Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ministr Bendl chce jednat o zrušení značek měření rychlosti

Ministr dopravy Petr Bendl oznámil, že chce s poslanci projednat možné zrušení dopravních značek, kterými musí policie označovat úseky, kde měří rychlost. Změnu by mohla obsahovat připravovaná novela zákona o silničním provozu, povinnost značení by měla zrušit nebo upravit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sprav

erhb

na prevenci zde máme nevládní organizace. Policie (státní, městská) jest v prvé řadě kontrolním orgánem maje ve své pravomoci použití represivních prostředků k zamezení protiprávního jednání. Policie zde není od toho, aby určovala zákon, od toho je PSP, ale od toho, aby dohlížela, aby schválený zákon se dodržoval.

Není problém do zákona stanovit, že např. "V obci může jet řidič vyšší rychlostí než 50km/h, apod...

Stížnosti tudíž nejsou oprávněné ve směru k policii, ale k politickým zástupcům. Naopak policie zde měřením rychlosti a represivními opatřeními v této souvislosti (pokuty) apod. pouze dělá práci, kterou musí dělat.

Mimochodem, i výše pokuty je politickým rozhodnutím v PSP, kdy byla stanovena výše taxativní a nikoliv variabilní, tedy správní uvážení policisty/strážníka je zúženo na mez SPÁCHAL/NESPÁCHAL a nikoliv nebezpečnost skutku v daném úseku apod.

Opět, stížnosti by měli jít na hlavu politikům v PSP a nikliv policistům.

0/0
3.3.2009 13:10

sprav

OSOBNĚ SI MYSLÍM, ŽE

značky jsou dobrá věc, ovšem pouze v té míře, jak je známá ze zahraničí.

ad 1- ukazují, že v obci je měření rychlosti (stabilní značky) a jde o prevenci

ad 2- jde o nebezpečný úsek, kde je úsekové měření (stabilní značky) a jde o prevenci

Zatím se nikdo nepozastavil nad tím, že jde o formu státní kontroly dodržování politických rozhodnutí. Ano i zákon o dopravě je politickým rozhodnutím.

0/0
3.3.2009 13:02

zoufalec1

značky?

Ministr Bendl není určitě mým  oblíbencem, se zrušením značek měření rychlosti s ním však musím souhlasit. Trošku problémem však zůstává byrokratické dodržování maximální povolené rychlosti. ( těsně před výjezdcem z obce ) Je známou věcí, že měřiči měří raději tam, kde určitě vydělají, nikoliv tam, kde to přispěje větší bezpečnosti. Dokonce jsem i zastáncem kacířské myšlenky, že padesátka v obcích je relikt starých dob, kdy auta neměla ani zdaleka tak dokonalé brzdové systény. A s tím by se měl pan ministr pokusit něco udělat.

0/0
3.3.2009 10:15

ODSakEda

že se MP nevejde do auta cedule je jen výmluva!

Nemaj kupovat takový srajdy malý jako Fabia nebo Roomstr... Nemusí dokonce vůbec kupovat nová auta! Mohou také jezdit měřit s kombíkem nebo s dodávkou! Se zahrádkou! Místo toho jen samá výmluva, že jsou cedule moc velký...

Navíc jde o to, aby měřili tam, kde to má smysl a aby to bylo i vidět pro chodce, kde jsou chránění policií a né jen buzerovaní řídiči, jako v Mor. Budějovicích mezi polem a zahradou při výjezdu!!!!!!!!!!!!!!! V centru chodce nikdo z policajtů nechrání!!!!... Jen dobrovolnos a morálka řidičů :-)

0/0
3.3.2009 8:39

WIFI

Re: že se MP nevejde do auta cedule je jen výmluva!

to je blbost. Auta mají mít univerzální využití, navíc větší auto = většinou větší spotřeba = vyšší náklady. Spíš tu ceduli buď oříznout nebo ještě lépe omlátit autorovi co jí nacpal do zákona o palici

0/0
3.3.2009 10:01

ODSakEda

Měli bi Bendla změřit v Mor. Budějovicích na výjezdu!!!!!!!!

Jedu s ženou přes střed Budějovich jak bůh, i 40 až 30 km/h, pouštíme pokynutím a pobliknutím chodce a nakonec ze mě udělají piráta, neb mě vyfotil radar jen formálně v obci, ale již prakticky mimo obec, kdy mě obklopovali jen pole a zahrádky!... A to při výjezdu těsně před značkou : Konec obce!!!!!!!!!;-€ To považuji za buzeraci, neb jakmile jsem viděl , že ani nemám koho ohrozit, leda zajíce, ale i formálně že končí obec, začal jsem tedy logicky zrchlovat. Mohl jsem tam mít cca 55-60 km/h, ale těsně u cedule při výjezdu!!!!!!!!!!! To je tedy prasárna! A o to přece šlo, spíše měřit kde to ohrožuje lidi a né buzerovat, to bylo také předmětem reportáže v TV ty Mor. Budějovice! Bendl to nevuděl??? To je tedy "demokrat"...

0/0
3.3.2009 8:35

ODSakEda

Re: Měli bi Bendla změřit v Mor. Budějovicích na výjezdu!!!!!!!!

OPRAVA: mělo být samože: Meli bY... Pardon.

0/0
3.3.2009 8:41

Mak1

Pro méně chápavé spoluobčany :

tady nejde o to, zda mají lidé jezdit podle zákona,

tady jde o to, zda má radnice právo dát si na přehledný úsek značku nesmyslně omezující rychlost, postavit za ní MP s radarem a zvyšovat si rozpočet obce, což se v mnoha případech dělo.

0/0
3.3.2009 8:17

ODSakEda

Re: Pro méně chápavé spoluobčany :

R^ přesně tak, viz níže jak popisuji moji nejednu zkušenost! Bendl ač kolega reportáž o Mor. Budějovicích neviděl, nebo necestuje po světě???Rv

0/0
3.3.2009 8:55

WIFI

Re: Pro méně chápavé spoluobčany :

už vidim, jak si obec dá doprostřed průtahu značku se 30, aby mohla měřit.

0/0
3.3.2009 9:19

Mak1

Re: Pro méně chápavé spoluobčany :

Např. v Praze na výjezdu z Lehovce na ČM je dvouproudá silnice (v obou směrech) u které není chodník, nejsou tam přechody, ... (je tam jen tubus metra). Dřív tam byla 80, teď je tam na půlce 50a na druhé 70.

Toto beru jako klasický příklad šikany ze strany města:-©

0/0
3.3.2009 9:37

Ahasver

Re: Pro méně chápavé spoluobčany :

V Praze to bylo běžně k vidění na Strakonické, V Holešovičkách a na Zbraslavi na slapské výpadovce, měřili v úseku kde je normálně povoleno víc než 50, vždy za omezením které bylo - místo značky s tou vyšší rychlostí - ukončeno koncem více zákazů.

0/0
3.3.2009 9:54

Jen Aby

stačí měsíc nebýt v tomto podělaném státě

a všechno jinak .... to nejsou kvalitativní posuny kupředu, to je prostě jen všechno jinak .... co bylo včera bílé, je dnes růžové a zítra to bude zelinkaté, přítom to ale pořád bude kulaté ..

Daně, rychlost jízdy, odpisy ... nověj úředník = nová úprava předpisu .. DEJ BLBCI FUNKCI A VYMYSLÍ FORMULÁŘ ... ti básníci měli pravdu

0/0
3.3.2009 7:46

barumkoudopatniku

Chceš na držku Bendle?

Snad jedinej zákon, který trochu chrání řidiče před primitivismem MP a ty ho cheš rušit. Snad ta tvá kravina neprojde.

0/0
3.3.2009 7:39

barbudo

Jak nám tu nepřizpůsobiví spoluobčané pěkně kvičí ...

0/0
3.3.2009 6:44

WIFI

Re: Jak nám tu nepřizpůsobiví spoluobčané pěkně kvičí ...

jen zírám. ALe asi je snažší křičet než jezdit tak, aby nebyly problémy

0/0
3.3.2009 8:14

ODSakEda

Re: Jak nám tu nepřizpůsobiví spoluobčané pěkně kvičí ...

ANO! Je těžké neuposlechnout zaměstnavatele, že nepohneteli trochu, zavřou sklad, do toho zdržení v koloně a navíc vám končí "kolečko" a zkysnete někde 100km od domu v Pá odpoledne... Přitom se dá nahnat, nejsemli opravdový pirát, právě na výpadovkách a dojezdu a akceleraci u konců obce, často přehnaně umístěné kdesi v poli...

NIKDY bych neohrožoval lidi v centru!!!!!!!

Mám tedy dva mlýnský kameny- šéfa, manželku, které to nevysvětlím, proč už nesmím dojet ten kousek dom nákladákem (v Německu nově i služebním osobním(!) autem i do 3,5t!!!!!!!!!)  nebo dojdu o papíry i pro jen málo(!) rychlejší pouze dojezd(!) do obce...

V Rakousku či Německu se mi to nestane! Jednak se toleruje v obci do 5km/h mimo až 10 km/h a ještě mám body až teprvá nad 20km/h v obci a nad 40km/h mimo!

Tady by jste málem sekali ruce a pak budu asi živit rodinu jak???... Pak budu krást a loupit jak kriminalisté typicky v čR... Ne? To chcete?

0/0
3.3.2009 9:01

WIFI

Re: Jak nám tu nepřizpůsobiví spoluobčané pěkně kvičí ...

no, o řidiče (kvalitní, zkušené) je pořád zájem a poptávka, takže jestli váš šéf není ochotný přijmout objektivní argumenty zpoždění (zácpa, nehoda...), bylo by dobré poohlédnout se jinde. On se s takovýmhle přístupem se stane průšvih a odnesete to vy.

Rychlost v obcích bývá někde snížená třeba proto, že kombinace velké auto + vysoká rychlost působí nepřízněivě třeba na statiku domů, takže když podle řidiče je ta cedule zbytečně daleko (v případě obce) nebo zbytečné snížení v obci (30,40 km/h) může to být prévě proto.

Jo a k té toleranci: 10 % (tj. 5 km v případě 50) tolerují dopraváci a drtivá většina měštáků (tolerance radarů, tachometrů)

0/0
3.3.2009 9:18

ODSakEda

Re: Jak nám tu nepřizpůsobiví spoluobčané pěkně kvičí ...

Psal jsem, že to nově platí i pro osobní auto!!!... Neříkám vždy, ale často je to jen buzerace...(Dvojitá plná čára na rovině a rovném 24m širokém úseku před Mikulovem jest toho příkladme za všechny  apak dále horizont a zatáčka a je tam přerušovaná... )Tak at to odnesu, ale až za naplnění skutkové podstaty činu a né že BYCH něco mohl udělat!... A co je to za termín, že tolruje: většina??? Navíc nepodloženě zákonem!!!... To je ale bordel vážený! Na to spoléhat nechci!

0/0
3.3.2009 9:26

WIFI

Re: Jak nám tu nepřizpůsobiví spoluobčané pěkně kvičí ...

nepodložený zákonem to sice je, ale např. dopraváci to dostali jako nařízení od hlavního šéfa.

0/0
3.3.2009 9:50

Hagrid

stejná polointeligence-

-na obalu svářecích elektrod je napsáno, že se s elektrodami nesmí píchat do oka. Je to asi totéž z jiné branže.

0/0
3.3.2009 6:37

Hagrid

obdivuhodný nápad

je umístit tyto cedule. K podniku budu muset nárokovat ceduli " pozor, hlídáno vrátným". Aby zloději věděli.

0/0
3.3.2009 6:34

jendaba

Re:Predpis

Naprosto souhlasím, proč by měli být nějaké značky upozorňující na

uplatňování zákona, a proč by se neměli nezodpovědní zločinci plnit obecní pokladny?  Většina lidí si to uvědomí až vinou takového darebáka přijde o  blízkého člověka. Uvědomte si že i vy máte děti, ženy, přátelé.

Nenechte tu sebranku takhle řádit!!!

0/0
3.3.2009 0:16

sdsa

Re: Re:Predpis

od mereni je tady repulikova policie, je smecka polointeligentu od MP

0/0
3.3.2009 2:15

barbudo

Re: Re:Predpis

... republiková policie už nejezdí ani k nehodám, asi má důležitější úkoly ...

0/0
3.3.2009 6:42

WIFI

Re: Re:Predpis

republiková policie ať řeší důležitější a složitělšjí problémy než neschopnost někteých řidičů dodržovat pár základních pravidel pro provoz na silnicích

0/0
3.3.2009 6:50

barbudo

Re: Re:Predpis

... ovšem jest poněkud nakokos postaveným, že nejzávažnější důsledek porušení předpisů není bodově hodnocen ...

0/0
3.3.2009 6:53

WIFI

Re: Re:Predpis

to si je, ale není to argument pro toleranci překračování rychlosti.

0/0
3.3.2009 7:14

ODSakEda

Re: Re:Predpis

Jsem zločinec?!: Jedu s ženou přes střed Budějovich jak bůh, i 40 až 30 km/h, pouštíme pokynutím a pobliknutím chodce a nakonec ze mě udělají piráta, neb mě vyfotil radar jen formálně v obci, ale již prakticky mimo obec, kdy mě obklopovali jen pole a zahrádky!... A to při výjezdu těsně před značkou : Konec obce!!!!!!!!! To považuji za buzeraci, neb jakmile jsem viděl , že ani nemám koho ohrozit, leda zajíce, ale i formálně že končí obec, začal jsem tedy logicky zrchlovat. Mohl jsem tam mít cca 55-60 km/h, ale těsně u cedule při výjezdu!!!!!!!!!!! To je tedy prasárna! A o to přece šlo, spíše měřit kde to ohrožuje lidi a né buzerovat, to bylo také předmětem reportáže v TV ty Mor. Budějovice! Bendl to nevuděl??? Apropo, přišel jsem při autonehodě o tátu! A přesto mám tento názor!!! V Německu nebo Rakousku, kam tejdně jezdím je to také často označené! Jinde pro změnu nebuzerujou za víc jak 5-10km/h nad omezení a jen tam kde to může být nebezpečný!!!

0/0
3.3.2009 8:45

martin85

Predpis

Ja jen nechapu, co se to vlastne resi. Kazdy kdo ma ridicak preci vi, kde se jakou rychlosti ma jezdit. Kdyz to nevi, mel by vratit ridicak a jit na prezkouseni. A pokud nekdo jede vedome proti predpisum a krmi tim obecni kasu je to  jen a jen jeho problem. A komu se to nelibi at chodi pesky.

0/0
2.3.2009 23:00

sdsa

Re: Predpis

takov kaverensky moudra mam nejradeji. Auto videli maximalne tak za vylohou a hned je vse tak jednoduche.

MP se specializuje na max. vyber pukut. V Brne zasadne meri na usecich, kde by klidne mohla byt znackou upravena vyssi rychlost. nekdy i 2 metry pred ceduli konci obce. Po meste jezdim presne 50km/h a 80% aut me predjizdi, zajimave. Kdyz je znackou upravena rychlost napr na 70, tak zase tyhle auta predjizdim ja, nechapu proc.

0/0
3.3.2009 2:14

zdeseny obcan

Re: Predpis

Teoreticky mate pravdu, v praxi to dopada tak ze si urady hrisniky za kazdou cenu vyrobi a vysledkem je snizena bezpecnost silnicniho provozu.

Ja tedy nevim jak vy ale ja radeji dojedu zivy a zdravy, nevidim plnou mestskou kasu jako to nejdulezitejsi.

0/0
3.3.2009 8:30

ODSakEda

Re: Predpis

Všude ve světě, kam tejdně jezdím, jsou nějaké tolerance (5-10km/h) a body až třeba nad 20km/ v obci a nad 40km/h překročení mimo, tedy extrémy, skuteční piráty se stíhaj! C čR se začalo s nulovou! "tolerancí" s spíše NEbodovým systémem než s bodovým -tedy že stačí jednou a dost... Naproti tomu někdo dokonce těžce havaruje a může jezdit dál, dostane jen pokutu a 7 bodů, vy se jedinkrát jen třeba přehlédnete a že průjezd Prahou os Plzně je nejednoznačný, kdy jednou sjezd jako křižovatka ruší omezení a 5x ne..., kdy mám z teho za jeden prljezd zmatek v gebuli..., a jste bez řidičáku, aniž by jste cokoliv způsobil fyzicky!... A proto, že obce a hlavně MP se snaží jen vydělat a né hlídat v centru a skutečně chránit lidi -chodce! Proto se to furt řeší! Jde o existenci, kor u řidičů z povolání, kdy jsou denně pod tlakem ztráty řidičáku i byt jen za malé a jediné přehlédnutí navíc i když jde o né nebezpečné místo -třeba těsně za cedulou jako v Mor. Budějovicích při výjezdu!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0/0
3.3.2009 9:20

pius99

Odborník ve vládě ?

soudruh Bendl, jež se v nedávnu proslavil "zlatými" padáky pro své oblíbené dokazuje jak je odborně zdatný. Pokud  vezmu v potaz prohlášení mluvčí ministerstva, že ministerstvo připravilo menší (rozměrově) značky pak se chcechtám a ptám se : " Soudruhu Bendle, a co zákony ? Ty neznáte a nebo nedodržujete z principu ? Který pako vás jmenovalo a dosadilo do vlády ? "

0/0
2.3.2009 22:37

lukšak

viděl jsem tu značku!!!!!!!!!

Lidi!!! To snad není pravda!! Začínám mít úctu ke Kocourkovským rááádním!

Naši měšští policajti měli za svým autem VLEK !!!! Na tom vleku byly vezeny dvě značky -začátek a konec měření rychlosti Městskou policií.Lidi!!! To jsou tabule,že s nimi dva strážníci při instalaci měli co dělat!!!;-D;-D;-DSundali je z přívěsu a dalo jím to cca 40 minut než to všechno zvládli.;-(Který debil mohl takový nesmysl vymyslet??Tisíce úředníků = jedna zmršená značka!To snad je možne jen v Česku-Kocourkově!(Y)

0/0
2.3.2009 21:49

aldair49

Re: viděl jsem tu značku!!!!!!!!!

Značku ano. Panel nebo jak bych nazval tu hrůzu NEEE.

0/0
2.3.2009 22:14

Mempha

Re: viděl jsem tu značku!!!!!!!!!

Ber to z tý lepší stránky. Zas aspoň něco dělali.. ;-D

0/0
2.3.2009 22:37

sdsa

Re: viděl jsem tu značku!!!!!!!!!

to je dobre. meli to ten blbum od MP zrusi tuplne. Dohled nad dopravou ma delat republikova policie, ne kdejakej nedouk z MP.

0/0
3.3.2009 2:16

iuos

hmm

já pořád nechápu, proč na to musí být značka, když každý ví, že cedulí "začátek obce" začíná max. povolená rychlost 50km/hod.. pokud není určeno jinak... 

tohle je další z důkazů, že demokracie je blábol... lidi prostě neumí žít podle pravidel, který si de facto sami určili...

0/0
2.3.2009 21:41

mstuch

Re: hmm

demokracie podle ODS = okrádání

0/0
2.3.2009 21:51

Leporelo z lepenky

Re: hmm

gripeny, Unipetrol, křišťál, Liberta, kakao ;-D

0/0
2.3.2009 22:06

aldair49

Re: hmm

No za vlády ODS jsou ještě špetky demokracie zachovávány. počkej příště až bude po volbách, už zůstané jen drátovina.

0/0
2.3.2009 22:17

ODSakEda

Re: hmm

Proč? Proto: Jsem bezohledný pirát? Jedu s ženou přes střed Budějovich jak bůh, i 40 až 30 km/h, pouštíme pokynutím a pobliknutím chodce a nakonec ze mě udělají piráta, neb mě vyfotil radar jen formálně v obci, ale již prakticky mimo obec, kdy mě obklopovali jen pole a zahrádky!... A to při výjezdu těsně před značkou : Konec obce! To považuji za buzeraci, neb jakmile jsem viděl , že ani nemám koho ohrozit, leda zajíce, ale i formálně že končí obec, začal jsem tedy logicky zrchlovat. Mohl jsem tam mít cca 55-60 km/h, ale těsně u cedule při výjezdu! To je tedy prasárna! A o to přece šlo, spíše měřit kde to ohrožuje lidi a né buzerovat, to bylo také předmětem reportáže v TV ty Mor. Budějovice! Bendl to nevuděl??? Apropo, přišel jsem při autonehodě o tátu! A přesto mám tento názor!!! V Německu nebo Rakousku, kam tejdně jezdím je to také často označené! Jinde pro změnu nebuzerujou za víc jak 5-10km/h nad omezení a jen tam kde to může být nebezpečný!!! A to zejména obce a MP neumí v čR...

0/0
3.3.2009 8:50

Geeker

Divadlo

Neskutecne, jake divadlo se neustále odehrává kvůli nezodpovědnosti poslanců, kteří původně zrušili měření rychlosti. Teď je na silnicích pořádný bordel. Lidi jezdí přes město jako prasata a PČR nestíhá postihovat to málo co zachytí. Značka, kterou ministerstvi slibovalo není přitom na to mělo více jak 6 měcíců. Kdyby tak pracovali zaměstnanci v soukromých firmách, tak by tady byl pěkný bordel.

0/0
2.3.2009 21:05

kuba78

Re: Divadlo

ale ale.. zkus se na ty silnice taky podivat i zive, nikoliv jen v televizi. podle me se jezdi furt stejne, mereni nemereni. a mestakum bych to sebral uplne - toto neni duvod proc byla kdysi zrizena obecni policie a ted se z toho stala jejich hlavni a jedina napln- plnit kasu.

0/0
2.3.2009 21:47

aldair49

Re: Divadlo

Správně. Ve městech většina lidí jezdí přiměřeně. Atˇ se měří, či ne.

0/0
2.3.2009 22:20

sdsa

Re: Divadlo

veta lidi jede tak 55kmh, coz se da jeste tolerovat. MP ma stepovat po ulicich a predchazet jinym trestnym cinum, ne dohlizet na dopravu. Od toho tady mame dopravni policii

0/0
3.3.2009 2:17

Geeker

Re: Divadlo

A co budete říkat, až to bude dělat státní? Jezdím často a tak vím jak rychle se jezdí. Nebudu tady tvrdit že jsem svatoušek to nikdo z nás. Ale 90 pře město jak se teď u nás často jezdí je už trošku dost. BTW. Mimochodem obecní policie je dle 553/1991 

§ 2 Obecní policie při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku

a plnění dalších úkolů podle tohoto nebo jiného zákona zejména:

a) přispívá k ochraně a bezpečnosti osob a majetku,

Pokud to vezmu hodně obecně tak to, přesně OP/MP dělala. Kliše, že byla určena k něčemu jinému je naprosto zcestné.

0/0
3.3.2009 7:05

ODSakEda

Re: Divadlo

Těsně za cedulou Obec to není moc! Na výpadovkách natož č-proudých není ani 90 moc, často ael chybí povolená 80.ka... Až kde jsou domy a přechody je nad 60 moc, ale oni vám seberou rovnou papíry, jako by to ani nebyl bodový systém (tedy né až docílíte 12 bodů, ale je tam mnoho kliček jakože jednou a dost aniž by jste havarovala  ti co dokonce již havarovali jezdí dál jen dostali 7 bodů...) , tedy, dojíždíteli do obce i po 4-proudovce 91km/h i mezi poli!!!...;-€ To je nebezpečná (/existenčně pro řidiče co se tím živí) buzerace!

0/0
3.3.2009 9:09

psi

Zrusme Bendla

0/0
2.3.2009 21:01

Najdete na iDNES.cz