Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kocáb: Dlužníci mají také svá práva

Starosta Litvínova i primátorka Chomutova nabídli ministru Kocábovi byty v problematických domech, které obývají neplatiči. Litvínovský starosta chtěl přitáhnout pozornost ministra i celé vlády k sídlišti Janov, které potřebuje jasnou a konkrétní pomoc. Obyvatele i radnici trápí sociální konflikty mezi nepřizpůsobivými a běžnými obyvateli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

klimap

Četl jsem jenom nadpis !

Dlužníci nemají žádná práva, jenom právo zaplatit - měřme všem stejně.

0/0
22.4.2009 16:24

stopar.184

Jak to???????

Dobry den.Jsem jen obyčejnej dělník ,ale tohle je prostě konec.Normální lidi musej platit všechno,ale romove ne.Vím že se tam najde pár z nich co dělaj a vychovávaj slušně svoje děti,ale víc jich je co nedělaj a jen chlastaj,kradou a choděj dělat sceny na socialku a inkasovat tam peníze.At mě někdo vysvětli proč rom dostane dávky na sociálce a normální bílej čech ne????? Já si myslím že kdyby jsme tento typ lidí neživili tak jsme asi nejbohatší republika v Evropě.

0/0
4.3.2009 18:10

Huffnaggelův duch

Kocáb je debil!!!

A co práva věřitelů?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

0/0
2.3.2009 22:26

onion

Práva neplatičů

Pane ministře a nemají také náhodou nějaké povinnosti? na ty jste jaksi pozapoměl.Onion

0/0
2.3.2009 22:02

onion

Ať platí,jako my ostatní

Paní starostko,děláte to dobře a to ,že neplatiči příspěvek na bydlení radši probendí je jejich starost.Kdybych finančnímu úřadu nezaplatil za jeden rok tak mám na krku bez diskuze exekuci.Prostě je nad  mé chápání jak takoví lidé uvažují,za vše se musí platit. A to ,že budou trochu strádat,pan ministr jim ze svého rád vypomůže. Onion

0/0
2.3.2009 22:00

habit

... takže asi záleží, kolik a jak dlouho dlužíte...

... když je to hodně a dlouho, měli by s vámi jednat v rukavičkách... aby toho mohlo být ještě víc a ještě dýl...

0/0
2.3.2009 17:41

kafkova

otevřený dopis p. Kocábovi

Pane ministře, ve výše uvedeném rozhovoru jsem nalezla několik zásadních informací : 1.ČR předsedá EU = na problémy doma není čas. 2. Pokud, z velké části svoji vinou, budu dlužník = ministr se za mne postaví = nebudu muset platit své dluhy. 3. Pokud budu mít velké dluhy ,může za to magistrát =neměl toto připustit. 4. Pomáháte všem bez rozdílu= všem? 5. Pozitivní diskriminace je jen předchůdcem nulové tolerance = jinak to ani dopadnout nemohlo.

Konkrétní návrhy na vládní úrovni jsou na h..., pardon, parlamentní úrovni už několik desítek let. Pokud by si většina národa toto vzala za své - nevím kam byste došel i s celou vládou. Podporuji paní primátorku Řápkovou a věřím, že i jiní  "zástupci" najdou odvahu problém řešit a ne jen o něm kecat.

 

0/0
2.3.2009 17:16

nespavec

A kde jsou prava veritelu

Je sice hezke,ze dluznici maji sva prava a veriteli ty se o sva prava muzes soudit treba do soudneho dne.

0/0
2.3.2009 8:12

krb1vs

Nemám rád farizejství

Přístup pana Kocába je farizejský, tzn že říká něco co si nemůže myslet a co by nikdy neudělal. Prostě se plácá v tom svém ministerském místečku a neví co dál. On to totiž neví nikdo. Přece v situaci, kdy scházejí peníze se ocitá denně spousta lidí, ale to není důvod, aby ničili svůj byt takovým způsobem jako to dělají ti lidé v Chomutově. Pan Kocáb nemá pravdu v tom, že ti lidé se do té situace nedostali vlastní vinou, že jsou chudáci nevzdělaní atd. Ale u nás je už dob Marie Terezie povinná školní docházka, takže základní vzdělání může získat každý. Jenže musí chodit do školy. A za to zodpovídají rodiče. A jestliže rodiče tuto povinnost neplní, měl by následovat trest podle zákona, a ne omluva že oni jsou jiní. Je to pak začarovaný kruh a není z něho cesty ven. Tyto lidi je potřeba donutit k tomu, aby získali alespoň základní vzdělání, čímž získají i základní návyky nutné k životu v civilizované společnosti a ne jim neustále "pomáhat" sociálními dávkami.

0/0
2.3.2009 6:49

Jára C.

Nemám rád nefachčenky a socky, ale ještě víc úřední

mašinerii... pro ty jsou všichni jen obtížný hmyz. Proto jsem v tomto případě na straně těch dlužníků...

0/0
28.2.2009 23:34

ferdapytlik

Re: Nemám rád nefachčenky a socky, ale ještě víc úřední

Být na straně dlužníků, může být jen ten, kdo je jim roven.

0/0
28.2.2009 23:38

Jára C.

Re: Nemám rád nefachčenky a socky, ale ještě víc úřední

když si mám vybrat mezi ušmudlaným dlužníkem a arogantním úředníkem, volba je jasná... :-)

0/0
28.2.2009 23:47

Jára C.

Co kdyby si poslali pro dávky někoho s plnou mocí...

k převzetí... exekutoři by byli nahraní, protože ten dotyčný by nic nedlužil a neměli by proto právo ho šacovat... jak prosté... :-)

0/0
28.2.2009 23:31

ferdapytlik

Re: Co kdyby si poslali pro dávky někoho s plnou mocí...

Přemýšlíš,jak by jsi nemusel platit své dluhy?

0/0
28.2.2009 23:37

Jára C.

Re: Co kdyby si poslali pro dávky někoho s plnou mocí...

pytlíku, mluv, až budeš tázán... :-)

0/0
28.2.2009 23:45

zakazd

Michaeli

Doufám, že vezmeš rozum do hrsti a tomu plíživému "džamilovatění" se zavčasu ubráníš. A doufám, že pochopíš, že práva a povinnosti máme všichni stejné, nebo snad zase si budou někteří rovnější mezi rovnými?  Kde se to pořád bere, že ti darebáci mají pořád větší zastání než slušní lidi.  Kdo si půjčuje a ví, že nebude schopen své dluhy splácet, je darebák, kdo už dluh udělal a nechce jej splatit je také darebák.  Není mě zcela jasné, proč se darebáků zastáváš. Žák Zd. A co se týče exekucí u těchto neplatičů, když ten neplatič už tu dávku dostal, tak už má ty peníze u sebe, takže už jsou "cash" a nejsou už žádnou dávkou, takže v tom nic nezákonného nevidím. Ať se chovají slušně a budou mít po problémech.

0/0
28.2.2009 19:54

kafkova

Re: Michaeli

Souhlasím, paní primátorka to udělala chytře - vybírá jen pokuty - tedy peníze, ke kterým se většina radnic nedostane. Není krásné být nepřizpůsobivým, když vím, že mohu dělat kdykoli kdekoli hluk a nepořádek, krást a nikdo na mne nemůže. Pokutám se vysmívám, protože mých čistých "20" mi nikdo nesebere.

Tak tedy "gadžové" nemakejte - platit budou jiní.

0/0
2.3.2009 17:24

Bouše

Sodoma, Gomora

Pochybuju, že si ještě můžeme říkat právní stát. Kraje vědomě obcházejí zákon, když ve spádových zdravotnických zařízeních nevybírají poplatky. Obecní úřady odebírají lidem sociální dávky, ačkoliv to zákon nepřipouští. Zdůvodnění, že po jejich vyplacení už se nejedná o sociální dávku, ale o hotovost, podléhající exekuci, je zhovadilost, která nemá obdoby. To, že notoričtí neplatiči nedodržují zákony,  neopravňuje žádnou státní či obecní instituci k nezákonnému postupu. Příště by taky mohla radnice poslat na neplatiče komando s pendreky a nechat je zmlátit do modra. :-/

0/0
26.2.2009 8:54

Zingy

Re: Sodoma, Gomora

A bylo by na tom něco špatného?

0/0
26.2.2009 19:02

rohatey

Re: Sodoma, Gomora

Tak tak zákon je zákon, takhle jsem si to napsal do náboženského notýsku na právnické náboženské fakultě.

Nějaké právo, spravedlnost nebo jak se těm hloupostem všelijak říká to tady není podstatné.

Zkrátka když zákon řekne vyhoď děti ze 7 patra a potom skoč za nima tak nebudu váhat ani vteřinu. ;-D A stejné je to s tou exekucí, když určití občané nikdy nezaplatí žádnou pokutu a nelze jim ani nic exekuovat tak jsou prostě a jednoduše zcela beztrestní vůči všem trestům za přestupky a krom toho si mohou i nenávratně půjčovat kde chtějí, můžou sousedům každý den ničit beztrestně majetek atd. zkrátka zákon je zákon a co říká zákon je určitě správně. :-).

0/0
26.2.2009 19:19

rohatey

Re: Sodoma, Gomora

Z tohohle jasně "nezákonného" precedensu jasně  vyplývá že pokud mám  např. peníze na účtu tak je exekutor smí exekuovat až tehdy když se soudně prokáže že se nejedná o moje sociální dávky. ;-D

0/0
26.2.2009 19:33

Nikola Tesla

Re: Sodoma, Gomora

správně zákon je zákon...ale kraje přeci žádný zákon neobcházejí....zákon stanoví nemocnicím vybírat poplatky..a že kraj si vydal svoje nařízení, že lidem ty poplatky vrátí není nic proti zákonu...to přeci v zákoně není a co není zakázáno je povoleno...a to samé je i s těma sociálníma dávkama...když je v zákoně napsáno, že jak se vyplatí jako hotovost, už to není dávka, tak je to zákon a je to tak...oni ty zákony nevymysleli, jen se jich strikně drží...;-D a hned se to lidem nelíbí...

0/0
27.2.2009 7:05

kafkova

Re: Sodoma, Gomora

seš vůl

0/0
2.3.2009 17:25

trodas1

Dlužníci mají....

...také svá práva. Musí ale být poněkud snědší pleti. Pro většinovou populaci to neplatí. Ta má jedině dvě základní lidská práva:

1. Platit daně, aby bylo odkud brát na "sociální dávky" (tedy na chlast)  "nepřizpůsobivým".

2. Držet hubu

Ach jo! A to byly doby, kdy jsem si pana Kocába dost vážil!

0/0
26.2.2009 8:24

Nikola Tesla

Re: Dlužníci mají....

hlavně mají svoje práva, ale asi žádné povinnosti...Rv

a Kocáb má právo odstoupit....:-) pak může klidně bydlet v tom bytě s jeho "kamarádama"

0/0
27.2.2009 7:10

TomášK

Práva

Právy se dnes ohání všíchni grázlové. Možná by neškodilo, připomenout jim, že mají i své povinnosti. Ale přece si nemyslíte, že by jim to zrovna Kocáb připoměl. 

0/0
26.2.2009 7:37

wooder

Politika

Prakticky nic neřekl, jen se pěkně vykličkoval ;-D;-D

0/0
25.2.2009 23:49

Ghost.78

problem vidim v tom

ze oni na ty svoje prava spolehaji a nekteri se spolehaji na to ze nikdo nechce byt obvinen z rasismu

0/0
25.2.2009 23:23

wooder

Re: problem vidim v tom

Ano, vidí jen svá práva, nikoliv povinnosti.

0/0
25.2.2009 23:50

ferdapytlik

Jejich práva jim nikdo nebere ....

..... ale ať koukaj zaplatit dluh!!!

0/0
25.2.2009 22:25

Jenina74

kocábe!!

V roce 1988 jsi prohlásil při hudebním vystoupení vysílaném v televizi, že, "každý národ má takovou vládu jakou si zaslouží"(v té době, odvážný čin!?).Dnes, cca 21let poté  vstupem kocába (ač nevolen a nezván) do vlády se ptám:"Pane Bože, co jsme tak hrozného komu co udělali?"

0/0
25.2.2009 22:10

kafkova

Re: kocábe!!

Souhlas. Písničky měl pěkný, rusáky vyhnal - myslela jsem si "bláhově", že jde znovu problém řešit.

0/0
2.3.2009 17:28

Ruger

Dobrý plat, trochu politicky korektních blábolů

nějaké státní zakázky spřáteleným firmám a ta pěkná mluvčí pod stolem Á la Clinton.

Je tady snad někdo tak naivní, že si myslí, že Ropotámovi jde o věc?:-©

0/0
25.2.2009 21:50

Wokobere

Ten má dost :-)))

1.My nemáme žádné konkrétní nástroje.

2.Máme i řadu dalších instrumentů jak pomoci.

0/0
25.2.2009 21:46

CarolusIV

Ukecanej blbec

co jen politicky korektně žvaní.

Kocábe, máš tuhle blbinu zapotřebí ?  To nevidíš,  jak jsi u lidí ztratil sympatie ?

0/0
25.2.2009 20:27

wcbaba

Všichni by měli mít stejná práva, ale také stejné povinnosti

nebo je to jinak pane Kocábe ? 

0/0
25.2.2009 19:31

slatin

A co pracující, ti nemají práva ?

Vyspat se v klidu v noci,aby mohli druhý den jít do práce ????

0/0
25.2.2009 19:25

pitta

Re: A co pracující, ti nemají práva ?

Bohužel tady mají práva akorát c......., kteří si sociální dávky vyřvou na úřadech. Pak tyto peníze během pár dní utratí /v automatech, drogy, cigarety, alkohol a další blbosti, které moc k životu nepotřebují/ a potom si půjčují po příbuzných a známých nebo u lichvářů. Samozřejmě, že tím pádem nemají na nájemné a žijí v začarovaném kruhu, z kterého není úniku. Pak se ozvou Ti co vymáhají právo pro neplatiče a už je oheň ne střeše! Kdyby Dělnická strana nešla do Janova, tak se tomuto problému nikdo moc nevěnuje dodnes. Najednou se toho chytá kdejaký politik viz. Kocáb a dělá chytrýho jak problém /mnohaletý/ vyřeší. Pan Kocáb i Abassová, by se měli držet původního povolání a tyto problémy nechat těm, co jim rozumí!!!!!!

0/0
25.2.2009 23:39

ypenzb

Jaká máme práva?

jenom malý výcuc z ústavního zákona: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Článek 7 (1) Nedotknutelnost osoby a jejího soukromí je zaručena. Omezena může být jen v případech stanovených zákonem.

Článek 10 (2) Každý má právo na ochranu před neoprávněným zasahováním do soukromého a rodinného života.

Článek 12 (1) Obydlí je nedotknutelné. Není dovoleno do něj vstoupit bez souhlasu toho, kdo v něm bydlí.

0/0
25.2.2009 17:05

kafkova

Re: Jaká máme práva?

Právo ovšem musí být také právně  vymahatelné. Zatím se musím s"právně"bát , abych nepřizpůsobivému zloději, pokud ho přistihnu ve svém nedotknutélném území, svým neadekvátním útokem neublížila nad rámec svých fyzických možností a schopností. Pokud zabije on mne, jistě nebude souzen s ohledem na LZPS - tedy, že tam především neměl co dělat.

0/0
2.3.2009 17:35

12345hanka

No super!!!

Pane Kocáb, tak já bych chtěl to a to, páč si myslím, že bez toho by se mi  těžko žilo. Můžu se teda na vás obrátit, když mám ta svá práva?

0/0
25.2.2009 16:57

kadet

Mají však i povinnosti

A když si půjčím, tak musím vrátit!!!

0/0
25.2.2009 15:31

sageorg

Ano Kocábe,dlužníci mají také svá práva,........

ale především mají svá práva "nedlužníci" a ty se máš starat o to,aby byly zákony dodržovány a ne si s Abass hrát na charitu.

0/0
25.2.2009 15:03

Voskovka

Re: Ano Kocábe,dlužníci mají také svá práva,........

Jasně, to je přesně obraz naší doby: všichni se hlásí pouze ke svým právům, ale k povinnostem se už jaksi nehlásí

0/0
25.2.2009 19:20

wartas

Co takhle

 Pane Kocáb , co takhle : Mají také nějaké povinosti ? Jen natahovat ruku a řvát že

 jsou diskriminovaní. Že oni utiskují svým chováním ostatní sousedy to jim nemáte

 za zlé? To byste Vy trpěl? Vyskoušejte si to chvíli vedle nich bydlet a přejde Vás

 nejen humor ale i trpělivost. Soc. dávky prochlastají,prokouří a jdou si klidně pro

 další. Kdo se zastane těch jejich slušných sousedů.Pak se divíte že je tu podhoubí pro rasismus a Dělnickou stranu ?  

0/0
25.2.2009 14:43

TomášK

Re: Co takhle

Myslím, že kdyby to něco vyneslo, třeba hlasi voličů při volbě do senátu, tak by Kocáb klidně vstoupil i do Dělnické strany .Však by to nějak okecal. A co je mu do obyčejných lidí pro ty tu přeci není.

0/0
26.2.2009 7:45

Rebe

Nikdo žádná práva dlužníkům, pane Kocábe,

nebere! Jen se od nich požaduje vyrovnání dluhů. Jelikož toto ignorují, byl zvolen zcela běžný a zákonný postup! Nezakrývejte tuto skutečnost těmito výroky o právech. Chováte se totiž jako typický český politik! A takto se chovat je nemorální!RvRv

0/0
25.2.2009 13:28

lamateur

strach

Nechte už Míšu napokoji, jen se  bál, že se probudí s cizí ženou v cizím pokoji. Prostě to nějak splet.

0/0
25.2.2009 12:22

porfyraa

Pane Šťovíčku

včera jste v Událostech a komentářích veřejně prohlásil, že město Litvínov není vlastníkem žádného bytu v Janově. Jaký byt jste to tedy zapůjčil panu Kocábovi? Svůj jistě ne:-)))) Řekla bych, že prostě lžete....

0/0
25.2.2009 11:56

gorythc

A co lidi bez dluhu?

Maji taky nejak prava? Teda krome prava vydelavat na splaceni cizich dluhu, zatimco neplatici se valej doma?

0/0
25.2.2009 11:56

Najdete na iDNES.cz