Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policisté v Chrudimi parkují, ale platit se jim nechce

Chrudim má potíže, o kterých se radní neodvažují mluvit nahlas a jen je naznačují. V centru města na placeném parkovišti zabírají místo soukromá auta policistů, kteří neplatí. Připouštějí to i městští strážníci s tím, že už policisty upozorňovali, aby parkovali jinde.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ahmet

Policieéé

To, že nikdo nechce válku mezi MP a PČR nemusím podotýkat. Co měšťáci dostali pravomoce, tak už někteří funkcionáři PČR nemohou jezdit ožralí a překračovat beztrestně rychlost. Kdo myslíte, že nejvíce bojuje za odebrání pravomocí měšťáků? Co když měšťák oflastruje rodinného příslušníka nebo známého policisty a ten to nemůže stopit?  Víte jak potom klesá ego a vážnost takového funkcionáře mezi známými? ;-€;-O  Teprve teď někteří lidé dostávají svoje první pokuty a body v životě!!! Nějakýmu městskýmu policajtovi je úplně jedno,kterého funkcionáře jste známý. (Teda kromě zastupitelů a starosty ;-D).

0/0
21.4.2009 12:56

Ahmet

pokuta policistovi

Záleží na tom, čím se policista(voják,hasič,bachař) prokáže. Když se prokáže občankou může dostat pokutu jako každý jiný řidič. Když se prokáže služebním průkazem, musí strážník sepsat oznámení a poslat veliteli. Pošle-li ho doporučeně nebo přes podatelnu s Č.j.: tak si nikdo nedovolí to zamést pod koberec. Velitel  to musí řešit. Jenom správní poplatek je tuším 1500Kč + kázeňský trest. Např. odebrání osobního na 3-6 měsíců. Každý policista si potom může spočítat na kolik ho ten přestupek příjde a zda-li se mu raději nevyplatí se prokázat občankou.

0/0
21.4.2009 12:53

iDaddy

Uvědomte si, že policisté v Chrudimi nejsou

obyčejní lidé, ale nadlidé, kteří se nějakými poplatky nemusejí zabývat. Až budete vydělávat to, co oni na nepřiznaných pokutách, spolupráci s prostitucí, výkupem barevných kovů a hernami - také to pochopíte! A teď laskavě držte zobák!

0/0
20.4.2009 16:30

RodoDendron

To už nestačí čepice za sklem?

Prostě lidé si nejsou rovni, zvykejte si..

0/0
20.4.2009 12:27

BrumlajiciCmelak

A není náhodou povinností

zaměstnavatele zajistit parkovací místa pro všechny obvyklé dopravní prostředky zaměstnanců ? A pokud je mi známo, tak měšťáci ve služebním poměru nejsou. Neboli nejjednodužším způsobem zajištění parkovacího místa by bylo dát tam rezervačku ;-D 

0/0
20.4.2009 10:29

hlnocd

Re: A není náhodou povinností

Tak to opravdu  zamestnavatel delat nemusi.

0/0
20.4.2009 10:35

BrumlajiciCmelak

Re: A není náhodou povinností

Zákoník práce § 145

0/0
20.4.2009 12:42

Buster

Re: A není náhodou povinností

Nelži - tento § se týká srážek z příjmu z pracovněprávního poměru!! Zaměstnavatel je povinen např. zajistit bezpečnou úschovu svršků a osobních předmětů, které zaměstnanci obvykle nosí do zaměstnání.

0/0
20.4.2009 13:12

BrumlajiciCmelak

Re: A není náhodou povinností

§145

Uložení svršků a dopravních prostředků

Zaměstnavatel je povinen zajistit bezpečnou úschovu svršků a osobních předmětů, které zaměstnanci obvykle nosí do zaměstnání, jakož i obvyklých dopravních prostředků, pokud jich zaměstnanci používají k cestě do zaměstnání a zpět; za obvyklý dopravní prostředek k cestě do zaměstnání a zpět se pro tento účel nepovažuje osobní automobil. Tuto povinnost má i vůči všem ostatním osobám, pokud jsou pro něj činny na jeho pracovištích.

V čem lžu? (odhlédneme li od výjimky na auta, jak sem uvedl níže)

0/0
20.4.2009 14:11

Sir Humphrey Appleby

Re: A není náhodou povinností

to by mě zajímlao jak by to dělali ve skutečných městech jako je pha, brno atd... asi ke každému kancelářskému baráku či fabrice firma dostaví 20ti podlažní podzemní garáže :D

0/0
20.4.2009 10:59

cassul

Re: A není náhodou povinností

To by tedy byla hodně svérázná povinnost. Už vidím, jak někde u xx patrové kancelářské budovy zajišťuje zaměstnavatel několik set parkovacích míst pro všechny fakturantky a referenty - to by byl plac jako před supermarketem. Většinou je velice rád, když zajistí místo pro dva hosty a dva nejvyšší šéfy.

0/0
20.4.2009 11:32

BrumlajiciCmelak

Re: A není náhodou povinností

Zákoník práce § 145, jen sem přehlídl, že se to nevztahuje právě na auta. Nicméně pokud budou strážníci jezdit na mopedech, jeho povinností to opravdu je ... A to mám pocit, že auta dříve vyjmuty nebyly ...

0/0
20.4.2009 12:32

stalone

oni

mi to smazali!!! kušta a čechlovský nejsou prasata ?????

0/0
20.4.2009 10:03

čuk2gek

mislym, že to baba Hamačkova s kudrlinkou

vymislely. Cajti sou v poho, ale ti co šlapou chodník zneužívají. Považte, ono velkoměsto Chrudim  nepřejdete suchou nohou dřív jak za 5minut, kdoby tak daleko parkoval, žé?

0/0
20.4.2009 9:56

mr_bodo

Jakpak poznáte auto policisty od auta galeristy?

Třeba podle toho, že má náhodou za zadním sklem policejní placatou čepici...

Třeba podle toho, že městí policajti mají seznam jejich SPZ / RZ...

Třeba podle toho, že se navzájem znají...

Třeba podle toho, že mají za stínítkem kopii služebního průkazu s rozmazanou fotkou a rozmazanými údaji...

0/0
20.4.2009 9:36

formic

Re: Jakpak poznáte auto policisty od auta galeristy?

Tak čepici či ofocený služebák si dá za sklo jen ubožák... Tak akorát aby mu někdo v dnešní době objel auto klíčema nebo vypustil, prořízl pneumatiky. Již jsem se setkal s kamarádíčky policajtů, kteří mají taky různé součástky jejich výstroje.

Veškeré policejní součásti bych zavedl do inventáře a jejich fasování důkladné kontrole. Když si bude potřebovat vyfasovat novou součást, tak vrátí tu starou. Ty staré by se potom recyklovali nebo jiným způsobem znehodnotili. Radek

0/0
20.4.2009 11:13

cassul

Re: Jakpak poznáte auto policisty od auta galeristy?

Policejní čepici koupíš v každé internetové aukci nebo armyshopu. Tomu nijak nezabráníš.

0/0
20.4.2009 11:34

S.T.A.L.K.E.R.

Opět tu máme rovné a rovnější

A že s nimi měšťáci nemohou vyběhnout? Myslím, že teoreticky velmi rychle. Nicméně - páni radní a šéf městské policie se jistě cítí "pány města". Co kdyby je párkrát stopla státní policie, kterak na 30, kterou tam sami nechali nainstalovat, aby tam jejich biřici mohli kasírovat, jedou 70? Anebo kontroly vozidel - co čert nechtěl, jenom těch, co vyjíždějí z parkoviště radnice?

Kdepak, tudy cesta nevede... předpokládám, že se "řešení" nakonec najde - udělá se zóna pro držitele zvláštních povolenek. Co čert nechtěl, všechny je budou vlastnit místní policisté:-/

0/0
20.4.2009 9:08

MassaBob

Nejen v Chrudimi

Tak ze tu je silny klientelismus policajtu vsude.. Mam kamose policajta v Pardubicich  a platni nepsane pravidlo, ze i policajti v civilu neplati za mestskou hromadnou dopravu a revizorovi misto listku ukazou policajtskou placku... Jednou jel takovej revizor novacek a najednou policajt misto listku vytahl placku... Revizor na nej ze to neni platny doklad a dal mu pokutu.. nanestesti ten policajt byl sef dopravaku a druhy den v 5. rano velka technicka razie v depu dopravniho podniku a pokuta 300 000 za ruzne (vetsinou prkotiny) technicke nedostatky.. od te doby jsou vztahy mezi policii a dopravnim podnikem opet nastaveny

0/0
20.4.2009 8:54

cassul

Re: Nejen v Chrudimi

Nevím, jak státní, ale ve většině měst to takhle mají měšťáci docela oficiálně zajištěné v místním MHD. Ono totiž většinou stejně patří radnici, která platí i strážníky, tudíž jsou to jedny prachy.

0/0
20.4.2009 11:37

Martin z Čech

.

To sou ale kluci šikovní

0/0
20.4.2009 8:48

pablo21

u nas na Vinohradech

je to lautr to samy. Soukromy auta prislusniku stoji na modry zone a ani cisteni silnic je nezajima:-P:-P

0/0
20.4.2009 8:43

sprav

mno a potom až strážníci, resp. město bude něco chtít

od policie, tak se na ně policisté, s prominutím vyser(Y)u.

0/0
20.4.2009 8:33

Heralik3

Re: mno a potom až strážníci, resp. město bude něco chtít

Co to meleš, policajte? Jsi placen z našich daní, tak koukej makat, přestan zneužívat sveho postavení a mlč. Nebo tahni do civilu...

0/0
20.4.2009 9:05

karel_valheru

Informační honota článku?

Co je přínosem článku pro běžného čtenáře? Poukázání na skutečnost, která zde vládne již mnoho let?

Nebo si tím místí "nenásilně" řeší situaci přes iDnes? Nějak mi uniká, co je v tomto přínosného pro běžného čtenáře....

0/0
20.4.2009 7:14

cassul

Re: Informační honota článku?

No, pokud se to fakt neřeší po oficiální linii, je snad logické a správné, že se do toho pustili novináři - pochopitelně nejspíš na upozornění někoho z místních. To je  v pořádku, určitě to má ke standardní novinařině mnohem blíž, než drtivá většina "výplodů".

Přínos pro běžného čtenáře je v tom, že stejný šlendrián, který se koná někde u něj, se tím může vyřešit, protože místní odpovědní se leknou, že by se mohli taky dostat do novin.

0/0
20.4.2009 7:19

rbursik

Re: Informační honota článku?

pro mne běžného čtenáře je tato informace jen doplnění  co všichni vesměs víme, že někdo může a jiný ne. jednou jsou stanovena pravidla a neměly by se hledat finty jak s tím vybrbat, to na všech místech od starosty po socku, bez rozdílu třídy barvy pleti, jazyka, pohlaví. Jednou jsou ustanovená pravidla  našimi zvilenými zástuci a tak je třeba to repektovat a pořád ne nadávat či chglubit se jak jsm es těmi poliši vydrbal. Auta odtáhnout nemilosrdně na parkoviště pro ty případy připarvené a vydat jej po vyřešení před orgány k tomu určenými. Co je na tom složité?

Radim Buršík 

0/0
20.4.2009 8:15

S.T.A.L.K.E.R.

Re: Informační honota článku?

R^

0/0
20.4.2009 8:59

S.T.A.L.K.E.R.

Re: Informační honota článku?

Pokud nechápeš, jsi buď chrudimský policista nebo blb obecný.Rv

0/0
20.4.2009 8:59

cassul

Naco mají botičky?

Já jsem dostal botu na parkovišti, když jsem měl předplaceno na tři hodiny a o 13 minut jsem se zdržel - a nikdo se se mnou nebavil, do telefonu mi řekli, že ta sundávací parta je už někde jinde, že musím počkat - a hodinu jsem tam tvrdnul, než se dostavili, já zaplatil pokutu a sundali to. OK, moje chyba, beru, měl jsem si to líp hlídat. A myslím, že i když jim nemůžou dát pokutu (což mi přijde divné), tak takové otravování se s botičkou by jim taky otrávilo život, aby tam neparkovali.

0/0
20.4.2009 7:10

pacient

Re: Naco mají botičky?

no koukam, ze vy jste jeden z tech  "hloupych", kteri plati. ostatni pouzivaji vymluvu na osobu blizkou, takze jsou nepostizitelni a mestaci tu boticku MUSEJI sundat!!! neco jinyho jsou odtahy, kdyby zacali tahat, tak je majitel povinnej zaplatit minimalne odtah, pokud mu MP neprokazou, ze s autem prijel on...

0/0
20.4.2009 7:21

ka.ba.r86

Re: Naco mají botičky?

Nemáš pravdu paciente.. :-) NEMUSEJÍ botičku sundat. Bylo to i u správního soudu a ten konstatoval, že nemusí dokut není zjištěna totožnost osoby, která vozidlo na místě ponechala... nebo jsou provedeny všechny nezbytné kroky ke zjištění její totožnosti... ( Tuto definici ji totiž zákonodárce napsal do zákona.. ) takže TI ji tam můžou klidně nechat třeba tři dny a zatím "hledat" toto kdo to tam nechal...

0/0
20.4.2009 7:44

sadlo.sadlo

Re: Naco mají botičky?

ano, jenže vy jim řekne kdo to řídil, osoba Vám blízká, kterou nemusíte udávat

0/0
20.4.2009 8:41

Lukke-Luk

Re: Naco mají botičky?

Nechápu proč tu plácáš absolutní nesmysly a přitom osobní zkušenosti nulové... Provedením nezbytných kroků ke zjištění totožnosti je právě optání se této věci tebe... Řidiče nemají (je jím osoba blízká), žádné další kroky ke zjištění totožnosti neexistují. Policista MUSÍ botičku BEZODKLADNĚ sundat.

0/0
20.4.2009 9:02

ka.ba.r86

Re: Naco mají botičky?

Chyba , pánové oba dva. prosím bez těch emocí a urážlivého tónu. Ověřte si to u nej.správního soudu. celá kauza tam byla řešena... To, že řeknete "osoba blízká" znamená to, že ten strážník bude zjištovat, která to je... Upozorňuji, že pravděpodobně ne všude se tímto rozhodnutím řídí. Píši bohužel s osobní zkušenosti v Brně. Nejsou povinni Vám ji sundat. To je FAKT podepření pravomocným rozhodnutím soudu.....R^

0/0
20.4.2009 9:11

ka.ba.r86

Re: Naco mají botičky?

omluva za chybičky ( pravopisné ) :-/

0/0
20.4.2009 9:11

Lukke-Luk

Re: Naco mají botičky?

Naprostý nesmysl, plácáš bludy. Z osobní zkušenosti mi byla botička sundána asi v 10 případech vždy do 10-15 minut po sepsání protokolu. Strážník ROZHODNĚ nebude zjišťovat, která osoba to je, to se samozřejmě děje až ve správním řízení! Bože to je amaterismus...

0/0
20.4.2009 12:13

ka.ba.r86

Re: Naco mají botičky?

ano máš pravdu, jsem úplný blb a plácám bludy. Přečti si pořádně co jsem napsal.. ne všude se tímto řídí... soud ale rozhodl jasně. hlupáky ale nemá cenu přesvědčovat. fakt, který si denodenně ověřuji, ale přesto to dělám zas a zas... i kdyby to byl jen jeden ze sta tak je to dobré. Bohužel tady se to nepovedlo. Tak Nashledanou... R^

0/0
20.4.2009 14:22

Lukke-Luk

Re: Naco mají botičky?

Sbohem. ;-D

0/0
20.4.2009 14:38

cassul

Re: Naco mají botičky?

Jak je definováno BEZODKLADNĚ? Pokud jediná hlídka zrovna plní bezodkladné a prioritní činnosti na opačné straně města, může to trvat třeba hodinu a pořád je to bezodkladné. A když se to stane potřetí za týden....

0/0
20.4.2009 11:29

Kokos485

Protekce a korupce je u nás normál

Všichni jsou si rovni, jen někteří jsou si rovnější.

0/0
20.4.2009 7:04

JiriTP

Coze???

Jak ze je nemuzou pokutovat?8-o Snad pokud je to SOUKROME auto tak ridic muze dostat pokutu, at je to policista nebo ne?:-©

0/0
20.4.2009 5:49

zab2

Re: Coze???

Samozřejmě. Buď pisálek neví, co píše, nebo jsou v Chrudimi policajti vládci města.

0/0
20.4.2009 5:59

jakub7

Re: Coze???

Jestli to neni kvuli tomu, ze by si mezi kamarady pokudu stopili...

0/0
20.4.2009 6:04

MaverikOne

Re: Coze???

Ono je to složitější, policista se prokáže vždy služebním průkazem a potom ho nesmějí pokutovat, ale sepsat pouze hlášení, které předají jeho nadřízenému a ten potom rozhodne co bude dál a to i když není ve službě. Nikomu se nechce sepisovat papíry a samozřejmě na to tito hřeší a potom je situace taková jaká je. A nejsou to jenom policisté, týká se to všech, kteří mají služební průkaz a to mohou jet i vlastním vozem, hasiči, vězeňská služba.... Znám takové osobně a vím o čem mluvím, jedou ryhle ? služební průkaz to za ně vyřeší...

0/0
20.4.2009 6:19

sejra

Re: Coze???

přesně tak, jde o všechny, co jsou "zaměstnáni" podle služebního zákona.

0/0
20.4.2009 6:22

badmani

Re: Coze???

A navíc v Chrudimi, kde "vládne" skupinka - bývalý starosta (nyní poslanec), současný starosta, pan investor a pan stavitel... Tak přeci nebudeme pokutovat policajty - ono se ta "protislužbička" může vždycky hodit...:-©:-©:-©

0/0
20.4.2009 7:07

cassul

Re: Coze???

Přesně tak, drtivá většina takovýchto problému není v tom, že by to nešlo, ale že se nechce a proto se zdůvodňujě, proč to nejde.

0/0
20.4.2009 7:12

s(h)arka

Re: Coze???

ty jsi z toho maloměsta?

0/0
20.4.2009 7:15

badmani

Re: Coze???

Nebydlím tam, ale poměry jsou mi celkem známé... Docela se mi líbí tato věta v článku: "Jakpak poznáte auto policisty od auta galeristy? Je to těžko prokazatelné." Pokud by dávaly boty všem, co nemají zaplaceno, bez výjimky, tak je nemusí zajímat rozeznávání, čí to auto je. Navíc, znát několik aut "prominentů" určitě nemusí být tak těžké.

Třeba by mohl p. Kušta nechat parkovat policisty v podzemním regále - ZDARMA. A bylo by po problému...

0/0
20.4.2009 8:31

Najdete na iDNES.cz