Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Státní maturita neděsí jen studenty, ale i učitele

Čeští učitelé už studenty nestraší maturitou. Bojí se jí teď spolu s nimi. Kromě klasické zkoušky z dospělosti čekají už za rok nynější třeťáky jednotné státní testy. Jak budou zkušební otázky vypadat, jim často nedokážou říct ani pedagogové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

KUMSTY

nevědomost

tak tomuhle říkám maximální ptákovina. Jsem ve třeťáku mám obor počítače. a budu se muset další ptákoviny, který mě nezajímaj a stejně je časem zapomenu protože je v životě nevyužiji. Nevim k čemu mi např bude nějaká organizace ANZUS o které sem v tomhle článku slyšel prvně.

Naposlední chvíli.

Zeptám se angličtináře jak bude vypadat maturita "nevim", češtinářky "nevim",  učitelé na počítače ty už neví jak se jmenujou např. v počítačových systémech skutečně neví jak podle nich mají vypadat otázky.

měli bejt jasno min. o rok dřív. neví na co nás třeťáky připravit. Pan Mach to ví. Tak ať přijde a laskavě si svoji práci obhájí. 

Hlavně že on má normální maturitu, ale nám dá toto.

0/0
26.5.2009 8:42

bětka.báthory

Milí studenti,

z cvičných maturit vidíte, že rozumnější je maturovat z matematiky než ze "společenských věd (za komančů známých coby vědecký ateismus a marx-leninismus)"

0/0
19.4.2009 18:13

maud

Re: Milí studenti,

Za komančů se nematurovalo ze společenských věd. Nato byly vysoké školy.Nepleť neustále do všeho politiku.

0/0
20.4.2009 8:23

maud

Já nechápu

proč se ze státních maturit dělá taková věda. Také jsem dělala maturitu ,  kdy   témata pro češtinu a ruštinu  byly pro všechny školy stejné.  Také přijímačky na střední školy byly stejné. Čeština i matematika. Vše se vyhlašovalo  v rádiu.

0/0
18.4.2009 0:50

ZbynekS

Mirny pokrok v mezich zakona?

Obavam se, ze nova statni maturita resi neresitelne dilema: Overit v celem state jednotnym metrem vedomosti maturantu a zaroven nevzbudit nevoli tim, ze snad v nekterych skolach studenti u maturity neuspeji.

Vysledkem je to, ze za hodne penez a s velkym usilim ziskame nova maturitni vysvedceni, ktera nebudou o urovni absolventu nic rikat. Ano, i nyni je uroven absolventu nekterych strednich skol nizka - ale jsou i takove stredni skoly, ze kterych maturitni vysvedceni opravdu neco znamena.

Jestli bylo puvodnim zamerem autoru statni maturity zvyseni urovne na slabsich skolach nevim, ale zda se, ze pripravene statni maturity pouze komplikuji situaci skolam s narocnejsimi zkouskami.

0/0
17.4.2009 9:05

12345hanka

Učitelé nemohou

vědět spoustu užitečných informací, protože ani jejich ředitelům tyto informace zodpovědní autoři státních maturit nejsou schopni podat.

Například jak se bude hodnotit státní a nestátní část zkoušky. Půl napůl? Nějakými procenty? Jediná spása před nekonečnou ostudou našeho vzdělávacího systému je státní maturity opět odložit.

0/0
16.4.2009 10:16

tonycze

Re: Učitelé nemohou

V ČR se státní maturity nebudou odkládat, ale rozdávat za účast.

0/0
16.4.2009 21:11

dedko

Taky jsem maturoval.

Nebylo to tak hrozné, ale nebyly tam chujoviny, jako v připravovaných státních maturitách. Někdy si říkám, zda ti, co připravuji testy a další zkušební materiály to mají v hlavě v pořádku ! Veškeré vzdělání a zkoušky by měly vést k přípravě na život a ne ke zkoušení encyklopedických znalostí, v životě z valné části nepoužitelných! !

0/0
16.4.2009 8:53

12345hanka

Re: Taky jsem maturoval.

Já nevím, jestli to mají v hlavě v pořádku, ale pokud se za n let vystřídá n-1 ředitelů, přičemž celý systém se kruhem vrátí k původnímu, posléze zavrhnutému, způsobu, zamotá se z toho v hlavě leckomu.

0/0
16.4.2009 10:18

Levandule

Hloupé otázky?

No když se u zkoušek v autoškole mohou ptát 18 letého, od kolika může dělat řidičák na podskupinu A1, namísto, aby ověřili, jestli chápe signalizaci semaforu (rozdíl mezi zelenou šipkou, zeleným kruhem, odlehčovací šipkou a signálem k opuštění křižovatky nechápe 70% řidičů), proč by se u státních maturit nemohli vtipně zeptat kdo je členem ANZUS. Musím říct, že jsem to nikdy neslyšela, ale po kouknutí na net jsem se zasmála dobrému vtipu autora otázky A-NZ-US = Austrálie, Nový Zéland, Spojené státy... Opravdu hloupé, ale vtipné... Zajímalo by mě, jak to budou hodnotit. Jestli seřadí výsledky pod sebe a nechají projít 97% nejlepších, nebo budou dělat náhodný výběr... EU

0/0
16.4.2009 8:49

dedko

Re: Hloupé otázky?

R^

0/0
16.4.2009 8:54

CoolDak

Re: Hloupé otázky?

odpustete mi mou neznalost,ale co je "odlehcovaci sipka"?

0/0
16.4.2009 9:25

Levandule

Re: Hloupé otázky?

Zelená šipka svítící (většinou doprava, ale i někdy rovně) společně s červenou (kruhem), umožňující legálně projet křižovatkou ve směru šipky, za podmínky že dáš přednost v jízdě. Je umístěna na nesměrovém semaforu právě vedle červené (narozdíl od signálu žlutého chodce, která je umístěn na směrovém semaforu vedle zelené šipky). Je rozdíl jet na zelený kruh (můžu jet rovně a při dodržení pravidel o dobočování i odbočit - jako bych byl na hlavní), zelenou šipku (směr je volný až na případné chodce signalizované žlutě), červenou se šipkou (jedu, ale dávám všem přednost - jako bych byl na vedlejší), zelený kruh + zelená šipka v protilehlém rohu (volná cesta vlevo).

0/0
16.4.2009 10:12

Najdete na iDNES.cz