Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Státní zástupkyně zrušila obvinění učitelky za smrt žáka na školním hřišti

Českolipská státní zástupkyně Daniela Svobodová rozhodla, že učitelka Hana Mrázová nenese vinu na smrti čtrnáctiletého chlapce na školním hřišti v Kravařích. Hocha tam 11. května 2007 přimáčkla k zemi basketbalová konstrukce a českolipská policie obvinila z tragédie Mrázovou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vodní želva

Jenom poznámka pro autora.

Obvinění se nevznáší, ale zahajuje se trestní stíhání konkrétního obviněného. Obvinění se vznášelo někdy v komunistických dobách, pak se používal institut sdělení obvinění a po novele trestního řádu (účinné myslím od 1.1.2002)  je to tak, jak jsem popsal.

0/0
5.5.2009 14:30

harfan

Re: Jenom poznámka pro autora.

v podstatě je jasný kam míříš a není to úplně špatným směrem - nicméně stále se sděluje obvinění (např. §12/11, § 165/3, § 207/2 tř atd.) - nicméně termín "zahájení trestního stíhání" je nepochybně vhodnější   

0/0
5.5.2009 14:43

icmek

chci vědět

kdy se konečně dočkáme toho, že čeští občané budou souzeni převážně na základě selského zdravého rozumu a né na základě staletí starých zákonů, které vymyslely fanatické, zkresleně vzdělané a společenskými kodexy ovlivněné prázdné hlavy, co se ještě koupaly v oblečení, protože nahota byla tabu. co se týče legislativy, jsme 100 let za opicema, a justice je nucena stále dokola omýlat trestuhodné paragrafy plné do očí bijících nesmyslů. :-/

0/0
5.5.2009 13:54

icmek

Re: chci vědět

omílat, kruci :-©

0/0
5.5.2009 13:55

Ahasver

Re: chci vědět

Až budou zdravým rozumem vybaveni čeští soudci :-P

Ale tady to přeci není ani o nich, jen o pomahačích a chráničích, kteří nejdřív zjistili že k trestnému činu nedošlo. Vulgo normálně se na to vyflákli jako na 90% věcí, ale asi tak hrubě, že to rodinu nas.alo a ta podala stížnost.

Jelikož je ale policajtům zdravý rozum ještě vzdálenější než soudcům, soustředili své veškeré síly na vypátrání osoby odpovědné za školu a tu bez dalšího obvinili. Naopak státní zástupkyně ten zdravý rozum prokázala, takže to zas tak špatně nedopadlo

:-)

0/0
5.5.2009 14:03

brnl

Re: chci vědět

Neboj se tohle se určitě nedočkáš, to "právo" tady už o žádné právo a spravedlnost nejde tady už jde jen o to náboženství a přesné dodržování těch dogmat a rituálů, nějaké to skutečné právo a spravedlnost to tady už může být jen občas jako vedlejší nechtěný produkt. :-)

0/0
5.5.2009 14:09

Naked and petrified

Nebylo spis lepsi, aby se parchant...

...na necem nehoupal vecer na skolnim hristi? Jak daleko by odpovednost skoly mela jit, kdyz tam nekdo vleze v dobe, kdy ho tam nikdo nezve?

0/0
5.5.2009 13:51

Najdete na iDNES.cz