Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Evropa nakonec Topolánka poplácá, lituje senátní odpůrce Lisabonu

Senátoři budou ve středu po ročním odkladu hlasovat o Lisabonské smlouvě. I její odpůrci připouštějí, že dokument Senátem projde. ODS, na které bude záležet, se totiž zachová jako ve Sněmovně - dodá potřebné hlasy. "Někteří to pro Mirka udělají," myslí si jeden z kritiků dokumentu, senátor Jiří Oberfalzer.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

common

Pane Prezidente

já, moje rodina, moji přátelé, kamarádi, známí, příbuzní, spolužáci, spolupracovníci Vás prosíme, nepodepisujte tu lisabonskou smlouvu a buďte alespoň Vy hrdý na tu naši krásnou zem, kterou si začínáme pomaličku krásně budouvat a postupně zkrášlovat. My si teď máme sem pustit tu evropskou verbeš? Ztratíme tím věškerou národní identitu, budou nám sem posílat samý žlutý, černý, líný a další podobný zloděje, budou nám nařizovat, kolik máme vyprodukovat mlíka, kolik obilí vypěstovat, jaké zákony mít, budou nám říkat jak, kdy a kde máme pracovat, co smíme a nesmíme...

 

To opravdu my češi chceme??? Lidi probuďte se, vždyť tohle je zase totalitní režim, žádná demokracie!!! (Y)EU

0/0
6.5.2009 17:51

dol

Česká republika je

hráz kapitalismu.................;-D;-D;-D

0/0
6.5.2009 7:21

dol

Lisabonská smlouva

je stopem pro České zloděje a korupčníky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;-D;-D;-D

0/0
6.5.2009 7:20

kamasutra.novakova

Pročpak asi ?

To bude zas Paroubek naštvanej :- )))). Klaus nechce EU jen proto, aby v českém korupčním bordelu náhodou EU svými naříyeními neudělala alespoň trochu pořádek. Klaus si vybudoval v 90. letech mocenské impérium a o to nechce přijít. EU by mu to mohla sebrat nebo minimálně hodně omezit. Bylo by asi dobré, aby si EU posvítila na české soudy - tam bych řekl, že je hodně úzké místo, které umožňuje provádět i Klaousovo lidem různé kšeftíky.

0/0
6.5.2009 6:41

whocares

Držte se, pane senátore!

Budete potřebovat odvahu proti té zkorumpované síle. Topol míří do brusele, buse tam dělat poslušnou hlasovací loutku a prodá nás všechny za pár šušňů...Rv

0/0
6.5.2009 1:29

ciankal

cemu rozumim

je, ze ODSka to nechce, aby si tady mohla delat co chce. :-©  Pritom ja z moravy radsi budu plnit rozkazy z Bruselu nez z Prahy ! Proc asi ?

0/0
5.5.2009 23:46

Hydrolog

Re: cemu rozumim

No vidíš. Já su z Prahy a taky budu radši poslóchat Brusel než Ratha, Klausa, Béma a podobné borce.:-)

0/0
6.5.2009 9:02

mildapr

To by mě zajímalo

Kam všichni, kteří tak neohroženě brojíte proti LS, vlastně chcete patřit? Evropa se integruje a kromě Irska (,které si to nakonec stejně rozmyslí,) přijala Lisabonskou smlouvu. Takže nepřijmout ji, znamená, že vlastně v EU nechceme být. To chcete zpátky k Rusku? Tak děkuji, já ne. A ODS, pokud bude nadále přistupovat k EU jako doteď na tom bude jenom tratit.:-/

0/0
5.5.2009 23:37

elverano

a

Od pana senátora je docela odvážné tvrdit, že ústavní soud postupoval špatně a rozhodoval v rozporu se zákonem  o ústavním soudu. Každý právník vám řekne,že soud je vázán návrhem navrhovatele. Pokud vím, tak senát ve svém návrh nenapadl smlouvu jako celek, nýbrž jen některá jednotlivá ustanovení, které v návrh uvedl. O těch US také jednal a rozhodl. Takže to není chyba soudu, ale senátu, který návrh připravoval.

0/0
5.5.2009 22:40

tumetuestumefaisdubien1

Re: a

http://janzeman.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=78523

0/0
5.5.2009 23:08

elverano

Re: a

Hezká to analýza,ale já s ní nesouhlasím. Ústavní soud se ve svém nálezu celkem dobře a logicky vypořádal s otázkou, zda smlouvu posuzovat jako celek nebo jen pouze její napadnuté a vytknuté části. Základní kámen té analýzy je § 71e z. o úst. soudu. Toto ustanovení ovšem pouze stanoví, jak má soud rozhodnout po projednání věci. Čili bud nálezem vyslovit nesoulad s ústavním pořádkem nebo nálezem rozhodnout,že takový nesoulad není. Dále to ustanovení říká, jaké má takový nález právní účínky. Ale v žádném případě zmíněny paragraf nestanoví ROZSAH předmětu řízení, tedy nestanoví v jakém rozsahu má být věc posuzována. To totiž má určit navrhovatel ve svém návrhu podle § 34 z.. o úst. soudu. Takže nějaké úvahy o tom, že úst. soud nerozhodl a neskončil řádně řízení a tudíž senát nemůže podle jednacího řádu o smlouvě jednat, jsou chybné.

0/0
6.5.2009 0:05

elverano

Re: a

argumentace ústavního soudu k otázce rozsahu přezkumu:

V první fázi se Ústavní soud zaměřil na zvážení procesní otázky rozsahu přezkumu, který bylo možno (podle navrhovatele a některých vyjádření) nutno zaměřit buď na celou Lisabonskou smlouvu nebo jen na v návrhu zpochybňovaná ustanovení této smlouvy. Ústavní soud předesílá, že v této souzené věci nehodlá rozlišovat, zda se jedná o řízení sporné či nesporné v klasickém pojetí civilistickém. Jde totiž o zcela specifické řízení o přezkumu ústavnosti mezinárodní smlouvy.

 

Ústavní soud se zde přiklonil k závěru (vycházejícímu analogicky z jeho konstantní judikatury v oblasti přezkumu právních předpisů), jenž se zaměřuje pouze na v návrhu kvalifikovaně napadená a odůvodněná ustanovení předmětné mezinárodní smlouvy.

0/0
6.5.2009 0:29

elverano

Re: a

Pokračování:

Aktivně legitimovaný subjekt tedy zatěžuje v uvedeném řízení, které je zahajováno z jeho iniciativy (tedy fakultativně), břemeno tvrzení, jež je povinen naplnit. Pokusu o úplnost ústavního přezkumu, nota bene s důsledky překážky rei iudicatae, a to zejména u rozsáhlých normativních textů, brání argument noetický (noeticky nesplnitelné); argument normativní se pak zakládá na tom, že ústavní úprava i zákonná úprava koncipují Ústavní soud do postavení soudu, a nikoli „výkladového místa“. Ústavní soud České republiky je soudním orgánem ochrany ústavnosti, je orgánem rozhodovacím, a není institucí poskytující jakákoli stanoviska či dobrozdání.

 

Ústavní soud tedy uzavírá, že přezkum jím provedený se koncentruje na ta ustanovení Lisabonské smlouvy, jejichž soulad s Ústavou České republiky (dále též jen „Ústava“) navrhovatel výslovně zpochybnil a předložil argumenty, které jsou v jeho návrhu obsaženy.

0/0
6.5.2009 0:30

587

Poplácat by potřeboval,

ale přes papulu ! ;-D;-D;-D

0/0
5.5.2009 22:20

wartas

Re: Poplácat by potřeboval,

 A Ty by jsi potřeboval aby jsi se probudil a nesnil . Své mindráky si vydindej jinde a na někom jiném. Děkuji.

0/0
6.5.2009 7:37

12345hanka

Poplácá?

Jako hodnýho pejska?

0/0
5.5.2009 20:39

zdeseny obcan

Re: Poplácá?

Obrazne.  Topol dostane teple koryto v Bruselu za to ze nas uspesne zaprodal.

0/0
5.5.2009 22:11

Psychor

mrtvý dokument

Lisabonská smlouva je mrtvým dokumentem a nemá cenu se jí tedy dále zabývat. I kdyby ji senátoři v nějakém pomatení smyslů schválili, tak tu naštěstí máme v čele státu pana prezidenta Klause, který své občany nezradí a lisabonský paskvil neratifikuje [>-] R^

0/0
5.5.2009 19:50

Vosta Jindra

Re: mrtvý dokument

až na to že o té mrtvosti si to nikdo nemyslí;-D Irsko smlouvu neodmítlo, jak si sand Klaus chvilku hloupě myslel a pokrčuje ve schvalování. Ostatně jako dvanáct dalších zemí od prvního irského referenda;-D

0/0
5.5.2009 20:18

Yurek

Re: mrtvý dokument

Dokud není podle brusele, musí se pokračovat. A co kdybychom my se rozhodli po ratifikaci po čase smlouvu "deratifikovat" Taky by to bylo v pořádku? Je to podle stejné logiky - tedy, jestli víte, co znamená slovo "logika".

0/0
5.5.2009 21:12

Vosta Jindra

Re: mrtvý dokument

Deratifikovat nelze z povahy věci. Od uzavření jakékoli smlouvy můžete opakovaně cuknout, ale jakmile ji uzavřete, už z ní nejde ven. Lisabon ovšem umožňuje z Unie vystoupit. Ať ho Irové schválí a odejdou. Ale nemůžou říct - chceme zůstat, ale bez Lisabonu, i když ho všichni ostatní chtějí. Není možné, aby jeden diktoval všem.

0/0
5.5.2009 23:46

ciankal

Re: mrtvý dokument

Vzhledem k tomu, ze Klaus je blb tak nevim nad cim se radujes ? Hromada lidi byla pri vstupu do EU nasrana, ze nebudou hned volne pracovni podmiky, ze nebude Sengen, atd. ...  a hlasovali proti. A ted ten sami blb / blbci rikaji, ze euro je na ho/vno, Lisabonska smlouva je na ho/vno. Takze mi z toho vypliva jedno - ti politici sou sprizneni s mafii a lidi co jim veri sou blbci.

0/0
6.5.2009 0:04

wartas

Re: mrtvý dokument

 Jsem proto aby Senát LS ratifikoval. Senilní dědek ať nechá těch podrazů,už jich

 nadělal dost. Jsem rád , že v Evropě konečně nastal a doufám že bude pokračovat

 mírový stav. To je pro všechny Evrpské národy to nejdůležitější ,ostaní je pro mne

 podružné.Řešit vše u stolu a nedat šanci padouchům ( v čele států) možnost vy-

volat silové řešení mezinárodních problémů.Je dosti velkého nebezpečí z východu. 

0/0
6.5.2009 7:29

Levandule

Re: mrtvý dokument

Mírový stav v Evropě mohl být přece už od roku 1918. Jenže Angláni a Francouzi začali dělat problémy kvůli nějakému Polsku. Evropa mohla být dávno sjednocena. Tos chtěl říct, viď...

0/0
6.5.2009 12:03

plexusbrachialis

pravda o ODS velrybar Gandalovic je podvodnik

 pravda o ODSjasné je, že Topolánek alias major Haluška, Dalík alias Armand Jean du Plessis, Tluchoř alias pasák přeběhlíků, Langer alias Capo di Tutti Capi , Řebíček alias jak Viamont ke štěstí přišel, Gandalovič alias Velrybář, Benda alias socka ze sněmovny a mnozí další, otevřeli Paroubkovi cestu k vládě .;-D;-D;-D

0/0
5.5.2009 19:33

ptačí chřipka

Re: pravda o ODS velrybar Gandalovic je podvodnik

;-DR^

0/0
5.5.2009 20:14

madqwert

LS

R^EU;-D

0/0
5.5.2009 19:33

12345hanka

Re: LS

Rv

0/0
5.5.2009 20:40

madqwert

oberfalzer by mel ODStoupit

:-©;-D

0/0
5.5.2009 19:33

ELAPHURUS

Věřte ODS

Ta nikdy účelově nemění názory, třeba na Lisabon :-©

0/0
5.5.2009 19:27

Yurek

Re: Věřte ODS

Ani nemůžu uvěřit, že s vámi souhlasím. 8-o

0/0
5.5.2009 21:13

wartas

Re: Věřte ODS

 V době kdy ODS byla proti LS tak byla ve vleku velkého Pruzinského. To si také

 nepamatujete a nebo když se chce někoho bít tak se použije to co se hodí. Překru-

covat fakta to se Vám tak hodí. To je typické pro Bradavičníkovy poskoky a Rudochy.

Jděte do (Y) a nekažte ozvduší. 

0/0
6.5.2009 7:44

Deratizátor

Jojo, toto letí..... Volby za dveřima.

Je čas na malou rekapitulaci.

Jestlipak si ještě modří fanoušci pamatují na tohle?

http://archiv.ods.cz/volby/weby/2006/smlouva.php

0/0
5.5.2009 19:09

Yurek

Re: Jojo, toto letí..... Volby za dveřima.

Velmi dobře, buďte bez obav. ODS bude vystaven účet.

0/0
5.5.2009 20:03

tumetuestumefaisdubien1

Re: Jojo, toto letí..... Volby za dveřima.

Nojo, to je dost na žalobu pro neplnění smlouvy samozřejmě formou nevhození hlasovacího lístku č.4 do urny u eurovoleb.:-P

0/0
5.5.2009 21:16

mereja

Pan senátor

Pan senátor zřejmě poslouchá toho nyní již světového kašpara Klause. Pane senátore jste též kašpar. Vaše odměna za to žvanění o ničem jde z kapes nás daňových poplatníků. Co takhle chodit do toho vašeho senátu zadarmo. Pak si klidně žvaňte co chcete.!

0/0
5.5.2009 19:05

zberanek

Re: Pan senátor

ODS měla řadu usnesení o neschválení LS, za to jeden senátor nemůže, on se tím pouze řídí. Ostatní něco schválí a pak dělají něco jiného, velkým zastáncem tohoto divného politického chování je Topolánek.

0/0
5.5.2009 19:10

Yurek

Re: Pan senátor

Topolánek za koryto udělá cokoli. :-©

0/0
5.5.2009 20:03

macik28

Re: Pan senátor

pposlouchají všichni,i pan zmíněný mudrc.Zeptejte se koho.;-€

0/0
5.5.2009 19:40

zberanek

LS NE

LS je třeba neschválit. Evropa není připravena na jeden evropský národ. Politici v době krize chrání především národní zájmy nad evropskými.

0/0
5.5.2009 19:04

[eT]

Re: LS NE

vy jste ale srandista... čí zájmy že ti čeští politici hájí???:-/

0/0
5.5.2009 19:10

zberanek

Re: LS NE

Nepsal jsem slovo "čeští", to jste doplnil Vy. Myslel jsem to spíše tak, že evropští politici hájí především zájmy své země. Příkladem je  Sarkozy.

0/0
5.5.2009 19:15

Vosta Jindra

Stydím se za svého senátora

a doufám, že za rok skončí. Odmítnutí Lisabonu by bylo sice líbivé gesto, ale jinak katastrofa. To si ti pitomci vážně myslí, že lze něčeho dosáhnout věčným blokováním čehokoli evropského? Destruovat umí každý idiot, ale většinou bude česká vláda muset hledat podporu pro přijetí něčeho, a tu pak nenajde nikde. Ale to už je asi nad rámec mentálních možností pana senátora.

0/0
5.5.2009 18:51

[eT]

Re: Stydím se za svého senátora

ano, je třeba začít evropu tím, že pošlapu (vlastní) pravidla.

0/0
5.5.2009 19:11

Vosta Jindra

Re: Stydím se za svého senátora

a kdo co pošlapal?

0/0
5.5.2009 19:12

Yurek

Re: Stydím se za svého senátora

nesnažte se to pochopit. Viditelně je to mimo možnosti vašeho intelektu.

0/0
5.5.2009 21:15

ptačí chřipka

tupola poplácají po ramenou

a řeknou.No myrdo a teď běž.;-D

0/0
5.5.2009 18:40

ptačí chřipka

topolánek to je klaun

;-D

0/0
5.5.2009 18:39

iDaddy

ODS jsem volil i proto, aby smlouva schválena

nebyla. Topolánek skrátka lhal, ostatně, jako většina politiků ODS. Problém je, že lžou, víceméně neustále politici ostatních parlamentních stran. S těmito podivnými kreaturami, nepatřícími do 21. století už nechci mít nic společného!

(Y)[>-](Y)EU:-©

0/0
5.5.2009 18:34

Vosta Jindra

Re: ODS jsem volil i proto, aby smlouva schválena

ODS jsi volil v roce 2006 a Lisabon je z konce roku 2007. To jsi asi volil s křišťálovou koulí. Ale trochu zakalenou, zdá se;-D

0/0
5.5.2009 18:52

Najdete na iDNES.cz