Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Praha chce odvoláním zabránit vyplacení pojistky za Průmyslový palác

Metropole chystá odvolání proti rozhodnutí soudu, který odmítl zablokovat vyplacení pojistky za shořelé křídlo Průmyslového paláce společnosti Incheba. Oznámil to radní pro kulturu Milan Richter z ODS. Praha se obává, že Incheba, která si od města Výstaviště pronajímá, pojistku nepoužije na opravu památky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

CortaCircuito

Magistrát nemá právníka ?

1) pojištění je škodové - škoda se nahrazuje tomu komu vznikla škoda - takže škoda na majetku se vyplatí obvykle vlastníkovi. Hradí se jen uvedení v předchozí stav - takže jakékoliv představy o úpravách střední části, podchodech atd. jsou zcela mimo mísu.

2) nájemce může být pojištěný i z jiných důvodů - například přerušení provozu, ušlé zisky a další škody, které vznikly přímo jemu ... takže pokud si to s pojišťovnou vyřídil, tak je klidně mohl dostat z tohoto titulu a se stavbou to nemá nic společného. A v tom případě to taky nemá povinnost na nějakou opravu používat... jsou to čistě jeho peníze.

3) Pokud Praha nemá schopnosti / právníka na to, aby zajistil uplatnění škody atd u pojišťovny, nebo nezajistila, aby to bylo pojištěno správně - tak by to měli pánové zavřít krám.

.

Právní amaterismus chápu u laiků - ale u města ?

0/0
24.3.2009 16:04

Tomáš Nemravný

Pojistně se vyplatí majiteli?

Paní soudkyně asi hapala na hlavičku, pojistné se vyplatí POJIŠTĚNÉMU, a protože je to nejspíš Incheba, tak peníze dostane kdo?  Radní by se také nejdřív mohli podívat do pojistky (pokud ji vůbec mají k dispozici), než vyhodí zbytečné peníze za soudy.

0/0
24.3.2009 15:58

Miky

Re: Pojistně se vyplatí majiteli?

Pojištěný a ten, kdo obdrží pojistné plnění nemusí být tatáž osoba .... Viz např. životní pojištění se také nevyplácí mrtvému ....

0/0
24.3.2009 16:01

-cis-

Re: Pojistně se vyplatí majiteli?

Ano, pojistné se vyplatí POJIŠTĚNÉMU, pokud Průmyslový palác tedy pojištěný byl (nezbytnost u pronajímaného majetku města), nejspíše POJISTNÍKEM Inchebou, musí pojistitel poskytnout pojistné plnění vlastníkovi nemovitosti.

Nelze býti pojištěným v pojistce na vyhoření domu souseda přes ulici, či havarijním pojištění  vozidla, které potkáme cestou do práce. Při sjednání pojistné smlouvy se přikládá list vlastnictví a pojištění majetku, není-li ve smlouvě uvedeno jinak,  změnou vlastníka zaniká

0/0
24.3.2009 21:59

alberus

V Praze je asi možné všechno.

Za 1,5mld. lze postavit na zelené louce vesnici o 200 domech a v Praze to nebude stačit jedno křídlo nevelkých rozměrů :-©.

0/0
24.3.2009 15:47

Najdete na iDNES.cz