Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Cena kritiky: příklad toho, jak rozpačitě u nás funguje výtvarná scéna

Taktizování, zašmodrchávání, nejasná pravidla, i když motivy někdy snad i ušlechtilé. I tak by se dal charakterizovat provoz na tuzemské výtvarné scéně. Zde je jeden názorný příklad.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

GalerieGK

Rozpaky nad slečnou redaktorkou II.

410m2 se vejde na nejvýše 15autorů, ale ponechali jsme větší počet vystavujících, protože sama nominace od 23odborníků je pro ně velkou poctou.

Závěrem, zřejmě stále v tomto státě platí, že když chcete udělat něco prospěšného pro toho druhého, jste podezřelý, anebo to děláte špatně.Ten kdo vás kritizuje, by to udělal lépe, ovšem sám raději nedělá nic.

Vlasta Čiháková-Noshiro

za pořadatele Ceny kritiky

0/0
13.2.2009 17:22

GalerieGK

Rozpaky nad slečnou redaktorkou

Rozpaky nad Cenou kritiky cítí jenom slečna redaktorka, protože si nezjistila pravidla soutěže.Cena kritiky má oproti jiným soutěžím tematické vymezení, neboť je organizována pro nejmladší věkovou kategorii.Každý ročník má své obsahové zadání, publikované půl roku předem-to je součástí "jasné koncepce a čitelního záměru" soutěže.Další podstatnou okolností je, že finalisté soutěží nejen vystaveným obrazem, ale celým kontextem své tvorby, proto do výstavy přinášejí i svá portfolia, DVD a jinou dokumentaci, kterou si slečna redaktorka neprohlédla.Poslední okolností je, že ve výstavě má každý přidělenou plochu 4m2, v rámci níž může prezentovat jeden obraz i více, podle vlastní úvahy!!Jestliže malý pěkný obraz Jakuba Matušky zcela zapadl mezi větší formáty, nazbylo než ho instalovat ke vchodu, kde si ho prohlédne každý.Pan Jakub Hošek nebyl ani ponížen, ani uražen "pouhou" Cenou diváků, slečna redaktorka přehání!!Výběr 13 finalistů z 56 nominovaných je pro výstavu mnoho, neboť na plochu....

0/0
13.2.2009 17:18

Ragimiri

Nemám na to

Asi opravdu nemám umělecké cítění, protože ty křížící se čáry ve mně žádné nadšení nevyvolaly a nazvat to uměleckým dílem bych se hodně zdráhal. :-/

0/0
11.2.2009 15:37

roddie

Re: Nemám na to

Tomu se říká samoúčelné umění, umění pro umění, nikomu se to nelíbí, nikdo nechápe, co tím chtěl malíř vyjádřit, ale snobi a umělci nad tím dokáží hodiny rozprávět.

0/0
11.2.2009 18:25

Ragimiri

Re: Nemám na to

Díky za váš komentář, už jsem se bál, že jsem jediný kulturní barbar v republice. ;-D

0/0
11.2.2009 19:27

illuminated

Re: Nemám na to

přesně jak jste řekl, nemáte na to...:-)

0/0
12.2.2009 11:12

Najdete na iDNES.cz