak můžete napsat takovýto soud. Myslíte, že papež, tehdy J. Ratzinger porušil desatero?

0/0
10.5.2009 21:26

yawara

Re: CIRKEV SILNE SPOLUPRACOVALA S NACISTY

Prominte pane,ja se ridim historii a ne vasim usudkem. Mate pravo si myslet o papezovi sve a ja sve. Nicmene na me strane jsou zcela presne historicke dukazy. Byl jsem krestan ,ktery dost podporoval cirkev a byvaleho papeze. Po infomacnim bumu jsem rozume konvertoval k ateismu. Moje rodina byla z pulky nacisticka a z pulky komunisticka,takze ja si drzim vzdycky usudek nekde uprostred a vim ,ze kazdy mlady nemec musel vstoupit do Hittler Jugend.Nicmene take vim,k cemu Hittler Jugend bylo vycviceno. K eiminaci nearijske rasy. Proto to desatero. Tim ze vstoupil do HJ se zavazal plnit jeji ucel,bez ohledu na to ci si mysli,ci jak se choval. Naopak ja si myslim, ze je velky pokrytec,ktery rika neco jineho a kona uz uple neco jineho. Neduveryhodny svaty muz. Vatikan udelal chybu jeho zvolenim, podkopal si uz tak znicenou autoritu u mnoha krestanu po celem svete.O chovani J.Ratzingera je zcela zbytecne s vama debatovat,vy ho obdivujete a chranite a ja jim opovrhuji a zatracuji.

0/0
10.5.2009 21:47

yawara

Re: CIRKEV SILNE SPOLUPRACOVALA S NACISTY

A jeste pane,vite vubec co znamena Hittler Jugend? Hitlerova mladez, nevim co chcete na tomhle omlouvat, to snad pochopi i male dite a muze mu byt i mene nez 14 let.

0/0
10.5.2009 21:53

proLogos

Re: CIRKEV SILNE SPOLUPRACOVALA S NACISTY?

A Vy jistě také uznáváte, že člověk se vyvíjí celý život a odsuzovat ho za jeho konání ve 14ti letech (a už vůbec si myslet, že dva roky v HJ ho trvale pozmění) je kravina.

Navíc k objektivnímu posouzení Jeho smýšlení, aktivit a mizivé účasti na dění v HJ dnes lze použít jeho životopis - četl jste ho? Ohledně donucovacích prostředků k povinnému vstupu do HJ si lze něco vygooglit o říšském zákonu "O služební povinnosti mladých". Hodně o jeho nacistické "uvědomělosti" vypovídá jeho nenasazení v klíčových oblastech fronty či strategických jednotkách.

Dnes na Hitlera máme jasný názor, ale uvědomte si také, že v době války se plošně nevědělo o vyhlazovacích táborech, speciálně němcům byly informace z fronty značně zkreslovány propagandou atd atd..

0/0
11.5.2009 8:30

proLogos

Re: CIRKEV SILNE SPOLUPRACOVALA S NACISTY?

Ohledně spolupráce církve s nacismem, ukrývání židů a obecně chování tehdejšího papeže za 2SV: "http://cs.wikipedia.org/wiki/Pius_XII.#Holokaust"

Podle žid. diplomata Pinchase Lapideho církev zachránila za 2SV až 860 000 židů.

Odtud vyvozuji, že Ratzinger těžko mohl za války studovat seminář a zároveň být uvědomnělým nacistou. Církev třeba málokdy otevřeně kritizovala nacizmus, ale na základě předválečného konkordátu s Vatikánem si mohla beztrestně dovolit takové "šílenosti", jako nadále hlásat učení o rovnosti všech lidí/ras, Boží lásce ke všem bez rozdílu a především důraz na lidskost, soucit, odpuštění, atd. (za což se jinak v době války běžně střílelo - "pobuřování", "vlastizrada"...)

0/0
11.5.2009 8:51

zahorak1

Môj husitský pokrokový brat!!!

Najviacej ľudí na svete zabili ateisti. Čína (Mao Ce Tung) - asi 100 mil., Rusko (Stalin a spol.) - asi 50 mil., Nemecko (Hitler a spol.) asi 20 mil., japonsko (Boh cisár a spol. -- asi 25 mil., Francúzi ("Veľká francúzska revolúcia" a Napoleon - asi 4 mil., ...)!!!

Nebola lepšia voľba po Jánovi Pavlovi !!., ako je Ratzinger.

0/0
10.5.2009 22:10

MSL314

Re: CIRKEV SILNE SPOLUPRACOVALA S NACISTY

Težké reagovat...

Vy zřejmě víte, jak se J. Ratzinger choval, když mu bylo 14-18, čemu věřil, atd... Také víte, že ho obdivuji a chráním. A to z několika vět, které jsem napsal. Také určitě můžete dokumentovat v čem se papežovi skutky rozchází s jeho slovy...

Nicméně souhlasím s Vámi. Vy si něco myslíte a já také. Asi nemá cenu se navzájem přesvědčovat...

0/0
10.5.2009 22:12

pes Muki

Re: CIRKEV SILNE SPOLUPRACOVALA S NACISTY

Jo to si pamatuji, komuniste vzdy tvrdili,  ze papez byl zaujaty proti katolikum a byl mu sympaticky vyrok Hitlera, ze katolici jsou jeho nepratele. Ve stretnuti katolickeho Polska s protestanskym Nemeckem, fandil protestantum.Mussolini Hitlera nenavidel, obdivoval Lenina, spojenectvi s Hitlerem bylo vychodisko z nouze.

0/0
10.5.2009 23:42

optimistabob

Lidé

by měli být hodnoceni podle toho, co kdy udělali a ne podle toho, kam někdy patřili.

Osobně znám dost komunistů i antikomunistů, kterých si pro jejich  postoje a skutky vážím. Žádný režim, který se dostane k moci, nevyhlašuje veřejně co vlastně sleduje.

To ukáže až čas a u nás je rozšířený zvyk že po boji je každý generál.

0/0
10.5.2009 19:34

zberanek

Re: Lidé

Lidé musí být posuzování také za to, kde byli. Pokud byl někdo u komunistů nebo fašistů, mohl být naoko slušný, přesto musel být v těchto hrůzných organizacích něčím prospěšný a užitečný.

0/0
10.5.2009 19:46

Archont

Papez by tam mel spise pokrtit tyhle satanovi pohrobky.

At uz po dobrem nebo po zlem.:-P

0/0
10.5.2009 18:39

VentreSaintGrisII

Re: Papez by tam mel spise pokrtit tyhle satanovi pohrobky.

Jako níže znovu navrhuji, aby už pro jednou a navždy se rozhodlo mezi tímhle fráterníkem a těmi vypatlanými chasidy v přímém souboji. A aby to bylo fér, může si vzít sebou vlčáka (teda Vlka)..

0/0
10.5.2009 18:41

Archont

Re: Papez by tam mel spise pokrtit tyhle satanovi pohrobky.

To je pod papezovu uroven, rvat se s nejakymi smradlavymi chasidy.:-P

0/0
10.5.2009 18:45

Blanka z Bejrůtu

To je u židů normální

Zabili totiž Ježíška a zaměnili ho za komerčního Santa Clause :-P

0/0
10.5.2009 18:35

stary volic KSC

Re: To je u židů normální

Dva kamaradi, jeden Zid a druhej Nezid se potkaj. Ten Nezid da zidovi ranu do nosu a rika, vy hajzli jste zabili jeziska. A zid nato, ale to bylo pred 2000 lety. A ten kamos na to, jo,;-D ale ja to vim teprve od vcerejska.

0/0
10.5.2009 18:40

PanePávekJáNechciKTurkovi

Re: To je u židů normální

Dva kamaradi, jeden Zid a druhej Nezid se potkaj. Ten Nezid da zidovi

ranu do nosu a rika, vy hajzli jste zabili jeziska. A zid nato, to ja ale ne, to mozna odnaproti Lederer

0/0
10.5.2009 22:32

Ledovec

hm

koho zajímá vůdce největší legální mafie? :-P

0/0
10.5.2009 18:24

stary volic KSC

Re: hm

To je teda to nejchytrejsi co jsem tady dneska cetl. Moje ucta.R^

0/0
10.5.2009 18:25

la plana

Re: hm

To je teda to nejchytrejsi co jsem tady dneska cetl. Moje ucta.R^

0/0
10.5.2009 18:32

stary volic KSC

Re: hm

A ty jsi kdo ?

0/0
10.5.2009 18:37

PanePávekJáNechciKTurkovi

Re: hm

To je teda to nejchytrejsi co jsem tady dneska cetl. Moje ucta.R^

0/0
10.5.2009 22:33

stary volic KSC

V roku 1948

udelali v Zivnostenske bance z vratneho, ktery byl komunista, reditele. Ten druhy den rozdal vsem prihlasky do strany, a rekl, ze kdo nepodepise, toho vyhodi. Muj otec a vsichni, kteri meli male deti, si to urcite moc dlouho nerozmysleli. A kromne toho, kdo vedel co z tech opravdovych komunistu bude za svine. Rozdil je, byt komunista nebo byl u komunistu. A tak to bylo y v Treti Risi, akorat v cernem.

0/0
10.5.2009 18:22

Archont

Re: V roku 1948

No hlavne, ze si to dokazes omluvit soudruhu.:-P

0/0
10.5.2009 18:25

stary volic KSC

Re: V roku 1948

No tak k soudruhovi jsem se nedostal, ponevadz mi nebylo ani 20. Ale vy jste jimi byli, ty y ten s tim gauleitrem. Mate jeste pionyrsky satek pod polstarem a tady si hrajete na hrdiny, ponevadz asi nemate hlady kam padnout.

0/0
10.5.2009 18:31

VentreSaintGrisII

Re: V roku 1948

Že máš v rodině komunisty neznamená, že všichni. Někteří mají v rodině naopak politické vězně (děda 12 let v Leopoldově) a za pionýra by svým potomkům urazil palici. Takže podle sebe soudím tebe, co?...

0/0
10.5.2009 18:33

stary volic KSC

Re: V roku 1948

Y ty jsi je tam mel, nebo jeste mas. Tady muzes o tvem dedovi psat co chces, y kdyz je to smutne. Nebyl to ten vas Gustav Husak ?

0/0
10.5.2009 18:43

Najdete na iDNES.cz