Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Svobodní se poprvé sejdou, v sobotu si zvolí lídra

Zatímco bude v sobotu ve Veletržním paláci zasedat nejstarší česká politická strana (ČSSD), jen o kousek dál se sejde nejmladší strana, kterou ministerstvo vnitra zaregistrovalo teprve před týdnem. Svobodní budou mít ustavující sněm, kde si zvolí užší a širší vedení, odsouhlasí stanovy a program.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

běžec

odhad

ODS + Svobodní = 40%

0/0
13.2.2009 23:04

VilemMikula

Upřesnění

Novináři opět jak je jejich špatným zvykem nazvali SSO euroskeptickou stranou v naději, že stokrát opakovaná lež se stane pravdou. Takže nezbývá než stokrát trpělivě opakovat. SSO není strana protievropská, ale je to strana proti nedemokratickému způsobu vládnutí, které je utvrzováno nedemokratickou Lisabonskou smlouvou. Už jen to, že byla vyjednána v zákulisí tak, že většina evropanů neměla a nemá šanci její znění ovlivnit o ledasčem svědčí. Všiměmte si, že pokud lidé dostali šanci se k Lisabonské smlouvě (a k její předchůdkyni) vyjádřit tak ji v referendu jako nedemokratickou odmítli. (Viz Irsko, Francie a Nizozemí). Lisabonská smlouva jim totiž omezuje jejich podíl na demokratické vládě. Zatím je to omezení malé ale jde o věc principu. Pokud dnes nedemokratickým silám ustoupíme, zítra se probudíme v diktatuře s tyranem v čele. Ne Lisabonské smlově, ano EU s demokraticky zvolenými zástupci.   Vilém Mikula

0/0
13.2.2009 22:54

Ahaman

No nevím, tihle Bednářové a Kurasové.......

......to je stejné, jak kdyby z té fotky čuměl Schling:-P

0/0
13.2.2009 21:41

bohúš

Nvá pravice

Společnost je v Čechách spíš levicová.Zbožňuje levicový populismus a černobílé vídění.Pokud to bude výrazně pravicová strana,bude mít problém přeskočt přes 5procent do parlamentu.Zároveň může oslabovat ODS.I když z druhé strany by mohla přispět k důkladné sebereflexi v ODS .....TAK HODNĚ štěstí.:-)

0/0
13.2.2009 21:16

Huffnaggelův duch

Nevěřím, že tato strana přetáhne nějaké voliče...

Takových bylo a bude...:-/

0/0
13.2.2009 17:13

kevorkian

Re: Nevěřím, že tato strana přetáhne nějaké voliče...

Já myslím že by je mohli podpořit například ti Lidovci, kteří jsou konzervativní a nesedí jim politika "věřících sociálních demokratů". Viz:

http://komentare.aspone.cz/BezAutoCenzury.aspx?clanek=23

Něco by mohli ukrojit na ultrapravici, něco ODS ... ale i mezi socánky je dost Euroskeptiků...  R^

0/0
13.2.2009 19:46

Fualmu

Medvědí služba pravici a nahrávka na smeč ČSSD

Vážení, založením této strany bez perspektivy, jste dosáhli jediného a to způsobení problému pravicové straně ODS. Soudruzi Paroubek a Rath s Vás budou mít upřímnou radost... Rv

0/0
13.2.2009 16:19

Cynyc

Re: Medvědí služba pravici a nahrávka na smeč ČSSD

Typická demagogie ODS. Když se považuješ za pravicového voliče, musíš volit nás, ať jsme kdo jsme a děláme co děláme. Je to přesně naopak: drolí-li se pravice, je to tím, že ODS není schopna některé pravicové voliče oslovit a ti pak přirozeně hledají jinou alternativu. I kdyby však neexistovala, tito voliči by stejně ODS nevolili.

0/0
13.2.2009 17:11

detour

Souhlas

100% souhlas! Jsem, nebo přesněji byl jsem voličem ODS od roku 91 a nevynechal jsem jediné volby - tzn.  klasický skalní volič. Věřím v Evropu, ne však Lisabonskou. Současná ODS s jejím "rozkročením" pod vedením MT je pro mne naprosto nevolitelná. V dalších volbách ODS volit 100% nebudu, ale k volbám jít chci. Svobodní vypadají zatím jako strana kterou bych volil.

0/0
13.2.2009 20:25

Najdete na iDNES.cz