Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jak spolu souvisí Entropa Davida Černého a ředitelování Milana Knížáka

Milan Knížák, současný generální ředitel pražské Národní galerie býval umělcem s podobnou tvůrčí energií a elánem, jakým je David Černý dnes. Avšak již před více než deseti lety opustil platformu volného umělce, který nese za svou uměleckou činnost veškerou odpovědnost, a stal se příslušníkem vládnoucího kulturně politického establishmentu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Slaine55

Bílá hora, kapitulace, 1948, 1968...

Milníky, které nás odsoudily k zaprděnosti. Je to smutné, ale když jsem slýchal prognózy začátkem 90. let, které slibovaly narovnání národní pokřivenosti až za 20!!! let, tak se mi podlamovaly nohy. Dnes je tomu dvacet let a jsme jen o krůček dále. Dvacet let v tahu, ostatní jsou zas o dvacet let dále a my si stále nevidíme ani o huby. Černý to vystihl a je mi opravdu líto, jak si jako národ stojíme. Paštikáři, závistivci a sebeliotovači, kteří jsou neustále v opozici...

0/0
9.2.2009 11:07

FerryP

Oba dva jsoou hovada.

A Liška je třetí.

0/0
9.2.2009 2:17

Slaine55

Re: Oba dva jsoou hovada.

A vy jim vévodíte, pane. Když nemáte krom negace žádný názor, tak radši mlčte. Kejvat hlavou ze strany na stranu umí všichni čecháčci nejlíp.

0/0
9.2.2009 11:09

stanik2

Knížák

Knížák, Knížák. To je ten neforemný rádoby lidožrout s kroužkem v nose?

0/0
8.2.2009 14:20

Poslední Czarnian

Požadavky

Jestli je jediným požadavkem kladeným na současné umění schopnost provokovat, tak to je pak Černý opravdu velký umělec.

0/0
8.2.2009 14:04

boruvka

Dejte už pokoj s Entropou

a panem Černým. Lhal, podváděl a při prezentaci Entropy se "umělec bouřlivák" schlíple omlouval na všechny strany. Spíš stojí otázka, jestli zadavatel pro státní  zakázku takového významu, vybral toho  nejlepšího.    Že by u nás opravdu nic lepšího nebylo?  Ale z toho hlava pana Lišku nebolí, on si jen potřeboval zchladit žáhu na Knížákovi a ulevit své flustraci z něho.

0/0
8.2.2009 9:55

Black_rainbow

jedna koruna

Takže Černý si od státu vzal jednu korunu a nikdy neškemral, pokud o tom nic nevíte, tak o tom laskavě ani nehovořte. Naopak Entropa teď patří státu a jistě má a bude mít mnohem vyšší hodnotu než je jedna koruna. Bohužel je tu většina lidí, do kterých se ten komunismus a socialistický realismus vryl dost nešťastně. A můj názor na Knižáka je že by měl odstoupit, jakožto ředitel NG je neschopný...

0/0
8.2.2009 9:45

wcbaba

Re: jedna koruna

Ale další desítku milionů dostal od soukromých sponzorů a tu nevracel  i když nic proti Černému tuto trapárnu zavinila svým diletanstkým postupem vláda

0/0
8.2.2009 10:30

12345hanka

"Umělec může

 používat jakýkoliv výtvarný vokabulář".. Ano, jistě, pokud ho používá za své a ne za peníze nás všech, navíc získané podvodem při výběrovém řízení.

0/0
8.2.2009 9:33

tygřice

Autor si protiřečí

"Umělec" Černý netvořil se své dílo svobodně a nevázaně a nevystavuje ho na své náklady někde  v soukromé galerii, ale dostal státní zakázku na dílo, které má na mezinárodním fóru reprezentovat nikoliv jeho jako umělce, ale stát. Podmínky této státní zakázky nesplnil, naopak zadavatele podvedl a způsobil mezinárodní skandál. Nechápu tudíž, jak autor článku může jedním dechem plivat na Knížáka a přitom oslavovat Černého.

0/0
8.2.2009 9:21

babacek

Knížák

Entropa Davida Černého.

Škoda, že turecký záchod nebyl pojat to čím se stala galerie právě v rukou Knížáka.

0/0
8.2.2009 9:10

kay2

Kecy, kecy, kecy...

Vážený pane Liško, jste stejný tlachal a pokrytec jako ten Váš "umělec" Černý. A stejný týpek je i p. Knížák. Dokud o nic nejde, máte plnou hubu keců o umění, nezávislosti, tvůrčích přístupech a dalších prázdných frázích. Jakmile jde ale o korunu, okamžitě couvnete. Černý se po prvním náznaku průšvihu začal omlouvat, ničit své "dílo" různými závěsy a škemral aby mu vyplatili ten milionek, nebo kolik měl dostat. Srovnejte to s umělci kteří umírali pro své umění hlady, ale nikdy se neohnuli, nikdy neustoupili ze svých zásad. Toho takoví povrchní zoufalci bez invence a charakteru jako Knížák, nebo Černý nikdy nebudou schopni. Když objeví možnost jak přijít k prachům, začnou skákat šipky do všech pr.delí které okolo uvidí. Vážení, to nejsou umělci ale klauni...

0/0
8.2.2009 9:08

stip

Liška nemá rád Knížáka,to je to celé

A tento důvod znamená, že Černého použil jako rákosku. Chudák Černý, řekl bych, ale jsem rád - za lež a odporný podvod s Entropou si to bohatě zaslouží.

0/0
8.2.2009 8:52

babacek

Re: Liška nemá rád Knížáka,to je to celé

On samolibé narcisty má málo kdo rád.

0/0
8.2.2009 9:13

Najdete na iDNES.cz