Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Stát dává stamiliony na pomoc Romům, lidí v ghettech přesto přibývá

Exekuce sociálních dávek v Chomutově vrátila do hry zásadní otázku: jak pomoci desítkám tisíc chudých a obtížně zaměstnatelných lidí, převážně Romů, kteří žijí v sociálně vyloučených lokalitách neboli ghettech?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Sieg1

Tak

Už se něco děje,ustavili dělnickou mládež.Vláda na tom nemá nejmenší podíl,je to akce lidí ,kteří s tímto problémem chtějí opravdu něco udělat.

0/0
21.3.2009 16:51

joserpor

Cikáni jsou lidé 2.

Další aspekt je jejich postoj k životnímu prostředí, to je k prostředí mimo jejich vlastní domov. Také tento postoj si také přinesli ze své pravlasti. Zatímco jejich byty  bývají čisté a upravené, počínaje dveřmi bytu  bývá  neskutečný nepořádek. Je to tím,   že všechno mimo byt je nečisté, poskvrněné   a nedotknutelné a je pro ně nepředstavitelné se takových věcí dotknout, natož je uklidit.

Třetí aspekt je vzah ke kočovnictví, mají  vrozenou touhu ne bydlet celý život  na stejném místě, ale kočovat. Poslední  pokus o jejich usazení provedli komunisté  v padesátých letech, když v jeden den příslušníci SNB   odmontovali a zabavili kola jejich vozů, aby tím získali pracovní síly pro socialistickou industrualiazci.   

Cikáni se prostě rozhodli přežívat na hranicích existenčního minima a celé dějiny kdy jsou v Evropě - drsný středověk, ani komunistická zvůle s nimi  vůbec nic nesvedla.

Jediné řešení je poskytnout jim existeční  minimum. Prostě naše civilizace a kultura jim nevyhovuje.

  

0/0
14.3.2009 0:01

otpusk

Re: Cikáni jsou lidé 2.

Ty jsi neskutečný naivka. Nevím, jestli se tomu mám smát, nebo plakat.

" Zatímco jejich byty bývají čisté a upravené, počínaje dveřmi bytu bývá neskutečný nepořádek."

Myslíš tohle?

http://www.radicalboys-brux.com/web/component/content/article/1-latest-news/109-cikanska-bytova-kultura.html

Je mi líto, ale musím ti sdělit, že cikáni mají výrazně nižší IQ než my, které je genetiky dané. Není to tím, že by se rozhodli přežívat na hranici existenčního minima, ale tím, že se se svým nízkým IQ nemají šanci ve společnosti uplatnit.

0/0
14.3.2009 13:33

joserpor

Cikáni jsou lidé 1.

Cikáni jsou lidé jako my všichni, touží po štěstí a po naplněném životě. Bohužel žijí v jiné civilizaci než my a prostě se jí nechtějí vzdát. Jejich civilizace se od naší odlišuje ve více aspektech,  z nichž bych uvedl tři :

Vztah k práci : je nejdůležitější.  Čověk je svobodný ne podle politického režimu, ale podle toho zda musí nebo nemusí pracovat. Cikáni se rozhodli ve svojí pravlasti,   že pracovat nebudou a raději přežívali a přežívají na okraji existenčního ninima než aby parcovali. Dříve jezdili po krajině, nechávali se z jedné starny pálit ohněm, z druhé strany mrzli, na sedlácích žebrali mršiny k jídlu. 

 Přes celý  středověk takto přežívali na hranicích existenčního minima, ale byli svobodní,  Dneska nebudou dělat   a tím nebudou stresovaní  v práci , kde každý sebemenší neúspěch vede ke snížení sebevědomí a k vytváření nebo  posílení komplexu méněcennosti . Mají se navzájem rádi v postoru   široké rodiny. Mají rádi bratrance svého bratrance ne proto čím je, ale že je.

0/0
13.3.2009 23:38

cibich

Vládní tajemství?

Důchodový systém se údajně hroutí a brzy prý nebude mít kdo vydělávat na důchodce,kteří ale nějaké hodnoty za dobu,kdy byli zaměstnáni vytvořili.K tomu přibývají hordy nepracujících cikánů.Jak to asi tak může skončit?Že bude muset dojít ke sterilizacím jako v Číně,o tom snad nemůže být pochyb.Je třeba skončit s falešným humanizmem.Nebo má snad vláda nápad,jak v budoucnu zapojit toto početné etnikum do procesu vytvářejícího HDP?

0/0
13.3.2009 12:20

bullterrier3

Re: Vládní tajemství?

Nemá, ale spoléhají jako vždy, že to za ně vyřeší nějaká krize nebo válka. A ta už je opravdu na spadnutí. Pak tyto skupiny jsou první, které jsou eliminovány ve velkém. Pokud to ale napíšete s odkazem na historii, udělají z vás dnes xenofoba a rasistu. Vesměs ti samí lidi, kteří, když to propukne sepisují seznamy mezi prvními. Bohužel naše bílá civilizace je nepoučitelná a je to stále horší.

0/0
13.3.2009 14:13

bullterrier3

Kolik těch stovek milionů prožrali,

aniž by něco udělali? Tedy vlastně něco ano. Podařilo se jim naštvat normální lidi na cikány tak, že už je to skutečně problém a chybí jen někdo, kdo řekne, že zavede pracovní tábory a lidi mu budou tleskat. Pozitivní diskriminace je cesta do pekel a my jsme už vyšlápli.

0/0
13.3.2009 11:31

bullterrier3

Kolik těch stovek milionů prožrali,

aniž by něco udělali? Tedy vlastně něco ano. Podařilo se jim naštvat normální lidi na cikány tak, že už je to skutečně problém a chybí jen někdo, kdo řekne, že zavede pracovní tábory a lidi mu budou tleskat. Pozitivní diskriminace je cesta do pekel a my jsme už vyšlápli.

0/0
13.3.2009 8:08

tma

Re: Kolik těch stovek milionů prožrali,

Cikáni se nikdy neměli zavírat do baráků. Měli se nechat kočovat tak jak byli po staletí zvyklí. .Vyřešila by se tak spousta problémů a ušetřilo na rádobyprogramech které nikdy fungovat nebudou.

0/0
13.3.2009 9:15

Huffnaggelův duch

Bílá se prý stěhuje do Emeriky

;-D

0/0
13.3.2009 7:05

badongo

wtf

Kolik cikánů si denně čistí ráno zuby ? Nemohla by sem iDnes vedle hodit anketu ? A vy si kolik tipnete ?

0/0
12.3.2009 22:50

perpartes

Re: wtf

kolik máš zubů?

já si tipnu ,tak šest...

0/0
12.3.2009 23:00

badongo

wtf

aspoň budou další megahity o ghettech od renomovaných folkařů a vyznavačů country style  :-P

0/0
12.3.2009 22:49

českej.venkovan

...holt jediná možnost jak zjistit...že dávat prachy

...cikánům je na houwno........je ....dát jim je......každej si musí nabít držku sám.....

0/0
12.3.2009 22:24

Jára C.

Kdo to je, ti romové? Já znám odjakživa jen cigány...

což není nic urážlivého. Prostě historické označení národnosti. To s těmi romy vynalezli bolševici... stejně jako to, že je nastěhovali do ghett... apropó.. i v němčině je to der Zigeuner...

0/0
12.3.2009 21:51

pepe999 from Salford

Re: Kdo to je, ti romové? Já znám odjakživa jen cigány...

Cikan neni narodnost, to je jako tvrdit, ze Moravaci zijou v Indii, Pakistanu, Iranu a buhvi odkud vlastne cikani prisli. Je to etnikum, ne narod!!

Staci se jim podivat do obcanky co maji za narodnost, pochybuju, ze cikanskou, nebo romskou..:-)

0/0
12.3.2009 21:54

Jára C.

Re: Kdo to je, ti romové? Já znám odjakživa jen cigány...

.... to jsou falešná slovíčka...:-)udělej si pořádek v pojmech etnikum - národnost... :-)

0/0
12.3.2009 22:20

pepe999 from Salford

Re: Kdo to je, ti romové? Já znám odjakživa jen cigány...

Kdyz vidim cikan v anglictine = gypsy, gypsi a pise se s malym g, cili se nejedna o narod, jelikoz nationality se pise s velkym pismenem..:-P

Pojem národ se někdy překrývá s pojmem etnická skupina či etnikum, národnost s pojmem etnicita. Cikani jsou zrejme tento priklad.

Cikani nejsou zadnej narod, to je proste a jasne smes induvidualit, ktere se nebyly schopni zaclenit nikde na svete do spolecnosti, tim padem nemaji na pojem narod zadne pravo. Az se budou chovat jako ostatni narody, budu u tom uvazovat, jinak nic..

0/0
12.3.2009 22:55

perpartes

Re: Kdo to je, ti romové? Já znám odjakživa jen cigány...

probůh,otloukánek na scéně,a já to zmeškal...

0/0
12.3.2009 23:03

pepe999 from Salford

Ten nadpis je spatne...

"Stat" prohraje stamiliony v automatech...(Y):-©

0/0
12.3.2009 21:46

Huffnaggelův duch

Re: Ten nadpis je spatne...

;-D

0/0
12.3.2009 21:47

opportunity

Re: Ten nadpis je spatne...

No tak se to vrátí v daních, no...

0/0
12.3.2009 22:46

R.A.K.

Re: Ten nadpis je spatne...

R^!

0/0
13.3.2009 12:12

Dr No

Je skutečně zarážející,

že se Romové, kteří už u nás žijí v mnoha generacích, nejsou ve většině případů schopní (nebo ochotní?) naučit pořádně česky. Když to třeba srovnáme s Vietnamci, jejichž děti u nás narozené mluví česky lépe než většina domorodců ...

0/0
12.3.2009 21:28

Huffnaggelův duch

Re: Je skutečně zarážející,

To se pořád donekonečna rozebírá...

To je přesně ten případ, na kterém se dá demonstrovat neexistence rasismu v Čechách. Proti slušnejm Vietnamcům, kteří posílají svoje děcka normálně do školy, večer neřvou, nekradou, nefetujou, nic nedlužej - nikdo nic nemá!!!!!!!!![>-]

0/0
12.3.2009 21:31

Dr No

Re: Je skutečně zarážející,

Já nemám vůbec nic proti Vietnamcům, naopak obdivuji jejich pracovitost a také to, jak se dokážou vypořádat s pro ně zcela cizím (a bohuže k naší hanbě mnohdy i nepřátelským) prostředím. Jen jsem chtěl poukázat na fakt, že jazykovou (i jinou) negramotnost většiny Romů si lze vysvětlit buď celkově mnohem nižší inteligencí, nebo vědomým sabotováním začlenění do naší společnosti. Obojí představuje dost vážnou překážku tomu, aby na velkou část z nich (samozřejmě že takoví nejsou všichni) bylo možno pohlížet jako na normální lidi.

0/0
12.3.2009 22:25

pepe999 from Salford

Re: Je skutečně zarážející,

To bude tim, ze Vietnamec neni prislusnik etnika, ale naroda. Kdyz se ho nekdo zepta, tak rekne, ze je Vietnamec. Kdyz se nekdo zepta cikana co je, tak rekne, ze Cech, Slovak, Nebo Rumun, nikdy ne cikan.. az na vyjimky a protoze je to etnik, tak se o ty "chudaky" musi specialne pecovat..:-©:-©

0/0
12.3.2009 21:47

armyshop

Re: Je skutečně zarážející,

to je fakt, většina Cikánů neříká, že je Rom;-D;-D;-D

0/0
13.3.2009 10:07

cartouche

Inteligence evropských Cikánů

Je možné, že by zmizel můj příspěvek o cikánském IQ? Je možné, že by cenzor na iDNES byl takový přízemní primitiv? Tady je celý review studií, které byly provedeny na cikánské populaci v Srbsku, ČR a na Slovensku.

http://psychology.uwo.ca/faculty/rushtonpdfs/2007%20Intell%20(Roma).pdf

Průměr 10 studií provedených v ČR a na Slovensku je 76 bodů, rozsáhlá studie v Srbsku dala 70 bodů. Jiná rozsáhlá studie u cikánských dětí na Slovensku uvádí průměr 83 bodů (u dětí jsou rozdíly vždy nejmenší). 

Perspektiva tohoto etnika v Evropě je tedy zcela nulová. Polovina z nich může být ráda, že zvládne abecedu. Takovéto hodnoty známe pouze ze subsaharské Afriky, Indie (nižší kasty) a u australských domorodců. 

0/0
12.3.2009 17:57

cartouche

Re: Inteligence evropských Cikánů

Díky genetice navíc víme, že to byli už Drávidové (a ne Arjové), kteří

vůči tzv. dálitům (tj. paleolitickým obyvatelům Indie, z nichž

pocházejí také Cikáni) zavedli systém sociálního apartheidu (kast). Integrační programy

v povodí řeky Indus tedy zjevně selhaly už před 6000 lety. 

0/0
12.3.2009 17:57

otpusk

Re: Inteligence evropských Cikánů

Vidím, že sdílíme stejné názory. Budu rád, když uvedeš některé další zdroje.

0/0
12.3.2009 20:24

Huffnaggelův duch

Re: Inteligence evropských Cikánů

Primitiv to je a mě to bude stát nick...;-D

0/0
12.3.2009 21:11

12345hanka

A co takhle

jak pomoci spořádaným občanům jakékoliv barvy pleti, kteří řádně pracují, platí nemalé daně, starají se o své děti a občas jim taky není do skoku?

0/0
12.3.2009 17:20

MychalB

Aby nepřibývalo

Sem tam se narodí do rodiny osmé či deváté dítě, sem tam přijede někdo ze Slovače... :-P

0/0
12.3.2009 17:17

armyshop

Re: Aby nepřibývalo

nebo z Rumunska:-/

0/0
13.3.2009 10:09

hash55

Líbí

se mi pojem "těžce zaměstnatelný občan"

0/0
12.3.2009 16:28

V.Poustka

Stát dává stamiliony na pomoc Romům

lidí v ghettech proto přibývá:-/:-(

0/0
12.3.2009 16:26

ChytryPan

:-(

Stamiliony pro romy? A proboha proč? 8-o

0/0
12.3.2009 16:18

armyshop

Re: :-(

aby se mohli dál množit:-/:-©

0/0
13.3.2009 10:09

ptačí chřipka

každému ODS přidělit na stravu jedného róma

ať jsou solidární.;-D

0/0
12.3.2009 15:53

1255

Re: každému ODS přidělit na stravu jedného róma

Však socani a komouši by se mohli také postarat. Za jejich vlády sem Romové přišli a za vlády socanů dostávali maximální přídavky za nic. Takže mají také lví podíl na stávající situaci.

0/0
12.3.2009 15:55

habit

Re: každému ODS přidělit na stravu jedného róma

... copak je neživíme už teď? ... a tebe a tvé soudruhy taky?

0/0
12.3.2009 15:58

armyshop

Re: každému ODS přidělit na stravu jedného róma

tys tady tedy opravdu chyběl:-©

0/0
13.3.2009 10:10

psi

On to stat ve skutecnosti ani resit nechce

a jen se tak tvari. Hlavne, ze tecou penize. Oni  moc dobre vedi, ze Romove se nezmeni, ale to nikdy nepriznaji.  A kdo veri, ze s Romama nekdo hne, je na peknem omylu. Do nich muzete nalejt treba celej rozpocet a nic se nezmeni.

.

Jednou ale lidem dojde trpelivost !Normalnim lidem hazi stat klacky pod nohy...

.

Reseni romske otazky = povinna sterilizace a kastrace [>-]

0/0
12.3.2009 15:50

rorýsek

Re: On to stat ve skutecnosti ani resit nechce

Ještě líp - dekapitace.

0/0
12.3.2009 21:06

1255

Ty peníze jdou do rukou vykutálených Romů, ale potřebným

nejdou. Podívejte se jak řeší romskou a přistěhovaleckou politiku např. Kanada, kam řada Romů odešla. Naučí se velmi rychle jazyk a většina z nich pracuje. Proč to nejde tady? Stát dává peníze romským organizacím, které je nepoužívají na správné věci, ale stát se rádoby zbaví problému. Jenže takto to nefunguje. Vždyť jsou přece fundovaní odborníci, tak využijte jejich studií a nenechávejte romskou problematiku na diletantech jako Džamila a Kocáb.

0/0
12.3.2009 15:47

ptačí chřipka

Re: Ty peníze jdou do rukou vykutálených Romů, ale potřebným

R^R^R^

0/0
12.3.2009 15:55

lulin

sebrat dávjy

není co řešit u nich řešení neexistuje, pouze to konečné, je nutné jim prozatím sebrat všechny dávky

0/0
12.3.2009 15:37

Futyn

Pokud u toho bude Kocáb, tak to nebude jinak

http://bradik.blog.denik.cz/c/72882/Neznalek-Kocab-v-risi-Romu.html

Pokud u toho bude Kocáb, tak tomu nebude jinak Rv

0/0
12.3.2009 15:35

Volič ČSSD

Jsem hrdy Rom a nemam rad rasisty.

Je mi 28 a mam ID.

0/0
12.3.2009 15:33

Najdete na iDNES.cz