Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

OSN chce, aby Obama prošetřil obvinění Bushe z mučení

OSN žádá, aby nová americká vláda prošetřila obvinění z mučení vznesená proti administrativě bývalého prezidenta George Bushe. V německém rozhlase to prohlásil zvláštní vyšetřovatel OSN pro týrání Manfred Nowak. Obvinění se týkají hlavně věznice Guantánamo na Kubě, kde USA zadržují podezřelé z terorismu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rohatey

Tož zdá se že toto je věčný koloběh života

Nejdřív nějaký moudrý člověk něco hezkého vymyslí aby společnost lépe fungovala aby byla jistota, bezpečí, slušný život, právo a spravedlnost  a potom přijdou fanatici jako jsou dneska tito právní a ti ten celý pokus o zavedení práva a spravedlnosti převrátí v nějaké takovéto náboženství absolutně neporušitelných pravidel kde už vůbec nejde o právo a spravedlnost ale náboženské dodržování těchle pravidel a celé tohle začne sloužit k tomu aby lidé jistotu, bezpečí, slušný život, právo a spravedlnost absolutně neměli.

Já nechápu proč už konečně nezavedeme náboženské pravidlo abychom tyhle lidi izolovali někde v ústavech aby už nemohli škodit ostatním. ;-€

0/0
17.2.2009 9:22

Blanka z Bejrůtu

Příběh ze života

Terorista má na sobě vestu a je slyšet tikot odpočítávání. Přijde k němu americký policajt a chce ho zatknout, nejdřív ale musí přečíst jeho práva. "Máte právo nevypovídat, vše co řeknete bude použito proti Vám. Máte právo na advokáta, pokud jej nemáte, bude Vám přidělen. Máte právo na jeden telefonát....."

A najednou to udělá bum bác a z policisty i teorristy je kečup....

0/0
17.2.2009 8:24

captain cook

Re: Příběh ze života

z cehoz plyne pouceni, ze s teroristy se nikdo nema s*at

0/0
17.2.2009 8:34

Blanka z Bejrůtu

Re: Příběh ze života

Ale to by bylo proti demokracii 8-o

0/0
17.2.2009 9:02

rohatey

Re: Příběh ze života

A tak to má být protože právní pravidla která vymysleli právní ajatoláhové z právních náboženských fakult ta  nelze absolutně ale zcela absolutně obejít nebo porušit a to ani tehdy kdyby se tím porušením zabránilo zániku celé naší civilizace.

A tohle je svátá pravda protože to říká nějaký svátý muž s titulem profesor právních věd z Rakouska a kdo tomu nevěří tak to je bezvěrec který patří na hranici. :-) 

0/0
17.2.2009 9:07

rohatey

Tož zdá se že paměť nějak neslouží

užiteční idioti, já pokud se pamatuji tak tihle vaši chráněnci s tím plnovousem a ručníkem na hlavě napadli velmi zákeřně USA, více než 3 tisíce nevinných tehdá přišlo o život, mnozí vemi krutou a trýznivou smrtí, uhořeli nebo ze zoufalství vyskočili z mrakodrapu, tehdá začala zcela normální válka s těmihle a ve válce platí trošku jiná "humanistická" pravidla.

Normálnímu člověku nadosmrti zůstanou před očima ty hrozné záběry a myšlenky na ty hrozné smrti.

Tož ale fanatičtí právní devianti a to dokonce ověnčení nějakými tituli z universit ti se zřejmě budí v noci hrůzou a představují si jak se dusí ten "ušlechtilý" obdobný fanatik pod tím mokrým hadrem. No fuj člověk se stydí s jakým póvlem se to může někde potkat na stejném chodníku. Tací by bez mrknutí oka obětovali zcela sadisticky děti kohokoliv jenom proto aby se dodrželi nějaké jejich náboženské deviantní pahumanistické zásady. 

0/0
17.2.2009 8:13

barbudo

Re: Tož zdá se že paměť nějak neslouží

... kdo koho napadl? Já vám jen o jednom Židovi, co si zboural tři přepojištěné nepoužitelné paneláky a řekl o tom dopředu jen Židům ...

... podlidi tam holt vlezli ... 

0/0
17.2.2009 8:17

rohatey

Re: Tož zdá se že paměť nějak neslouží

A je to svatá pravda protože to říkali tvoji spolusoudruzi s ručnákama na hlavě a ti jsou proslavení svou pravdomluvností asi tolik jako Rómové pracovitostí, čistotou a pořádkem.

Taký ručnákář když řekne že setřelil 10 USA letadel a zabil 1000 USA vojáků tak tohle že je pravda na to lze vsadit život i vašeho soudruha Usámi. :-) 

0/0
17.2.2009 8:38

captain cook

Re: Tož zdá se že paměť nějak neslouží

ja zas znam jednoho rudeho vousace, kteremu bylo mnohokrat poukazano na seznam zidovskych obeti ve WTC, ale on furt mele svou, dokola jak poskozena gramodeska (aby se ti to podalo prirovnanim k dobe, na niz je jakztakz nadeje, ze by ses mohl rozpomenout)....jak vidno pamet ti nejak neslouzi;-D

0/0
17.2.2009 8:38

Hrdý Budžes

Re: Tož zdá se že paměť nějak neslouží

Kdy uz vas konecne prestane bavit porad dokola omilat ty mnohokrat vyvracene a i jinak zcela logicky nesmyslne lzi.

Mate aspon nejakou ramcovou predstavu, jak by asi mezi 50000 zamestnanci WTC byli vybrani zamestnanci zidovskeho puvodu? Kdo by je asi tak varoval a jak? Myslite si, ze vsichni zamestnanci v USA podstupuji povinne geneticke rozbory nebo ukazuji svym zamestnavatelum jarmulku? Jak byste se asi tvaril vy, kdyby vam vecer nekdo zavolal a predstavil se tady Mossad, hovori Silberstein, zitra mate volno, protoze vam vzhodi do vzduchu pracoviste. Odjel byste do Izraele nebo radsi domu do Zlamane Lhoty? :)))

0/0
17.2.2009 8:48

rohatey

Re: Tož zdá se že paměť nějak neslouží

R^:-)

0/0
17.2.2009 8:59

Rakeis

Re: Tož zdá se že paměť nějak neslouží

Nějak ti uniklo, že tam byli arabové ale většinou z Kuvajtu, tak proč mlátíš Palestince?

0/0
17.2.2009 8:59

rohatey

Re: Tož zdá se že paměť nějak neslouží

A oni na Guantanámu drželi Palestince a dávali jim ten mokrý hadr přes papulu?8-o8-o

0/0
17.2.2009 9:02

nekronomicon

Hmmm

Jako jeden z největších masových vrahů Bush stále žije, všichni jemu podobní jsou mrtvý, jako Hitler, Stalin, Mao ce Tung, Pol Pot, a další zrůdy.

0/0
17.2.2009 6:40

rohatey

Re: Hmmm

Masový vrah Bush ;-D;-Dnaprosto stejný jako Hitler, Pol Pot, Stalin ;-D;-D

Tož chlapče já myslím že bys udělal nejlépe aby jsi sám sobě zavolal Chocholouška, to jsi se opravdu už z toho antiamerikanismu pomátl na rozumu. :-) 

0/0
17.2.2009 7:23

Hrdý Budžes

Re: Hmmm

A co Castro? Rozpoutal guerillove valky po cele Jizni a Stredni Americe, i v pulce Afriky. Doma nechal popravit vic lidi nez Pinochet v Chile a prece je symbolem pokroku a humanity. Kdy budou soudit toho?

0/0
17.2.2009 8:50

ctenar1970

Spravny krok

Svet by mel lepit pokryteckou hubu amiku

0/0
16.2.2009 23:29

rohatey

Re: Spravny krok

Pokud chce  lepit nějakou "pokryteckou hubu amikům" takovýhle právní náboženský fanatik který tvrdí že mučení je absolutně ale absolutně nepřípustné i kdyby to mělo stát tisíce životů nevinných  tak to je docela úsměvné.

Pokud si na to nepamatuješ zatemněný antiami soudruhu tak to byly USA které byly zákeřně napadeny náboženskými fanatiky a USA mají právo i povinnost své občany chránit a nikoliv tak jak se to dělá od pradávna v Evropě, chránit ústupky a rezolucemi. Oni ty ústupky a rezoluce jak zkušenosti ukazují vedou k takovým katastrofám jako byla 2. světová válka a potom se pravidelně dostáváme do té trapné situace že ty ošklivé USA musíme pokorně žádat o pomoc a že tady máme desítky milionů mrtvích.

0/0
17.2.2009 7:31

barbudo

Re: Spravny krok

... ano, Židé jsou fanatici, ale nevšiml jsem si, že by USA ukončily jejich vydržování ...

0/0
17.2.2009 8:03

barbudo

Naprosto zbytečný krok ...

... američané jsou prostě outlaw ... je možno je libovolně lovit a nakládat s nimi dle libosti ...

0/0
16.2.2009 20:05

ctenar1970

Re: Naprosto zbytečný krok ...

mozne,ale svet musi vedet jejich pokrytectvi

0/0
16.2.2009 23:22

barbudo

Re: Naprosto zbytečný krok ...

... svět to dobře ví, nebojte ...

... jen u nás si yHojte namlouvá opak ...

0/0
17.2.2009 7:37

rohatey

Neuvěřitelné

tak mohamedáni řežou hlavy nevinným rukojmým, odpalují se v autobusech a metru,  bourají mrakodrapy a my se tady budeme s takovýmhle právním ksindlem dohadovat jestli tomu mohamedánovi mohou nebo nemohou pro vytěžení přehodit přes papulu mokrý hadr. ;-€

0/0
16.2.2009 18:00

viktor.d

Re: Neuvěřitelné

Budeme, a je to dobre. Jsme vyspela civilizace, budeme se chovat civilizovane. Jestli takove chovani schvalujete, mozna by se vam vice libilo v zemich, kde ukamenovani k smrti je bezne.

0/0
16.2.2009 19:20

rohatey

Re: Neuvěřitelné

Mýlíš se soudruhu mluv za sebe, vy pahumanistický ksindl budete chránit ty své mohamedánské teroristy a vrahy a my normální se zase budeme snažit chránit ty nevinné oběti :-©

Až nás zase doženete do katastrofy obdobné jako 2. světová válka tak doufám že dostanete všichni doživotní umístěnky do příslušných léčebných ústavů.   

0/0
16.2.2009 19:27

rohatey

Re: Neuvěřitelné

Jinak demagogu malá osvěta s tím  kamenováním, které provádějí ti tví mahamedánští kamarádi, kteří doufají že to jednou zavedou i u nás, to kamenování tím se žádné nevinné oběti neuchrání to je prosté barbarství bez jakéhokoliv rozumového smyslu, na rozdíl od toho hadru přehozeného přes papulu magora tím se může zachránit život tisícům a tisícům nevinných obětí.  Tohle srovnávat to může jen člověk který má místo mozku jen poslední zbytky nějakých vegetativních funkcí. :-)

0/0
16.2.2009 19:33

rohatey

Tož to už je vrchol zdegenerované pahumanistické

deviace. To je totéž jako prohlásit zákon je zákon a musí být dodržen absolutně bez jakýchkoliv výjímek a to i tehdy kdyby měla přijít nevinně o život moje celá rodina. Tož měli bychom se zamyslet jestli tyhle devianty co takto uvažují z hlediska své velké rodiny euroatlantské civilizace by nebylo vhodné izolovat  doživotně v nějakých uzavřených ústavech. Tak podle tohodle devianta je mučení nepřípustné i kdyby se jednalo o to jestli bude nebo nebude světová jaderná válka;-€

"Ani ve výjimečných situacích, jako jsou válka, terorismus nebo katastrofy, neexistuje důvod k používání nelidských výslechových metod,"

0/0
16.2.2009 17:56

viktor.d

Re: Tož to už je vrchol zdegenerované pahumanistické

Mezi nase hodnoty patri to, ze nikdo nebude byt mucen. Je lehke dodrzovat sve hodnoty, kdyz se nedeje. Tahle situace ("cizi terorista s informacemi") je takova tezka zkouska: budeme se v tezke situaci drzet svych hodnot, nebo klesneme na uroven zvirat a ziskame ty informace mucenim?

Pokud se nedrzis svych hodnot v tezke dobe, pak to nejsou tve prave hodnoty, ale pouze konicek.

0/0
16.2.2009 19:23

rohatey

Re: Tož to už je vrchol zdegenerované pahumanistické

Tak tvé hodnoty jsou asi takové: bez rozpaků obětuji třeba milion svých bližních i kdyby měli zemřít pomalou a trýznivou smrtí protože nelze porušit naši humanistickou "hodnotu" mučení jednoho člověka přidušením.

Hochu ale ty nepatříš podle mě mezi lidi ty jsi nebezpečný příslušník nějaké náboženské právní sekty a patříš do ústavu.  8-o

0/0
16.2.2009 19:39

rohatey

Re: Tož to už je vrchol zdegenerované pahumanistické

Nejhorší je chlapče fanatismus, ono třeba každý uznává že krást je špatné a nemá se to  ale jenom fanatik by nechal umřít své děti hlady jen kvůli tomu že nemůže porušit zásadu že krást se nemá. Nad tímhle se pokus zamyslet, pokud  máš čím.

0/0
16.2.2009 19:43

viktor.d

Re: Tož to už je vrchol zdegenerované pahumanistické

Dalsi slamenej panak. Srovnavas smrt vlastnich deti hladem se schvalovanim muceni valecnich zajatcu kvuli informacim, ktere mozna maji a mozna taky ne. Prosim, dej mi jeste nejake dalsi extremni moralni dilema, at se vsichni pobavime.

0/0
16.2.2009 21:32

viktor.d

Re: Tož to už je vrchol zdegenerované pahumanistické

to ale stavis slamenyho panaka, ne? zadny z lidi v guantanamu nemel informace o milionu tvych bliznich. A proc milion? Radeji rekni "sto milionu" - to pak budu vypadat jako jeste vetsi zruda.

Je mi lito, ze predpokladas, ze clovek s rozdilnym nazorem musi byt automaticky prislusnik nejake sekty. To samotne uz o tobe hodne vypovida.

0/0
16.2.2009 21:27

rohatey

Re: Tož to už je vrchol zdegenerované pahumanistické

Pokud někdo tvrdí že mučení je absolutně ale absolutně nepřípustné nebo že trest smrti je absolutně ale absolutně nepřípustný tak je potřeba mu to srovnat do těch rozměrů které by jednou mohli nastat.

Jinak pro nás skutečné humanisty má i život jediného nevinného našince větší cenu než ta vaše pahumanistická zásada o tom že nelze hodit mokrý hadr přes papulu nějakého nepřátelského fanatika který nás chce ze svého náboženského fanatismu zabíjet. A vy co jste z tohohle nutného a normálního na práškách vy jste něco čemu soudruh Lenin říkal užiteční idioté. :-)

0/0
17.2.2009 7:19

Pilát

vy v Cesku

uvedomujete si, ze skutecne muceni se odehrava v diktatorskych rezimech ?  :-)

 

0/0
16.2.2009 15:26

JÚLINEK.ŠÍŠAL.

Re: vy v Cesku

a tys tam mučitel, viď,Růžo? ...

0/0
16.2.2009 16:00

akademik Richard

ta organizace snad neni uz ani k smichu

:-©

0/0
16.2.2009 14:34

on3

Re: ta organizace snad neni uz ani k smichu

asi jedina organizace, ktera by mohla branit nejvetsim lidskym zlocinum - tj. valkam, opravdu k smichu neni ... ty ale k smichu valku nejspis potrebujes, ze jo Rv:-/

0/0
16.2.2009 17:44

Hrdý Budžes

Tak jsem se zasmal.

Jenom snad - kdyz uz se OSN dostala do toho stadia, ze bude vysetrovat brutalni vyslech nekolika teroristu na Guantanamu, predpokladam, ze ma komplexne vyresene masove pouzivani stejnych a daleko horsich metod v mnoha statech sveta a to vcetne tech, kteri z vule OSN prave predsedaji jejim komisim pro lidska prava.

O dalsich ani nemluve.

0/0
16.2.2009 13:24

davidos83

hnus

proč má nějakej pacifistickej zmetek nutkání pořád chrání nějakou jeskynní pakáž, která by mu při nejbližší příležitosti s radostí uřízla hlavu a záběry dala na internet? Tenhle zvrácenej pseudohumanismus nikdy nepochopim. Tahle pakáž co dřepí na Guantanámu a jinde se má vyslechnout a pak zastřelit

0/0
16.2.2009 13:03

JÚLINEK.ŠÍŠAL.

Re: hnus

neboj .... však se i ty svého výslechu dočkáš ....

0/0
16.2.2009 14:51

Najdete na iDNES.cz