Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Janeček před volbou: Udělal jsem z ČT fabriku světové úrovně

Jiří Janeček je od roku 1998 prvním šéfem České televize, který pravděpodobně dokončí celé funkční období. "Zřejmě jsem řediteloval v době relativně klidné," vysvětluje si to v rozhovoru iDNES.cz. Ještě před koncem mandátu přitom může být zvolen znovu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

JÚLINEK.ŠÍŠAL.

jojo,

však to taky tak vypadá .... ačkoliv po pravdě řečeno, už dlouho se na čížskou tv kromě ypráv nedívám ...i bednu jsem dávno zrušil ...:-P

0/0
11.3.2009 17:16

Taffey

Příchodem pana Janečka do vedení

se z ČT stala televize podřadného kalibru. Nevím, co si pan Janeček představuje pod pojmem fabrika světové úrovně. Ale veřejnoprávní televize tady určitě není od toho, aby z ní byla jakási fabrika. Na rozdíl od soukromých televizí by měla především nezávisle informovat a vzdělávat. Nějaká závaba slušné úrovně by se též dala očekávat. Ani jedno, druhé či třetí ale z ČT neteče. Mám pocit neuvěřitelného štření, kde se dá. Šetřit se musí, o tom žádná, ale aby to mělo vliv na kvalitu vysílání, to už je fakt úpadek.  Stačí se podívat na pořady vysílané denně v hlavním vysílacím čase. Osobně jsem se na ČT1 nebo 2 nedíval řadu měsíců. To už i taková Z1 přináší podstatně kvalitnější dokumenty. Není o co stát, pane Janečku. Děláte to pro lidi a za jejich peníze. Na to, prosím, nezapomeňta.

0/0
11.3.2009 17:10

jarek.prvni

Re: Příchodem pana Janečka do vedení

 Mám možost sledovat slovenskou státní televizi a když její programy porovnám s naší televizí, tak mám dojem jako by nám ujel vlak. Pan ředitel by se od nich mohl ledas čemu přiučit, pokud k tomu má vůli. 

 Některé programy jsou jako "trafika" pro umělce o které už neni zájem a neni jích málo. Možná by televize měla za naše peníze vysílat pořady o které je, nebo bude zájem.

 Jak p. ředitel říká fabrika světové úrovně, jenže jeji produkce tomu neodpovídá.

0/0
12.3.2009 19:08

juhola

Jirko,

televize už se nedělá u Zpěváčků. Už dvacet let.

0/0
11.3.2009 13:50

perpartes

Gratuluju.

Jenom Helenku Fibingerovou víc propagujte.Děkuju.

0/0
11.3.2009 11:16

Aveva

Jako každá TV má i ČT několik stupidních pořadů

Skutečnou hrozbou neobjektivity ve jménu honby za emocí nehledě na manipulaci jsou dva pořady:

Údálosi a komentáře - poslední měsíc lze už pořad nazvat zcela otevřeně bez předstírání - "Manipulace, které se nestaly".

Máte slovo - Michalela Jílkova mistrně manipuluje s odebíráním slova ve chvíli, kdy ať už jedna či druhá strana nalezne nějaké konstruktivní možnosti dohody. Celý pořad potom záměrně vyznívá, že češi jsou pitomci, kteří se nikdy nedohodnou. Michaela Jílkova zde pokrytecky povyšuje svou roli moderátora nad pozvané hosty. Hraje především soukromou roli sebestředné narcisistky.

0/0
11.3.2009 11:13

Jiřik

Kdepak

Úspěch se v Čechách neodpouští, a v ČT už vůbec ne, jak vidno na zdejší diskusi :-/

0/0
11.3.2009 9:56

Tygřík Vaska

Šílené animace mezi pořady

Co mě na VŠECH televizí nejvíce vytáčí, jsou ty jejich šílené animace mezi pořady typu ... jiná televize...  a různé grafické znělky pořadů. Člověka nutí zírat na uměle stvořený svět, zahlcují ho uměle vytvořenými úplně zbytečnými vjemy. No hlavně, že to sype. Více znělek - více chechtáků, pro zúčastněné.

0/0
11.3.2009 0:31

23krepelek

Re: Šílené animace mezi pořady

Ty znelky jsou naopak jedna z mala fajn veci.

Jako by ten zbytek na ktery koukate nebyl umele vytvoreny a z 90 procent co davaji zbytecny vjem :))

0/0
11.3.2009 7:49

DOYEN

Nadešla doba udělat papá

!Vyučený lučební dělník,aktívní komunista a udavač soudruh Janeček,"Jasánek " 80 let/jako "redaktor ",přispíval do Táborské pochodně/,je zářným příkladem,kam až to bolševici v této demokratůře dotáhli.Spolu se spoluučněm soudruhem milicionářem Lambertem dojí ČT a ještě má tu drzost znovu usilovat o post gen.ředitele.Programová struktůra je velmi tristní/v hlavním vysílacím čase mnohdy pořady desítky let staré,filmy to samé atd/,dokumenty převzaté za pakatel od zahr.tel.společnosti,vlastní televizní tvorba nevalné úrovně,abych stále nehanil,sportovní přenosy vcelku slušná úrovenˇ.To,že Helenka Fibibgerová je velkou obdivovatelkou p.J. mě nepřekvapuje,oba je spojovala a spojuje jedná  a tatáž ideologie!/anebo stejná láska k prebedičkám a pašalíčkům??!!/Rv

0/0
10.3.2009 22:52

sir Humprey

zvláště prodej majora Zemana byl vydařený

:-P

0/0
10.3.2009 20:59

perpartes

Re: zvláště prodej majora Zemana byl vydařený

pytlíku,a co Helenka Fibingerová...?ASotona...frvr

0/0
11.3.2009 0:18

pasoj

Už aby skončil

Z ČT udělal tak televizi pod čarou stačí se kouknout na logo. Konečně ho kopnete do zadku(Y)(Y)(Y)(Y)RvRvRvRv

0/0
10.3.2009 20:37

Hunab Ku

pro herdekfleka: sedim ani nedutam

http://www.reflex.cz/Clanek35147.html - bud jsi sam Janecek nebo nejaky jeho nohsled. Zadny soudny clovek nemuze obhajovat takovou komunistickou spinu, jako je Janecek :-©

0/0
10.3.2009 19:28

herdekflek

Re: pro herdekfleka: sedim ani nedutam

Asi nejsem soudný člověk. Já Janečka nesoudím ani neobhajuji. Jestli něco obhajuji, tak ČT. Dokonce se můžeš dočíst, že si nepřeji jeho znovuzvolení. Nemám pocit, že tu rozporuji jeho fatální úlety při výběru některých jeho spolupracovníků.

Nicméně tu firmu neutopili, byť by ji hromada lidí ráda viděla jako Titanic. Právě naopak.

0/0
10.3.2009 21:09

krajta22

Re: pro herdekfleka: sedim ani nedutam

Copak se dá potopit firma s čistým, pravidelným příjmem cca 44 000 000,- měsíčně????(konces. poplatky). Toby musel být vééééélikej machr.

0/0
10.3.2009 21:21

herdekflek

Re: pro herdekfleka: sedim ani nedutam

Já myslím, že v privatizačním úsilí devadesátých let dokázali privatizátoři potopit jiné, solidnější firmy. Takže takové machry tu máme. To mám na mysli. (A jeden opravdu zasloužilý dokázal potopit celou naší námořní flotilu).

0/0
10.3.2009 21:52

Transalp

Koncesionářské výpalné, pane Janečku, opravte si slovník

Existence média v socialistickém vlastnictví tu nemá 20 let po pádu komunismu co dělat, vybárání koncesionářského výpalného je nemorální a existence médií v socialistickém vlastnictví nesmyslná. Vše co poskytuje užitečného, by efektivněji poskytovaly soukromá média. ČT je nekale konkurující parazit a pan Janeček v jeho čele.

Soubor odkazů na články o nesmyslnosti existence ČT v socialistickém vlastnictví jsem soustředil pod jednou střechou na stránce: http://honza928.wz.cz

Jediné humánní řešení je privatizovat nebo zrrušit bez náhrady.

0/0
10.3.2009 19:26

herdekflek

Re: Koncesionářské výpalné, pane Janečku, opravte si slovník

Můžete mi vysvětlit, kolik států v EU má veřejnoprávní televizi, vy Honzo? A jak jsou financovány? To je všude podle vás všude v těch státech socialismus? Humánní je utratit tupou verbež vašeho druhu.

0/0
10.3.2009 19:52

ViKo1

Re: Koncesionářské výpalné, pane Janečku, opravte si slovník

Bravo... Tleskám vašemu příspěvku,...

0/0
10.3.2009 20:38

ODS+plus

Re: Koncesionářské výpalné, pane Janečku, opravte si slovník

socialismus je ale ve většině států EU.

0/0
11.3.2009 0:13

jajaja00

"Bývalý" (aktivní) komunista je to samé jako bývalý černoch.

Článek je ukázkovým příkladem toho, jak pochválit sebe sama, nedotknutelné božstvo.

0/0
10.3.2009 18:23

Kleki Petra

Udělal z ČT trafiku.

0/0
10.3.2009 18:02

Zoro.Vomáčka

ČT - bombový džob za párek z kostní moučky.

Lidi, uvědomte si, že Janeček nemá absolutní ale opravdu absolutni potřebu něco významně měnit. Těch pár kritiků a nějaká anketa v jeho neprospěch nic nezmění a hoch se jen tiše směje. Navíc, Rada stojí pevně za ním. Jednak by si podřezala větev sama sobě, pak, Janeček vykazuje zisk a to těm Vyvoleným v Radě naprosto stačí jako jediný argument ! A co  - veřejná kritika je jen tak jednou za půl roku v těchto diskusích. Janeček & Co. se nemusí obávat úbytku reklam a diváků, protože zisk - jako (tragicky)  jediné měřítko úspěšnosti pro Radu je tragikomicky naše povinná platba poplatků - čili absolutně bombově jistý zdroj, nezávislý nejenom od jakýchkoliv měřítek na kvalitu nebo procenta diváků nybrž i bombově jistý zdroj v krizích a to dokonce daleko více než kritizovaná ČEZ či společnosti s distribucí  vodou, plynem nebo palivi. Janečkůva fabrika je opravdu světová v nezávislosti od jakýchkoliv pogrom, vykazuje-li jen zisk. A zisk se vykazuje, jak víme, levným párkem z kostní moučky.

0/0
10.3.2009 18:00

herdekflek

Re: ČT - bombový džob za párek z kostní moučky.

Vy jste dobrý demagog. Netušíte, co znamená zisk u ČEZu a co zisk u ČT?

Poplatky znamenají méně reklamy. Výnos z reklamy je ovlivněn sledovaností. Kdyby na ČT sledovanost byla nízká, dostanou za minutu reklamy méně.

Pro danou skladbu diváků můžete těžko servírovat kulturní zážitky o tři patra výš...

Připadne mi, že vůbec nedokážete uvažovat v širších souvislostech.

Co byste vy očekával od veřejnoprávní televize? Přestaňte s tou žlučí a napište nějaké své realizovatelné vize.

0/0
10.3.2009 18:13

Zoro.Vomáčka

Re: ČT - bombový džob za párek z kostní moučky.

...???? ..dyť Vám nikdo nebere ani Vaše nadšení, ani Vaše argumenty ani nechce zabrat Vaše místo...

....ČT má milonové Záruky přijmů z poplatků....aby vykazovala rok od roku větší zisk, může jít dvojí cestou - tou nejistou, zvýšit sledovanost vyšší kavalitou a vyššími náklady s ohromnými riziky....anebo tou, kterou jde teď a jestli jste z branže, tak máte snad i ucho u těch, kteří pro ČT vyrábějí...jenže ti jsou ticho ve strachu u jejich džob....maximálně až neúnosně sešroubované honoráře...

dále - jsem si jist, že naprostá většina argumentů v diskusi vychází z lidí proto, že v nich ty věci vyvolávají averzi a odpor a ne nějakou strojenou ne´přínmou žluč...radil bych vám, jít k Vašemu šéfu Fabriky a poradit mu se tiše z této a jiných diskusí poučit a ne jako tenkrát arogantně reagovat na kritiku stylu jeho dopisů domnělým neplatičům nebo jako dnešním neslýchaným opravdu trapným chvástáním o fabrice světové úrovně...to nesvědčí o dobrém managementu bohužel -naši společné - Fabriky..

0/0
10.3.2009 18:30

herdekflek

Re: ČT - bombový džob za párek z kostní moučky.

Janeček není mým šéfem (televize je pro mě zejména technická lahůdka). Nicméně Janeček posunul ČT správným směrem. Otázkou je, v jakých intencích vůbec mohl za daných podmínek.

Definujte vyšší kvalitu. Definujte cílovou skupinu. Hoďte sem statistiky sledovanosti, hoďte se statistiky výše reklamy. ČT se orientuje i na cílové skupiny, které komerce už z principu nemůže oslovit. Jednoznačně je tahounem digitalizace, stačí si vzpomenout na obstrukce, kterými ji brzdila "Železná" komerce.

Říkám, samá žluč, žádné argumenty.

0/0
10.3.2009 18:42

topič elektrárenský

Re: ČT - bombový džob za párek z kostní moučky.

Méně reklamy je možná na ČT24, ale kdykoliv pustím ČT1, valí se na mě reklama jak lavina. Když je v programu uveden začátek pořadu (filmu) ve 20 hodin, je jisté, že film začne ve 20:07 a těch sedm minut vyplní psychopatická směs reklamy, upoutávek a znělek bez jakéhokoliv oddělení od sebe. Jediné řešení je nahrát film na disk a shlédnout jindy bez reklam. Naštěstí koukatelných filmů je poslední dobou tak málo, že tato složitost příliš nevadí. Z mého pohledu jediný rozdíl mezi veřejnoprávní a komerční televizí je v tom, že ČT zatím nedává reklamu doprostřed filmu. Také za to ovšem patřičně platíme koncesionářskými poplatky. A ještě bych odpověděl, byť to neplatilo mně, co bych očekával od veřejnoprávní televize: především kvalitní zpravodajství ze všech oblastí života. Tedy ne na prvním místě ve zprávách jako v bulvárním médiu vraždy, nehody, katastrofy všeho druhu, často lokální a z celostátního pohledu bezvýznamné.   

0/0
10.3.2009 19:06

herdekflek

Žlučníček iDnesu.

To je žluči v jedné diskusi! To je šašků, kteří dokáží jen kydat hnůj.

0/0
10.3.2009 17:43

Zoro.Vomáčka

Re: Žlučníček iDnesu.

Opravdu si myslíte, že jen tak kydáme hnůj?

Na druhé straně, nikdo Vám nebere Vaše nadšení.

Každý z nás má jiné měřítka a jistě je pro mnohé, jak píši níže, ve srovnání 4 hlavních TV (ČT 1+2, Nova a Prima) ČT lepší než obě privátní.

A protože Vaše nadšení jistě sdílí 80% lidí s Vašim nadšením, těch pár šašků se žlučí se tu jen vyondí a Fabrika Janečka & Co. Vás, nadšených bude naprosto jistě fabrikovat dál na světové úrovní,:-)

0/0
10.3.2009 18:11

herdekflek

Re: Žlučníček iDnesu.

Něco jiného je kritika podložená fakty a něco jiného zvracení Pepíků ze 4. cenové skupiny.

Osobně se domnívám, že ČT má před sebou ještě dlouhou cestu k televizi typu BBC.. Janeček ji dobře začal, ale měl by odejít i se svým týmem, to je prostě běžné, na těchto postech zejména.

Nemyslíte, že danému publiku nemůžete servírovat něco, co není schopno pozřít?

Čím byste asi zaujal diváky Novy a Primy, abyste mohl sledovat úprk k programu ČT?

Navíc i díky internetu a digitalizaci (variabilita, výběr programů) je ten trh rozdroben na menší části. Mě trend ČT vyhovuje. Z českých televizí ji považuji za nejlepší.

0/0
10.3.2009 18:21

Zoro.Vomáčka

Re: Žlučníček iDnesu.

s tím souhlasí, z českých hlavních 4 Tv nejlepší......a to je opravdu měřítko?

Mám li v rodině bezdomovce 4 děcka a jedno dodělalo základku, tak jsem už pyšný, že ano... jasně že jsem to přehnal, jako Vy přehánite se svým názorem srovatelnosti jednookého mezi slepými.

0/0
10.3.2009 18:33

herdekflek

Re: Žlučníček iDnesu.

Vezměte ty vaše homelessy do Louvru, do vybrané restaurace, hotelu, pak zhodnoťte jejich kulturní zážitek. Stačil by jim řízek a pivo, ostatní neocení.

Bohužel tu není obecenstvo pouze vybraného vkusu. Důležité podle mě je, že má velmi dobrou sledovanost a že táhne úroveň vzhůru, má tedy pozitivní trend. Janeček to jednoznačně stabilizoval, rozšířil nabídku (protože i poplatky).Ve srovnání s jinými zeměmi je český divácký trh velmi malý.

0/0
10.3.2009 18:50

Hunab Ku

Re: Žlučníček iDnesu.

Janecek a jeho tym: http://www.reflex.cz/Clanek35147.htm

0/0
10.3.2009 20:56

ladamm

takovou fabriku bych dovedl řídit taky

když vím že mi tam lidi v povinných poplatcích natankují X miliard . . . ale kdyby měla čt na sebe  vydělat, tak to už by bylo horší . . . to už by možná museli jít i kamarádšofty stranou . . .

0/0
10.3.2009 17:40

herdekflek

Re: takovou fabriku bych dovedl řídit taky

Kolik je reklamy ve filmu na Nově, Primě a na ČT?

0/0
10.3.2009 17:50

Zoro.Vomáčka

Re: takovou fabriku bych dovedl řídit taky

.... ???? ....

0/0
10.3.2009 18:13

herdekflek

Re: takovou fabriku bych dovedl řídit taky

Vezměte si program, čistou délku filmu si najděte na webu, dobu vyhrazenou pro tento film na ČT, na komerci. Zjistíte, že na komerci máte film 1:1 s reklamou....

0/0
10.3.2009 18:29

ODS+plus

Re: takovou fabriku bych dovedl řídit taky

to se nedá srovnávat. To mluvíš o filmech. A co ti Evové a Vaškové, potom ten z WS International, česká muzika,..... tím prokládají zase na ČT čas mezi pořady.

0/0
11.3.2009 0:15

ferdapytlik

INFO

Organizace  Člověk v tísni - jak jsou financováni - mimo jiné i - "Česká televize Jako jeden ze zakladatelů společnosti Česká televize dlouhodobě

podporuje projekty Člověka v tísni, a to částkou 1 500 000,- ročně."

Ta fabrika světové úrovně jim přispívá ňák málo. Měly by se zvýšit koncesionářské poplatky.

0/0
10.3.2009 17:34

ferdapytlik

herdekflek

vysvětli nám, proč ČT používá naše poplatky na akce, které s provozováním televize vůbec nesouvisí

0/0
10.3.2009 18:02

Tygřík Vaska

Rodinný podnik

Jaksi zapomněl dodat, že z ČT udělal velmi výnosný rodinný podnik pro skupinu převážně židovských figur.

0/0
10.3.2009 17:22

herdekflek

Re: Rodinný podnik

Máte na to nějakou solidní studii nebo jste jeden z těch kydačů hnoje, který lká nad svým "zkaženým životem"?

0/0
10.3.2009 17:52

Hunab Ku

Re: Rodinný podnik

http://www.reflex.cz/Clanek35147.html

0/0
10.3.2009 20:57

herdekflek

Re: Rodinný podnik

Ano, rozumím, to druhé.

0/0
10.3.2009 21:13

harryd

Světová, ale pro koho?

Ptal se někdo diváku - poplatníků?  Co si myslí o pořadech, které ČT produkuje, o programové skladbě, o redakci sportu, o vysílání české kapří fotbalové ligy, o Evě a Vaškovi, o reklamě o víkendu, o Eurosongu, o programu ČT 24 a ČT 4, o kvalitě zpráv a událostí a komentářů atd? Rv

0/0
10.3.2009 17:20

herdekflek

Re: Světová, ale pro koho?

Vy se domníváte, že si ČT nedělá průzkumy sledovanosti apod?

0/0
10.3.2009 17:24

Zoro.Vomáčka

Re: Světová, ale pro koho?

...dělá, ale my křiklouni jsme v menšině....masa milionů co čumí na Novu a Primu od rána a do večera možná považuje janečkovou fabriku jako vrchol umu....

0/0
10.3.2009 17:37

harryd

Re: Světová, ale pro koho?

Dělá, určitě má nějaký kamarád vedení ČT agenturu na průzkumy :-)

0/0
10.3.2009 17:39

herdekflek

Re: Světová, ale pro koho?

Až bude den otevřených dveří, jděte se podívat na technologii používanou v ČT. Domnívám se, že ČT nejsou zrovna "ořezávátka".

0/0
10.3.2009 18:32

Najdete na iDNES.cz