Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Doma s otazníkem, v Evropě s ostudou

Jaký bude Jan Fischer premiér? Pokud jím tedy bude – v době uzávěrky tohoto vydání nebylo ještě jasné, zda strany nesmetou dohodu svých šéfů. Jméno premiéra naznačuje, že překlenovací vláda bude vládou bez velkých ambicí. A nebude vládou prezidentskou, jako byla Tošovského vláda v rukou Václava Havla před více než deseti lety.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

puk

Komunista komunistovi komunistou!

Nechápu drzost morálního prostituta, který se těší na své tři, čtyři měsíce vládnutí. Člověk s jeho morálním profilem nesmí být v žádné, ale opravdu v žádné funkci ve státní instituci. To samozřejmě platí i pro Statistický úřad. Komunista, který vstoupil do KSČ v roce 80, tak učinil pouze ze zištných důvodů . Vyžírka, který se chtěl obohatit na ostatních bezpartijních spoluobčanech, jejichž počet přesahoval komunisty devětkrát, se nestydí , ačkoliv by měl "chodit kanálama".

0/0
14.4.2009 9:40

reilly

To stigma ...

.. o kterém píšete ale minimálně stejnou měrou leží na prezidentovi, který vtipně tuto situaci zmanipuloval. Sám píšete, že : " Klaus by mu stejně nejspíš vrazil kudlu do zad a jmenoval premiérem svého koně."  Z tohoto pohledu je to od premiéra chytrý tah - nechat jmenovat vládu, vedle které bude on sám vypadat jako Churchill. Jediný, komu tahle šaráda nic nového nepřinese, je chudák Paroubek, protože jednak už teď je za kašpara a jednak ta situace může vyburcovat voliče ODS spíš než ČSSD. Klaus ze svého pohledu uškodil EU a o to mu jde, ten bude taky spokojený a EU je to jedno nebo si spíš oddechne, že bude mít místo protivného bubáka Klause za parťáka cifršpióna.

0/0
9.4.2009 21:50

--Judith--

Neštítí se žádného podrazu, podrazí ženu, svůj národ,

kohokoliv a kdykoliv. Rozumu je poněkud mdlého, ale chytračí kudy chodí. Když mu chcípne koza, postará se, aby sousedovi chcípla taky. Musí se předvádět za každou cenu, i kdyby to mělo stát čest celého státu. Kdo to je?

0/0
8.4.2009 1:09

do.cz

objektivita zase dostala na frak

Názor,že vyjádření nedůvěry této prý vynikající vládě,která ohromila Evropu je ostudou,je ze stejné kategorie jako "kdo není s námi, je komunista".Možná se p.Komárku Vaše vláda věnovala více Evropě,než občanům doma (tedy alespoň těm se středními a nižšími příjmy) a možná kdybyste četl zahraniční skutečně renomovaný tisk a nejen tu Vaší MF zjistil byste,že výsledky nejsou nijak ohromující,právě naopak.Vaše demagogie"rudoprávního typu" je opravdu neutuchající.Už se s tím smiřte: vláda s důvěrou od přeběhlíků je součástí naší demokracie jako když zase s jinými přeběhlíky o tuto důvěru přijde.S evropským předsednictvím to nemá nic společného a her na škůdce jsme už v naší zemi zažili dost, nemyslíte?Nebo se Vám stýská?

0/0
7.4.2009 19:43

Smetac

Re: objektivita zase dostala na frak

1) Nikdo netvrdí, že tato vláda byla vynikající. To jste napsal vy a hned jste si na to  sám negativně odpověděl. To je běžný trik všech demagogů. Tato vláda nebyla dobrá. Ze srovnatelných vlád v naší moderní historii ale ta nejlepší.  Všechny poslední vlády věděly, že je třeba radikálních reforem, aby se náš sociální a zdravotní systém nezhroutil. Žádná z nich se ale ani náznakem o nic nepokusila. Měly strach protože by to vyžadovalo nepopulární kroky. Teprve tato vláda se o to alespoň pokusila. To, že se to nepovedlo si zaslouží širší analýzu.

0/0
8.4.2009 0:05

Smetac

Re: objektivita zase dostala na frak

1) Nikdo netvrdí, že tato vláda byla vynikající. To jste napsal vy a hned jste si na to  sám negativně odpověděl. To je běžný trik všech demagogů. Tato vláda nebyla dobrá. Ze srovnatelných vlád v naší moderní historii ale ta nejlepší.  Všechny poslední vlády věděly, že je třeba radikálních reforem, aby se náš sociální a zdravotní systém nezhroutil. Žádná z nich se ale ani náznakem o nic nepokusila. Měly strach protože by to vyžadovalo nepopulární kroky. Teprve tato vláda se o to alespoň pokusila. To, že se to nepovedlo si zaslouží širší analýzu

0/0
8.4.2009 0:09

Smetac

Re: objektivita zase dostala na frak

3) Vláda dostala důvěru za pomici přeběhlíků a za pomoci jiných ji zase ztratila. Nic proti tomu (jednou jsou lidským odpadem, podruhé konstruktivními poslanci). Hlasování ale iniciovala ČSSD a to v době našeho předsednictví a v době krize. Bez žádných relevantních důvodů. Jen proto, že Paroubek/Klaus se nemohli dívat na to, že si Topolánek vede dobře a že ODS stoupají preference. Je to podraz a jako podraz to vejde do dějin. Jako malý, český podraz. Cejch podrazáka už Paroubkovi/Klausovi zůstane. Byl to podraz nás všech

0/0
8.4.2009 0:11

do.cz

Re: objektivita zase dostala na frak

Jestli jsou tzv.reformy přínosem?Nato si musíme ještě počkat.Pravdou zatím je,že většině obyvatel přinesla podstatné snížení životní úrovně (zvýšení nákladů na bydlení,na potraviny,léky, zdrav.péči a díky způsobené inflaci snížení reálných příjmů) aby (po hříchu těm nejbohatším)tuto úroveň zvýšila.Pokud jde o podrazy, zde jsou: předvolební Kubiceho zpráva,povolební jmenování premiéra na základě (nejdříve proklamované) neexistující stojedničky později ovšem dokoupené tzv.konstruktivními poslanci.Tehdy byl Klaus dobrý prezident, tak dobrý,že koalice (bez Zelených) byla naprosto schopná čehokoli,aby byl znovu zvolen.Nu, tak ho mají. A ještě ty relevantní důvody: jestli se v zemi za této vlády stal běžným pojem justiční mafie, kdy státní zastupitelství jedná tak "aby nebyla ohrožená vláda",kdy jsou soudci zbavováni případů tak "aby nebyla ohrožená vláda", není to pádný důvod? Nehledě na totálně prohrané volby, kdy měla sama vláda požádat o důvěru.Máte pravdu, tato hrůza vejde do dějin

0/0
8.4.2009 21:58

Smetac

Re: objektivita zase dostala na frak

Já o voze vy o koze. Člověče, vždyť vy snad znáte Paroubkovi svázané spisy nazpaměť. Ty myšlenky nejsou vaše. To jsem už tisíckrát slyšel od vašeho guru v televizi. Zkuste někdy použít vlastní hlavu.

0/0
9.4.2009 1:13

do.cz

Re: objektivita zase dostala na frak

Je mi líto, ale když nestačíte, tak alespoň mlčky pozorujte.

0/0
9.4.2009 11:44

Helena1

V Evropě jsme skončili...

Co s takovým státem s takovou politikou...

Nebo si myslíte, že se někdo bude v EU nechat chtít obtěžovat českým politickým odpadem?

0/0
7.4.2009 19:20

vokroj

Otazník, ostuda?

Stále se někdo snaží shazovat naší práci. Kromě toho umělce Černého jsme zvládli, co bylo nutné, volby se zmáknou také ...   :-)

0/0
7.4.2009 11:50

Smetac

Národ bonsaiů

Kterým politikům leží zájmy ČR a jeho obyvatel víc na srdci nevím. Je ale naprosto zřejmé, kdo na zájmy naší země a jejich obyvatel  s e r e   z  vysoka: Paroubek/Klaus.

To, že si ČR vedla v Evropě tak dobře nečekal nikdo. Když jsem konečně začínal být hrdý na to, že patřím k tomu národu, který je sice malý ale neobyčejně schopný, přišla ťafka.  Duo Paroubek/Klaus, nepříčetné z toho, že to jde i bez nich, udělalo to, co udělalo. Atentát na společné podvědomí národa. Už nejsme ti, co vedou Evropu. Už jsme zase ti malí rozhádaní čecháčkové z periferie. 

Paroubku/Klausi: Jestli jste chtěli z našeho národa udělat bandu lidských bonsaiů pak se vám to zatím neobyčejně daří. Doufám ale že vám to ten národ spočítá. A jestli ne, tak si nic jiného nezaslouží než vládu takových ješitů a podrazáků.

Paroubku/Klausi: Stydím se za vás!!!

0/0
7.4.2009 11:49

kornatko

Re: Národ bonsaiů

R^R^

0/0
8.4.2009 13:05

Fidel Castro v plne sile

Hlavní je, že pád vlády je skvělá zpráva

pro občany ČR:-) že se k tomu připletlo předsednictví je škoda, ale nedalo se nic jiného dělat...modrobolševici potřebovali zastavit:-)R^

0/0
7.4.2009 9:20

holkazdaleka2

Re: Hlavní je, že pád vlády je skvělá zpráva

ty jses opravdu na palici.. :-/

0/0
7.4.2009 9:25

Fidel Castro v plne sile

Re: Hlavní je, že pád vlády je skvělá zpráva

ba ne...na palici jsou modrobolševici co si mysleli, že mohou korumpovat, zastrašovat poslance, úkolovat justiční mafii apod věčně...trošku se hošani přepočítali akonečně táhnou do (Y):-)R^

0/0
7.4.2009 9:29

Pan Navratil

Re: Hlavní je, že pád vlády je skvělá zpráva

Ehm, pořád ve vládě sedí.:-)

0/0
7.4.2009 9:43

wcbaba

Re: Hlavní je, že pád vlády je skvělá zpráva

Ona tato vláda nadělala ostudy až dost - evropě je to v podstatě jedno - to jen u nás se to přehnaně a účelově dramatizuje

0/0
7.4.2009 9:39

Pan Navratil

Re: Hlavní je, že pád vlády je skvělá zpráva

Jaké ostudy?

0/0
7.4.2009 9:42

Helena1

Re: Hlavní je, že pád vlády je skvělá zpráva

Strana zelených (to je jako říci hov/no).

0/0
7.4.2009 19:22

dedko

Paroubek možná vyhrál.

Nevím ale, jaká je to výhra pro ČR. Vždyť /Paroubek je takový zlomyslný, škodolibý, napučený parchant. Který prakticky škodí všem,  ne jen Topolánkovi. Uvědomujeme si to vůbec ? Odvolat vládu v době jejího předsednictví, neschopnost těch pár týdnů to překousnout, až bude předsednictví dokončeno, svědčí pro jeho špatný charakter. Poškodí to ČR ve světě a lze tedy i říct, že kroky Paroubka a jeho nochsledů leze přirovnat k vlastizradě!

0/0
7.4.2009 8:45

rezjir

Re: Paroubek možná vyhrál.

Klaus řekl, a ten se v tom snad vyzná lépe než my dva, že předsednictví není až tak důležité.

0/0
7.4.2009 8:51

dedko

Re: Paroubek možná vyhrál.

Jo ??? Tak fain !!

0/0
7.4.2009 9:28

wcbaba

Re: Paroubek možná vyhrál.

Paroubek mnohokrát nabízel jakési příměří po dobu předsednictví - koalice ho vždy arogantně odmítla tak co s ní ?

0/0
7.4.2009 9:41

Pan Navratil

Re: Paroubek možná vyhrál.

;-D Paroubek NIKDY NIC nenabízel, lháři paroubkovskýho typu.

0/0
7.4.2009 9:44

babacek

Úřednická vláda

Úřednická vláda by neměla nic řešit a pouze dovést zem k předčasným volbám. I když by bylo jistě lepší aby nevznikla a důvod vidím především v to, že ČSSD chce vnitro a důvod je jistě každému, tedy každému jasný. A pak Fischer se mě nezamlouvá. Byl bych pro pokud byl osloven např. Martin Jahn nebo i třeba Švejcar. To jsou lidé kteří nejsou zatíženi členstvím v KSČ a jsou pro mne zárukou toho, že nebudou nahrávat levici. Paroubek se znemožnil svým výkladem o Obamově projevu a myslím, že to mnoha voličům neuniklo.:-)

0/0
7.4.2009 6:10

mtis

To ostatně bylo cílem Jyrkova kroku:

"Neznámý, byť solidní statistik nemůže být partnerem pro Nicolase Sarkozyho či AngeluMerkelovou.

Odejdou i ministři, kteří získali dobré kontakty a renomé – Karel Schwarzenberg a Alexandr Vondra."

Nedopustit, aby se mohla Topolova vláda prezentovat jakýmikoliv úspěchy, i kdyby náhodou ony úspěchy bylůy v zájmu tothoto státu a národa, protože soc.dem koryta po příštích vyhraných volbách jsou prostě víc neý zájem státu. Aspoň toho našeho.

0/0
7.4.2009 5:57

pask

K čemu jsou volby?

Politici se zbavují ústavní odpovědnosti a podle Paroubkova přání vymění vládu v době předsednictví a k tomu si přizpůsobí ústavu. Není potřeba vypsat referendum o ústavě?

0/0
7.4.2009 2:02

mtis

Re: K čemu jsou volby?

Blázníš s referendem? Copak Jyrka stojí o nějaké referendum,. které by mohlo dopadnout jinak než si Jyrka přeje?

0/0
7.4.2009 5:58

babacek

Re: K čemu jsou volby?

R^

Jasně průzkumník si raději udělá zase nějaký průzkum.;-D

0/0
7.4.2009 6:12

Najdete na iDNES.cz