Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Odradí násilníky trest smrti? Možná. Ale nezkoušejme to

Většina občanů této země je přesvědčena, že jen trest smrti je ochrání před bezcitnými násilníky. Proto neustále věří v jeho obnovení. Odborníci většinou tvrdí, že spíše než vidina popravy potenciálního zločince zastraší obava z brzkého dopadení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

voj. Kouba

Muj nazor: trest smrti nemusi mit prevenci pred pripadnym...

trestnym cinem, ale rozhodne je lepsi nez nase smesne tresty a jeste smejsnejsim vezeni. Rozhodne se mi nelibi, ze z nasich dani se sponzuruji podlidi. Rozhodne jsem pro trest smrti a ten smejd co vcera dostal 8 let za znasilneni 21 chlapcu je vysmech vsem. Dal bych mu trest smrti, proc? Znicil zivot temto 21 chlapsum ty uz nikdy nebudou zit jako normalni. Naprava minimalni a spachani znova trestneho cinu maximalni. Zapojeni do spolecnosti minimalni.

Zdar.R^R^R^R^R^

0/0
6.2.2009 10:23

Kakarel

Už se chytil

první chytráček, kterému vadí trest smrti. Je tu koukám většina pro trest nejvyšší ovšem vždycky se najde nějaký blbeček, což dokazuje dutohlav pod námi. Takto smýšlejicích voličů je bohudík málo. Že by se ho týkal nějaký mnou citovaný průšvih?

0/0
5.2.2009 16:59

Sarka-3

Trest smrti není prevence

jak mi tu nadpisem podsouváte. Je to TREST za obzvláště zavrženíhodné zločiny. Po vině by měl následovat, pokud někdo opakovaně brutálně vraždí, znásilňuje, unáší a zabíjí malé děti, tak ať je po zásluze potrestán. A je-li to opakovaně, tak mi tu nevykládejte bláboly o justičních omylech. A také neopomíjejte zadostiučinění přibuzných a přátel. Byť to pseudohumanisté budou nazývat pomstou, já tomu říkám zasloužený trest.

0/0
4.2.2009 8:46

Cislo 2

Re: Trest smrti není prevence

Prevence to není. S tím souhlasím. Většina vrahů o následcích nepřemýšlí. Ale proti trestu smrti jsem z důvodu, že opravdu justiční omyly můžou nastat, včetně sériových vrahů ... stalo se několikrát i v USA, na Ukrajině popravili masového vraha za asi 60 obětí, pak zjistili, že to byl někdo jiný. Druhým důvodem je, že při existenci trestu smrti není problém pomalu vsunout do trestního zákoníku trestné činy typu "rozvrat republiky" což dokazuje dutá hlava pod námi. Takto smýšlejicích voličů není málo. 

0/0
4.2.2009 8:59

Kakarel

Já bych byl

pro trest smrti i za rozvrat republiky, tunelování podniků, miliardové podvody, krádeže s velkou škodou, prostě co by sedělo zrovna na tuto naši nešťastnou zemičku! O vraždách, znásilňování a jiných hrozných zločinech nemluvě! Prostě lumpové by měli velkou smůlu a chrochtali by štěstím z a doživotí v kamenolomu o bídné stravě a vodě! Jo a trestal bych různé nemístné kecy o humanismu pro tyto zločinecké šmejdy! 3x a dost pro humanisty!;-ORv

0/0
4.2.2009 0:28

francoa

Pokud proti mě půjde 2m vysoký

magor  sželeznou tyčí a já ho budu moci bez následků zastřelit, tak to bude taky o dost lepší.

0/0
2.2.2009 22:40

xblack13

Re: Pokud proti mě půjde 2m vysoký

no tak to nechoď na golf, prosím tě. ;-D

0/0
3.2.2009 8:30

rohatey

Opravdu úsměvné

tak prý ono je velmi "riskantní, když si lidé osvojí právo na smrt". Tak ono co tady fungovalo bez problémů dlouhá tisíciletí ve společnostech zcela barbarských je prý najednou velmi nebezpečné v sofistikované demokratické společnosti, ti novináři opravdu neví co plácají za nesmysly.

Jinak je velmi nemravné mluvit o nějakém vyjímečném trestu který ochrání společnost před vraždícími psychopaty nejhoršího kalibru a mlčet o tom že tenhle trest má spoustu výjímek takže nenapravitelní vrazi jsou znova propouštěni na svobodu a znova vraždí, k tomuhle se nikdy žádná pahumanistický hyena zásadně nehlásí.

Viz ten nedávný případ, psychopat který vraždil před 18 rokem věku a po vraždě zvednul ruce nad hlavu a jásal nad obětí jako vítězný samec, toho by USA popravili určitě, u nás ho podle zákona po humanisticku propustili takže tento psychopat mohl popravit další 2 nebo 3 lidi.

0/0
2.2.2009 19:05

xblack13

Re: Opravdu úsměvné

já vidím největší problém v tom, že vrah se dostane na svobodu. Doživotí bez možnosti propuštění pro vrahy dostatečně ochrání nás všechny.

0/0
3.2.2009 8:33

_m-

Re: Opravdu úsměvné

I z pevnosti IF se dalo utéct, natož z našich kriminálů. :-/

0/0
3.2.2009 9:14

rohatey

Re: Opravdu úsměvné

Ale jelikož není absolutní jistota že ten vrah neuteče, nebude propuštěn atd. a tudíž může zase dojít k tomu že bude vraždit tak je nejspolehlivější popravit.:-) Protože taková vražda ta je naprosto nevratná, to už se potom nedá napravit.

Sice hloupé a demogogické argumenty ale přesně stejně tak hloupé a demagogické jako to sem  sázejí ti odpůrci s tou absolutní jistotou viny odsouzence a nevratnosti popravy ;-D 

Ono totiž žádné absolutno reálně nikde neexistuje, takže je to velmi a velmi hloupá podmínka.

0/0
3.2.2009 9:36

rohatey

Re: Opravdu úsměvné

Také není absolutní jistota že ten vrah nebude zcela beztrestně vraždit v kriminále, třeba spoluvězně, dozorce, nějakou návštěvu atd., znova upozorňuji vražda je nevratná naprosto stejně jako poprava a život nevinně  zavražděného  člověka  má doufejme alespoň stejnou hodnotu jako život nějakého nevinně popraveného  recidivisty (např. Kajínka). Ten Kajínek to je jenom příměr tam ty důkazy o vině rozhodně nejsou dostačující na tenhle absolutní trest, to by určitě nebyl problém v zákoně ošetřit jak ta vražda na trest smrti musí být prokázána.   

0/0
3.2.2009 10:39

Mak1

Re: Opravdu úsměvné

a proč je má společnost živit ?

0/0
5.2.2009 14:36

gekonátor

Co je to viník?

V příspěvku je pachatel trestného činu za který by mohl potenciálně trest smrti, stále považován za člena lidské společnosti. Je ovšem správné považovat tvora který svým jednáním popírá základní humanistické principy a deklaraci základních práv a svobod jednotlivce za člena lidské společnosti? Je takováto entita vůbec člověkem,když se staví zády k těm nejzákladnějším právům a svobodám jednotlivce?

Také patřím mezi přívržence trestu smrti, ne však kvůli starozákonímu zub za zub, oko za oko, ale myslím si, že držet za mřížemi tvora s takovým proviněním je zcela neekonomické a neefektivní. Je dobudoucna potenciální hrozbou, společnost má z něj nulový prospěch, musí být vynakládány bezúčelně značné prostředky aby jeho chování se udrželo v přijatelných mezích.

0/0
2.2.2009 16:54

rohatey

Re: Co je to viník?

řešení by se i našlo, zbavit občanských práv a potom nákladat s takovým člověkem jak s hospodářským zvířetem, tedy buď by výkonně pracoval aby se mohlo platit odškodnění obětem, pokud by to nešlo tak prodat  na účely výzkumu nebo na součástky.

0/0
2.2.2009 19:08

_m-

Neodradí.

Ale nám ostatním alespoň dodá jistotu, že tenhle konkrétní grázl už nikoho dalšího nezabije.

0/0
2.2.2009 16:41

jajaja00

Dle mne platí prastaré - oko za oko, zub za zub.

Že trest smrti nikoho neodradí, to je naučená kravina všech pseudohumanistů. Skutečnost je taková, že mimo několika totálních vyšinutců, ŽÁDNÝ vrah se svým dopadením nepočítá, tudíž jej existence či neexistence trestu smrti nechává klidným.

0/0
2.2.2009 16:22

rohatey

Tyhle názory že trest smrti nikoho neodradí

to není opravdu podložené ničím to snad je jenom citát z nějaké náboženské brožurky.

Podivné potom je že prakticky všichni potetovaní kriminálníci jsou zásadně proti trestu smrti. Zřejmě máme plné kriminály samých ušlechtilých humanistických intelektuálů.

Také je známo že takový odsouzenec k smrti téměř vždycky udělá všechno pro to aby tomu trestu smrti uniknul, to zřejmě dělá proto aby měl ten daleko "horší" trest doživotního vězení.:-)

0/0
2.2.2009 8:56

weneto

Re: Tyhle názory že trest smrti nikoho neodradí

Je to podlložené hned několika výzkumy - ten nejzákladnější je pouhý pohled na zločinost v USA kde v některých státech trest smrti platí a v jiných nikoliv - zločinost na Floridě nepatří k nejmenším proti severním státům přítomností trestu smrti

0/0
2.2.2009 11:20

zdeseny obcan

Re: Tyhle názory že trest smrti nikoho neodradí

Mrknete uplne dolu na odkaz na statistickou studii ktera uvadi ze jedna poprava ve Statech snizila pocet spachanych vrazd zhruba o 5.

0/0
2.2.2009 11:44

rohatey

Re: Tyhle názory že trest smrti nikoho neodradí

Lepší než všechny "vědecké" výzkumy je koukat kolem sebe, dovedu si představit jak může vypadat takový "vědecký" výzkum pokud ho dělá někdo s takovýmto náboženským odporem k trestu smrti, takový člověk potom prokáže "vědecky" i věci naprosto neuvěřitelné,  třeba i to že 40 let drahého kriminálu pro vraha je levnější než ta poprava.  :-)

0/0
2.2.2009 12:24

mozolek

Re: Tyhle názory že trest smrti nikoho neodradí

s USA se nemůžeme srovnávat. Tam se dostane trest i 5x doživotí, nebo trest na 80 let a víc. Tomu už se dá říci trest. A ne "doživotí", které je v každém státu EU jinak vysoké. Na každý pád to není doživotí. Nechápu, proč se tomu doživotí říká.

0/0
2.2.2009 15:01

rohatey

Cena života bude klesat

pokud bude trest smrti. To je podivný názor já bych řekl že to je právě naopak, cena života je tím nižší čím humánnější tresty se dávají za vraždy, dneska je ta cena života už opravdu nechutně nízká. :-©

0/0
2.2.2009 8:51

dislektik-idnes si na mě zasedla

Re: Cena života bude klesat

10-12-15 let je opravdu směšné když např.v Polsku dostane o deset let víc jen za falšování peněz.podle mne trest smrti nevyřeší nic.ale vražda by měla být automaticky doživotí v přísných podmínkách

0/0
2.2.2009 8:57

dislektik-idnes si na mě zasedla

trst smrti neodradí nikoho vono člověk to pochopí

až bude dostávat oprátku kolem krku ale to už je pozdě.trest smrti nic neřeší

0/0
2.2.2009 8:47

rohatey

Re: trst smrti neodradí nikoho vono člověk to pochopí

Hele a ty jsi někoho zapích že si jseš jistý těmi pocity8-o?. Já tedy osobně jsem na sobě nikdy nepozoroval že bych se nebál trestu, normální člověk se trestu bojí vždycky, čím horší trest tím větší strach.

Můžu tě ujistit že pokud by za krádež sekali ruce tak na 100% počet těchle deliktů klesne o 99%. :-)

0/0
2.2.2009 8:59

dislektik-idnes si na mě zasedla

Re: trst smrti neodradí nikoho vono člověk to pochopí

najivo na to musíš mít mozek aby ti došlo že krást nemáš či vraždit!

0/0
2.2.2009 11:46

babacek

Odradí násilníky trest smrti?

Rozhodně je neodradí ani dnes ani v minulosti je neodradil.

Naopak lump násilník občas nechal i nějakého svědka, ale pokud mu bude hrozit trest smrti nenechá živého nikoho. A pak pro většinu vrahů je trest smrti vysvobozením, ne trestem.

0/0
2.2.2009 6:14

zdeseny obcan

Re: Odradí násilníky trest smrti?

O kousek niz jsem dal odkaz na studii ktera ze statistickych dat

sezbiranych po celych USA tvrdi ze trest smrti odstrasujici ucinek na

vrahy ma, ze jedna poprava snizila pocet vrazd zhruba o pet (na jine

trestne ciny to vliv nema).

0/0
2.2.2009 8:46

babacek

Re: Odradí násilníky trest smrti?

To jsou jen politické žvásty. Všichni víme jak se statistika tvoří, tedy asi všichni.

0/0
3.2.2009 5:51

zdeseny obcan

A to ze obeti dostavaji trest smrti bez ptani

je snad jedno?

Podle teto nedavne studie jeden provedeny trest smrti snizi pocet vrazd o pet:

http://econ.cudenver.edu/mocan/papers/GettingOffDeathRow.pdf

0/0
2.2.2009 6:00

babacek

Re: A to ze obeti dostavaji trest smrti bez ptani

Takže, žhářům vypálíme domy i s rodinami, násilníky znásilníme apod.?8-o

0/0
2.2.2009 6:18

zdeseny obcan

Re: A to ze obeti dostavaji trest smrti bez ptani

Michate hrusky a jablka. Trest smrti snizuje pocet vrazd. Jestli vam je to malo ...

0/0
2.2.2009 8:46

babacek

Re: A to ze obeti dostavaji trest smrti bez ptani

´´Trest smrti snizuje pocet vrazd.´´

Kde prosím, na planetě zvaná země to není a pokud tomu věříš tak si naivní fantasta. :-)

0/0
3.2.2009 5:35

rohatey

Re: A to ze obeti dostavaji trest smrti bez ptani

Prosímtě když chceš diskutovat tak nekopíruj opakovaně jednu a tutéž nesmyslnou větu.

Ono se tady debatuje o tom že by ten trest smrti bylo možno uložit pro celou rodinu delikventa nebo se debatovalo o tom že delikventa budeme lámat v kole 8-o;-D

0/0
2.2.2009 9:11

babacek

Re: A to ze obeti dostavaji trest smrti bez ptani

Opakování je matkou moudrosti. :-)

Ona tak nesmyslná není, ale každý jí nedokáže chápat.;-D

0/0
3.2.2009 5:37

Najdete na iDNES.cz