Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Žena při porodu ochrnula. Rodina viní lékaře z děčínské nemocnice

Měl to být jeden z nejkrásnějších okamžiků jejího života. Pětatřicetiletá žena z Děčína v březnu porodila syna, jenže dosud neměla šanci se z něho radovat. Od porodu je ve velmi špatném stavu a její rodina z toho viní lékaře. Případ nyní řeší děčínská policie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bohumila1

lživý email

Kolující email, který má naoko přispět silou nemocné rodičce je u mne jen pamflet,

který má pouze  jeden cíl- pošpinit jak jméno primařky, tak již celé nemocnice, neboť z něj vyplývá, že ženy zde umírají jak na běžícím pásu.Jak je možné, že může jakási paní tak záměrně lhát ?! To je pomluva a šíření poplašné zprávy.;-O

Reiki nemocné paní ráda pošlu, ale rozhodně NE takové lži.

0/0
12.5.2009 13:18

bohumila1

na závěr...

I já jsem spokojená s tím, že jsem čtenářům sdělila svůj názor na věc.Není přece na světě člověk ten, aby se zachoval lidem všem.To platilo a platit bude.

Vůbec mě nezajímá, kdo je kdo, ale vím, že p.primařka patří právě mezi ty důsledné, zodpovědné, vzdělané a poctivé lékaře.

A za oslovení 3 Grácie mohu jen poděkovat, neboť to byly bohyně půvabu, společ. života a veselí. Byly laskavé k lidem i bohům a lidem poskytovaly mnohá dobrodiní.

Tímto zdravím K.a.t.k.u. i ssissi !R^

0/0
10.5.2009 19:14

ssissi

konec

Takže "dlask" je její manžel? Nebo otec, bratr či co? Nikdo jiný, než osoba příbuzná a právník by se k dokumentaci nedostla. Takže pan manžel.

V jednu chvíli jsem si říkala, že se s vámi možná dá diskutovat,ale vidím, že se věčně vyjadřujete mimo téma. Tahle má pravopis takový, ten se vyjadřuje takhle a všichni se tím výborně bavíme.

0/0
7.5.2009 8:59

K.a.t.k.a.

Re: konec

Ještě policie!

0/0
7.5.2009 16:05

bohumila1

ještě vás to baví?

Myslela jsem si, že už je prázdnému plácání do vody konec/příměry p.Dlaska mě vždy pobaví zrovna tak jako jeho exhibicionismus s cizími slůvky/.

Když už se p. Cindule zmiňuje o náhubkovém zákonu, myslím si, že tady nemělo zaznít ani jméno p.primařky a nevím o jakém trestném činu mluví- o záchraně života?

Snad to celé rodině jednou dojde, zatím je to jen hon na čarodějnice.

Vašim zaručeným informacím o tom, že by někdo musel přemlouvat p.primařku, aby se šla na pacientku podívat a nota bene, že by nespěchala k silnému krvácení prostě nevěřím.To zas jednou nějaká paní něco povídala...Takové nactiutrhání, pomlouvání a očerňování na veřejnosti je také pod nějakým zákonem, že?

0/0
6.5.2009 22:12

cindule

Re: ještě vás to baví?

Paní bohumilo, to plácání do vody je také od vás. Také neustále omíláte to samé, jako byste měla klapky na očích.

Navíc p. dlask - velmi inteligentní a vzdělaný člověk - jen upozorňuje na hrubé chyby jiné diskutující. Navíc, jako jeden z mála, má k dispozici i lékařskou dokumentaci a je s pacientkou velmi často v kontaktu, takže z vody nevaří. Také zejména jeho zásluhou byla žena převezena do Prahy, kde se jí ujali zkušení lékaři. Právě ti, kteří se zděsili, v jakém stavu žena je...

0/0
6.5.2009 22:21

bohumila1

Re: ještě vás to baví?

Naprosto nechci zlehčovat stav Vaší blízké, ale po bitvě je každý generál.V Praze

již dávají paní "jen do kupy", ale život jí zachránili zde.Samozřejmě, že v Praze mají daleko lepší vybavení, ale co kdyby ji embolie plodovou vodou potkala při porodu tam? Všude s tím musí bojovat všemi možnými prostředky a je známo jak většinou tyto boje končí tragicky.

Dokumentaci má jistě i vedení nemocnice zde a nepochybuji o tom, že kdyby bylo zjištěno závažné porušení lékařské péče, byla by prodena již dávno patřičná opatření.

Stále se tady oháníte vzděláním, p.Dlask také udělal chybu v gramatice, ale o to tady přece neběží.Každý inteligentní a vzdělaný člověk nemusí být ještě dobrý člověk.

0/0
6.5.2009 22:46

K.a.t.k.a.

Re: ještě vás to baví?

Ve všem s Vámi, paní Bohumilo1, souhlasím.

0/0
7.5.2009 7:59

cindule

1. odpověď

Do Prahy přivezli LEŽÁKA!

V Praze je z ženy byť ještě stále člověk částečně ochrnutý, ale konečně MLUVÍ, SEDÍ.

Opravdu vidím, že s vámi skutečně nemá cenu debatovat. Vše stále jen otáčíte proti. Naše argumenty jsou jasné a vy stále jen blábolíte - připomíná mi to metodu dle programu asertivity - tzv. ohraná gramofonová deska - tuším, že pocházíte z dob, kdy gramofon byl ještě výdobytek.

Neustále jste se také vyhýbala mým dotazům, zkrátka vidím, že to nemá smysl.

0/0
7.5.2009 22:40

cindule

2. pokračování odpovědi

Ještě k těm hrubkám... p. dlask udělal pouze jednu hrubku. Paní ssissi udělala hrubky tři.

Kromě již zmiňovaných "nevyzpitatelný" (učivo 3. třídy ZŠ) a "prosunkce"  (učivo 8.-9. třídy ZŠ) ještě další, kterou jsem ani nechtěla zde uvádět - slůvko "sfalšovat" (učivo 4. - 5. třídy ZŠ).

Ani člověk nevzdělaný nemusí být zákonitě člověkem dobrým.

0/0
7.5.2009 22:42

cindule

3. dokončení

Tímto považuji svou debatu na vaše výpadu za ukončenou.

Další vaše úžasná sdělení budou bez mé odezvy.

Jinak si dál můžete lámat své hlavinky a přemýšlet, kdo to byl, kdo je blízko rodině a zároveň vidí  překopírovanou a leckdy neuměle upravovanou dokumentaci - žádný z lidí uváděných ssissi.

Po mravní stránce se cítím být spokojená. Řekla jsem, co jsem říci chtěla a většina lidí zde si to přebere po svém. Nejen vy tři Grácie, ale také ostatní, kteří mají na s. primářku jiné vzpomínky.

0/0
7.5.2009 22:43

K.a.t.k.a.

Re: 3. dokončení

Ad1: Paní cindule, je dobře, že pacientka je již rehabilitována a její stav se zlepšuje, myslím, že její stav by se zlepšil úplně stejně po rehabilitaci i zde, v děčínské nemocnici. Opravdu tu máme šikovný personál, ať si říká kdo chce co chce. Mohu srovnávat. 

Ad3: K oslovení "Grácie", díky. A teď jste soudná????

Mám pocit, že tato diskuse opravdu přestává mít význam, protože se zde snižujete k nadávkám a odvracení tématu na jiné. Určitě nebudu sedět doma a přemýšlet, kdo je pan Dlask, ten mi za to nestojí, udělala jsem si obrázek a to mi stačí. Snad ani nechci vědět, jaké je jeho povolání.  

Držím palce pacientce, ať je brzy v pořádku a může si užívat miminka.

0/0
8.5.2009 7:20

cindule

Grácie

Vy nevíte, kdo byly tři Grácie? To přece není žádná nadávka! Poučte se trochu v řecké mytologii. Já nemám zapotřebí někomu nadávat - vyjma dr. Žákové za zpackanou práci.

Kdybych chtěla nadávat, tak vám řeknu vy tři Erýnie, ale to jsem nechtěla.

0/0
10.5.2009 20:41

ssissi

tak diskutujme, ale ve vší slušnosti

Nikdo přeci nemusí odkrývat svou identitu. Stačí skutečnost, že pan "dlask", paní "cindule" a "Hery Potrovka" zastávají názor, že tuto nešťastnout událost zapříčinila paní primářka. A pak je tu strana s opačným názorem a to ve složení "K.a.t.k.a.", "bohumila1" a "ssissi"-tedy já. Navíc já osobně jsem toho názoru, že všichni, kdo se této diskuse účastní, jsou inteligentní lidé. A ti, kteří okolo sebe kopou, tak činí z prostého důvodu, protože bylo ublíženo jejich bližním.

Dále prosím bez urážek, narážek a neodůvodněného obviňování.

0/0
6.5.2009 14:20

Hery Potrovka

Re: tak diskutujme, ale ve vší slušnosti

Možná byste mohla chápat psaný text. Já neobviňuji paní primářku, nikde jsem nenapsala, že za to může ona. Bůh chraň. ;-D Nebo snad někde vidíte, že ji obviňuji? Jestli ano, sem s tím. Vůbec ji neznám. Jen se směju vašim "odborným výrazům". A vašemu pravopisu úrovně žáčka mateřské školy. R^;-D;-D;-D

0/0
6.5.2009 17:08

ssissi

Re: tak diskutujme, ale ve vší slušnosti

Vidíte, aspoň vás pobavím. To jsem ráda, že jsem aspoň k něčemu dobrá:-)

0/0
7.5.2009 8:49

marla

Re: tak diskutujme, ale ve vší slušnosti

Jo, takže ti, kteří kolem sebe kopou(poměrně debilní výraz pro legální obranu za poškozené zdraví) jsou ti, jejichž bližním bylo ublíženo.A ti co tady blábolí, jaká je primářka úžasná a že za nic nemůže, ti kolem sebe nekopou?;-DRv

0/0
6.5.2009 18:47

cindule

Re: tak diskutujme, ale ve vší slušnosti

Je zajímavé, že zrovna vy žádáte o příspěvky  "ve vší slušnosti" , ssissi - vaše výroky jako např.

"Lidi jdou zlý a zrovna vy patříte mezi ně. Ono se vám to vrátí."

"Jste nechutná...."

jsou skutečně známkou vybraného chování.

A pan dlask ví, o čem hovoří, on je totiž neustále téměř při všem, co se s pacientkou děje. Nemá údaje, že jedna paní povídala, ale skutečné informace od sester, jiných lékařů, z dokumentace apod.

0/0
6.5.2009 22:12

K.a.t.k.a.

Diskuse

Diskuse je od slova diskutovat, pane Dlasku, paní cindule,.... nebo jste si mysleli, že tady jeden člověk řekne svůj názor a všichni budou přitakávat???

Trochu divné, že?

Jde tu o objektivnost. Já znám spousty pacientek a rodiček, které byly s chováním paní primářky spokojené. O těch negativních reakcích jsem psala již níže.

Je tu někdo, kdo byl u oné nešťastné události osobně????

Jestli ano, tak ať nám to tu popíše, ale nejdřív ať odkryje svou identitu, jinak tu jde jen o plácání do vody a tato diskuse je zbytečná.

0/0
5.5.2009 20:22

cindule

Re: Diskuse

Ano, paní, která byla všeho svědkem a zároveň je i obětí je ochrnutá na pravou ruku, tudíž psát nemůže ani kdyby chtěla. Navíc většinu času byla v bezvědomí. A  vaše žádost o odkrytí identity je jaksi nemožná, neboť platí  náhubkový zákon...

Tzv. "náhubkový" zákon neplatí jen pro novináře a blogery, ale také pro diskutující pod internetovými články. Jeho porušení může vést k pokutě až pět milionů korun či k pětiletému pobytu ve vězení.  Zákonem čeští zákonodárci zakázali používat v médiích nejen soudem nařízené odposlechy hovorů politiků, ale také zveřejňovat informace identifikující oběti trestných činů.

Navíc sem by sotva psaly ty sestry, které byly celé "akci" přítomny. Alespoň do té doby, než bude pronesen rozsudek. Já být jimi, tak sem rozhodně nepíšu, protože bych se bála, že se mi pak primářka bude mstít. Ono je totiž lehce zjistitelné, kdo byl v dané chvíli přítomen.:-/

0/0
5.5.2009 21:02

ssissi

Re: Diskuse

Nemyslím si, že by krok proti komukoliv, kdo vynesl informace z nemocnice byl mstou paní primářky. Je v zájmu nemocnice, aby takovýto člověk již déle nesetrvával na pracovišti.

0/0
6.5.2009 14:22

ssissi

jak to bylo?

Očekávám, že mě přeargumentujete něčím jiným, než je můj pravopis. Tím samozřejmě svůj pravopis neomlouvám a stydím se. Budu si dávat větší pozor.

4 "dlask": "ti zlí ubožáci zde píšou jen ty skutečnosti, které se doopravdy staly a jsou neoodiskutovatelné" - Ještě že vy víte, co se doopravdy stalo a byl jste všemu přítomen. - Tuto narážku jsem si nemohla odpustit. Omlouvám se.

Tak mi to prosím řekněte všechno od začátku až do konce. Neberte to jako narážku, chci si jen vyslechnout druhou stranu, všechno popořádku a ne útržkovitě, jak je to psáno v diskusi. A uvěďte prosím i z jakých zdrojů máte vaše informace. Chtěla bych tu vést konstruktivní diskusi.R^

0/0
5.5.2009 19:41

dlask

argument - parte

ssissi: Tak třetí do mlejna. A stejně, jako ty dvě vaše předchůdkyně, se držíte pravidla  o voze a koze. Panebože, nikdo vám přeci nebere to, že lidské tělo je složité a že se může stát cokoli. O tom žádná. Tady jde o to, že kdyby s. Žáková neoslyšela informace sester o krvácení pacientky (viz níže a několikrát; sic!), tak by nedošlo k následným komplikacím (vykrvácení, odkysličení mozku, zahřívání vedoucí k popálení, ochrnutí). Takže: pokud operující lékař ani jednou osobně po zákroku nezkontroluje osobně svého pacienta, pokud to neudělá ani po poplašných zprávách sester, tak je to i přes ostatní vynikající zásluhy a výsledky hochštapler, profesionální hazardér, který nemá v profesi už nikdy co dělat. (To samé, jako by řidič busu s 3 mil. km bez nehod projel okolo stažených závor.)

K onomu hodnocení na "známém l.": nejedná se o pochvaly pacientů z nemocnice, ale o vyjádření zákaznic z její privátní gyn. praxe. Není to tedy hodnocení jejích primářských a operačních schopností.

0/0
4.5.2009 20:39

cindule

Re: argument - parte

Naprostý souhlas!

0/0
4.5.2009 21:20

ssissi

Re: argument - parte

Prostě jste ubozí a tím to hasne. Chápu rodinu rodičky, že jsou z toho smutní, ale nechápu, proč nectí PRESUNKCI NEVINY. Zvláště pak pan soudce.

Lidi jdou zlý a zrovna vy patříte mezi ně. Ono se vám to vrátí.

0/0
5.5.2009 9:16

dlask

Re: argument - parte

ssissi: Když hlupáci (eufemismus) nemají čím argumentovat, uchylují se k dehonestaci a hostilitě. Předpokládám, že mně rozumíte, neb jsem si všimnul, že kromě vyjmenovaných jste také znalec cizích slov: "PRESUNKCI".

(Po stopadesáté: ti zlí ubožáci zde píšou jen ty skutečnosti, které se doopravdy staly a jsou neoodiskutovatelné. Apropo: pan soudce do této diskuse nenapsal žádný příspěvek, nějak si tedy odporujete s vaším oháněním se "předpokladem = presumpcí neviny".) 

[Custom Smiley]

0/0
5.5.2009 10:32

Hery Potrovka

Re: argument - parte

Ta presunkce je fakt ještě lepší než nevyzpitatelný. ;-D;-D;-D;-D Sissi je asi fakt vzdělaný a všeznalý člověk. Vše ví, zná, umí, všude byl/a a od všeho má klíče. ;-D

0/0
5.5.2009 17:56

ssissi

Re: argument - parte

Jen do mě... pro vaši informaci presumpce i presunkce je správně, čeština uznává oba tyto výrazy. Nikdo netvrdí, že pan soudce je autorem některého z těchto článků. Ale slyšela jsem o jeho výrocích na ředitelství Děčínské nemocnice... Mám tyto informace sice z druhé ruky, ale budu tomu věřit stejně slepě, jako vy věříte "té" výpovědi oné přítomné sestry. Proto se domnívám, že pan soudce a právník v tomto případě není tak spravedlivý, jak by měl být.

0/0
5.5.2009 19:07

dlask

Re: argument - parte

Etymologický slovník: Tento pojem používají lidé s oblibou, ale mnozí si neporadí

s jeho pravopisem – objevují se varianty jako presumce,

presunce, nebo dokonce presunkce. Výraz je odvozen z latinského praesumptio (předpoklad) a

tím je dán i správný tvar, tedy "presumpce".

0/0
5.5.2009 19:50

ssissi

Re: argument - parte

Slovník asi nelže... mě učili pojem "presunkce neviny" na gymnáziu.

0/0
7.5.2009 20:21

cindule

Re: argument - parte

Každý správný advokát, který je hoden tohoto označení, je vždy na straně svého mandanta.

Ale zajímalo by mne, jak vy víte, že je právník nespravedlivý? Ještě nikdy se nikde oficiálně nevyjadřoval, ani na ředitelství nemocnice, ani zde na diskusi.

0/0
5.5.2009 21:29

marla

Re: argument - parte

Hlavně aby se to nevrátilo té "umělkyni" primářce.Soudy by se konečně měly zastat poškozených pacientů.Zajímalo by mě, co bys blábolila, kdyby se to přihodilo tvojí příbuzné, taky by ses zastávala arogantní primářky až do roztrhání těla?

0/0
5.5.2009 19:24

cindule

Re: argument - parte

Však ono se to může vrátit i vám, ssissi!

Pozdravujte kamarádku - všeho a všech do času...ony skutečně boží mlýny melou.

0/0
5.5.2009 20:54

K.a.t.k.a.

Re: argument - parte

Jak víte, pane Dlasku, že se jedná pouze o hodnocení pacientek privátní praxe? Vy ty ženy znáte?????

0/0
5.5.2009 19:57

cindule

Re: argument - parte

Lze tomu rozumět tak, že vy jí nejste?

0/0
5.5.2009 21:31

bohumila1

Informace

Pokud vím, tak kdekoliv, nejednom ve zdravotnictví, se nikdo ze zaměstnanců k případu nevyjadřuje. Jistě nejbližší rodina za pacientkou docházela každodenně a pokud si lékařům o informace řekla, nevěřím tomu, že by jí o zdravotním stavu neinformovali, to je nemyslitelné.

0/0
4.5.2009 20:07

cindule

Re: Informace

Ve vašich dřívějších příspěvcích jste také nevěřila, že horká voda byla nalita do PET lahví a přiložena na holé tělo pacientky, z čehož vznikly popáleniny 3. stupně...a přesto to tak bylo!

A opravdu budu zvědavá, až bude paní primářka odsouzena, zda se k tomu vyjádříte - ale jak tak čtu vaše ohlasy, tak  ve vašich očích jistě bude na vině buď rodina pacientky (která je tak zlá, že hází špínu na doktora) nebo nějaký nevysvětlitelný náhodný problém a nikoli lékařské pochybení, že?

0/0
4.5.2009 21:18

bohumila1

pravopis není vše

To nic, Ssissi, p. Dlask se také oháněl pravopisem a zrovna v tom příspěvku napsal:

to už i porodní báby přiváděliRv

A o chování p.primařky vím své a pokud si někdo stěžuje, že musí kojit, tak ho k tomu

p.primařka nabádá v zájmu dítěte, jenže dnes je doba taková, že se lékař pomalu bojí pacientovi něco poradit, neboť se to obrátí proti němu a pak je zlý, nerudný ap.

Jestli je někdo ochoten pacienta vyslechnout a udělat pro něj něco navíc tak je to právě p.primařka.

0/0
4.5.2009 19:50

Bozi Trest

Zjednodusene ...

Kazda rodicka si zaslouzi respekt jak v rodine tak i u lekaru, kteri se pro tuto profesi rozhodli, jelikoz na rodickach jsou zavile jejich platy, neni-liz pravda?  I kdyby v zajmu ditete p. primarka nabadala pacientky neprimerene uctive, nehlede na zanedbani lekarske pece o pacienta byt i nezdvorilym chovanim by mel byt lekar zbaven lekarskou komorou licence, aby mel cas se naucit slusnemu chovani. !

0/0
4.5.2009 21:38

ssissi

argument - part 3

I automechanik udělá víc chyb při běžných opravách auta a lidské tělo je mnohem složitější a naprosto nevyzpitatelné.

Tady máte argumenty, proč je paní primářka žena na svém místě.

NIKDO v této diskusi NEMÁ OBJEKTIVNÍ NÁZOR.

0/0
4.5.2009 17:39

Bozi Trest

Argumenty zcela ""nevyzpitatelne""

0/0
4.5.2009 18:40

Hery Potrovka

Re: Argumenty zcela ""nevyzpitatelne""

To je dobrý, že. ;-D;-D;-D  Asi někdo zapomněl na čtvrtou třídu. ;-D

0/0
4.5.2009 20:34

cindule

Re: argument - part 3

Přesně tak, ani vy nejste objektivní. O paní primářce je ale známo, že je velmi nerudná až zlá ,a to hovoří i rodičky, u kterých proběhl porod vcelku bez problémů a jedna si ji dokonce vybrala za svou porodnici. Přestože sama ví, že chování dr. Žákové není zrovna košer.

A skutečně ssissi, naučte se, prosím, alespoň vyjmenovaná slova po "P".

0/0
4.5.2009 19:14

ssissi

argument - part2

3. Zachránila život ženě, u které pravděpodobně nastala embolie

plodovou vodou a nějaká sestřička nalila horkou vodu do PET lahví (čili

ne paní primářka), ze kterých má popáleniny. Zde paní primářka vystihla

právě tu minimální šanci záchrany života.

A dál? Ty stovky porodů, které byly bez problémů?

0/0
4.5.2009 17:37

cindule

Re: argument - part2

Jak vy víte, kdo nalil vodu do PET lahví? A na čí příkaz to bylo?

0/0
4.5.2009 19:26

ssissi

Re: argument - part2

Myslím, že je to celkem logické. Už jsem to níže zmiňovala.

0/0
5.5.2009 9:25

ssissi

argument -part 1

Podívejte se na webové stránky www.znamylekar.cz a najděte si paní primářku Danu Žákovou. Negativní ohlasy jsou samozřejmě vždycky slyšet a vidět více. Ale tady to hovoří za vše...

Z kolika případů soudíte, že je paní primářka nezpůsobilá?

1. Úmrtí rodičky na embolii plodovou vodou (naprosto minimálně ovlivnitelné).

2. Paní primářka řekla rodičce, že je tlustá.

0/0
4.5.2009 17:36

bohumila1

buďte soudní

P.Dlask se asi díval zrovna na detektivku, když si myslí, že příspěvek píši na objednávku.Legrační.

Víc k jeho příspěvku nemám co dodat.

0/0
2.5.2009 0:07

Bozi Trest

Re: buďte soudní

casem kazdeho stihne ..... viz muj nick!

0/0
2.5.2009 7:28

K.a.t.k.a.

Re: buďte soudní

To už psal i mně, všimněte si, že opakuje asi 4 věty stále dokolečka. :-)

0/0
2.5.2009 11:40

Najdete na iDNES.cz