Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kdo zamete chodník? Fotbaloví rváči

Vykloňte se z okna. A uvidíte. Hned na chodníku: přibývá nám v té naší postmoderní společnosti práv a ubývá povinností. Vezměte si třeba právě obyčejný komunální chodník pod vašimi okny. Za starých časů i chodníky bývaly majetkem Všeholidu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kikinka

Autorce

Přenášet své přirozené povinnosti (údržba svého majetku) na někoho jiného zákonem, je hrozné, ale to, že toto prosazuje novinářka je přímo děsivé! Majitel přilehlé nemovitosti má s úklidem  také spojené výdaje! Ale z cizího krev neteče, že?Hlavně, že to není z naší společné (tedy i Vaší) kapsy. Což tak někoho zákonem pověřit úklidem obecních aut, chodeb a kanceláří na úřadech... a našlo by se i mnoho dalších věcí, které zbytečně obce finančně zatěžují!

Otázka fotbalových rváčů s problémem odpovědnosti za úklid chodníků nemá žádnou spojitost.

0/0
28.2.2009 11:41

dykl

.....

paní Bendová, .....napsala jte to pěkně, ať se daří....:-):-)R^

0/0
26.2.2009 9:45

Pejsátko

Pro autorku:

Nikdo Vám nezakazuje ten chodník uklízet i nadále, jen nebudete muset platit škodu, pokud si na něm někdo zlomí nohu. O to právě jde: majitel nese zodpovědnost, nemluví se o nějaké povinnosti uklízet.

0/0
25.2.2009 9:42

Harry_sportsman

Re: Pro autorku:

Přesně tak. Klidně budu odklízet sníh z chodníku i nadále, ale odmítám za chodník nést zodpovědnost.  Je přece absurdní, aby když např. začne v 10 dopoledne sněžit, odešel majitel domu z práce a šel uklidit sníh, aby náhodu před jeho domem někdo neuklouzl a nevymáhal pak po něm jakožto po majiteli domu odškodnění ... Stejně tak, aby kvůli této činnosti vstával ve 2 ráno atd.

0/0
25.2.2009 17:04

dykl

Re: Pro autorku:

souhlas, uklízet budu třeba dál, ale odmítám vinu na tom, že někdo uklouzne třeba jen na malém kousku zmrazku, který není třeba ani v lidských silách ulídat.

A pak také zestárnu, a nebudu moci, u nás takových staroušků je......

0/0
26.2.2009 9:43

Ashrem

Dilema

O pořádek na stadionu se má starat majitel, ale o pořádek na chodníku už se majitel starat nemusí? V tom je ten nepořádek. Když někomu něco patří, ať se o to stará. Fotbalový klub o stadion, obec o chodníky (mimoto spousta chodníků je na pozemku přilehlé nemovitosti, takže se o ně majitel domu bude muset starat vždy).

Jinak co se týká chodníků, tak problém je jinde. Zákon neukládá povinnost uklízet chodník, ale dává odpovědnost za škody, které na něm vzniknou. Takže, když na chodník ještě sněhu přihážu, tak aby byl zcela neprůchodný, tak jsem z obliga.

0/0
25.2.2009 8:45

syselj1

Kdo bude uklízet chodníky?

Nevím, proč je problém s uklízením chodníků. Máme u nás dost lidí, jejichž jediná práce je dojít si pro sociální podporu. A jelikož se ráno neúřaduje, nemusí kvůli tomu ani brzo vstávat. Takže ti, co jsou na podpoře déle než rok, by se mohli pustit do uklízení obecních chodníků. Mohli by se trochu potkat s prací a vstávat v zimě v 5 by byla dobrá terapie a obnovení pracovních návyků

0/0
25.2.2009 7:11

Najdete na iDNES.cz