Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policie vyšetřuje dalšího studenta, psal o útoku na školu v Domažlicích

Domažličtí policisté od středy vyšetřují šestnáctiletého studenta z Domažlic. Ve své školní písemné práci popisoval přípravu násilného útoku na školu. Doma měl ručně psaný postup k získání dosud přesně nezjištěné trhaviny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ika

Co když chtěl jenom napsat detktivku?

Co když chtěl jenom napsat detktivku?

0/0
27.3.2009 11:34

primeminister

Re: Co když chtěl jenom napsat detktivku?

Co když ne ;-D

0/0
28.3.2009 10:33

tonycze

Ministerstvo zaspalo

Největší průšvih je, že v řešení zaspalo ministerstvo školství. V Německu fungují úplně jiné mechanismy, které se osvědčují v praxi. Každá škola má placeného psychologa, učitel má asistenta, aby se mohl individuálně věnovat žákům, o finančním ohodnocení nemluvě. Každý učitel musí mít VŠ + státnici z psychologie. V ČR učí středoškoláci, absolventi VOŠ...

0/0
26.3.2009 16:41

janneruda

Re: Ministerstvo zaspalo

No jistě, těch 20 000 čistého, co berou učitelky za 20 hodin (hodina = 45 minut) týdně, je opravdu málo. 230kč na hodinu, dáme a pánové, kdo z vás to má ?

0/0
26.3.2009 17:55

send

Chopte se mě pochopové

Také jsem měl hříšné myšlenky, volejte kata!

0/0
26.3.2009 14:46

Lethal666

Nazdar Vrahouni

Ja ted pisu diplomku o utoku na skolu. Vedouci prace mi rikal, ze to prej bude fakt bomba! :-P

0/0
26.3.2009 14:36

Vojta365

Re: Nazdar Vrahouni

:-)

0/0
26.3.2009 14:45

mazlikuzlik

Re: Nazdar Vrahouni

Velice vtipné - možná k tomuto výroku přispěla ještě zastydlá puberta, že?

Studium procesů a jevů mířících k trestnému činu je něco jiného než jeho příprava. Patrně závěr vaší diplomové práce nebude takový, že tyto útoky schvalujete a jsou tradičním a přirozeným projevem svobodné vůle, kterou bychom měli všichni respektovat a ctít. Také nejspíš v rámci práce nebudete shromažďovat materiály vedoucí k přípravě trhaviny ani si na černém trhu neopatříte střelnou zbraň.

Omluvou nechť je vám vaše mládí a léta telecí a oslovská.

0/0
26.3.2009 15:11

Lethal666

Re: Nazdar Vrahouni

sam jste tele pokud jste nepochopil vtip. Dnes bych se bal oficialne cokoliv na takoveto tema napsat, kdyz k obvineni z obecneho ohrozeni staci jen titul slohove prace a par bezne dostupnych chemikalii doma. Doba je zla...

0/0
26.3.2009 15:23

mazlikuzlik

Správný přístup policie

Je to správné, ať si tu plká kdo chce, co chce.

Možná to první dva udělali z klukoviny....ale desátý už svůj záměr může zrealizovat. Je zapotřepí dát jasné najevo, že o podobných věcech se nežertuje, nefantazíruje a rozhodně nesmí ani uvažovat.

Až v ČR nějaký ztřeštěný student spáchá školní masakr, tak tu budete všichni ječet, aby mu dali provaz.

Podobné případy se množí a zhoubné podhoubí je nutné odhalit a potrestat ještě v zárodku.

0/0
26.3.2009 13:48

Vojta365

Re: Správný přístup policie

a o čem by se tedy ještě nemělo ani přemýšlet?

0/0
26.3.2009 13:51

mazlikuzlik

Re: Správný přístup policie

Demagogie: Nevidím nic pozitivního na tom, že někdo přijde s nápadem vystřílet školu a nebo ji vyhodit do povětří. Co je na tom užitečného a svobodného? Je svobodné uvažovat o smrti ostatních lidí? Kde je svoboda těch, jejichž život je dáván v šanc, ať už hypoteticky a nebo reálně.

A že skutečný útok může přijít a přijde, tak na to vemte jed.... Pak nevím, jak vysvětlíte tu vaši svobodu pozůstalým. Jste na to připraven? Nejste. Jen tu ventilujete demagogické plky.

0/0
26.3.2009 13:57

freak2

Re: Správný přístup policie

Demagog jsi spíš ty. Kdyby měl jít sedět každej, kdo aspoň jednou v životě pomyslel na to, že by s chutí zlikvidoval nějakou skupinu lidí, tak sedí v krimu 90% národa.:-)

0/0
26.3.2009 14:01

mazlikuzlik

Re: Správný přístup policie

Ani nebudu uvádět svůj osobní názor na tebe.

Ani si nepamatuji, že by mě podobná pitomost napadla, ale i kdyby se tak stalo, rozhodně jsem o ní někde nepsal a nevymýšlel, jak přijít k trhavině a nebo střelné zbrani..... Čili zcela zcestný příklad.

Hájíte neobhajitelné.

0/0
26.3.2009 14:07

Lethal666

Re: Správný přístup policie

Me spis prides jako nejakej magor poznamenanej totalitni ideologii. Dnesni zakroky policie proti tem deckam sou jak procesy z 50. let. Celkem by me zajimalo, koho tam ty bengalci ocekavali, kdyz na 17ti letyho klucinu prijelo 10 aut. Me snad pride, ze to plati Josef Svoboda a jeho TV nova.

0/0
26.3.2009 14:39

mazlikuzlik

Re: Správný přístup policie

Tak přirovnání k procesům z padesátých let je zcela mimo mísu.....

Tehdy šlo o vykonstruované procesy, dnes čelíme rélné hrozbě útoků dětí. Ty si někdo nevymyslel, ty jsou zkrátka reálné a možné. Nebo snad i ty popíráte? Pak si skutečně nemáme co říci.

0/0
26.3.2009 14:54

Lethal666

Re: Správný přístup policie

Je hrozny pozorovat jak dospelyho chlapa vydesi par decek... Alkajdu uz zapad moc netahne, tak tu mame detske terroristy a v 19:30 je na co koukat. Vice na TN.CZ!

0/0
26.3.2009 15:33

Vojta365

Re: Správný přístup policie

A až o tom někdo natočí film, u kin budou stát rovnou antony, ne?

Promiň, ale je to blbost jako hrom. Nemůžeš přeci někoho trestat jen pro to co si myslí, nebo o čem se baví... Za chvíli tady budou lidi kamenovat každýho, kdo není průměrná tupá ovce.

Tohle mi nepřipadne jako cesta správným směrem.

0/0
26.3.2009 14:16

mazlikuzlik

Re: Správný přístup policie

Když už hodláte diskutovat, zkuste posbírat věcné argumenty a nebo toho nechte.

Najde-li se filmař, který natočí film o masakru na střední škole, pak záleží na tom, jaké je vyznění onoho filmu. Oslavuje hlavního hrdinu respektive onen čin schvaluje? Pokud se tak stane, pak v řadě zemí a vyspělých zemí, jde o trestný čin....např. Anglie. To jen tak bokem.

Pokud jdete na film, nevíte dopředu, jaká bude jeho podoba. Pokud plánujete vyvraždit školní třídu, moc dobře víte, co chystáte.

Demokracie neznamená, že si každé "hovado" může dělat, co se mu zlíbí. To se trochu pletete.

0/0
26.3.2009 14:28

Vojta365

Re: Správný přístup policie

Popíráte co jste prve napsal. Demokracie viz. http://cs.wikipedia.org/wiki/Demokracie#Znaky_demokracie

zvlášť to o té "účinné a informované veřejné diskusi" je teď trefné.

Jinak jsem zastáncem toho, aby si každý jedinec mohl přemýšlet o čem chtěl, mohl si v soukromí malovat co chce, mohl se s lidmi bavit o čem chce (výhružky a zastrašování jsou něco jiného), a policie aby dělala svoji práci pořádně - tj tak, aby si pachatel nemohl opatřit zbraň, trhavinu apod. Z téhle strany má policie dělat prevenci. Ne démonizovat každýho, kdo projeví svůj názor. (pokud někdo vyhrožuje spolužačce zabitím, pak prosím, ale obvinění z bombovýho útoku...to se na mě nezlobte, ale to smrdí. )

Pokud nějaký  jedinec ventiluje do světa názory, který jsou prostě mimo. Každej má mít právo to sám zhodnotit a podle toho se zachovat, ne aby nám někdo říkal co smíme a nesmíme říkat, myslet  nebo číst. To podle mě potlačuje individuální rozvoj člověka. Toho  jsme si za KSČ užili snad už dost.

0/0
26.3.2009 14:41

mazlikuzlik

Re: Správný přístup policie

Opět mimo. Najděte mi laskavě pasáž, kde se tam píše, že by bylo možné plánovat teroristický čin a  mělo se to těšit všeobecné podpoře a respektu?....Nenajdete.Také jsme si ujasnili, že film je něco jiného a jeho vyznění může být rozličné. I dokument je film. O těchto věcech ale pak následně rozhoduje soud, je-li to v rozporu se zákony dané země. To byste mohl natočit pedofilní film a říci, že je vše v pořádku.

"Účinné a informované veřejné diskusi" nikdo nebrání, ale příprava trestného činu jí není.

Nikdo nikoho nedémonizuje za názor....Názor ale není idea vyvraždění školní třídy - to laskavě pochopte. Každá společnost má své meze a hranice, byť je demokratická. Možná už jste si povšimnul, ale třeba holocaust také nepatří k heslům a symbolům, se kterými byste mohl libovolně nakládat....

Už jsem to zmínil, ale používáte demagogické teze a argumenty.

0/0
26.3.2009 15:05

dino_na_idnes

Re: Správný přístup policie

To se opravdu ptáš, kde je svoboda těch, o nichž někdo uvažuje (ať už jakkoliv nevážně), jak by je mohl zabít? A ta otázka ti dává smysl? Abychom zachovali svobodu, zakážeme lidem "špatné" myšlenky?

Jistě, je to určitě "snazší" řešení než se zajímat o své bližní a projevy, že se něco děje, prostě se plošně zákaže vše špatné a komu to kouká z očí, toho zabásneme. A komu to kouká z očí posoudí patrně mazel kozel.

0/0
26.3.2009 15:31

freak2

Re: Správný přístup policie

Tak ten tvůj desátý si už teď dá setsakra pozor a místo několika měsíční prezentace svého "tajného" úmyslu na netu, u spolužáků, to potichoučku spaktuje doma a pak rovnou provede.

Správný postup by byl tyhle případy potichu prověřit a pak teprve podle výsledků šetření jednat. A ne, začít šílet jak vidíme nyní a zavírat každýho puberťáka co chce být za každou cenu "in".

0/0
26.3.2009 13:59

mazlikuzlik

Re: Správný přístup policie

Nesmyslné a jdoucí zcela proti logice věci.

Pokud někoho v tichosti prověřím, tak se to nikdo nedozví a případný pachatel, má ruce i svědomí zcela volné a plně si užívá inspirace z okolních zemí.

Ti, kdo tyto činy páchají nejsou žádní ostřílení teroristé, jsou to mladí lidé, kteří tak činí z jakéhosi nepochopení, nudy, nesnášenlivosti atd. Jde o nezralé jedince, proto má prevence ostrašujícím příkladem svůj smysl.

Nikdy nic není stoprocentní, ale je to účinnější než se tvářit, že se nic neděje. Je to podobné jako s fotbalovými chuligány. dokud budou všichni dávat ruce pryč a tvářit se, že se nic neděje, budou řádit dál. Jen tvrdé tresty a přísnost mohou přinést pořádek. A tomu všemu prospěje i medializace....

0/0
26.3.2009 14:05

Profík

Re: Správný přístup policie

Ty seš povoláním fízl, nebo děláš přímo na MV?

0/0
26.3.2009 15:07

janneruda

Re: Správný přístup policie

"nežertuje", "nesmí ani uvažovat", "zhoubné podhoubí" ... Copak mi to připomíná???

0/0
26.3.2009 17:27

DavidVopava

Chudak kluk

Kluk chtel spat slohovou praci na tema "Jak jsem se dozvedel o bombovem utoku na skolu" a ucitelka to precetla "Jak jsem pripravil bombovy utok na skolu" a chudak klucina jde sedet

0/0
26.3.2009 13:36

send

Rychlý lynč

Pamatuju se, že coby študák na gymplu jsem akorát chytil revoluci. Tenkrát jsme přišli do školy s kamarádem jako první vyzdobení trikolórou. S našima tehdejšíma zkušenostma to byl spíš hec a vzdor, než cokoli jiného. No a někteří učitelé a funkcionáři, co si nás brali na kobereček, mi dost připomínají zdejší diskutéry Rv

0/0
26.3.2009 13:29

dehtak

INTERNET

ten internet bude stat pomaly za ho... , clovek nebude ani moc neco napsat , at uz treba ze srandy . Zlatej internet pred 10-15 lety. Ted je to samej komercni srot, samej blog ,samy sra...., reklamy , cenzury ,spiclovani

0/0
26.3.2009 13:22

Lethal666

Re: INTERNET

souhlas, na netu je to dnes samej poch/canej fizl. S demokracii to nema nic spolecnyho. Je to parodie na demokracii. Spousta lidi se dnes musi mlatit pres prsty, ze tam v tom listopadu tenkrat lozili chrastit tema klicema. 20 let po revoluci a vracime se tam kde sme byli, akorat si ted muzeme svobodne koupit banany v lidlu a cinsky LCD  v Datartu...

0/0
26.3.2009 14:43

freak2

...

A hon na čarodějnice podporovaný masmediální hysterií pokračuje. Hlavně, že se o tom dá psát pořád dokola to stejný a páni novináři se nemusí starat.:-©:-©:-©

0/0
26.3.2009 12:50

dezzo

fizlove nemaji co delat

to je horsi jak za bolsevika [>-]EU

0/0
26.3.2009 12:44

orinka3

Re: fizlove nemaji co delat

ale to je snad trochu jinak. Pokud student v době, kdy se po celém světě rozmáhá ve školách násilí, naschvál napíše něco,  co tomu násilí odpovídá, vzbudí to podezření, ne? Stejně tak by asi vzbudilo pozornost, kdyby popisoval pedofilní praktiky. Nemyslím si, že se studenti opájejí představami, jak něco nebo někoho podřežou či vyhodí do vzduchu. Za mých školních let jsme měli poněkud romantičtější představy;-D

0/0
26.3.2009 12:48

freak2

Re: fizlove nemaji co delat

Vás je tam víc?8-o8-o8-o

0/0
26.3.2009 12:51

Lisinha

Re: fizlove nemaji co delat

Proboha, další, co nerozišuje realitu a fikci.

0/0
27.3.2009 8:58

icmek

no a?

akorát psal na aktuální téma a upozornil na to, jak je taková věc jednoduchá... to je toho.

0/0
26.3.2009 12:14

orinka3

Re: no a?

hm, podle textu v článku to spíš vidím jako návod. A návod, jak způsobit ve škole, kam chodí, destrukci a chaos, není asi to pravé téma, které dostal jako zadání. Zkrátka - je to podle mě magor, ve kterém by mnozí rádi viděli pronásledovanou osobu;-D - a patří v lepším případě do rukou lékaře. Nebo by vám bylo milejší dopřát mu, aby ten návod uplatnil v praxi? To by bylo řečí o neschopné policii, že?:-P

0/0
26.3.2009 12:50

Lisinha

Hašišmarjá, se někdo zbláznil

Povídku na téma Jak bych postřílela celou školu, napíšu za dvě odpoledne. Nebo povídku na téma Jak bych střílela na náměstí, Jak bych otrávila sousedovi studnu... nebo třeba povídku o pěstování citrusů a damaškových závěsech.

Což mi připomnělo hloupější čtenářstvo jednoho serveru, kam jsem psala povídky. V ich-formě, protože je to nejjednodušší. Hloupější čtenářstvo si tedy dodnes myslí, že jsem poloviční Finka, protože jedna povídka byla o přestřelce na sovětsko-finských hranicích v roce 1941; dále si totéž blbstvo myslí, že jsem mikrobioložka, protože jiná povídka byla o Petriho miskách.

Jak to tak poslouchám, tak ještě štěstí, že jsem z rozmaru nenapsala něco ve stylu Sonda do myšlení masového vraha, už bych bručela, protože Ministerstvo lásky mě vidí.

0/0
26.3.2009 12:04

černej oes

Re: Hašišmarjá, se někdo zbláznil

Jsem velice zarmoucen, že jsem od tebe nic nečetl. Jen mi uniká proč se nám tu svěřuješ se svými literárními schopnostmi.

0/0
26.3.2009 12:08

Lisinha

Re: Hašišmarjá, se někdo zbláznil

Ach, ta ironie, ten vtip. Až na to, že kromě mých pohnutek vám uniká smysl sdělení.

0/0
26.3.2009 13:43

send

Re: Hašišmarjá, se někdo zbláznil

Bodejť, Velký bratr nás vidí. A nejvíc mě fascinuje, jak mu to lidi žerou :-©:-©:-©

0/0
26.3.2009 12:38

chatab

Re: Hašišmarjá, se někdo zbláznil

tak sem hod odkaz, at se presvedcime o tvych literarnich schopnostech :-P

0/0
26.3.2009 12:42

gotzur

V Domažlicích jsem byl za totáče na vojně,

takže je to možný.;-D

0/0
26.3.2009 11:58

Avax

No super

O tomhle pisou vsichni redaktori vsech novic ... Do vecera by je meli pozavirat a zitra se uz bohuzel nebudeme mit moznost neco se z novin dozvedet... Doufam ze nezavrou alespon toho kdo ma na starosti komiksy...

0/0
26.3.2009 11:45

vver440

zas jeden, kterej chtěl rozvrátit naše krásný

modrý socialistický zřízení.

0/0
26.3.2009 11:43

Vojta365

Spolky a organizace

Tak si říkám, jestli v tý naší republice někdo otevřeně vystupuje proti tomu co tady pČR předvádí? Zastává tady ještě někdo zdravej rozum? Někdo, kdo chápe jak cenná je SVOBODA?

Někdo, kdo chápe jak snadno se jí VZDÁVÁME?

Někdo, kdo to takhle nechce dál nechat?

x

Jestli o někom/něčem víte, prosím napište. [>-]

0/0
26.3.2009 11:38

janneruda

Re: Spolky a organizace

R^ přesně tak.

0/0
26.3.2009 11:50

Revi

Re: Spolky a organizace

Ehm, asi jsem tě přesně nepochopil, ale co se ti v tomhle případě nelíbí na postupu PČR? a nebo se ti nelíbí něco obecně?

0/0
26.3.2009 12:05

Vojta365

Re: Spolky a organizace

Co se mi nelíbí je na dlouhý povídání. Ale vadí mi jak se z lidí dělají blbci. Svobodu kterou nám víc jak 40 odpírali si necháváme zase kousek po kousku ukrajovat a věříme přitom zaklínadlům, že je to lepší pro naší bezpečnost.  Policie dostává do rukou čím dál víc možností jak člověka zničit, kdykoliv se stane nepohodlným. Proti zvláštním praktikám pČR se snad nikdo otevřeně nevyjadřuje i když je kolikrát do očí bijící, jak na svoji práci kašlou, nestačí na ni a když na to někdo upozorní, třeba ho ztlučou, poníží a ještě připoutají k nemocniční posteli. Pak si samozřejmě jedinec vyslechne obvinění z napadení státního orgána. Tohle není společnost kde by mě těšilo žít, kde by mělo smysl pracovat, kde by se lidi odhodlali k jednání namísto věčnýho brblání. Necháváme si krást, co je nejcennější a nic proti tomu neděláme!

Třeba zákaz zveřejňování odposlechů, zákaz kamer v předsálí posranecký sněmovny, nebo i zákaz schvalování trestnejch činů. Proboha, že někdo špatně postaví zákon...

0/0
26.3.2009 12:24

Vojta365

Re: Spolky a organizace

a já se ho zastanu - tak je přeci absurdní, abych se něčeho dopustil. Nebo třeba kamerový systémy, koik jste na netu viděli videí, že si cops natáčí lidi, kteří žádnej trestnej čin nespáchali a pak se to dostane až do TV Nova? Kolikrát ukázali schopnost "dívat se jinam" když dva poicajti umlátili člověka na náměstí? O tomhle a mnohem víc věcech je potřeba mluvit... a nejen tady na nějaký diskusi, která začas zmizí.

Zase další ždibíček... Tohle mě už rozčiluje   Každej si brblá na svým písečku a maximálně vytýká druhejm, že taky brblají.

UŽ DOST !!!

0/0
26.3.2009 12:30

Najdete na iDNES.cz