Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Můžete za tragickou nehodu, vyčetly lékaři stovky lidí se svíčkami

Zástupy lidí si v sobotu na Růžovém Kopečku v Chebu připomněly tragickou dopravní nehodu, při níž mezi Chebem a Sokolovem u odbočky na Černý Mlýn ve středu zemřeli šestatřicetiletý Martin Voborník z Chebu a o dva roky mladší Lenka Svědíková z Lubů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Greybeard+

Pane Voborník,

chápu Vaši bolest a rozhořčení, ale prosazujete věc, která je v současném právním stavu neuskutečnitelná. Od českých poslanců chcete, aby sami na sebe upletli bič? Lidé, kteří zcela vědomě a nepokrytě zákony a nařízení překračují a schovávají se za poslaneckou imunitu? Méně znamená někdy více. Mohu souhlasit s body 4, možná 5 a 6. Podle mého názoru je nulová tolerance nesmysl, upozorňuji že nepiji a už nikdy ne když řídím, ale dle mého názoru množství 0,4promile nemůže nikoho ovlivnit při řízení. Vycházím ze současného stavu který praktikuje stát New York. Množství do 0,8promile se pardonuje a v případě nehody 0,4promile. Pravda je, že postihy za řízení pokud jsou překročeny jsou daleko tvrdší. Od trestů na svobodě až po automatické zabavení vozidla a zákazu řízení. Tolerance tu je, ale při překročení tvrdý postih.

0/0
9.2.2009 3:22

dzanuk

upozorneni

Pozor pozor  aby neodjel do ciziny.Mluvi jse o tom!!

0/0
4.2.2009 20:39

Bubenka

Doufám, že trest bude velký

Dobrý den,

je mi moc líto co se stalo a doufám že pan doktor bude řádně potřestán. Nic jiného si totiž nezaslouží.

0/0
4.2.2009 15:33

toptoy

Medializace

České soudnictví je zvláštní, řekl bych, že mediálně závislé. Stačí si vzpomenout na střihače Novy a podobné medializované případy, tam padaly extrémní rozsudky. Pokud ale případ není v médiích, je to úplně jinak a oběť je zpravidla terčem ještě sekundární viktimizace, tedy že si za to může sama a rozsudky bývají spíše směšné. Navíc v Česku se netrestá, ale napravuje, věznice jsou nápravná zařízení nikoli trestnice. Takže dosud bezúhonnému pachateli řeknou jenom bububu, příště už nevraždi a nazdar.

0/0
4.2.2009 16:50

Josef Voborník

PETICE ZDE

 http://www.alkoholzabiji.cz

0/0
3.2.2009 23:57

Revi

Re: PETICE ZDE

Z šesti bodů petice bych podepsal maximálně jeden, druhý se zavřenýma očima, zbytek je snůška nesmyslů

0/0
4.2.2009 9:55

Hanyz01

Re: PETICE ZDE

Srovnám-li to s aktuálním stavem, tak je to naopak hodné tesání do kamene. Co vám konkrétně vadí - možnost, že by se ožralí sociopati za volantem začali stíhat, nebo máte konkrétní výhrady k formulaci jednotlivých bodů (jde vám o obsah, či o formu?)

0/0
4.2.2009 13:54

Revi

Re: PETICE ZDE

jde mi o obsah a formu. Jediné s čím mohu plně souhlasit je bod 4), částečně bod 5) ... zbylé body buď už nějakým způsobem v našem právním řádu jsou, nebo by jejich zavedení silně zasáhlo základní zásady trestního práva, ale to nelze na základě takovéto petice.

0/0
4.2.2009 18:36

individual

Re: PETICE ZDE

Petici jsem precetl, ale jeji zneni je tak fadni a nektere body natolik problematicke, ze nepodepisu. Souhlasim s Revi.

0/0
5.2.2009 12:35

Vašek2

Názor

MUDr. + JUDr = podmínka (obvykle).

Mělo by platit: pokud kdokoli odmítne při dopravní nehodě odběr krve na alkohol automaticky přiznává řízení vozidla pod vlivem alkoholu a je-li u nehody smrtelný úraz MUSÍ BÝT toto chování kvalifikováno jako ÚMYSLNÁ VRAŽDA.

[>-]zatímco slovy pana premiera modrých ptáků zákonodárci "vymýšlejí pí****ny".

0/0
3.2.2009 18:07

Revi

Re: Názor

Pane Voborník, osobně je mi líto vaší ztráty. Chápu že jste rozrušený, ale to není důvod abyste tady plácal nesmysly ... v jednom příspěvku řeknete že se provinění nemá spojovat s povoláním, vzápětí v tomto příspěvku naslintáte názor, JUDr. nebo MUDr. dostanou jen podmínku ... měl byste se podle mého názoru raději soustředit na důležitější věci než tady takhle plácat nesmysly

0/0
4.2.2009 9:51

Josef Voborník

PETICE alkohol za volant nepatří

Já vím, že v tuto chvíli to zní hodně nadneseně, a nemožně, ale opravdu s tím chci něco udělat a udělám, Mám v sobě motor, který je schopen jet za minimální spotřebu na maximální výkon. A pokud všichni lidé v této zemi pochopíme, že jde o všechny z nás kteří ještě žijeme a jde o naše děti i o ty které se ještě nenarodili, tak musí být nějaký způsob jak toho dosáhnout.. Nebuďme lhostejní k zrtaceným životům ostatních, jednou by to mohl být život náš. 

 Děkuji všem kteří mě chtějí podpořit v petici - " ALKOHOL ZA VOLANT NEPATŘÍ "

 S pozdravem Josef Voborník

0/0
3.2.2009 12:17

Josef Voborník

PETICE alkohol za volant nepatří

Děkuji Vám všem za projevenou upřímnou soustrast.

 

            Teď už Lence a Martinovi může pomoc to, že díky jim se něco konečně na našich silnicích změní. Denně jezdím autem hodně Km a je velni mnoho špatného na silnicích i zákoně. Jde o to, že se to může kdykoliv stát každému z nás, všichni máme někoho blízkého a představa, že jeho život vyhasne díky řidiči, který je pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek je děsivá. Policie v tomto případě by měla mít větší pravomoci a také jich maximálně využívat. Netvrdím jako většina, že policisté jsou všichni zkorumpovaní.  Jsem názoru, že většina jich je slušných lidí, taky mají rodiny. Tak jako soudci nejsou všichni stejný, jen pár jedinců jim kazí reputaci.

0/0
3.2.2009 12:15

brekebrekeke

...

hmm nespojujte vozralu s povolanim! a ten tlamodlazdic,pokud neunese svy povolani,at to nedela! ja ho soudim jako cloveka,ne jako zubare.a jako clovek je to kreatura:-© sednout si jak spolujezdec,nepomoct a najmout si tym judr sokolu,aby ho z toho vysekali chce vazne hodne charakteru:-©

0/0
3.2.2009 7:55

Josef Voborník

Re: ...

Souhlasím .. né všichni jseu takový, jsou jedinci, kteřím jim tak kazí reputaci před veřejností .. bohužel . ale máte pravdu.

0/0
3.2.2009 12:48

JAPKIN

iDnes

jsou ubožáci když musí označit zaměstnání provinilé osoby.Hodili jako prasata špínu na všechny stomatology.:-©:-©:-©

0/0
3.2.2009 7:50

JAPKIN

Re: iDnes

Stačilo snad uvést jenom jméno.....

0/0
3.2.2009 7:51

Josef Voborník

Re: iDnes

Jméno je málo, protože šlo o člověka, který složil přísahu že bude zachraňovat životy. To bouhžel neudělal, neposkytl první pomoc a ani nezavolal o záchranku. Místo toho si zavolal právníkovi.  Tím samozdřejmě nechci aby ostatní slušní doktoři a bude jich mnohem většína tím nějak trpěli. To že mezi sebou mají takového "člověka" který jim dělá ostudu je smutné a tak by s ním měli podle vlastního svědomí naložit...

0/0
3.2.2009 12:53

Vašek2

Re: iDnes

Japkine,

to není hozena špína na stomatology. To se týká špinavce stomatologa. Což je u člověka s Hypokratovou přísahou přímo neslučitelné s jeho dalším pobytem mezi slušnými lidmi.

0/0
3.2.2009 18:16

tajnakontrola

Doufám, že všichni slušní chebáci si najdou

jiného zubaře ............. skoro na všech pumpách jsou kamery a pokud tam tento opilec popíjel ............. pokud je to alkoholik, tak bude pít i nadále, nebo mu preventivně na fleku zabavili řidičák? ........

0/0
2.2.2009 22:01

JAPKIN

Re: Doufám, že všichni slušní chebáci si najdou

jenže iDnes napsali,že všichni zubaři jsou opilci...tak si asi nevybereš.

0/0
3.2.2009 7:54

brekebrekeke

Re: Doufám, že všichni slušní chebáci si najdou

asi bude brzy na titulcich "OMLUVA ýhojte vsem dalsim zubarum":-P ozrali nejezdej jen zubari;-€

0/0
3.2.2009 7:56

maross1

dneska je to na zbl.tí

Typický nařvaný pravičák. Ještě že mu doba a režim přeje. Pozůstali budou ještě radí, jak nebudou platit odškodné jemu.

0/0
2.2.2009 21:43

brekebrekeke

Re: dneska je to na zbl.tí

ma to fakt neco spolecny s pravicakama?8-o ze cvaknou pozustali jeste skodu na bmw? tak to me taky napadlo,protoze okresni tlamoformat ma jiste nahrabany dostRv

0/0
3.2.2009 7:58

Josef Voborník

Více informaci je zde .. kdo se chce prokousat

http://www.novinky.cz/diskuse?id=158999&articleId=/clanek/159954-pri-srazce-tri-aut-na-sokolovsku-zahynuli-dva-lide.html&sectionId=3

http://www.ct24.cz/doprava/43246-na-sokolovsku-se-pri-nehode-zabili-dva-lide/diskuse/

http://chebsky.denik.cz/zpravy_region/cheb_revay_smrt_vobornik20090130.html

najdete tam i stížnost na postup policie při vyšetřování.

0/0
2.2.2009 18:01

avlida

Doktor x chlast

V každém případě by neměl člověk sedat za volant opilý a o to je to horší, že je to lékař a neposkytl ani pomoc. Vyhasly dva nevinné životy, děti ztratily tátu (vím, co to je žít bez něj, taky jsem o něj přišla v dětství). Soud by mu měl uložit vysoké odškodnění a přála bych mu,aby musel platit všem dětem studie a ony aby došly až na VŠ. Stálo by to hodně. Navíc jsem názoru, zub za zub, oko za oko - čím kdo koho připravil o život, ať tak skončí sám. Proč živit tyhle zmetky ve věznicích? Jsou to naše peníze. Jde o to, zda "takového" vůbec pořádně odsoudí.

0/0
2.2.2009 17:52

Radek1979

Re: Doktor x chlast

utratit a půzůstalost rozdělit obětem, jediné možné a nejlepší řešení v těchto případech R^

0/0
2.2.2009 18:41

brekebrekeke

Re: Doktor x chlast

sobeckej haj*l, soukromej praktikRv ten pomaha jen sobe,ale pruse*y za nej pak delaj spitalni zubari:-©

0/0
3.2.2009 8:00

Radek1979

těžko říci jak to bylo

ale co i kdyby řídil deně ožralej o nic nejde, dokud nezastaví na místě pro postižený, tak se vlastně o nic nejedná, to nám tvrdí modrá smrt ne?

Ať je to ožralej ukrajinec v autě, nebo doktor, nebo politik, nebo obyč vidlák, jakmile vystoupí z auta ožralej, popravit na místě.

Pro srovnání, jeden bodne druhýho nočem, když jsou oba ožralí, ten co bodal může dostat až 15 let, jestliže jinej jede ožralej autem, může dostat až pět let. Není to směšné? Kdo je pro společnost nebezpečnější? Já se víc cejtím ohrožován ožralým zmetkem v autě než tím druhým.

Osobně před volbami bude můj první mezník pro výběr politické strany takový, že všechny politické strany nemající ve svém volebním programu znovuzavedení trestu smrti pro takovýhle parchanty, budou automaticky vyloučeny. Mě stačí mrtvej otec, zavražděný ožralým podnikatelem, kterej beztak od nehody utekl bez poskytnutí první pomoci a ještě ohrožoval osazenstvo sanitky když hop chytili. Dostal za to dva roky, neodseděl si ani polovinu.

0/0
2.2.2009 17:38

Kristine.Z.Kochanska

Doufám,

že když má po pátečním rozsudku o zaměněných dětech naše justice tak hezky našlápnuto, že ti pozůstalí konečně vysoudí přiměřenou částku za zabití živitele rodiny.

Jestli ten člověk byl fakt ožralý, přeji mu vše nejhorší.

0/0
2.2.2009 17:08

elabůžo

Policie v Chebu musí být pořádně prolezlá korupcí,

když je Cheb plný zfetovaných prostitutek a nikdo s tím nic nedělá.

Tohle je jenom špička ledovce.

;-€;-O(Y)X:-©

0/0
2.2.2009 16:14

ma-jkl

Re: Policie v Chebu musí být pořádně prolezlá korupcí,

cheb je celej prolezlej...tam ruka ruku myje...ale to je tak všude...

0/0
2.2.2009 16:32

DOYEN

Pologramoto

proč mažete slušné přízpěvky s kondolencí pozůstalým!Rv(Y);-€

0/0
2.2.2009 15:59

AKSAMIT

cooo.....

........někteří lidé ale mají strach a veřejně hovořit nechtějí. Bojí se, pan Révay byl velké zvíře...........,tak to jsou potom pekni srabi,ja bych mu ukazal velke zvire,tak mozna maleho stekajiciho ratlicka bych z neho udelal....;-O

0/0
2.2.2009 15:59

sCZECH

Re: cooo.....

anonymni internetovy hrdina....... ale az by ti nejaky ukrajinec rozmlatil oblicej, hned by se mluvilo jinak ,co

0/0
2.2.2009 16:25

brekebrekeke

Re: cooo.....

kdyby tlamodlazdic nebyl zvire,nedovolil by si co si dovolil.nektery lidi si myslej,ze jsou nedotknutelny!doufam,ze si z nej na mirove udelaj muklove poradnou defku;-€

0/0
3.2.2009 8:02

opportunity

Smazali mi příspěvek

8-ose slovem KOFOLA ;-(

0/0
2.2.2009 15:58

maross1

Re: Smazali mi příspěvek

no jo ;-D .. asi proto, že je to skrytá reklama

0/0
2.2.2009 21:49

brekebrekeke

Re: Smazali mi příspěvek

ty nevis,po tolika letech woe,ze mas psat cofola nebo kokaloka?;-D

0/0
3.2.2009 8:03

ma-jkl

co si pamatuji...

tak před osmi lety měl stejnou nehodu v Chebu...na zlaťáku směr františkovy lázně...a teď tohle...nepoučil se...koukám, že dav by ho linčoval nejraději...a před těmi osmi lety vyvázl bez trestu...

0/0
2.2.2009 15:52

singlemalt

Re: co si pamatuji...

tehdy mu chlast zamázli pod koberec, v Německu mu sebrali papíry za chlast, ale doma je měl obratem zpátky.... Někdo je holt nepoučitelný.

0/0
2.2.2009 15:59

ma-jkl

Re: co si pamatuji...

to on teď má zákaz do německa...:-)

0/0
2.2.2009 16:20

Muadib

problém to je.

Ale mě spíše zaráží, že si ctěný redaktor dává tak MOC záležet na tom, aby všichni věděli, že ten LUMP je LÉKAŘ. Ještě jsem neviděl, aby nějaké jiné povolání byla takhle cíleně diskreditováno.

Každej lump a vrah je uveden iniciálama nebo vůbec ne, a tady se opakovaně a vždycky zdůrazní polovlání a plné jméno. V Německu se tomu říká "rufmord".

0/0
2.2.2009 15:10

risan

Re: problém to je.

no ono zubaři všeobecně jaksi chlastají mnohem víc než normální lidi, pokud tedy rovnou neberou nějaký opiáty, který si sami ordinují .. pár takových znám ))

0/0
2.2.2009 15:38

singlemalt

Re: problém to je.

asi znalec, že? Jsem zubař, řadu let pracuji v komoře a myslím si, že znám dobře nejméně tisícovku zubařů. Z nich bude notorických pijáků do 10. Nevím, jestli to nebude dokonce vůči ostatním profesím podlimitní. Ale třeba těm, co ty znáš a mají ti kouknout do huby, nezbývá, než se předem čímsi sjet....:-)

0/0
2.2.2009 15:57

Radek1979

Re: problém to je.

ty si neviděl mého souseda zabijáka ? ;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
2.2.2009 17:30

Baround

Re: problém to je.

Pozor, zapomněls na podnikatelé. Když někde bourá podnikatel, tak je taky okamžitě zmíněno povolání, ale když bourá pekař nebo frézař, tak se to nedovíš.

0/0
2.2.2009 15:55

icmek

Re: problém to je.

počkej až hasiči upadne sirka a shoří mu barák... a co učitelka? policista? poslanec? :-)

0/0
2.2.2009 16:06

mira dusin

A to bejvávali doby,

kdy byl chlast za volantem polehčující okolnost....

0/0
2.2.2009 14:53

rabín Šiml z Krakova

Re: A to bejvávali doby,

...a pravopisná chyba naopak okolností přitěžující :-)

0/0
2.2.2009 14:55

Najdete na iDNES.cz