Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kolegové upozornili na advokátku bez vzdělání, s níž byli její klienti spokojeni

Přes sedm let poskytovala devětatřicetiletá žena ve Frýdku-Místku advokátní služby. Klienti prý byli spokojeni, žena pracovala dobře a byla levnější než její konkurence. Věc má ale háček. "Advokátka" má pouze střední školu, titul magistra si před jméno připsala, aniž by na něj měla nárok.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rozbor

advokáti a konkurence

Je s podivem,že na tu ženu podal trestní oznámení "kolega" a ne klient !! když si člověk přečte výsledky advokátů exoffo,tak mám za to,že je úplně jedno kdo tam je.Nejhorší na tom je,že ten !advokát" s papírama udělá někdy více škody a blábol advokátní komory o jejich postizích je zcela mimo mísu.Ruka ruku atd.Mám 1500 vzorů a mohu Vám říci,že v případě,že by někdo za mnou přišel,tak mu ten vzor vyplním,započtu papír a tiskárnu a má to za 250,-Kč na počkání.U advokáta strávíte 1 hod za 2500,- a za napsání vyplněného vzoru zaplatíte 1 000,-Služby může poskytovat kdokoli,kdo je toho schopen a řeči o tom,že to musí být jenom advokát je špatně.Otázka je však položena tak,že POUZE advokát si to může účtovat jako právní službu podle vyhlášky.Hlavně dnes,když je všude bída,tak budou lidi více potřebovat právní službu,která je však drahá (hod.sazba) a je pouze nevědomost lidí,že se nekouknou po jiných službách,které tuto činnost také zabezpečují.

0/0
25.2.2009 13:39

Merk

Re: advokáti a konkurence

Kvalita stojí peníze, to platí ve všech oborech. Komu je líto peněz na kvalitu, možná bude mít stěstí a možná ne. Ale pak ať nebrečí.

0/0
25.2.2009 19:13

juan atahualpa

Proč musí poskytovat služby jen advokát ?

Proč vlastně mohou některé činnosti vykonávat jen advokáti s právním vzděláním a zkouškami ? Proč se vlastně nemohu nechat zastupovat někým, koho si sám zvolím, bez ohledu na to, jetli je právník nebo kominík ? Asi proto, že "advokátský monopol", přes který v ČR vlak nejede, přináší právníkům tučné zisky. Že by se advokáti báli o své příjmy ? Měl bY s tím někdo něco udělat !!!

0/0
24.2.2009 22:38

p266

Re: Proč musí poskytovat služby jen advokát ?

1) můžete se nechat zastupovat někým, koho si sám zvolíte. Viz institut obecného zmocněnce v občanském řádu. Tento člověk by to ale neměl dělat opakovaně a za odměnu.

2) Požadavek právnického vzdělání, praxe a zkoušek je (nedokonalý) kompromis, který má zabránit tomu, aby občana zastupoval člověk bez znalosti práva. Což ale nemění nic na tom, že v některých případech laik může mít lepší myšlení a znalosti než profesionál. Koneckonců jako v každém oboru.

P.S: chtěl byste, aby vás ošetřoval lékař s VŠ, praxí a atestacemi nebo amatér?

0/0
25.2.2009 1:36

lion62

Re: Proč musí poskytovat služby jen advokát ?

A jaký rozdíl je mezi amatérem a právníkem typu Standa Gross ? ;-D;-D;-D

0/0
25.2.2009 6:27

Merk

Re: Proč musí poskytovat služby jen advokát ?

Minimálně v tom, že takový SG musí mít jako advokát pojistku a podléhá kárné pravomoci advokátní komory. Navíc v jeho případě je k dispozici dostatek informací, aby se každý mohl svobodně rozhodnout, zda chce jím poskytované služby (pokud tedy on bud eochotný je poskytnout ;-)))

0/0
25.2.2009 12:52

rozbor

Re: Proč musí poskytovat služby jen advokát ?

Jaké informace ?To je jako se živnostenským listem.Každý si tam napíše hromadu věcí,ale dělá jen jednu.U advokáta se totiž nedovíte,kolik úspěšných sporů má za sebou,samozřejmě nepočítám jako úspěšný spor vymáhání pohledávky za jízdu na černo u DP,kde je to jasné,ale komplikované soudní spory.S odvoláním na mlčenlivost advokát ani nepípne.Tak podle čeho je to měítko dobrého advokáta?Když si člověk nalistuje na Nejvyšší soud a zjistí,že tam mají cca.46 000 dovolání z kterých je 90% zamítnuto,tak to svědčí o tom,že v případě dovolání máme pouze 4 600 dovolání úspěšných a vzhledem k tomu,že ze zákona MUSÍ psát dovolání advokát,tak nechávám na matematice každého,kolik tedy je u nás úspěšných advokátů.(je jich asi 12 000) v AK.V případě tedy že by se postupovalo matematicky,tak by bylo pouze 4 600 spokojených klientů a ostatní z těch 46 000 jsou ve sporech neůspěšných.To je tedy docela hrůzný.

0/0
25.2.2009 14:01

CortaCircuito

Re: Proč musí poskytovat služby jen advokát ?

Achjo to je matematika. Víš o tom jestli podat nebo nepodat dovolání rozhoduje klient ne advokát - advokát řekne "nemá to cenu, můžete to zkusit (náklady jsou už minimální). Ale skutečně si myslím, že to nemá cenu.". Klient řekne podejte. Advokát pokrčí rameny, napíše a podá. Dopadne to jak to dopadne...

0/0
25.2.2009 19:06

Pilat

Re: Proč musí poskytovat služby jen advokát ?

mnohy homeopat odvede lepsi praci nez obvodni lekar :-) proto prepis nemovitosti, a pod. neni nutno pouzivat advokata to kdysi zvladl kazdy starosta obceci jeho pisar. :-) Advokacie a moc dana jim do spravy jen bere svobodu a za tim ucelem je tato moc jim dana. Rv pak nam vladne tlupa vyvolenych panaku a svazuje nas nejakymy paragrafy mnohdy naprosto absurdnimi.

0/0
25.2.2009 6:59

Merk

Re: Proč musí poskytovat služby jen advokát ?

Když to zvládne každý starosta a jeho písař, tak to přece zvládneš i ty, nejseš přece nějaký béčko. Tak k čemu potřebuješ právní radu a proč ti vadí "monopol" advokátů?

0/0
25.2.2009 12:24

rozbor

Re: Proč musí poskytovat služby jen advokát ?

No pravdou to tak úplně není.Obecný zmocněnec NEZASTUPUJE za odměnu,ale pouze na soudu je,§27 Občanský soudní řád jestli bude zastupovat ve více věcech.Tento výklad je však velmi obecný,protože podle jiných zákonů,listina zkl.práv a svobod si každý může zvolit koho chce.Je to pouze takové opatření,že kdyby ten obecný zmocněnec byl lepší ve výsledcích a vyhrával spory,tak advokát,který chodil se soudcem do školy řekne,hele,vyhoď ho v souladu se zněním §27 (2).Je to taková hra na důležitost a profesní soudrženství.V případě,že by to však soudce udělal,tak je možné toto napadnout a když ze strany obecného zmocněnce nejsou důvody,tak na základě právě té listiny a s právem na sprav.proces by se vystavoval ústavní stížnosti,kterou může podat každý občan,který je krácen na svých právech.

0/0
25.2.2009 13:49

Merk

Re: Proč musí poskytovat služby jen advokát ?

To jsou ale bláboly.... Prosím o citaci alespoň jedné ústavní stížnosti, v níž byla řešena tebou uváděná situace. Do té doby jsi pro mne jen bohapustý žvanil.

0/0
25.2.2009 19:18

LaDinek007

Jak se někdy říká

teplej bonz je lepší jak falešný kamarádství a u advokátů to jak je vidno platí taky :-).

0/0
24.2.2009 18:52

cantare

*--*

mně bylo hned divné, proč ten "expert" sprav tak lobbuje za rozšíření možností vstupu do ČAK. to je jasné, že s nějakou "justiční akademií" ho tm nechtějí a to ho štve. taky by mě asi štvalo, kdybych někam chtěl a neměl na to. njn, chce to víc na sobě makat ... ;-D

0/0
24.2.2009 18:37

sprav

Re: *--*

Lobbuju pro spravedlnost a rovnost přístupu. Mám několik klientů, kteří vystudovali v cizině, jsou to již vynikající právníci, ale bohužel naše AK jim neumožňuje dělat práci, kterou dělat chtějí a kterou by jinde v cizině dělat mohli... ovšem to by se tam museli vystěhovat, což nechtějí. Chtějí zůstat doma a pracovat zde.

Já Lobbuji pouze pro rovnější šance. Neříkám, aby to mohl dělat každý, ale aby se rozevřely nůžky možností pro širší skupiny lidí co to chtějí dělat. Advokátní zkouška by měla být tím sítem, a nikoliv to jestli jsme studoval práva v ČR nebo nikoliv.

Za co Lobbujete Vy?! Máte strach o svůj flek???:-©:-©:-©

0/0
24.2.2009 23:09

Merk

Re: *--*

Ty seš opravdu mistr.... Třeba takový institut evropského advokáta a uznávacích zkoušek tě asi taky zcela obešel, že? Stejně jako celý zákon o advokacii, co se vlastně divím...

0/0
25.2.2009 12:27

_Aleister_

To jim trvalo 7 let, než ti advokáti přišli na to, že jim do

zelí leze ženská z obchodky, v regionu, kde jsou všichni skoro příbuzní ? No, to jsou teda bedny, komora nemá seznam? ;-D

0/0
24.2.2009 17:17

doktor_bota_2

Re: To jim trvalo 7 let, než ti advokáti přišli na to, že jim do

Myslíš jako seznam všech lidí v ČR? Nebo všech podnikatelů? Normálně jsi docela inteligentní, máš nějaký problém?:-P

0/0
24.2.2009 17:19

Merk

Re: To jim trvalo 7 let, než ti advokáti přišli na to, že jim do

Je pravda, že advokátní komora vede seznam advokátů a ten je na internetu. Ale není moc důvod se do něho dívat resp. ověřovat v něm existenci advokátní licence nějaké osoby. Používá se snad jako seznam kontaktů na advokáty a i ty se dají sehnat jinde, rychleji. Takže věřím, že si toho nikdo nemusel všimnout. Nemluvě o tom, že o tom mohli dlouho vědět, ale až po letech někomu přetekl pohár trpělivosti a začal konat.

0/0
24.2.2009 17:21

sprav

Re: To jim trvalo 7 let, než ti advokáti přišli na to, že ji

Merk: Nemluvě o tom, že o tom mohli dlouho vědět, ale až po letech někomu přetekl pohár trpělivosti a začal konat... Tak to bude spoluvina, že ;-D;-D;-D. Nejméně je to ovšem na kárňáka.

0/0
24.2.2009 17:24

Merk

Re: To jim trvalo 7 let, než ti advokáti přišli na to, že ji

A na to jsi přišel jak, baby? Nemluvě o důkazní nouzi... (skutečné, ne virtuální jako v případě tvých absurdních kontrukcí ohledně oné paní).

0/0
24.2.2009 17:25

sprav

Re: To jim trvalo 7 let, než ti advokáti přišli na to, že ji

najednou mluvíš o důkazní nouzi. Že ty jsi někde v představenstvu AK a klepeš se strachy, že se v tom tady začne šťourat Pospíšil. Mimochodem, dnes mne velmi příjemně překvapil s tím státním zástupcem:-)

0/0
24.2.2009 23:11

Merk

Re: To jim trvalo 7 let, než ti advokáti přišli na to, že ji

Ano, světe div se, mluvím o důkazní nouzi v situaci, kdy je (na rozdíl od tvých namistrovaných blábolů) reálná. V představenstvu komory skutečně nejsem, při pohledu na úroveň některých příslušníků stavu bych to nedělal ani za nic.

0/0
25.2.2009 12:29

doktor_bota_2

Re: To jim trvalo 7 let, než ti advokáti přišli na to, že jim do

Já to myslel tak, že pokud se dotyčná dáma nepokoušela do AK dostat, tak ji těžko bude mít tato instituce na nějakém seznamu. A pokud neměla žádný problém, neměla ani AK důvod ji hledat. To je odpověď i kolegovi níže, jen dodávám, že členství v AK se ŽÚ nedokládá.

0/0
24.2.2009 17:25

Merk

Re: To jim trvalo 7 let, než ti advokáti přišli na to, že jim do

Jasně, spíš jde o to, že její absenci na seznamu neodhalil (byť náhodou) nějaký její kolega.

0/0
24.2.2009 17:27

doktor_bota_2

Re: To jim trvalo 7 let, než ti advokáti přišli na to, že jim do

V tomto případě došlo podle mě ke klasické situaci na téma "Kolik?!? Víte, kolik si za to účtuje doktorka XXX?". A bylo vymalováno. Ve tvém oboru je velmi neobvyklé, pokud si advokát zjišťuje, zda náhoodou jeho konkurent není podvodník.

0/0
24.2.2009 17:31

Merk

Re: To jim trvalo 7 let, než ti advokáti přišli na to, že jim do

To máš v zásadě pravdu. Já jsem si advokátní licenci ověřovla jen jednou, když mi přišlo podání od advokáta, který měl své razítko sestavené z takové té dětské písmenkové razítkové skládačky. Kupodivu to advokát byl 8-o;-D

0/0
24.2.2009 17:34

_Aleister_

Re: To jim trvalo 7 let, než ti advokáti přišli na to, že jim do

zřejmě úspěšný, když mu bylo líto 200 na profi razítko :-)

0/0
24.2.2009 17:40

doktor_bota_2

Re: To jim trvalo 7 let, než ti advokáti přišli na to, že jim do

Znám obvoďáka, který protelefonoval asi 50 korun, než se dostal na na číslo servisu. Potřeboval opravit klávesnici, zasekávalo se mu "S". Požádal o opravu, která ho stála 700 korun.:-)

0/0
24.2.2009 17:50

rozbor

Re: To jim trvalo 7 let, než ti advokáti přišli na to, že jim do

ne,ne.Kolega ji neodhalil.Odhalila ji "kolegova" závist a to proto,že on jako advokát byl neschopný a služby,které poskytla ta paní byly kvalitní a klienti s ní byli spokojení.Tomu se říká ZÁVIST a vzhledem k tomu,že tu práci dělala 7 let,nak ten "kolega" musel být asi pěkne nasr...........(Y)

0/0
25.2.2009 14:08

Merk

Re: To jim trvalo 7 let, než ti advokáti přišli na to, že jim do

Á, přišel nám sem další namistrovaný vševěd. Copak nám ještě hezkýho povíš? Třeba tu o závistivém doktorovi, který udal mastičkáře, vydávajícího se za doktora a léčícím lépe a levněji.

0/0
25.2.2009 19:14

_Aleister_

Re: To jim trvalo 7 let, než ti advokáti přišli na to, že jim do

advokátní komora má snad seznam členů ... na živnosťáku taky musela ukázat osvědčení o advoátní zkoušce ...

0/0
24.2.2009 17:22

Merk

Re: To jim trvalo 7 let, než ti advokáti přišli na to, že jim do

Advokáti nemají se živnosťákem nic společného, jedou zcela mimo. Živnosťákem je pro advokáty advokátní komora.

0/0
24.2.2009 17:23

czechmade

s jeji sikovnosti by titul mela dohnany hned ...

0/0
24.2.2009 16:30

doktor_bota_2

Re: s jeji sikovnosti by titul mela dohnany hned ...

To je pravda. Na PF je sice velmi obtížné se dostat, ale mohla by uspět při odvolání právě proto, že to zkusila coby poučený laik a docela jí to šlo. Z toho samého důvodu by ovšem mohla z principu neuspět.

0/0
24.2.2009 16:38

Xaver01

Víc škody než užitku nadělají ale normální advokáti

Přestože jako vysokoškoláci přísahal, drtivá většina z nich nedělá nic jiného než ochcává druhé. Ten kartel zvaný Advokátní komora by měl radši mlčet.

0/0
24.2.2009 16:21

Merk

Re: Víc škody než užitku nadělají ale normální advokáti

Přísahal?! 8-o8-o8-o

0/0
24.2.2009 16:23

doktor_bota_2

Re: Víc škody než užitku nadělají ale normální advokáti

Nemyslí přísahu soudce?;-)

0/0
24.2.2009 16:26

Merk

Re: Víc škody než užitku nadělají ale normální advokáti

Že by magisterský slib?

0/0
24.2.2009 16:28

doktor_bota_2

Re: Víc škody než užitku nadělají ale normální advokáti

;-DR^

0/0
24.2.2009 16:29

Dr.Onufrakova

To som uz videla v kine

Chyť ma, ak to dokážeš. V skutočnosti sa volal Frank William Abagnale Jr. A ešte jeden Mgr. kalil vodu pod titulom JUDr.

0/0
24.2.2009 16:11

sprav

Re: To som uz videla v kine

Mno to je trochu rozdíl... mimochodem Kalvoda si toho JUDra dávno dodělal ;-D;-D;-D. Na to Mgr. stačí totiž jedna zkouška naco sesmolit a vydat to za rigorozku.

0/0
24.2.2009 16:25

Paxa

Honosit se falešným titulem

je poněkud trapné, protože takový člověk vlastně lže. Na druhou stranu - pokud s ní byli ti lidé spokojení a dělala to dobře, tak tři roky vězení, no nevím. Přeci jen mi připadá důležitější, jestli někdo něco umí, než jestli na to má glejt. Jsou země, patří mězi ně tuším třeba Německo, kde člověk, který ovládá určitou činnost či profesi, kterou se ale nenaučil ve škole, může složit patřičné zkoušky, a když uspěje, efekt je takový, jako by ten obor vystudoval. Připadá mi to rozumné.

0/0
24.2.2009 15:59

Merk

Re: Honosit se falešným titulem

Ne tři roky, ale AŽ tři roky. Ve skutečnosti dostane maximálně podmínku. Už vidím, jak v německu složí středoškolák advokátníz koušeky a stane se advokátem ;-D

0/0
24.2.2009 16:01

sprav

Re: Honosit se falešným titulem

V Německu ti stačí Bc. a nikoliv maturita...

A i s tou podmínkou se mi to zdá moc přitažené za vlasy. Neoprávněný titul je přestupek (a týká se to pouze českých titulů) a sepisovat smlouvy a dokonce zastupovat u soudu a na správních úřadech mimo trestního, NSS, VS a Ústavního soudu může snad každý, že...

Mimochodem kolego, pokud jí neprokážou, že brala za své služby peníze s výjimkou přímých nákladů, tak nelze hovořit o trestném činu. Tak to vidím já.

0/0
24.2.2009 16:24

Merk

Re: Honosit se falešným titulem

Jak neprokážou? Ty si myslíš, že ona to nedanila? Že na to nejsou svědci?

0/0
24.2.2009 16:29

sprav

Re: Honosit se falešným titulem

1) Tak do jejích daní finančák nikoho nepustí, protože nešlo o daňové podvody... pokud i ano, tak průměrný právník to nepustí - nezákonně získaný důkaz (a na ty se hraje dnes více než dříve)

2) Svědci... myslíš její zákazníky... :-))))) proč by to dělali... navíc smlouvy platí (jak bylo řečeno) a nemyslím, že by byla hloupá a nedávala nějaké penále

3) Smlouvy se zákazníky jsou zcela jistě ochráněny "obchodním tajemstvím", a jak prolomíš tento důkaz bez souhlasu stran (obou, tedy i obviněné) ???

HA.

Drž se svých ekonomických pouček a právo nech na profících. Třeba na té ženské. Uvidíme, už se ptám jestli nemá offáče a nechtěla by opravdového právníka:-) bych to bral.

0/0
24.2.2009 16:44

Merk

Re: Honosit se falešným titulem

Bože, bože, ty jsi trestněprávně úplně mimo mísu, doktore. Rv

0/0
24.2.2009 16:47

sprav

Re: Honosit se falešným titulem

Ty znáš dobře ekonomii... to ti pomůže. Mě nech argumentaci u OČTŘ:-)

0/0
24.2.2009 16:49

Merk

Re: Honosit se falešným titulem

S radostí. Jinak CortaCircuito ti to tady dost natírá, nemyslíš? Jsem zvědav, jak si argumentačně poradíš třeba s tou stovkou klientských spisů. Že jsi expolicajt ještě neznamená, že jsi v tomto oboru sežral všechnu moudrost světa.

0/0
24.2.2009 16:51

Najdete na iDNES.cz