Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Papež je mimo realitu, zlobí se bojovníci proti AIDS v Africe

Výrokem o škodlivosti rozdávání kondomů v Africe papež Benedikt XVI. rozhněval bojovníky proti AIDS. Aktivisté jeho slova okamžitě odsoudili a prohlásili, že papež jen dokázal, že nemá zdání o realitě. Benedikt včera přiletěl do Kamerunu na týdenní návštěvu černého kontinentu, svou první od zvolení před čtyřmi lety.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

p.xx.p

š.u.k.á se a š.u.k.a.t. se bude

je to blb...lidi to budou dělat a nepřestanou s tím,jen proto že jim nějaký německý fracek bude přikazovat aby toho nechali..ty kondomy zdarma je dobrý nápad..nejen proti otěhotnění,ale i proti HIV a jinému sajrajtu přenosnému sexuálně...místo ba yto podpořil,nechá HIV šířit dál a rodit děti,které budou jendalšími chudáky ve zbídačených zemích...lidi to budoiu dělat pořád,at se postaví na hlavu...že on nemůže,protože mu to nejde nebo by mu to jeho bůh neodpustitl,neznamená,že jiní to dělat nebudou...

0/0
13.4.2009 10:29

proLogos

Biskupové Kamerunu si stěžují na západní média

Za: „špatný příklad podávání informací západních médiích, která se snažila zastřít opravdový význam papežovy cesty do Afriky omíláním polemik kolem užívání prezervativů“. Západní média – píší Kamerunští biskupové – „přehlížela podstatné aspekty papežova poselství o chudobě, smíření, spravedlnosti a pokoji“ a zbytečnými polemikami tak

->„zcela zamlčela životní drama mnoha Afričanů, umírajících hladem, nemocemi a v bratrovražedných válkách a zároveň přešla mlčením také mimořádné a často ojedinělé nasazení církve v Africe v boji proti AIDS.

0/0
26.3.2009 13:19

proLogos

Západní lidé "nejsou" jediní nositelé pravdy

Kardinál Théodore-Adrien Sarr, rodilý senegalčan, se tak vyjádřil při hodnocení afr. návštěvy papeže. "... Západní lidé se konečně musí přestat pokládat za jediné nositele pravdy, za jediné, kdo vědí, jak žít. Například u nás v Senegalu se roku 1995 dvě náboženské komunity, křesťané a muslimové zapojily do boje s nemocí AIDS výchovou ke zdrženlivosti a věrnosti. A to, že v naší zemi ukazatel nákazy touto nemocí zůstává na nízké úrovni, je způsobeno právě díky společné iniciativě těchto komunit, které vsadily na mravnost. Nyní se však obávám, bojím se, že i u nás začne masová distribuce prezervativů mezi mladými lidmi a to jim v jejich snaze o zdrženlivost určitě nepomůže."

-

Ze statictických údajů o AIDS lze vyčíst, že celková christianita dané společnosti se na výskytu AIDS výrazně nepodepisuje. V afrických státech, kde má výrazný podíl přímo Římskokatolická církev je však znatelně nižší!

0/0
25.3.2009 10:19

captain cook

Re: Západní lidé "nejsou" jediní nositelé pravdy

v africkych statech je %nakazenych HIV AIDS mnohem vyssi nez v jinych svetadilech. Bez ohledu na nabozenstvi.

0/0
13.4.2009 10:41

captain cook

Re: Západní lidé "nejsou" jediní nositelé pravdy

protoze jak uz bylo receno jinde: Africane s.u.k.a.l.i   a   s.u.k.a.t  budou nadale. Papez to nezastavi..

0/0
13.4.2009 10:43

Hrdý Budžes

Stejne nebo vic mimo realitu

nez se nachazel ten marxisticky Mandeluv ministr zdravotnictvi, ktery jeste v pulce 90 tych let verejne a oficialne brojil proti kondomum, protoze pry podle nej jsou prostredkem genocidy cernochu imperialisty a nic takoveho jako HIV podle nej neexistovalo nebo to nemelo minimalne nic spolecneho s AIDS? :)

0/0
23.3.2009 8:08

kill7

celá víra

je mimo realitu

0/0
20.3.2009 16:28

proLogos

Re: celá víra

víra - realita - jak si představujete tyto dva pojmy? Možná se jedná jen o nedorozumnění.

0/0
20.3.2009 16:38

Pravda

Re: celá víra

presne tak ... R^

0/0
20.3.2009 17:47

proLogos

Re: celá víra

Co je realita?

Víra je od slova věřit a prvoplánově se vztahuje k Bohu. Jemu není nic nemožné, před jeho možnostmi (a zákonům přírody odporujícím skutečnostem) se sklání i veškerá, současná!, věda. Ke konání zázraků si vtipně vybírá témata nejvíce napadaná moderní společností jako zpátečnická a v dnešní době nemožná:

Tělesná přítomnost Krista v proměněné Eucharistii - zázrak v Lancianu, Orvietu (stačí zaGooglit)

Důkazy Kristovy existence ve světle Bible - Turínské pohřební plátno, rouška z Ovieda, hřeby, trnová koruna, Jeho působení v Církvi. Vzájemně se podporují, i když jsou umístěny v různých částech světa.

Existence a moc Panny Marie - zázračně uchovaný plášť s nevysvětlitelným obrazem v mexickém místě zjevení Guadaloupe a další..

0/0
23.3.2009 6:58

kill7

Re: celá víra

a jinak jsi zdráv?;-D

0/0
23.3.2009 7:12

proLogos

Re: celá víra

Čti a vzdělávej se s otevřeným srdcem. To je jediné, co ti mohu doporučit. I Ty sám ji Bohu milejší, než všechny lidské chrámy.

0/0
23.3.2009 7:29

Pravda

Re: celá víra

Ona Panna Marie existovala? Vime jak se narodi dite a jak se taky pocne ... a panictvi je historii. Me uz ty kecy nebavi ani cistRv

0/0
23.3.2009 16:07

proLogos

Re: celá víra

Nejenže existovala, tuším, že je poutnim mistem jeji domek v maloasijskem Efezu. Zemřela přirozenou smrtí a dle učení církve byla vyzdvižena na nebesa.

O její moci a vztahu s Kristem lze leccos vyzvědět z jejích zjevení v Lourdes, Međugorji, Fatimě, Naju, Akitě, Montichiari-Fontanelle a dalších. Mnohdy se zjevila lidem nevěřícím, nebo značně vlažným a způsobila (nejen jejich, ale tisíců dalších) trvalé obrácení. Kdo má uši, slyš. Kdo má mysl otevřenou, přemýšlej!

0/0
24.3.2009 8:16

proLogos

Re: celá víra

Víme, co předchází a jak vypadá množení buňek směřující k tvoření embrya. To, jak vzniká život (myšleno vědomí, tvořivost, nadání...) je stále obestřeno tajemstvím.

Je rozdíl mezi životem a Životem. Člověku v komatu (vegetativní život) také rostou nehty, vlasy, pracuje srdce a další orgány - moderní medicína ho v mnoha případech nedokáže probudit. Asi tak nějak bych specifikoval Život a Duši ve světle nauky církve.

Panictví, a učení o neposkvrněném početí je čistě součástí a skutečností víry. Na tom nevěřící nemusí nic znepokojovat.

0/0
24.3.2009 8:40

Hrdý Budžes

Re: celá víra

Mas velmi zuyene vnimani reality, vis o tom? :)

0/0
23.3.2009 8:13

Pravda

Stvoritelem Zeme je Nebula...

Jenze se uz nikdy nedozvime, ktera to byla ...

0/0
19.3.2009 17:24

EWCZ+

Re: Stvoritelem Zeme je Nebula...

Lebo Nebola.

0/0
19.3.2009 22:37

Pravda

Re: Stvoritelem Zeme je Nebula...

duchaplne:-/

0/0
20.3.2009 16:10

gonor

Kristus a instituce

Líbí se mi, jak se tady střídají názory pro a proti papeži a potažmo Vatikánu. Ovšem podívejme se na to naprosto obecně - pokud uznáme učení Ježíše Nazaretského a přijmeme postulát, že máme bez výjimky milovat bližní své a budeme házet příslovečné kameny, jen pokud jsme bez viny, tak dojdeme k tomu, že současná církev svatá se svým top managementem ve Vatikánu naprosto tento postulát popírá. Tento ekonomický subjekt (instituonalizace víry je vždy business) svými prohlášeními odvrací prosté nevzdělané Afričany od rozsévání zhoubné smrtelné choroby a navíc např. vyvolává nenávist k homosexuálům, kteří už nejsou těmi bližními, ale prasaty (25/17 poslanec KDU-ČSL Tolner).

Křesťanství je velice krásná ideologie, stejně jako komunismus, ale abychom bezezbytku mohli nastoupit jako lidstvo tuto cestu, musíme projít ještě dlouhou cestu. Ctím bližní své a život jako takový, ať je černý, bílý, žlutý či psí, proto opovrhuji dogmaty a institucemi, zvláště katolíky a.s.

Robert

0/0
19.3.2009 11:24

b.a.j.l.a.

Re: Kristus a instituce

R^R^R^

0/0
19.3.2009 11:35

proLogos

Re: Kristus a instituce

Trefnej příspěvek.

Neco mi tam vadi: Komunizmus s jeho třídním bojem nelze srovnávat s křesťanstvím, když se navíc vzájemně docela nesnášejí (řádění komunistů po válce). Ekonomice nerozumím, ale v dnešním prdlým světě to je třeba možný, byť nákup/prodej je zlomkovou činností církve.

Ohledně házení kamenů už Kristus řekl Petrovi: „Tobě dám klíče od nebeského království: co svážeš na zemi, bude svázáno na nebi, a co rozvážeš na zemi, bude rozvázáno na nebi“ (Mt 16,19) Přesto se církev vždy chovala spíš jako milosrdný učitel, než tvrdý diktátor. Dnešní "top management ve Vatikánu" je přímým a nepřerušeně kontinuálním dědicem těchto zaslíbení.

Dogmata byla stanovena jednomyslně za cílem stanovit neměnné a zamezit štěpení víry a následným třenicím. Navíc se týkají výhradně oblasti věrouky.

I já ctím své bližní, katolicismus se s tím plně ztotožňuje.

0/0
19.3.2009 12:05

gonor

Re: Kristus a instituce

Uznávám, že stavět vedle sebe křesťanství a komunismus je nezvyklé, ale oba tyto (filozofické) směry vycházejí z předpokladu všeobecného blaha, kdy každý jedinec společnosti si bude roven v právech i povinnostech, stejně tak i hmotným majetkem. Je to naprostý nesmysl, jak jsem již napsal před tím - lidská podstata je založena na boji o lepší postavení, majetek, moc. Nebýt toho, tak se ještě  teď houpeme na větvích a pojídáme semena a žížaly.

Ovšem nemohu přijít na chuť oněm dogmatům. Tak zaprvé, jak může být něco jednomyslně schváleno - kvůli stanovení dogmat katolické církve hořeli lidé na hranicích (kataři, valdénští atd.) a za druhé dogmata jako odmítání antikoncepce, homosexuality, celibát kněží nebo nezrušitelnost manželství patří do dob, kdy si lidé mysleli, že země je placka a nese ji želva.

Příslovečný chrám potřebuje znovu Kristův zásah, který by vyhnal všechny ty pederasty, svatokupce, mamonáře, dogmatiky a především pokrytce.

Robert

0/0
19.3.2009 13:25

mrwn

Re: Kristus a instituce

Souhlasím. Církev by se měla především vrátit k duchu Zákona. Jenže on s tím jaksi mj. falíruje i onen slib chudoby.

0/0
19.3.2009 13:31

proLogos

Re: Kristus a instituce

Dogmata se tu už taky řešily. Na hranicích se hořelo od časů římské říše, upalovali vladaři, pro inkviziční soudy existovaly přesné předpisy chránící jak svědky, tak obžalovaného. Smrt upálením byla naprosto výjimečná, nechal ji uzákonit císař Bedřich II. Církev NIKDY toto ustanovení nepřejala. Např. Jan Hus byl po procesu předán svět. moci s výslovným doporučením, aby byl zachován jeho život. Oběti za 400 let: cca 32 000.

Dogmata se řešily na koncilech (Nikajský, chalkedonský...) a jednomyslně se tam schvalovaly, šlo totiž o obecné pravdy např. o Bohu, Kristu, DS, Cirkvi vychazejici z Pisma. Doporučuji zapojit wiki.

Valdenští, kataři: 1. příklad použití křížové výpravy proti heretikům, bratrská výpomoc okolních států Francii, která byla v důsledku extremistických skupin napadajících vojensky obchod i města prakticky na kolenou. Z nich se vyvinuli Luciferiáni - satanisté. Jako heretikové byli označeni právě na základě rozporu s dogmatem o Bohu. Zádné DOGMA o antikoncepci neexistuje.

0/0
19.3.2009 15:20

opportunity

Re: Kristus a instituce

To je ale alibismu! ;-D

0/0
19.3.2009 15:50

proLogos

Re: Kristus a instituce

Hm, tak pověz své názory, rád si vyjasním stanoviska

0/0
19.3.2009 16:17

proLogos

Re: Kristus a instituce

Jinak souhlas, "pederasti, svatokupci, mamonáři, pokrytci" samozřejmě nemají v církvi co dělat. Ovšem bez urážky: nejsem si jist, jestli si jejich počty v současnosti nepředstavuješ ještě na základě komunismem zkresleneho dějepisu a učení o husitech 15.stol. Já znám hodně kněží, nikdo z nich tak nepůsobí, ani se tak nechová. Ovšem kard. Vlk mi není svými vyjádřeními příliš sympatický. Kolikrát prostě doufám, že se jen neumí vyjádřit.

Celibát kněží jsem tu taky už řešil: jednoznačně pomáhá v mnoha oblastech a šetří mnoho starostí (např. o rodinu v době, kdy je kněz pronásledován). Kněz se tak může plně věnovat své práci a pečovat o jemu svěřené ovečky.

Trochu rozporné je, že X lidí na jedné straně napadá celibát, a na druhé straně jim vadí morální poklesky pár kněží z tisiců. Tak už si kurnik vyberte...

0/0
19.3.2009 15:37

captain cook

Re: Kristus a instituce

"Trochu rozporné je, že X lidí na jedné straně napadá celibát, a na druhé straně jim vadí morální poklesky pár kněží z tisiců."

Neni to vubec rozporne. Lide veri, ze kdyz uz musi byt celibat, tak at je to celibat skutecne dodrzovany, ne jen pokrytecky hlasany a pri tom se za nim pokoutne schovavajici sexualni vztahy mezi farari a farnimi zamestnankynemi (dokonce i ceska lidova tvorba o tom zpiva - viz Strahovacek) a v horsich pripadech pedofilie, homosexualita mezi knezimi atd. To je duvod proc tech X lidi - kterych je stale vice - vyzyva RK cirkev aby povolila fararum, aby mohli uzavirat manzelstvi, pokud chteji. Tim by nejen odpadla spousta "pokuseni", ale cirkev by zvysila svoje moralni hodnoty a postaveni. Celibat je take jednim z hlavnich duvodu proc ma RK cirkev problem s naborem mladych rekrutu v tzv. civilizovanych zemich a proc se ve stale vetsim mnozstvi museji exportovat farari z Afriky, Jizni Ameriky a Polska do diocezi v Evrope, USA, Australii atd, kde jsou cizimi.

0/0
19.3.2009 17:13

proLogos

Re: Kristus a instituce

Jo, ale zaroveň je otázka seminaristů vnitřní problém církve. Mnoho lidí církev kritizuje a zároveň jí nutí svoje názory. Já ani nepostřehnu všechny aspekty současného stavu kolem celibátu, ale plusy jednoznačně převažují (nehledě na to, že celibát, nejen kněžský, preferuje evangelium) vic jsem to tady už rozepisoval. Celibat je pravidlo, ktere musi každý kněz dodržovat. To pravidlo není pokrytecké, církev ho pokrytecky nehlásá, dnešní pokušení jsou prostě tak silná, že někdy prostě někdo upadne. Zbytek církve ho může maximálně v těžkých časech podpořit. On sám má také mnoho možností, jak sám sebe posilovat.

0/0
19.3.2009 17:46

captain cook

Re: Kristus a instituce

kdyz nejaka organizace rozhlasuje pravidla sve existence, ale pritom to neni ruznymi cleny dodrzovano a nad temito prohresky hierarchie i ti pod nimi zavrou obe oci a usi,

kdyz bratri nebo farari si vzajemne udelaji zpoved a dostanou rozhreseni, aby pak po nejake dobe pokracovali v nekonecnem cyklu - hreseni, zpoved, pokani rozhreseni atd,

kdyz ti sami clenove, kteri maji neomezenou duveru verici verejnosti, se provini na detech a namisto aby s nimi bylo hierarchii organizace nalozeno podle cirkevniho i svetskeho zakona protoze se prohresili proti obojimu, se jenom prelozi nekam jinam nekdy i nekolikrat) a pripad se v tichosti uzavre,

tomu rikam pokrytectvi prvniho radu!

RvRvRv

0/0
24.3.2009 9:31

proLogos

Re: Kristus a instituce

Zneužívání dětí je obrovským problémem těch jedinců, kteří to provedli. Nedokážeš si představit, jak mě osobně je toho všeho líto a jak moc to Církev jako ostatní bezúhonný celek trápí. Osobně jsem se nezajímal o to, jakým způsobem byli ti dotyční potrestáni, ale zkusím zjistit a napíšu.

Nekonečný cyklus, jak píšeš, neexistuje, protože jako takový je neplatný. Upřímná zpověď automaticky produkuje snahu (a výsledek) vyvarovat se zopakování hříchu, natož pak závažného.

Já mám osobní zkušenost s upřímnou sv. zpovědí a vím, jak očišťuje. Je dobré kritizovat po tom, co si to sám vyzkoušíš (podobně, jako nebudeš filmovým kritikem, aniž bys filmy sledoval)

Je zcestné myslet si, že laik, natož člen hierarchie - jehož vzorem je Kristus v kterého věří a o němž ví, že ON ho bude soudit a před kterým nic neskryje - bude do nekonečna hřešit a riskovat trvalé utrpení ve věčném životě.

0/0
24.3.2009 10:09

captain cook

Re: Kristus a instituce

"Přesto se církev vždy chovala spíš jako milosrdný učitel, než tvrdý

diktátor. Dnešní "top management ve Vatikánu" je přímým a nepřerušeně

kontinuálním dědicem těchto zaslíbení." Jiste?????Milosrdny ucitel???;-DKdyz si vzpomenu na Svatou Inkvizici, upalovani na hranici, hony na carodejnice, na protestanty a dalsi jinoverce, na nemravne shromazdovani bohatsvi, nenazranost (fyzickou i materialni), moralni zkorumpovanost ruznych papezu a jinych vysokych cirkevnich hodnostaru, zosnovani vrazed tech, kdo byli katolicke cirkvi nepohodlnymi, pedofily a pokrytce...to jsou ti milosrdni ucitele, k jejichz kontinualnimu dedictvi se katolici tak hrde hlasi??? Naprosty souhlas s Robertem a vetou "Příslovečný chrám potřebuje znovu Kristův zásah, který by vyhnal

všechny ty pederasty, svatokupce, mamonáře, dogmatiky a především

pokrytce."

0/0
19.3.2009 16:31

proLogos

Re: Kristus a instituce

S poslední větou souhlas, tihle lidé církev poškozují. Ovšem smysl a chování církve není skrz naskrz prolezlé a nemorální, jak by se z tvého příspěvku dalo usuzovat. Je to asi jako bys zatratil europarlament či francouzsky narod, protože tam dokazali Xx zvolit LePena.

Já se tu bavím o církvi, která možná trpí různými nedostatky (jako každá lidská "organizace-společnost"), ale podstatným způsobem to její fungování nezasahuje, protože těchto lidí je mizivé procento.

A teď se chci zeptat já, jestli Tvoje či jiných kritika vychází ze znalosti lidského společenství uvnitř církve, zajímáš se o dění v ní a čteš i jiné zprávy neš odsud, příp. noviny napojené na Vatikán (radiovaticana.cz) Z nich je citit, jak neuvěřitelně široký záběr má církev. Já jsem ze své praktické znalosti prostředí, které Ty kritizuješ nezaznamenal prohřešky z tvého přízpěvku (Byť se znovu jedná o provařená témata, asi je rozepíšu)

0/0
19.3.2009 16:54

Dominicano

Re: Kristus a instituce

lepe to nemohlo byt receno... A nejen to, podle mne jsou prohlaseni Papeze trestne stihatelna, diky jeho pristupu umiraji neprimo miliony lidi. Bohuzel mam s Afrikou velke zkusenosti nebot jsme zil v Liberii, Sierrea Leone, Mosambiku a dalsich zemi skoro 15 let (pracovne). Pro cernouska je slovo farare svate. Co rekne on, to tupy dav okamzite udela.. Pokud faraz rekne ze AIDS se leci cesnekem (viz proslov Min zdravotnictvi Jihoafricke republiky), 99% ovecek to tak okamzite dela. A to je jeste vetsi problem. Pro cernousky je cirkev autorita, nebot jejich smysl zivota je odkazan na autorie, bez osoby nad sebou neumeji zit.

0/0
19.3.2009 13:18

proLogos

Re: Kristus a instituce

Z toho co pises jednoznacne logicky vyplyva, ze umiraji bud neverici/nepraktikujici/ne slepe poslusni, nebo od narozeni nakazeni.

Vernost jednomu partnerovi totiz logicky zamezuje sireni AIDS.

0/0
19.3.2009 13:29

gonor

Re: Kristus a instituce

Jak může vůbec papež mluvit o partnerské věrnosti, když nikdy žádného partnera neměl. Ví prd o tom, jak pudově jednají asociální negramotní lidé v Africe.

R*

0/0
19.3.2009 13:34

proLogos

Re: Kristus a instituce

Prosím, přečti si níž vypsanou diskuzi, už jsme to tam řešili.

Jak říkáš, asociálním a negramotným lidem vraž do ruky kondom, nauč ho správně ho používat, aby neexistovala možnost přenosu HIV a jsem zvědavý jestli to bude fungovat lépe, než jednoduché pravidlo ZDARMA - vyučované církví.

0/0
19.3.2009 15:03

mrwn

Re: Kristus a instituce

Ne v případě, že se vámi vyvolený nakazil virem již dříve nebo jinou formou než pohlavním stykem ... Navíc tu nezazněla,podle mě docela podstatná věc. Tou je okolnost, že pár. který se rozhodl pro sex až po manželství, jde do vztahu prakticky naslepo. Ono je v plnohodnotném vztahu poměrně důležité jestli si oba rozumějí i v těchto intimních věcech. Není to žádná podružná věc, se kterou je třeba se smířit a vyrovnat. Závisí na tom, a docela podstatně i kvalita vztahu. A mluvit otevřeně o takových věcech je zdravé a přirozené. Není na tom nic vulgárního, nebo obscéního. Stejně jako na nahém lidském těle. Někteří lidé zaměňují konzervatismus a bigotnost a spousta lidí je pak kvůli tomu nešťastná.

0/0
19.3.2009 13:38

proLogos

Re: Kristus a instituce

Nefunkční vztah "na slepo" je mýtus vydedukovaný odpůrci svátosti manželství a přízn. předmanželského sexu. Pokud vím, klade se důraz na maximální poznání a pochopení partnera. Pohlavní styk je prostě vyčleněn pouze pro manželství, pouze s celoživotním partnerem. A soužití muž-žena řešil i Kristus, není to výmysl církve.

0/0
19.3.2009 15:47

gonor

Re: Kristus a instituce

Naprosto se stotožňuji s tímto názorem. Papež žije mimo realitu, což se boháčům z paláců ovšem stává velice často. Proč neprodá všechny ty klenoty, zlaté relikvie, pancéřované limuzíny (spolu s ním by to mohli udělat i kardinálove, že Vlku) a neobleče prostý šat a nevyjde jako Ježíš mezi chudé a ubohé. Peníze by mohli pomoci na budování více škol a nemocnic a ten německý zabedněnec by snad pochopil, jak je situace vážná.

0/0
19.3.2009 13:31

proLogos

Re: Kristus a instituce

Papež není žádným boháčem, zlaté relikvie a vubec vše ostatni co Vy tu popisujete slouži především ke cti a chvále Boží a jeho svatých, nehledě na to, že většina z nich má i historickou cenu. Prodat kam? Do muzea? Včetně relikvie svatého, nebo ji někam pohodit na kupičku? Naprosta většina cených věcí leží v kostelech, které jsou veřejně přístupné.

Ohledně limuzíny jsem v viděl papeže používat pouze papamobil. Viz atentát na JPII

Papež těžko bude žít mimo realitu, když se regulérně vydá do jedné z nejhrůzněji postižených a chudých zemí. Jako představitel 1mld věřících. Rád bych tam viděl čínského prezidenta, pak si můžeme povídat o odtržení od reality.

0/0
19.3.2009 14:58

EWCZ+

Re: Kristus a instituce

To y byla nadhera, kdyby to tak bylo a Africani byli svych duchovnich pastyru tak poslusni, ale bohuzel...

Napriklad v te citovane JAR maji utkvelou myslenku, ze AIDS vyleci styk s pannou, a protoze panny jsou tam uzkym profilem, tak pouzivaji k terapii batolata. A nedaji si to vymluvit ani cirkevnimi, ani vedeckymi argumenty. Ovecky totiz ochotne delaji pouze to, co se jim zda jednoduche nebo prijemne (panny nebo cesnek), takze farar s doporucovanou vernosti a sebeovladanim, stejne jako aktivista se svymi kondomy nenajdou sluchu. Obe reseni vyzaduji vice ci mene sebezapreni a uvahy predem...

0/0
19.3.2009 22:36

proLogos

Re: Kristus a instituce

Samozřejmě. Zajímavé také je, že JAR bývá označována za nej.. stát Afriky. MS ve fotbale..

0/0
20.3.2009 12:21

Kane

vatikán by si měl uvědomit

že káže vodu a sám pije víno...nejdřív se stará o sirotky, kterých čim dál tím víc přibývá a to především v africe....ale zároveň odmítá používání kondomů, protože to je proti křesťanské víře...tím jenom dokazuje,že veškeré názory vatikánu jsou zkostnatělé jako církev sama...!Rv

0/0
19.3.2009 11:20

maagoor22

hehe

je poznamenán rasovou pilitikou svého bývalého fürera ;-D zřejmě si myslí, že AIDS je božím trestem pro méněcenné rasy :-P

0/0
19.3.2009 10:11

proLogos

Re: hehe - DALŠÍ EXOT

Znovu tu musím napsat, jak mě tyhle nacistický kecy už unavují.

Jako zjevnou narážku na HJ si uvědom, že členství tenkrát bylo upraveno zákony o Hitlerjugend a o služební povinnosti mladých a dá se říci, že každý mladý Němec jím tehdy prošel. Šlo o diktaturu, která si potřebovala vychovávat následovníky!

Chceš ho snad trestat za to, že se narodil jako Němec?

0/0
19.3.2009 10:36

opportunity

Re: hehe - DALŠÍ EXOT

To je ale stejná logika, jako obhajovat komunisty, že byli v KSČ.

0/0
19.3.2009 15:52

proLogos

Re: hehe - DALŠÍ EXOT

Do KSČ se nabíralo na základě zákona? Bylo členství NUCENÉ?

0/0
19.3.2009 16:19

honzyk

Re: hehe - DALŠÍ EXOT

Pokud je mi známo, tak Ratzinger nebyl pouze řadový člen, ale měl našlápnuto k funkcím v SS. Ntvrdím to na 100%, budu rád, když to někdo objasní.

0/0
22.3.2009 16:56

Najdete na iDNES.cz