Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Wintonův vlak, jenž zachránil lidi před nacisty, opět vyjede

Organizátoři z Českých drah připravují akci znovuvypravení posledního Wintonova vlaku. Brit Nicolas Winton roku 1939 zachránil stovky dětí před nacistickým koncentračním táborem, tento poslední vlak ale už nemohl do Londýna vypravit. Akce má připomenout velký příběh a ­inspirovat dnešní lidi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

12345hanka

Sira Wintona

si nesmírně vážím - takovým lidem se ovšem, na rozdíl od masových vrahů nebo ekologických blouznivců, Nobelovy ceny míru nedávají. Jen mě tak napadá - kolik let asi bude těm "dnes o 70 let starším" dětem? Jaký je asi jejich zdravotní stav? Taková cesta do Londýna v dřevěném vagónu pro ně možná bude silný zážitek.

0/0
9.2.2009 11:47

Englishman

Co to bylo za děti?

V článku jaksi chybí informace o tom, že se jednalo o židovské děti. A titulek je pžímo k :-©

0/0
9.2.2009 9:46

wallster

Re: Co to bylo za děti?

to snad ví každej, kdo vyšel pátou obecnou. a ve vyjímečných případech nešlo jen o židovské děti, tak si tyhle kecy nech až večer do hospody.

0/0
9.2.2009 9:59

Auggiecz

Re: Co to bylo za děti?

A proč je ta informace tak důležitá?:-)

0/0
9.2.2009 10:12

Blanka z Bejrůtu

Se zamyslete

Jak to ten Winton mohl věděl dopředu ? A proč nezachránil i rodiče ?

0/0
9.2.2009 9:22

Englishman

Re: Se zamyslete

Vem si k srdci zlatá slova Vladimíra Ilijče: se učit, se učit, se učit. R^

Až se něco naučíš, budeš sem psát méně blbostí. (Y)

0/0
9.2.2009 9:48

Lapan

Re: Winton umožnil

Bordel a nejroší svinstva v Izraeli dělají akorát tak šílenci z teroristického hnutí HAMÁS,kteří  právě dnes porušili příměří a  ve jménu svého šíleného náboženstvívystřelili raketu na Izrael bohužel takže hrozí,že to peklo mezi těmito dvěma státy začne nanovo a zas bude hlavním agresorem Izrael to už Hamás zařídí,protože pod obytnými domy Palestincxů je ukryto dost munice na zabití dalších stovek lidí,ale to už nikdo neví,že Hamás takto tajně  dělá ze svých vlatních občanů živé štíty a střílí na Izrael velmi vyspělé rakety, které se vejdou do rybářského kufříku a mají dolet až 100km - to je všem jedno všechno se hodí na Izrael a je to. Všem pochybovačům o Holocaustu bych přála,aby se na maličkou chviličku dostali do koncentráku a plynové komory - snad by pak konečně drželi hubu.

0/0
9.2.2009 8:44

markousekh

Re: Winton umožnil

Winton byl úžasnej člověk, když dokázal pomoct lidem kteří to potřebovali a zachránil spoustu dětí.škoda že jech nebylo vic a ta šílená válka se nezastavila

0/0
9.2.2009 9:23

rbursik

považuji to za zneužití příběhu

v tomto státě kde maldí jsou poseti nacionlistickými vášněmi neuvědomujíc si dějné souvislosti, je to opravdu jen alce pro pár lidí a jejich pracovní zatížení. Příští rok se objeví bajmé vyjetí na povozu k bratru Janovi a sponzorované nejlépe vojenským gymnásiem Jana Žižky z Trocnova. Svět není jiný je stejný a vždy bude jen to je pro mne pluvnutí na lidi co si peklem 2.světové prošli. Kde jste odvážní, když začínají hluponi segregovat lidi na lepší a horší, kde jst když hloupý řečníci kažou násilí a nenávist na náměstím, přecházíte na druhou stranu a děláte, že nic se neděje. Děje a to je právě ten boj o svobodu, nikdo to za nás neudělá. Sponzorvat takovou akci a chtít peníze po ČD, to je vlastně sponzoring od nás všech toho to státu, připomínat ano, parazitovat na tom rozhodně ne, Dobré připomenutí, že si všimli je recese.

Radim Buršík

STOP NACISMU STOP BLBOSTI na všech místech v tomto státě i světě

0/0
9.2.2009 7:54

MirosPikos

Koho bude zachraňovat nyní?

Koho bude zachraňovat teď? Oběti evrospkých byrokratů? Oběti LS?

0/0
9.2.2009 7:37

IgorAlelujev

Zlato vsak ...

... i kdyz se na nej nableje, nezrezaví!

0/0
9.2.2009 7:00

babacek

Akce má připomenout velký příběh a -inspirovat dnešní lidi.

 Akce má připomenout velký příběh a -inspirovat dnešní lidi.

Já si spíše myslím, že to především vzbudí zájem zpochybňovačů kteří se nebudou štít znesvětit tuto akci svými jedovatými zvratky jako již v minulosti tak činili.;-(

0/0
9.2.2009 5:22

Chytracisko

Re: Akce má připomenout velký příběh a -inspirovat dnešní lidi.

Já myslím že ne. Jistě se najde mnoho imbecilů, ale to neznamená že akce nesplní svůj účel a nikomu nepomůže. Imbecilové budou jen nutnou součástí, protože takovým lidem stačí *cokoliv*, aby mohli ventilovat svou maličkost. To ale neznamená že nebudeme *nic* dělat, žejo. Takováto akce rozhodně stojí za připomenutí, i kdyby se měla připomínat dvakrát ročně.R^

0/0
9.2.2009 8:38

babacek

Re: Akce má připomenout velký příběh a -inspirovat dnešní lidi.

Jistě, že stojí je připomínat i navzdory jmenovaným …:-)

0/0
9.2.2009 12:39

Najdete na iDNES.cz