Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Chtějí být milionáři. Tak jim to nekazte. A volte!

Vypadá to, že i po sedmnácti letech, co se v novinách zabývám českou politikou, mě některé věci znovu a znovu zaskočí. Nebo spíš naštvou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

hroch64

Populismu kontra zdravý rozum

Bohužel volby vyhrává velkohubý populismus namísto rozumné analýzy a oponentury pro a proti. Kdyby se například ČSSD zasadila a stejnou cenu a doplatky léků ve všech lékárnách v zemi ( tak jako u cigaret ) nepřineslo to tolik bodů jako "dary" a různé "drátovné". Kdyby se jiná strana zasadila o to abych dostal stejné sociální příspěvky jako mí drazí hnědočeši rovněž by jí to přineslo spoustu voličů a kdyby se silní dohodli, že za volantem bude jen jeden řidič, necestoval by náš politický autobus od pangejtu k pangejtu, možná by byl v dobrém technickém stavu namísto nového laku a vytápěných sedaček a možná by dokázal pádit slušnou rychlostí a ne se jen šourat a místama couvat.

Možná by bylo načase založit stranu vezoucí se většiny a v duchu jedné z povídek Š/G "mělo by střídat", vrhnout se na ně .....

0/0
14.5.2009 12:56

Dr No

Kandidáti na poslance do EP

by si měli na bilboardy napsat:

Vážení voliči potřebuju váš hlas, aby se ze mě stal královsky placený doživotní rentiér. Ty pindy, že budu v tom nesmyslném shromáždění sedmisetpadesáti stejných vyžírků jako já, zastupovat nějaké jiné zájmy než svoje vlastní, jsou jen báchorky pro blbce, kteří jsou ochotní takovým nesmyslům věřit. Nazdar.

0/0
6.5.2009 20:19

_m-

Tomu říkám nenápadná modrá propaganda

"Nebyli to jen ti čeští a nebyli to jen sociální demokraté, samozřejmě. " - ještě že je tam ta věta, jinak bych si už myslela, že ČSSD šéfuje celé EU  ;-D

0/0
5.5.2009 18:10

glockwien

jsem zvědavý

kolik procent  voličů -ovcí se zůčastní téhle komedie 20%, nebo dokonce 30%?

Lůza půjde volit multimilionáře, kteří na ně jinak zvysoka se*ou.;-D

0/0
5.5.2009 12:38

Harry_sportsman

Pane Kubíku, můžete mi vysvětlit,

jak by kterákoliv naše strana mohla v Europarlamentu prosadit výrazné snížení poslaneckých platů, když zde ČR disponuje 24 poslanci z celkového počtu 785 ??? Navrhnout (jak píšete v posledním odstavci) to bez obav samozřejmě může každá strana - naděje, že by takový návrh prošel, je totiž téměř nulová. :-)

Mimochodem, pokud si vzpomínám, tak v ČR byla jedinou stranou, která kdy ve svém volebním programu slibovala zmrazení poslaneckých platů, strana, jejímž předsedou byl jistý Miroslav Sládek. :-)

Tento váš blábol je naopak názornou ukázkou toho, že ani po těch zmiňovaných 17 letech nejste schopen napsat objektivní článek a tak je otázkou, jestli byste se raději neměl věnovat něčemu jinému.

0/0
4.5.2009 18:01

Smetac

Re: Pane Kubíku, můžete mi vysvětlit,

Mohl byste mi vy, sportovče, vysvětlit, proč lidé jako vy, evidentně znají písmenka, rozumí slovům i větám, smysl psaného jim ale uniká. Ten článek je úplně o něčem jiném, než na co vy útočíte. Pokuste se ho přečíst ještě jednou třeba to byla jen náhodná porucha komunikačního systému.

0/0
4.5.2009 21:48

Harry_sportsman

Re: Pane Kubíku, můžete mi vysvětlit,

Smetači ši Smetáku, obávám se, že ten, kdo smysl tohoto článku (poškodit za každou cenu ČSSD - s použitím laciných populistických keců)nepochopil, jste vy.  :-P 

0/0
5.5.2009 18:05

_m-

Re: Pane Kubíku, můžete mi vysvětlit,

R^ 

0/0
5.5.2009 18:10

P.Farsky

Někteří novináři jdou i za dvacku.

Nevolte milonáře, volte Kubíka. Ten se nechá zvolit kamkoliv, kde platí a udělá vám to výrazně levněji.

0/0
4.5.2009 13:10

pragmatik/realista

BOHUŽEL SE NÁS VOLBY DO EP TÝKAJÍ,

A TO VELMI.Nejde samozřejmě o malichernosti,po LISABONU bude celých 90% legislativy ČR dekretována Bruselem.Např. nikým nevolení bruselští byrokrati rozhodnou o nutnosti asimilovat např.mírumilovné Somálce,v počtu 100 000ks,pak bude občas hořet Praha,......jako často PAŘÍŽ.RvRvRvEURvRvRv

0/0
4.5.2009 12:24

Dr. Fe1

Tak jsme se dozvěděli ....

... že bude Kubík volit Dělnickou stranu nebo něco podobného. Pozoruhodné. Kampaň socanů jsem zatím nezaregistroval, všimnul jsem si pouze odesáckého bilboardu s heslemˇ"Řešení míso strašení" . Což mě docela pobavilo vzhledem k tomu, že ODS má jako hlavní volební "tahák" strašení komunistama, zatímco řešení nenabízí žádné a když už něco nabídne tak to nehodlká dodržet (viz Smlouva s voliči)

0/0
4.5.2009 12:03

Harry_sportsman

Re: Tak jsme se dozvěděli ....

R^ Naprosto přesné.

0/0
4.5.2009 17:48

noboty666

Re: Tak jsme se dozvěděli ....

Protestuji!

Reseni rozvratne skupiny Slans^H^H^H^HTlusteho a spol. bylo ukazkove.

0/0
11.5.2009 11:12

12345hanka

Je to přesně podle scénáře,

kterým jsou nám nabízeny nejrůznější výdobytky, lákadla a výrobky. Volání zdarma, slevy až 67%, unikátní vlastnosti (tisíce děkovných dopisů... na tohle ještě nikdo z europoslanců nepřišel?). Teď jde o to, na co se necháme nachytat.

0/0
4.5.2009 8:47

Sharkee

naprosto výstižné

absolutně nechápu 30Kč volYče sockomunistů, kteří půjdou opět volYt sockomanče pod pláštěm zastrašování, ale absolutně nerálnou možností s tím cokoliv udělat

občané by se měli bloknout a říci sockomunistům NE - NEnecháme ze sebe dělat hlupáky

...ale  to by museli používat mozek

0/0
4.5.2009 7:16

rezjir

Nechápu

proč by měl někdo nebýt odměněn, když se zasouží o rozmnožení kvalitní české populace v Evropské unii? A proč to autorovi vadí? Každému podle jeho zásluh, ne?

0/0
4.5.2009 6:52

Najdete na iDNES.cz