Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Církev je hloupost. A to říkám slušně

Co si myslím o církvi (všeobecně)? Církev = podvod. A to prosím ten největší v historii lidstva. Církev byla (je?) hodně "zlá". Jedna z nejhorších a nejšpinavějších "organizací".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

marla

???

Základy klášterů se tělíčky novorozeňat jen hemží.....někteří faráři souloží do teď, vousatý děda;-DTo psal fakt středoškolák?

0/0
9.4.2009 16:54

mm.strange

LÉKAŘI a jim

podobní přeci nesnáší lidi co se modlí ani kartáře,tak se nedivím té demenci na zdravotnické škole

0/0
8.4.2009 16:14

Krak

Re: LÉKAŘI a jim

Ty jsi za zdravotní školy?

0/0
9.4.2009 16:08

Hrdlodus

Církev je rozhodně velmi kladná instituce

Křížové výpravy, odpuštění, zabitá novorozeňata, vousatý děda, brána, kostel, modlení, normy.

Dobrá, pro Tebe je církev hloupost.

Ale byla by velká chyba snažit se církev zničit a odstranit ze světa.

Dokázal jsi přijít na to, proč Ti církev nevyhovuje. Pokud jsi rozumný člověk, jistě dokážeš přijít na to, proč církev  a její organizace plní ve společnosti nezastupitelnou a potřebnou roli.

Já na rozdíl od Tebe v Boha nevěřím, ale věřím v církev.

0/0
8.4.2009 16:12

mm.strange

Re: Církev je rozhodně velmi kladná instituce

já naopak v Boha věřím,ale mám jej ve svém srdci a naopak nevěřím církvi.

0/0
8.4.2009 16:15

proLogos

Re: Církev je rozhodně velmi kladná instituce

Už Kristus mluví o božím království v lidských srdcích. To ovšem nic nemění na faktu, že sám církev zakládá, jako "své pozemské tělo", jako "duši své duše", jako společenství lidí opatrující "boží království".

Kristus přišel na Zem kvůli lidem, aby ho znali, chválili, milovali a oslavovali. Aby se sdružovali, pomáhali si a posilovali se ve víře. Bez lidí ztrácí Kristus kus božského Já, které nám každým stvořením daruje.

Církev bez Krista potom ztrácí smysl. On je její hlavou, ona Jeho mystickým tělem. Bez Krista církev ztrácí smysl svého fungování i pevnou oporu v ochraně lidí. Jan 15,20: „služebník není víc než jeho pán“, když není pána, kam se poděje služebník?

Nezaslepujte své oči! Církev se ničemu nezpronevěřila. I dnes poskytuje stejnou službu jako na počátku své existence. Jejím cílem je pouze Kristus. Jednoho bez druhého na zemi není...

0/0
8.4.2009 16:37

vojt93ek

Slusnost versus Nazor

Mikdy by mě nenapadlo ze na stredni skolu se mohou dostat lidi s tak primitivnimi nazory a o co hur tak primitivním vzdelanim.

Pokud nekdo ma ve slusne casti slovniku jenom slova nesmysl blbost tak to svedci o necem. Chces-li vyjadrovat svuj nazor zkus si najit vestu jak nekoho nebudes urazet nekdy bys mohl narazit!

Demence je duševní nemoc způsobená degenerativními přeměnami v mozkové tkáni. Může být způsobena úrazem či nemocí mozku. Nejčastěji jde o zánět mozku (lat. encephalitis), zánět mozkových blan (meningitis), intoxikaci, duševní poruchy nebo poruchy metabolismu.:-©

0/0
8.4.2009 0:19

Hrdlodus

Re: Slusnost versus Nazor

Na střední školu se dostane každý.

Na vysokou školu na obor, na který se nehlásí příliš lidí, se také dostane takřka každý.

Soudit člověka pouze dle dosaženého vzdělání je nesmysl.

0/0
8.4.2009 15:59

Mmirekm

Ano-nutno vnímat oddělene

-je to tak nutno oddělit cirkev od Bible a Boha. Pan Walter Veith nazyva cirkev Antikristem.

0/0
6.4.2009 9:11

Kei: polib si věrtel, Bingu...

Járo Slováčku,

a zednáři vládnou světu a ropě, a Kenedyho nezabili a Elvis ještě žije ;-D Nemáš tam další konspirativní teorie tam nemáš?

0/0
3.4.2009 14:24

JaraSlovacek

Re: Járo Slováčku,

svetu vladnou tri mestske staty, ktere maji vlastni uzemi, vlastni zakony, neplati dane a nejsou soucasti zadneho statu. jsou to Washington DC vnitrhnich 10ctverecnich km, s latinskym tyranickym pravem LEX FORIE, LONDON CITY, a VATICAN CITY. Prvni kontroluje svet  vojensky, druhe financne a treti duchovne.  zednari jsou dezinformace ustredni zpravodajske, ktera funguje na hlupaky jako jsi ty aby se nebyli schopni dostat za hradbu desinformaci

0/0
3.4.2009 14:29

Kei: polib si věrtel, Bingu...

Re: Járo Slováčku,

Ty woe, ty mi dáváš ;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
3.4.2009 14:35

JaraSlovacek

Re: Járo Slováčku,

tyto noviny vlastni Reuters - Rotschield, a za obamem stoji brzezinsky, kterej v daval love pol potovi aby mohl zabit ty dvy miliony lidi, protoze jak bvrzezinsky tvrdil , pol pot delal presne CO JSME POTREBOVALI. Muzes se smat i tomuto, normalne se smej vsemu od narozek do narozek. proc by ses musel zabyvat takovyma slozityma vecima, bez se bavit, kup si znackovy hadry, nejnovejsi #LDC entertainnemtn - unter haltung * dole **drzet, a uzij si konec sve rodove linie na teto planete

0/0
3.4.2009 15:03

KlekiPetraBílý Otec

Re: Járo Slováčku,

Ty jseš dobrej jarin.

0/0
3.4.2009 17:51

JaraSlovacek

Re: Járo Slováčku,

v kazdym tomto mestskym statu stoji egyptskej obelisk na pocest AMON RA, kteryho skutecne tito lide uctivaji, najdi si to na googlu (obelisk washington dc, obeslik vatican, obelisk london city )  ---- proberte se koncne !!!!

0/0
3.4.2009 14:30

JaraSlovacek

tajna historie jezuitu

hitleruv papez - SEARCH hitlers pope

secret history of jezuits 3

http://turzin.netau.net/

0/0
3.4.2009 14:24

JaraSlovacek

NEW WORLD ORDER

planem je zavest nove nabozenstvi, vsechna stara nabozenstvi budou znicena a to vsetne krestanskeho a vatikan to vi a souhlasi, s tim, stejne uctivaji AMON RA  a je jim to putna. bude nove nabozenstvi na kterem pracuje gorbatschov a ktere v ramci zelene politika zacne uctiva gaiu - ishtar - matku zemi a samozrejme  ji i prinaset lidske obeti *waco massacre ++ bohemian grove

0/0
3.4.2009 14:12

JaraSlovacek

obelisk ve vatikanu

vite proc stoji uprostred vatikanskyho namesti obelisk co ukradl nero v egypte, jakyho boha tam ve VATIKANU skutecne uctivaji ? AMON-RA slunecni buh egypta, vsude stoji na jeho oslavu obelisky - vatikan, london city, washigton DC a kazdy jedno z techto mist je samostatnym statem, kde se neplati dane, dane plati jenom hloupi otroci a lidi co veri na jezisa ;))))))

0/0
3.4.2009 14:10

JaraSlovacek

Bohemian Grove Ceský háj -

 pojmenovaný po ceském svatém Janu Nepomuckém, oblíbené to postave ruzných tajných spolecností. Jan Nepomucký i na mucení nevyzradil co vedel a to se soudruhum z tajných spolecností hodne líbí. Urcite byste si všimli, že dnes nekdo uctívá nejaké staré pohanské náboženství ? Kdesi v Kalifornii mezi tisíc let starými stromy (podívejte se na ty kmeny) nekdo provádí starý druidský rituál obetování dítete v ohni. Temný satanistický rituál, který má smít ze zácasnených stopy zla, které provedli. Urcite by to bylo v novinách, kdyby to byla pravda, že ?

0/0
3.4.2009 14:08

JaraSlovacek

Socha sv. Petra ve Vatikánu

Vetšina bohu z Rímského Panteónu je k nalezení ve Vatikánském muzeu, jedna chybí, socha Jupitera, která byla premístena to basiliky sv. Petra na podstavec a prejmenovaná na sv. Petr. Katolíci cestují z celého sveta aby mu mohli políbit nohu. Bronzová socha svatého Petra v bazilice sv. Petra ve Vatikánu je každorocne 29. cervna oblékána do papežského roucha. Na detailu je videt jak je ta predstrcená noha už temer ošoupaná, jak to ty proudící davy katolíku zbesile líbají.

0/0
3.4.2009 14:06

Kei: polib si věrtel, Bingu...

Re: Socha sv. Petra ve Vatikánu

Tohle má taky háček. Věda prokázala, že socha nepatří datací do doby římské. Nějak se ti ty konspirace hroutí ;-D

0/0
3.4.2009 14:34

JaraSlovacek

Re: Socha sv. Petra ve Vatikánu

nic takoveho neni pravda, jedna se o sochu jupitera z cerne zuly, boha obhlohy ochrance Rimske Rise - JUPITERA

0/0
3.4.2009 15:08

Pan Navratil

Re: Socha sv. Petra ve Vatikánu

Tentokrát církev vědce neupálila? ;-D

0/0
7.4.2009 9:23

JaraSlovacek

Propaganda Due - banky, vraždy, vatikán

Dobre známá byla napríklad P2 Propaganda Due, zednárské bankovní spolecenství vatikánu, smrtelne nebezpecné SEARCH: 2 masonic lodgeSEARCH: p2 pope murdered

0/0
3.4.2009 14:06

JaraSlovacek

noemova archa

Když nastalo období monzunu v Africe, vylil se Nil do celého údolí. Voda znicila všechno co jí stálo v ceste. Egyptané tomu nejdrív ríkali VODY CHAOSU, ale casem zjistili, že to také prináší oživení celé zeme. Bez periodických záplav Nilu, by byl Egypt vyprahlou pouští. Tak zjistili, že VODY CHAOSU, byly vlastne zdrojem života. Casem zjistili jak se chránit pred nicivými záplavami a zacali oslavovat jejich každorocní príchod, jako síly obnovující život. Záplavy vetšinou nastávaly, když byl na obloze ubývající mesíc. Ríkali tomu MOKRÝ MESÍC. V egyptštine ARGHA NOA.

0/0
3.4.2009 14:04

dubanová

hloupost

hloupost ?Gotické památky v českých zemích. Církevní architektura; Přemyslovská gotika. klášterní komplexy; Anežský klášter; Třebíč, Předklášteří,; Velehrad, Plasy  -  všechna ta nádhera, kterou se ČR honosí, je - domníváte se, že je prací, nějakého  zapřísáhlého ateisty, nikoliv to byla prosím práce církve svaté

0/0
3.4.2009 14:03

JaraSlovacek

Ravi Zacharias - Jesus among other gods

Ravi Zacharias - Jesus among other gods

http://turzin.netau.net/

0/0
3.4.2009 14:02

JaraSlovacek

Jezis

Jezis byl synem Cezara a Kleopatr, menoval se Cezaria, pak se prejmenoval na ISA a na JEZIS, utek do indie, tam se naucil lecit, vratil se zpatky aby znovu ziska imperium, ktereho byl dedicem a udelal z nej svatou risi rismkou

0/0
3.4.2009 14:02

Kei: polib si věrtel, Bingu...

Re: Jezis

;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
3.4.2009 14:26

JaraSlovacek

Re: Jezis

Atwill - Caesar\'s Messiah - The Roman Conspiracy to Invent Jesus

http://turzin.netau.net/

0/0
3.4.2009 14:32

JaraSlovacek

Atwill - Caesar's Messiah - The Roman Conspiracy to Invent

Atwill - Caesar\'s Messiah - The Roman Conspiracy to Invent Jesus

http://turzin.netau.net/

0/0
3.4.2009 14:01

Kei: polib si věrtel, Bingu...

Kamile, vy jste hlupák. A to říkám slušně.

Nechci nijak urážet studenty zdrávek, ale váš přehled je (bohužel obecně) tak ubohý, jak ubohý je tento článek. Kdyby ho napsal někdo s širší znalostí, šel bych do polemiky, ale taková kopa plantátů bez jakéhokoli faktu, to se dá jen pozvracet. Tedy: :-©

0/0
3.4.2009 12:44

habit

... sám nemám o církvi valné mínění...

... nicméně její přínos v historii vnímám spíš kladně - bylo tady mnoho špatného, ale co je dobré a co špatné je třeba vnímat v kontextu doby - upalování čarodějnic nebo svaté války jen plnily společenskou objednávku, protože chuť válčit a upalovat mladý holky co se chovají divně by si ve své době našla cestu k ukojení ať by lid věřil ve slepého hodináře nebo 75cm vysokého hrocha...

... ať se nám to líbí nebo ne, naše kultura stojící na desateru byla formována a dosáhla své dnešní úrovně hlavně díky církvi...

0/0
3.4.2009 12:44

Kei: polib si věrtel, Bingu...

Re: ... sám nemám o církvi valné mínění...

K tomu upalování - předně šlo o nahrabání si majetku a jaká je nejsnadnější cesta? Kariéra provinčního soudce, nařknout, upálit, schrábnout. Přesně tak to dělal pověstný soudce v aféře z Losin.

Svatá válka (asi myslíte křižáky) - motivace opět čistě světská. Jednak zastavit expanzi Arabů, což děláme dodnes, a jednak, jak nečekané, si nakrást.

Nutno si uvědomit, že církev = lidé + ideály křesťanství, ale po celých 2000 let se ti lidé od těch ideálů více či méně odkláněli.

0/0
3.4.2009 12:47

habit

Re: ... sám nemám o církvi valné mínění...

... řekl bych že ten hmotný efekt byl sekundární - někdo vycítil příležitost posunul obecný trend směrem, který byl pro něj výhodný... ovšem až v době, kdy už byl celý sytém pěkně rozjetý...

0/0
3.4.2009 12:53

Kei: polib si věrtel, Bingu...

Re: ... sám nemám o církvi valné mínění...

Asi je to k tomu čarodějnictví, protože se asi shodneme, že jakákoli válka je plná rabování a ukořisťování, však je to její princip.

V Bibli není o čarodějnicích nic. Církev tedy nikdy a nikde neměla právo o tom rozhodovat. Lidé ale do ní zavlekli různé mechanismy moci a tohle je právě jeden z nich. Strach. Ale právě proto taky nastala reformace, protože církev se od té původní myšlenky odchýlila zcela zásadně. Ale neodchýlil se Bůh, Církev s velkým C, ale zase a jen lidé. Chybující, někdy nevědomě, někdy vědomě.

0/0
3.4.2009 13:00

Pan Navratil

Re: ... sám nemám o církvi valné mínění...

Hm, Církev tvořili a tvoří lidé, nevypadá to, že by do budoucna mělo dojít k zásadní změně. Ideály jsou formulovány opět jenom lidmi. Nechci srovnávat církev a komunismus, ale i komunismus má své ideály, které jsou pěkné, bohužel s lidmi těžko uskutečnitelné.

0/0
7.4.2009 9:35

MSL314

Přijďte si to ověřit

Zvu Vás, Kamile, abyste se přišel podívat v neděli do nějakého kostela (např. u nás v Teplicích). Rozhodně tam nenajdete 90 procent důchodců.

0/0
3.4.2009 12:39

JaraSlovacek

Re: Přijďte si to ověřit

prid se podivat do vatikanu na obelisk co nero ukradl v egypte nebo na sochu jupitera kterou zbesile libaji katolici v domeni ze je to svatej petr, uz se koncne prober !!!

0/0
3.4.2009 14:19

Libor76

Obsah a forma

Nebudu řešit obsah, ale forma je příšerná, prakticky ekvivalentní debatě nad pátým pivem.

0/0
3.4.2009 12:26

banánovník

kamile kamile

titulek mi stačí, dál sem to nečetlRvRv;-D

0/0
3.4.2009 11:56

Lemaxik

Cirkev je to samz jako komuniste a fasiste.

Stejne vymyvani mozku a masove vrazdeni nevinnych lidi. At tahnou do (Y)

0/0
3.4.2009 11:56

BenHur

ad církev (není hloupost)

Drahý Kamile SEMELO, katolickou církev založil Kristus, tedy Bůh nebo prostě "něco" jak ses vyjádřil. Tak jako je "Alma mater" pro studenta tak je pro katolického křesťana církev. Je garantem pravověří a Bůh nebo prostě "něco" dobře věděl proč ji zakládá. Přes všechna pochybení tady funguje 2000 let a fungovat bude. Materiálno může  člověka uspokojit jen dočasně, naše bytí musí mít a má přesažný smysl. Církev je od toho aby člověka správně směřovala."Sursum corda...." .

0/0
3.4.2009 11:48

Pan Navratil

Re: ad církev (není hloupost)

Církev je od toho, aby člověka správně směřovala.;-D;-D;-D:-/

0/0
3.4.2009 11:53

JaraSlovacek

Re: ad církev (není hloupost)

vatikan ma 500 000 miliard dolaru, ti lidi uctivaji AMON RA, uz se konecne proberte, na cezarovyho syna (cezariana, issu, jezisa) zvysoka kaslou a pokud verite blabolum o jezisovi ceka vas tezkej zivot, protoze vas uz asi pred 20 lety vatikan kompletne zradil a plne se transformuji v NEW WORLD ORDER !!!

0/0
3.4.2009 14:18

jirikholas

O církci

Chtěl bych jenom vysvětlit, co je to církev:

Z vnějšího pohledu je to obecenství křesťanů, ať probuzených, tedy žijících v pravdě, duchovní svobodě, víře a čistotě ducha, duše i těla, i těch spících, kteří výše jmenované teprve hledají.

Z vnitřního pohledu je mnoho "církví", pro jednoduchost - tradičních a ostatních, ke kterým patří např. letniční sbory.

Mrzí mne, že lidé vidí spíše mrtvou tradici starých sborů a nechtějí poznat církev jako nevěstu Kristovu. Přál bych každému, aby věřil, protože bez víry není možné se líbit Bohu. A líbit se někomu, kdo stvořil svět je zajímavé - ne ?

0/0
3.4.2009 10:12

1.sinner

Re: O církci

a co takhle místo nevěsty udělat smažku z nějaké mladé bohaté  holky?Taková mladá čarodějnice,hodila by se?A upálit ji ve "středu" vesmíru ,aby si "ideologové"

kříže opět trochu užili...;-D

0/0
3.4.2009 10:44

jirikholas

Re: O církci

Nevěsta Kristova je církev, a to taková, jakou si ji přeje mít Ježíš Kristus. A on se postará, aby taková zůstala.             Příteli, Tvé srdce je plné hořkosti, nenávisti a nepochopení, snažíš se z posledních sil ublížit, ale než tak učiníš, nechceš se zamyslet nad místem, kde nesl Spasitel světa i Tvoje viny, abys mohl k němu do nebe ?

Na Golgotě stály pevně kříže tři

kdo však prostřednímu jednou uvěří

nepadaj hříchy z něj, tomu kdo se pokoří

proto Spasiteli svému chválu pěj.

0/0
3.4.2009 11:41

Pan Navratil

Re: O církci

R^

0/0
3.4.2009 11:55

JaraSlovacek

Re: O církci

co takhle Cezaruv Mesias - Rimske spiknuti k vynalezeni Jezise

Atwill - Caesar's Messiah - The Roman Conspiracy to Invent Jesus

http://turzin.netau.net/

0/0
3.4.2009 13:59

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.