Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Krtečku, Krakonoši, kde jste?

Rok 1999, Florida. Dvanáctiletý Lionel Tate si hraje s šestiletou Tiffany Eunickovou. Chlapec vážící téměř čtyřikrát více než dívenka se chtěl stát velkým a silným zápasníkem, podle svého vzoru, který mu udávaly televizní zápasnické souboje, oblíbená zábava mnoha Američanů. (Pravděpodobně se jedná o wrestling.)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

12345hanka

Ale no tak!

A co strkání dětí do pece, pojídání vlastních rodičů, sežrání vlkem, sekání palců u nohy a další radovánky tradičních pohádek? Nejsem psaycholog, abych tu mohl popisovat jistou potřebu iracionální hrůzy, kterou prý má každý jedinec. Ale hlavně každý (nebo skoro každy) malý jedinec by měl mít soudné rodiče.

0/0
15.4.2009 7:55

tojsouveci

Re: Ale no tak!

Znáte nějaký případ, kdy by chtělo napodobit dítě někoho z pohádky? Že by chtělo někoho upéct v peci apod.? Asi těžko, že?

0/0
15.4.2009 11:06

český venkovan

..vážená autorko....

...televize má...zatím ....ještě jedno důležité tlačítko.....vypínač...občas je vhodné jej popoužít a nekoukat na každou kravinu či teletinu a telenovelu....

0/0
15.4.2009 7:19

psyche

Re: ..vážená autorko....

Děkuji za upozornění ale já to naštěstí vím! O mě ten článek také není, viďte...:-)

0/0
15.4.2009 15:17

Mirco1

Dostala cenu za antiamerický blábol?

A jestlipak se autorka zamyslela, zda ten wrestling (který je mimochodem plně "markýrovaný" tedy nahraný) byl pořadem pro děti? Patrně nebyl, to jen naprosto a totálně selhali rodiče, a nechali spratka dívat se na pořady pro dospělé.

0/0
15.4.2009 1:40

Dan_C

Re: Dostala cenu za antiamerický blábol?

Vždyť o tom, že se děti dívají na pro ně zcela nevhodné pořady, podle mého, celý ten článek je. Nikdo kromě mě nenapsal nic špatnýho o tom stupidním pseudosportu namachrovaných vypatlanců

0/0
15.4.2009 7:15

Mirco1

Re: Dostala cenu za antiamerický blábol?

Jenže autorka se zaprvé vysmívá USA jako celku ("země neomezených možností") a zadruhé volá po kampani za zákaz nevhodných pořadů pro dětí a cpaných dětem - ale ten wrestling pořadem pro děti NEBYL, a je vinou rodičů, že fakana nechali se na něj dívat. Autorčiny vývody se tak paradoxně blíží právě postojům určité části aktivistických rodičů, kteří chtějí omezovat vysílání různých pořadů v televizi (ještě paradoxněji jsou při tom posední víc sexem než násilím), aby se náhodou na to děti nedívali, místo toho aby si přiznali vlastní zodpovědnost za to určovat svým dětem, na co se dívat smí a na co ne.

Velmi pěkně je tento přístup paradován ve filmu South Park Bigger Longer Uncut, kde podobná skupina rodičů zpívá "We must blame them and cause a fuss

Before somebody thinks of blaming us!"

0/0
15.4.2009 8:03

tojsouveci

Re: Dostala cenu za antiamerický blábol?

Můžete nám sdělit, jak vy regulujete své fakany? Jak zabezpečíte, aby se nedívali na TV v době, kdy přijdou ze školy a vy jste v práci? A klidně si vymýšlejte, přehánějte....:-/

0/0
15.4.2009 11:08

František Koudelka 4.Kyju

Re: Dostala cenu za antiamerický blábol?

Já taky ve všem nesouhlasím s vyjadřováním a "omáčkou", ale celkově mi to přijde , že celý článek, je hlavně o tom aby rodiče měli přehled a korigovali televizní pořady sledované jejich dětmi. viz    "Čas mrhaný nad kampaněmi za milost mohl být mnohem lépe zužitkován kampaní pro zákaz nevhodných pořadů a seriálů pro děti (a že jich Amerika má slušnou řádku!), kampaní vedoucí rodiče k tomu, aby nenechali sledovat své děti něco, co na ně nemusí působit dobře a z čeho pro ně rozhodně neplyne bajkové ponaučení.". Je otázka, co je míněno pod slovem zákaz nevhodných pořadů a jak se bude určovat co je a co není nevhodné. Třeba nesouhlasím s jejím pobouřením nad snížením trestu, ale té dámě bude něco mezi 15 a 18, takže ji chybí jisté životní zkušenosti.

0/0
15.4.2009 15:52

psyche

Re: Dostala cenu za antiamerický blábol?

Musím říct, že zamyslela. A to tom že je wrestling sehraný je také zmíněno...A máte naprostou pravdu v tom, že selhali rodiče.

0/0
15.4.2009 15:20

Najdete na iDNES.cz