Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vyvržené krakatici zakroutili krkem

Ano, souhlasím: odposlouchávat, šmírovat a vůbec všelijak slídit se nemá. Dodávám k tomu: vůbec se nemá podvádět, krást, uplácet... A tomu, kdo se podobné nemravnosti snaží odhalit, se nesmí bránit. Kdyby tato tři pravidla beze zbytku platila, není o čem mluvit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

HUMPHREY

Ale prdlajs. Kmenta vydal brožurku z opsaných ÚDAJNÝCH

odposlechů, vy jste mu to kdo ví za co a kdo ví za kolik několik týdnů PROPAGOVALI v Mladý Frontě, a ono nic.

TOTO není novinařina, ale gaunerství

0/0
9.2.2009 12:40

Bouše

Obávám se, že krakatice, jakožto hlavonožec, žádný krk nemá

:-P

0/0
9.2.2009 12:36

jajaja00

Jde pouze o jedno.

Naši "novináři" sami sebe pasovali na hlídací psy demokracie a mnoho z nich na to nemá. Nedávno např. tento plátek přinesl nepravdivé údaje o Dalíkovi (nikdy jsem netvrdil, že jej, Dalíka, mám nějak rád), dokonce v článku podepsaném šéfredaktorem. Poslal jsem mu mail se žádostí, zda mi ty věty může nějak doložit - nereagoval. Minulý týden jsem to v nějaké souvislosti v reakci pod článkem připomněl a p. Čásenský na to reagoval sdělením, že si neuvědomuje, že by si někdy někdo stěžoval, že mu do úst vložil nepravdivé věty. On si ale zřejmě neuvědomuje, že reagovat na podobné nepravdivé informace je pro některé pod jejich úroveň. Šéfredaktorovi jsem o víkendu odpověděl a čekám zda a jak se vyjádří.

0/0
9.2.2009 8:39

rezjir

Útěcha z paragrafu

Zde citovaný paragraf zveřejňování ve skutečnosti nebrání: " Zní-li, že kdo v tisku, filmu, rozhlasu nebo televizi neoprávněně sdělí osobní údaje o jiném, shromážděné v průběhu trestního řízení, půjde až na pět let do vězení", tak jádro pudla je obsažené ve slovíčku "neoprávněně",  to znamená, že danému investigativci žalobce bude muset prokázat tuto neoprávněnost, tedy že neopostupoval ve veřejném zájmu, tedy se nesnažil odhalit činy v rozporu s veřejnými mravy atd.

Podle mého názoru tedy jde o bouři ve sklenici vody. Ten paragraf ve skutečnosti žádné investigativní žurnalistice nebrání v použít nějakých vynesených policejních odposlechů. Pouze nutí investigativce, aby sledovali veřejný zájem, nikoliv zvyšení prodejnosti svých periodik.  

0/0
7.2.2009 6:59

babacek

Česká mafie

Bohužel realita je jiná: lidé kradou a podvádějí, policie jim (zpravidla) nebývá na stopě – a nikdy to bohužel nedotáhne do konce Ne v jednom případu jsou namočeni sami stejně jako politici.Sněmovna tak tvoří jeden zákon za druhým, ale ne aby trestal pachatele a by chránil především je samotné. A tak i nadále platí: Proč si platit drahé advokáty když lze koupil levně soudce.

0/0
7.2.2009 5:43

jajaja00

Re: Česká mafie

Namísto "nikdy" bych raději použil "někdy". S "kupováním" soudců to také není tak horké, ale všude jsou jen lidi a 40 let radostného budování rozvinuté socialistické společnosti s námi (téměř se všemi) udělalo své.

0/0
9.2.2009 8:27

babacek

Re: Česká mafie

Ne ze všemi dokázalo udělat budování socialismu  ´´ lidské zrůdy ´´.

Všichni jsme měli rovnou šanci. Nepřizpůsobit se a postavit se režimu oproti snadnější anální speleologii.

0/0
9.2.2009 12:27

jajaja00

Re: Česká mafie

Něco jiného jsem, myslím, nikdy netvrdil.

0/0
9.2.2009 12:29

babacek

Re: Česká mafie

Přehledl jsem uvozovky, promiň. Tak dává ta věta jiný smysl.

0/0
9.2.2009 12:32

Mirco1

Celá ta novinářská hysterie kolem tohoto zákona....

... je kejháním potrefené líné husy, která moc dobře ví, že přijímáním  vynesených odposlechů se podílí na páchání trestného činu (navíc si nebudu dělat iluze, že k tomu trestnému činu některé policajty přímo nabádá a uplácí je - tj. páchá další trestný čin), ale vždyť jen "dělá svoji práci", což je univerzální (nejen novinářské) zaklínadlo, kterým se snaží omlouvat veškeré prasárny, prohřešky proti etice i proti zákonu.

A tenhle výsměch čpí z posledních vět článku nejvíce (tak zakažte policii páchat trestné činy a my se na nich už pak nebudeme podílet).

0/0
7.2.2009 4:28

Harry_sportsman

Re: Celá ta novinářská hysterie kolem tohoto zákona....

Možná bych nevolil tak tvrdá slova, ale v jádru máte pravdu - věřit většině českých novinářů, že jim jde vždy o zájmy občanů a o hlídání demokracie, prostě nelze. Oni se totiž především řídí heslem "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej".

0/0
7.2.2009 9:13

jajaja00

Re: Celá ta novinářská hysterie kolem tohoto zákona....

Překvapuješ.:-P

0/0
9.2.2009 8:13

jajaja00

Re: Celá ta novinářská hysterie kolem tohoto zákona....

R^

0/0
9.2.2009 8:13

Najdete na iDNES.cz