Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Evropa bude mít od prosince společný justiční portál

Od konce roku pravděpodobně budou mít soudy i občané Unie k dispozici společný justiční portál. Informoval o tom ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Jako první se na něm objeví právní informace, další data budou přibývat až do roku 2013.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Si0

Já to moc vítám. Jen to dotáhnout co nejdál.

Ideál by byl přejít v rámci EU z režimu mezinárodního práva do režimu jakéhosi unijního práva, který by umožnil bez vetších formalit běžnou horizontální komunikaci všech složek justice i dalších státních úřadů u běžných kauz. A ne aby se informace pořád honily přes ministerstva zahraničí, jak je to v řadě případů dodnes. Ten informační systém je doufám jedním z kroků.

0/0
18.2.2009 12:54

kverulant01@seznam.cz

Evropa bude mít od prosince společný justiční portál

Toto sdělení mě docela zaujalo, ale nedovedu si to ve skutečnosti představit. Když totiž hovoří vedení některých soudů o tom,jaké jsou nyní problémy se zastaralými počítači a jak se namísto úlevy v pracnosti, hovoří o tom,že jsou soudy vlastně více zatěžovány, tak je to skutečně na pováženou hovořit o mezinárodním soudním portálu v justici. Ale bude-li to tak,jak vysvětlil pan ministr Pospíšil, že dostaneme nějaké finance, tak by to bylo určitě velice výhodné pro všechny soudy v ČR. Navíc zatím chybí, ale jakékoliv propojení mezi jednotlivými soudy v ČR-mnohokrát se stává, že nedojdou trestní spisy , které soud nutně potřebuje k rozhodovací činnosti, hlavní líčení se musí odročovat, čímž se prodlužuje doba trvání celé trestní kauzy. Také by bylo přínosem, kdyby u soudů fungovalo vždy a všude nahrávací zařízení v jednacích síních, aby se uspořilo co nejvíce času pro administrativu soudů.

0/0
17.2.2009 15:55

Najdete na iDNES.cz