Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dánská společnost chce prodat kopie karikatur Mohameda

Dánská Společnost svobodného tisku oznámila, že se chystá prodat kopie jedné z karikatur proroka Mohameda. Jejich otištění v dánských novinách vyvolalo před pár lety bouřlivé protesty v muslimském světě. Organizace chce zájemcům nabídnout 1000 reprodukcí prorokovy hlavy s bombou místo turbanu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dr No

Mimochodem

by mne celkem zajímalo, z čeho ti ručníkáři poznali, že jde o karikaturu Mohameda. Pokud vím, tak jim to jejich pseudonáboženství zakazuje zobrazovat lidskou podobu, takže tím pádem nikdo z nich nemůže tušit jak Mohamed vypadal ..

0/0
9.4.2009 21:14

maagoor22

AU

 - Muslimové, kteří chtějí žít podle islámského práva Sharia, byli ve středu  vyzváni, aby opustili Austrálii, čímž se vláda zaměřila na radikály ve snaze odvrátit možné teroristické útoky. Předseda vlády Kevin Rudd- Austrálie sám pak rozhněval některé australské muslimy prohlášením, že podporoval špionážní agentury ve sledování národních mešit.

"Přistěhovalci, ne Australané, se musí přizpůsobit. Přijměte to, nebo odejděte. Jsem unavený obavami tohoto národa u toho, zda nejsme ohroženi nějakými jedinci či jejich kulturou. Od teroristického útoku na Bali jsme u většiny Australanů zaznamenali nárůst vlastenectví." Naše kultura se vyvíjela během více než dvou století bojů, pokoušení a vítězství milionů mužů a žen, jež usilovali o svobodu. Mluvíme převážně anglicky, ne španělsky, libanonsky, arabsky, čínsky, japonsky, rusky, nebo jakkoli jinak. Tudíž, pokud se chcete stát součástí naší společnosti, naučte se jazyk! Většina Australanů věří v Boha.

0/0
9.4.2009 13:06

maagoor22

Re: AU

Není to žádný politický pravicový nátlak, ale prostý fakt, neboť právě křesťanští muži a ženy založili tento stát na křesťanských principech,což je jasně zdokumentováno. A je jistě vhodné,aby to bylo vyobrazeno na stěnách našich škol. Pokud vás bůh obtěžuje, navrhuji vám, aby jste uvažovali o jiné části světa jako svém domově, neboť Bůh je součástí naší kultury.Vaši víru můžeme akceptovat , a nebudeme se ptát proč. Vše, co žádáme,je aby jste vy akceptovali tu naši a žili s námi v souladu a pokojném soužití. Tohle je naše země, naše půda a náš způsob života dáme vám veškerou příležitost k tomu, aby jste toto všechno mohli užívat. Ale jakmile jste si začali stěžovat, naříkat a remcat o naší vlajce, našich závazcích, naší křesťanské víře nebo našem způsobu života, velmi Vám doporučuji využít další přednosti naší skvělé australské svobody - právo odejít. Pokud jste nešťastní, odejděte. Nenutili jsme vás sem přijít. Požádali jste, aby jste tu mohli být. Tak přijměte zemi, která přijala vás.

0/0
9.4.2009 13:07

marekW777

Re: AU

krása V:-) Austrália mi bola vždycky sympatická R^

0/0
9.4.2009 15:12

sudo apt-get remove cenzor999

Re: AU

Tam se chystam, az dostanu obcanstvi UK. Do Australie se jen tak nekdo nedostane, je to daleko od Evropy i Afriky a zadnej povl tam nepreplave na pramici..R^R^

0/0
9.4.2009 13:12

Pan Navratil

Re: AU

Pche! Captain cook už tam je :-P

0/0
9.4.2009 13:28

sudo apt-get remove cenzor999

Re: AU

Me nezajima nejakej cikan na benefitu..:-P

0/0
9.4.2009 13:58

sudo apt-get remove cenzor999

Dobra prace...

Vsimnete si, ze kdyz se nekde karikuje Buh, tak nikdo neumre, kdyz pedofil, tak je hnedle 50 mrtvych.

Jo muslimove umi radit, treba po vyhre na CR na Euru si postrileli par svejch decek..;-D;-DR^

0/0
9.4.2009 13:05

mutantmutant

hele, založil sem náboženství

a podle něho mě hrubě uráží diskuze pod články. ty totiž moje náboženství zakazuje. takže okamžitě zruště všechny diskuze nebo... ;-€;-€;-€

:-)

0/0
9.4.2009 10:14

gagaryn

Re: hele, založil sem náboženství

moje náboženství zase hluboce urážejí tři červené smajlíky za sebou. Je to neodpustitelný hřích. Omluv se mému Pětijedinému bohu Okmaštrfrdrhovi !

0/0
9.4.2009 10:22

mm.strange

Re: hele, založil sem náboženství

??;-D

0/0
9.4.2009 10:36

maagoor22

Re: hele, založil sem náboženství

kacíři, jediný bůh je špagetové monstrum, okamžitě se vzdej svého falešného boha, nebo si za své kacířství poneseš následky!!!

0/0
9.4.2009 13:00

gagaryn

Re: hele, založil sem náboženství

Pošetilče ! Okmaštrfrdrha si dá špagetové monstrum k snídani a ještě bude mít hlad. Pětijedinný Okmaštrfrdrha je ten jediný a PRAVÝ bůh, který existuje. Čiň pokání a dej se na pravou víru. Kult Okmaštrfrdrha je jediné náboženství které roste nejrychleji. Zrovna dnes stoupl počet jeho členů o 100% !!!!! Kaj se uctívači těstovin !!!!

0/0
9.4.2009 13:20

B.A.D.Y.

*

vypraskat musulmany z evropy zpatky do jejich stredoveku.

0/0
9.4.2009 10:13

SantaKlaun

Re: *

R^ Ale pššššt! To se nesmí říkat v naší pseudohumanisticko-multikulturní EU nahlas. Ale volební  hlas Národní straně, která o tohle usiluje, do urny stále hodit naštěstí svobodně můžeme.[>-]R^

0/0
9.4.2009 10:31

marekW777

Re: *

miesto musulmanov nacistov 8-o  to je ako liečiť chrípku rakovinou

0/0
9.4.2009 10:34

B.A.D.Y.

Re: *

jak rikas.

0/0
9.4.2009 11:30

VentreSaintGrisII

Islám je mírumilovné náboženství

a do to nechápe tomu uřežeme hlavu!(Y)

0/0
9.4.2009 9:28

SantaKlaun

Re: Islám je mírumilovné náboženství

Tak nějak ;-D

0/0
9.4.2009 10:31

kurzepa.j

Zavést cenzůru

a právě kvůli takovým jsem pro přísnou cenzůru slova a rpojevu. Toto chování je nezodpovědné a ohrožuje bezpečnost Dánska. Novináře zavřít a usekat prsty, aby nemohli dál publikovat

0/0
9.4.2009 9:20

gagaryn

Re: Zavést cenzůru

já bych je zakopal do země a ukamenoval.

0/0
9.4.2009 9:26

VentreSaintGrisII

Re: Zavést cenzůru

Bezpečnost Dánska ohrožuje infiltrovaný musulmanský ksindl. Ksindl, který se natáhne do Evropy z nějaké islámské žumpy a to samé, co tu žumpu u nich plní, chce šířit tady...:-©

0/0
9.4.2009 9:30

B.A.D.Y.

Re: Zavést cenzůru

R^

0/0
9.4.2009 10:11

SantaKlaun

Re: Zavést cenzůru

R^

0/0
9.4.2009 10:32

medved_cz

Muslimove provokuji a lzou

Malo se vi, ze nejvetsiho zhanobeni Mohameda se v teto kauze dopustili sami muslimove. K otistenym karikaturam totiz pridali i fotografie lidi s prasecima hlavama a ty vydavaly za oficielni danske karikatury protoka. A prave to zpusobilo nasledne masivni protesty.

Takze slo o zamernou provokaci prolhanych muslimu, kteri chteji valku a nasili.

0/0
9.4.2009 8:40

babacek

Karikatury Mohameda

Když je z míry vyvede i taková banalita pak se člověk nemůže divit, že otec usmrtí svojí dceru jen proto, že se zamilovala do cizince který není muslimem. A tohle je i v Turecku které je EU vnucováno a to je myslím pro většinu nepřijatelné.:-/

0/0
9.4.2009 6:15

egi

Moc chytré

V tomhle případě už ovšem nejde o svobodu slova, ale o bezdůvodné dráždění ručníkářů.

Že vydavatelství neporušilo žádné zákony je snad samozřejmostí. Že chtějí "odstartovat debatu" nebo co to kecají, to už je jenom pustý výmysl. Chtějí Arabáky naštvat, to je celé.

Jak říkám - zbytečné.

Nijak rád ručníkáře nemám, ale tohle už je do nich rytí zcela neodůvodněné a neopodstatněné, k ničemu rozumnému nevedoucí.

0/0
8.4.2009 22:51

Dr No

Re: Moc chytré

Naopak je potřeba do nich rýt na každém kroku, ať se co nejvíc projeví, jací jsou to šmejdi. Aspoň to víc lidem otevře oči.

0/0
8.4.2009 23:28

egi

Re: Moc chytré

Když budu mít souseda blbce ...

Já vím, že je blbec, okolí ví, že je blbec. Jsem-li tázán, klidně řeknu, že je blbec. Zeptá-li se žurnálista, odpovím i do novin, že můj soused je blbec. Při nějaké diskusi klidně zmíním, že soused je blbec. Potud ta svoboda slova.

Soused blbcem zůstane. Buď ho tak nechám, co je mi po něm, případně se ho pokusím decentně nějak povznést. Když on bude chtít konfrontaci, mám velkou šanci, že jako chytrý a silný ho, těžkopádného a zaostalého blbce, přeperu. Sám ovšem šarvátky třeba aktivně nevyhledávám.

Nebudu ale ze svého nápadu tisknout elaboráty, že je blbec, a prodávat je pod vidinou zisku (a o nic jiného v tomhle případě nejde) sousedovi pod oknem. Proč? Protože jeho to nijak nepovznese. Ničemu to neprospěje, jen soused bude více zapšklý a bude mi dělat tím větší naschvály.

Tak nějak to chápu já. Přiměřenou ironií můžete (za některých okolností) vychovávat Evropana, ne muslima zapikolovaného o čtyřista let zpět.

0/0
8.4.2009 23:42

medved_cz

Re: Moc chytré

egi ma od ted prisny zakaz prispivat do teto diskuze, psat dopisy a i mluvit protoze svym projevem by mohl primerenou ironii hrube a smrtelne urazit cirkev letajiciho spagetoveho monstra ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Létající_špagetové_monstrum ).

Svoboda slova v tomto pripade nic neznamena a musime se ohnout pred hrozbou bombovych utoku ze strany spagetaku.

0/0
9.4.2009 8:47

Dr No

Re: Moc chytré

Pokud bude ten váš soused blbec mít za svatý ukol zabrat váš dům a přinutit vás, abyste mu sloužil, je namístě s tím něco dělat dřív, než bude pozdě. Ale tím, že se budete tvářit že blbec není, asi nic nevyřešíte.

0/0
9.4.2009 21:11

egi

Re: Moc chytré

Ale já nemám v nejmenším úmyslu se tvářit, že soused blbec není. Vždyť jsem to tam psal, hádám, zcela jasně - vím, že je blbec. Řeknu, že je blbec, pokud jsem tázán. Bude-li to jeho zajímat, i jemu řeknu, že je blbec. Ale nebudu o tom iniciativně tisknout pamflety. Kdo ho zná, ten ví, že je blbec. Ovšem pořád je jistá možnost, že postupným slušným působením, či přesněji řečeno nevyvoláváním vyhrocených sporů z mé strany, i blbec chytne jisté způsoby k možnému soužití.

Svým způsobem je blbec soused chudák zaostalý, čímž nehodlám jeho stav omlouvat, dávat mu nějaké úlevy nebo se já jemu jakkoli přizpůsobovat. Když budu mít příležitost a on zájem, pomohu ho předělat k obrazu svému. Jinak jej nechám jeho osudu. Já do něj vandrovat nemám zapotřebí, k ničemu mi to nebude a jeho to jenom zatvrdí a ubezpečí v tom, že on je ten dobrý a já ten špatný.

Ano, pokud by vzal svůj svatý úkol vážně a chtěl zabírat můj dům, může počítat s výpraskem. Bez pardonu.

Copak je můj postoj tak nepochopitelný?

0/0
9.4.2009 23:54

egi

Re: Moc chytré

Možná bych ještě doplnil - v tuto chvíli není reálný předpoklad, že by mne soused převálcoval a na můj dům uplatnil nějaký blitzanšlus. Proto mu nechci jít po krku první.

Ano, kdyby chodil po zahradě s flintou v ruce a mačetou v zubech, asi bych ho vykouřil preventivně.

Ale zatím se tváří sice výhrůžně, ale všichni víme, že v současnosti je to jen hra a ve skutečnosti se zmůže tak na kadění mi pod rohožku. Což je sice nemilé, ale on je ten blbec přece. Shovívavost není slabost.

Dokud neškodí reálně nebo reálně nehrozí, že by škodit opravdu začal, kašlu na něj. Jsem ostražitý a připravený, ale nechám ho aspoň dejchat.

0/0
10.4.2009 0:11

babacek

Re: Moc chytré

Takže oni mohou pálit vlajky, urážet USA  a Evropu na každém kroku, hlásat víru mečem a my budeme jen tupě přihlížet?

Tak trochu mě to připomíná léta minulá kdy když komunista zabije tak je to třídní boj, boj proti vnitřnímu nepříteli a podobné nesmysly zatím co když je to naopak je to označováno za vraždu.:-©

0/0
9.4.2009 6:20

egi

Re: Moc chytré

Oni pálením vlajek a takovými těmi tanečky okolo ukazují svoji ubohost. Dánské nakladatelství se tímto počinem snižuje přesně na jejich úroveň. Možná hloub. Ručníkáři tak často činí opravdu z přesvědčení, tihle je chtějí dehonestovat za prachy. To je to, co mi na tom vadí.

0/0
9.4.2009 15:54

babacek

Re: Moc chytré

Já bych to nenazval ubohostí, ale zuřivostí. Pokud by dnes Prorok žil tak by ho civilizovaný svět honil jako pedofila a fotografie pedofilů se zveřejňovaly dokud nezačal platit nehubkový zákon. Víc snad není nutno dodat.

0/0
10.4.2009 5:44

medved_cz

JDE o svobodu slova

Jakykoliv pokus o zakaz techto karikatur je poptrenim svobody slova a pocatkem muslimske diktatury v Evrope.

Kazdy, kdo bude volat po zakazu prodeje, take hlasa umlceni nechtenych nazoru - tedy likviduje svobodu slova. Diky tomuto prodeji bude jasne videt kdo chce svobodu a kdo chce diktaturu. A to je ta diskuze, kterou chteji rozpoutat.

0/0
9.4.2009 8:43

egi

Re: JDE o svobodu slova

Možná jsem to ne úplně přesně vyjádřil - já samožrejmě nechci nic zakazovat nebo popírat svobodu slova, to z toho bylo snad srozumitelné.

Vadí mi forma - dle mého hloupá, ubohá a konfrontační, na stejné úrovni jako jejich s pálením vlajek a nadáváním na "křižáky". Měl jsem za to, že "my" jsme lepší, že Evropa je ta vyvinutější sestra, která má rozumným příkladem působit.

0/0
9.4.2009 16:03

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.