Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soudit se v Česku o náhradu škody připomíná loterii

Domáhat se v Česku odškodnění za „nemajetkovou újmu“ podobnou té, s jakou se setkaly rodiče dívek vyměněných v třebíčské nemocnici? To je stejné jako sázet v loterii, ve které nikdy nevíte, jestli nakonec získáte vůbec něco.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Catumbelan

Za dva týdny

se nebudou moci ani pozdravit!

0/0
31.1.2009 18:18

master.computer

lol

Normální člověk by se spokojil s odškodněním a užíval si svého dítěte. Jenže ne prachy, prachy, prachy

0/0
31.1.2009 16:10

rohatey

Dávat takto volnou ruku ohledně náhrady škody

lidem kteří jsou notoricky známí tím že nejsou schopni rozeznat elementárním způsobem nějaké proporce to je velmi a velmi nezodpovědné.

Spíš bych řekl že soudní břídilové potřebují na ta odškodnění závazné tabulky nejen na škody fyzické ale evidentně i škody duševní. Že je tohle nutné to ukazuje tohle soudní žízení, např. u té strašné dopravní nehody u Nadžidel tam věřím že ta traumata těch rodičů co jim tam přišli o život dětí někde ve věku kdy už jsou na ně velmi velké citové vazby jsou opravdu velká, možná doživotní, vůbec se to nedá srovnat s touto úsměvnou drobností, bych to tak viděl na poměr 1:10.

Tam pokud vím tak ani ti pochybní truchlící rodiče kteří se rozhodli z tohohle zbohatnout si nedovolili jít přes 3MEGA za mrtvé dítě.

Pokud tady soudce přiřknul 2,1 MEGA za vyměněné dítě na 1 rok tak to by měl opravdu vysvětlit jakými duševními pochody a matematickými úkony k takovémuto šílenému odškodnění dospěl, to by ti z Nadžidel museli dostat úměrně k tomuto 20 MEGA za dítě.

0/0
31.1.2009 16:05

rohatey

S převysokým odškodněním takto z veřejných

prostředků bych i souhlasil, ale nikoliv takovýmhle hercům co někde se svým příběhem vytloukají německé pokleslé talkšou ale těm skutečně nešťasným lidem co mají skutečná a doživotní trauma, tedy lidem co se stali obětí trestných činů.  Kdo za to může že tady běhají po svobodě recidivisti předčasně propuštění protože prý jsou už polepšení, a znova a znova páchají trestné činy včetně vražd. Kdo za to může že tihle zločinci postiženým nic nezaplatí, protože v kriminále nejsou povinni pracovat a splácet, kdo za to může že když je propustí na podmínku tak ta podmínka se neváže k tomu že platí jedině za předpokladu intenzivního splácení až do zaplacení všeho, za tohle všechno nemůže nějaký pánbožko, za to může moc zákonodárná, soudní, výkonná atd., tedy by se mělo platit z veřejných prostředků obdobně jako musí platit ty nemocnice, školy atd. :-©

0/0
31.1.2009 14:58

babacek

Loterie ?

To co stalo ( pokud se stalo, pořád mám pochybnosti ) je sice špatné, ale…

Chtít 12 miliónů z kapes jiných lze nazvat jak?

Nebo snad je nemocnice natolik zisková aby disponovala takovou částkou a mohla jí vydat aniž by tím nepoškodila jiné pacienty?

0/0
31.1.2009 14:04

rbursik

Re: Loterie ?

na obědě to vypadalo, že mne pošlou na krev, otec řekl, takový vůl to nemůže být moje, že by z toho rodiče tedy  ze mne měli újmu psychickou, tomu věřím.Jak to dopadne, dozvíte se v bulváru!!!!!! po 37 letech.

R. Buršík

0/0
31.1.2009 14:17

babacek

Re: Loterie ?

Pokud to nebude zahrnuto pod: Přísně tajné. :-)

0/0
31.1.2009 14:35

rbursik

Re: Loterie ?

obávám se jde to na mne vidět.

Radim Buršík

0/0
31.1.2009 14:42

ibaba

Trauma dětí?

To teprve přijde až holky povyrostou do školního věku a přečtou si jak s nima rodiče manipulovali.Jak bude matka vysvětlovat dali mi jinou holčičku tu jsem měla ráda a potom mi dali tebe a já jsem všude prohlašovala,že tu druhou mám radši.Takové mediální a soudní schow uškodilo hlavně těm holčičkám.Všude ty holčičky vystavují a tahají jako nějaké věci.Hanba takovým rodičům.A názor,že umrtí dítěte je méně traumatické než výměna to je scestné jim děti zůstaly a Brož chlastal už před zjištěním ,že jsou holčičky vyměněny. Je mi těch děvčátek opravdu moc líto.Měly by si vyměnit rodiče třeba na inzerát : " Hledám slušné rodiče co ze mne nebudou dělat cvičenou opici pro vlastní obohacení".!

0/0
31.1.2009 13:59

rohatey

Re: Trauma dětí?

To je opravdu morbidní názor že ta výměna je horší než smrt dítěte, to může hlásat jen idiot. To bych rád viděl který rodič kdyby mu dali volbu buď dítě mrtvé nebo dítě na rok vyměněné by volil to mrtvé. Normální rodič by volil radši i dítě 10 let vyměněné. 8-o

0/0
31.1.2009 14:02

babacek

Re: Trauma dětí?

Naprosto souhlasím.R^

Připadá mě to jako když se v dávnověku narodilo znetvořené dítě tak jej rodiče prodali do cirkusu kde bylo ukazováno jako atrakce. Tohle již je pouze zmodernizovaná verze.

A pak v počátcích kauzy se měl údajně přihlásit svědek který řekl, že se obě rodiny znaly již dříve a ne tak jak se potom prezentovalo. Samotný fakt, že to nikdo neprověřil vhání do celé věci pochybnost.

0/0
31.1.2009 14:09

Winebibber

koukám na to...

no týýý voe... tak nakonec penězchtivý Broža z nich dostal nejmíň ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ... to je dobrej fór od soudce R^

0/0
31.1.2009 13:58

Yeback

Re: koukám na to...

No protoža ta druhá famílie je ze svého původního dítka víc na prášky... ;-D;-D;-D

0/0
31.1.2009 14:06

Quick

tzn v řádech

Tzn odškodnění za poškození zdraví ,psychicé újmy v řádech desetitisíců či statisíců EUR.

A ne jako v ČR kde se odškodňuje/pokud se člověk vůbec práva domůže / v částkách jako někdy za socialismu.

Ředitelé těchto institucí prostě musí nést plnou odpovědnost za personál který najímají k provádění prací v jejich zařízení-a'T jsou to lékaři ,učitelky atd.

0/0
31.1.2009 13:07

rohatey

Re: tzn v řádech

Hele ty poradče někde z té zdegenerované staré části EU, uvědomuješ si že ta odškodnění neplatí nemocnice, škola atd., to se jenom tak zavádějícně říká,  ta odškodnění se platí z prostředků veřejného zdravotního pojištění  nebo z rozpočtu obcí a měst, tedy zase z veřejných prostředků, tedy takový ředitel nese odpovědnost velmi malou, maximálně prosté odvolání.

Pokud se má takto megaodškodňovat z veřejných prostředků každé, tedy i to sebenepatrnější provinění zaměsnanců těch organizací tak potom nevím proč se obdobně  meganeodškodňují hlavně oběti trestných činu kde ta traumata těch lidí jsou nesrovnatelně větší na úrovni 10 ti násobků. Nejsou náhodou ty trestné činy převážně důsledkem toho, že pochybili policisté, soudci, poslanci tedy že např. v důsledku nějaké zvrácené pahumanity  dostávají recidivisté směšné tresty potom je předčasně propouštějí jako polepšené dokonce i vrahy a ono se potom ukáže že polepšení vůbec nebyly a že zase vraždili, viz ten nedávný případ u nás.

 

0/0
31.1.2009 13:30

rohatey

Re: tzn v řádech

Jestli vy někde v USA nebo staré části EU hrajete nějakou morbidní loterii o život blízkých  kde jackpot a doživotní zajištění vyhrává ten kdo přijde o blízkého a jste všichni povinni do tohohle jackpotu přispívat vyššími platbami daní, pojištění atd. tak opravdu nevím proč my bychom si z tohohle měli brát příklad, je nemravné aby odškodnění bylo tak vysoké aby někteří spoluobčané potom už netruchlili ale oslavovali s tím že si blahobyt založí na úmrtí blízkého, to je zcela na zvracení, tímhle systémem být vámi bych se určitě nechlubil, to my jsme za dob normalizace žili daleko morálněji a slušněji. :-©

0/0
31.1.2009 13:36

Mouchard

Re: tzn v řádech

teze, že : trestné činy (jsou) převážně důsledkem toho, že pochybili policisté, soudci, poslanci...  je famozni... R^R^R^... už nepiš;-D

0/0
31.1.2009 13:43

rohatey

Re: tzn v řádech

Ty když něco napíšeš tak se snaž to napsané nějak zdůvodnit jinak to je jenom hloupý výkřik do tmy.

Tož když soudci dají nebezpečnému psychopatovi trest nějakých 12 let za vraždu, a to  podle zákonů které schválili poslanci, psychopata propustí po cca třeba 8 letech jako polepšeného a psychopat za měsíc zabije dva lidi tak za to nemůže státní moc, policie nebo soudy . Hlouposti zdarR^. Já bych řekl že kdyby psychopata po té první vraždě pověsili tak že už by nikdo další k žádné újmě nepřišel. A já bych řekl že je prokázané že absolutní většinu trestných činů páchají recidivisti.   Ten slovenský pedál co zabil toho chlapce ten taky už byl  trestaný, propustili ho a "léčili" ambulantně, léčbě se vyhýbal a přesto ho nechali běhat po svobodě tak dlouho až vraždil za tohle také může zřejmě pánbůh.

0/0
31.1.2009 14:00

play-boy

V zásadě...

...musím souhlasit s těmi, kteří se domnívají, že je odškodnění příliš vysoké. Výměnu dítěte nepovažuji (minimálně v tomto stádiu, kdy je dětem něco přes rok) za větší zásah do integrity člověka, resp. jeho sociálních vztahů, než např. úmrtí novorozence, úmrtí při operaci, zmasakrování někoho na přechodu apod. Podivil jsem se na odpovědí toho jednoho manželského páru, že už k soudu nechtějí a že to soud furt otevírá...neotevíral, kdyby nepodali žalobu, ostatně mohli písemně sdělit, že nechtějí být jednání osobně přítomni a nechť soud rozhodne v jejich nepřítomnosti jen při zastoupení advokátem.

Pravda taky je, že obecně žaloby na náhradu škody (ať už jde o skutečnou újmu materiální či imateriální) jsou naprostou loterií u jakékoliv soudní instance. Osobně mi přijde, že za poslední roky se obrátilo důkazní břemeno v neprospěch žalovaného...někdo něco naplácá, dá tomu dobrej příběh, hodí na to § 415 ObcZ. a soud to namaže...

0/0
31.1.2009 13:05

babacek

Re: V zásadě...

Mě by nevadilo odškodné jako takové, ale skutečnost, že se od samého začátku neprověřila verze zda zde nejde o cílený podvod čemuž nasvědčoval fakt, že rodiny se znaly a ne, že ne jak tvrdily a tvrdí.

0/0
31.1.2009 14:19

Quick

odškodnění podle EU

Nevím proč Češi stále řeší co by měl kdo komu dát jako odškodění...jednou jsme v EU tak odškodnění musí být stejné jako v zemích EU kde  jistě už dávno  stejných či podobných sporůl proběhlo.

Totéž odškodnění za chyby lékařů,učitelek atd...

Nemají si najímat nekvalitní personál.

A Pokud si ho najmou musí nést odpovědnot.Co je rodičům do toho že pak třeba nemocnice nebo škola zkrachuje?je to jejich riziko,pokud to nechtějí dělat ať si vyberou jiná povolání!

0/0
31.1.2009 13:03

rohatey

Re: odškodnění podle EU

Tak, tak bych dal odškodnění  klidně několik miliard, ať si třeba zkrachuje celá Všeobecná zdravotní pojišťovna, nebo i celý státní rozpočet, co je rodičům do toho, nemá si stát najímat nekvalitní personál je to jeho riziko, pokud to nechce dělat tak ať si vybere jiné povolání. ;-D;-D

Úsměvné a potom že my jsme prý nějací brouci Pytlíci co do všeho hloupě kecají a hloupě všem radí. 8-o

Zdá se mi zdá že ti brouci Pytlíci co  všem opravdu hloupě radí, co všechno vědí nejlépe a co všechno zpackají sídlí úplně někde jinde než je území ČR.:-)

0/0
31.1.2009 17:00

Nejsme jako oni999

Soudit se v Cesku znamena loterii a to dokonce

ikdyz mate vyherni tiket, neboli dukazy..:-©:-©[>-]

0/0
31.1.2009 12:50

u nás v kocourkově

Soudit se v Česku připomíná loterii vždy

v současném právním chaosu rozhodují soudci metodou pokus omyl ... kámoše raději pominu ...

0/0
31.1.2009 12:47

Azarael

mimochodem

poznámka o odškodném u chlapce který zemřel při "banální" operaci je naprostá blbost, neco jako banální operace neexistuje takto se dá označit třeba odstranění znaménka na zádech, ale jakmile se jedná o operaci v celkové anestezii tak je operace vždy vážným zákrokem s rizikem úmrtí, samozžejmě pokud se ukáže že příčinou smrti bylo pochybení lékařů pak je to něco jiného.

0/0
31.1.2009 12:04

Azarael

Re: mimochodem

podobný případ byl například před časem kdy žena při angiografii mozku utrpěla vážné poškození a následně chtěl manžel rovněž naprosto nehorázné částky. přitom ze strany lékařů k pochybení nedošlo, vyšetření je rizikové a nebezpečí anafilaktického šoku je zde vždy, proto pacient podepisuje souhlas s ošetřením či vyšetřením kde jsou tyto skutečnosti výslovně uvedeny a dokonce i lékař pacienta na podobné skutečnosti upozorňuje. ke cti lékařů se dá spíše přičíst fakt, že tato žena přežila, což svědčí o profesionálním a velmi rychlém přistupu a pomoci, pokud ze strany lékaře či perzonálu nedojde k pochybení, pak podle mě nemá poškozený na odškodnění nárok, to je asi stejně logické jako žalovat cestovku za to, že ste na dovolený neměli hezké počasí v lékařské vědě bohužel zatím jsou věci které ovlivnit neumíme, proto nevím proč by měla být nemocnice za tyto trestána:-/

0/0
31.1.2009 12:39

Vanislav

Re: mimochodem

me fascinuje, jak na jedne strane kazdy nadava, ze jsou lekari podhodnoceni, ale kazdy po nich pozaduje div ne bozske zakroky

0/0
31.1.2009 12:46

12345hanka

Re: mimochodem

Šok je anafylaktický.

0/0
31.1.2009 13:22

rohatey

Skutečně dobrý "nápad"

toho Pospíšila, takže dřív každý dostal za oko, nohu smrt nějakou částku dle tabulek, teď to bude tak že ta částka bude odvislá od toho jaký herecký výkon poškozený předvede před nějakou psychologickou věštkyní a dále potom u soudu, také to bude odvislé od toho která že to věštkyně bude věštit, také na jejím momentálním stavu tedy třeba menstruaci a totéž u té soudní věštkyně která to potom celé posoudí. Také to všechno bude odvislé od toho jestli se někomu podaří sehnat spřízněnou psychologickou nebo soudní věštkyni.

Tomuhle se říká pravicová jistota a pravicová předvídatelnost práva. :-©

Ti soudní ksindlové řekl bych že nejrozumější by bylo tuhle pakáž rozehnat a vrátit se k těm valorizovaným komunistickým tabulkám. Tož jenom si představme ten vejvar a podíl na zisku těch právníků co tomuhle věštění budou asistovat 

0/0
31.1.2009 12:02

Vanislav

Re: Skutečně dobrý "nápad"

ehm....co to ma spolecneho s pravici?

0/0
31.1.2009 12:05

rohatey

Re: Skutečně dobrý "nápad"

Pravice by měla zajistit právo pro všechny předvídatelné a takové aby normální občan při náhradě škody nebyl diskriminován oproti nemravným občanům kteří mají žaludek na to předvádět svoje herecké výkony před nějakými  "znalci" z oboru psychológie a před soudními patlaly a břídily.

0/0
31.1.2009 12:14

Vanislav

Re: Skutečně dobrý "nápad"

stale nechapu co to ma spolecneho s pravici. Soudy jsou nezavisla instance.

0/0
31.1.2009 12:18

rohatey

Re: Skutečně dobrý "nápad"

Ale za tohle já už nemůžu že nechápeš, dělal jsem co jsem mohl. :-)

0/0
31.1.2009 14:06

play-boy

Re: Skutečně dobrý "nápad"

Osobně jsem také příznivcem radikální novelizace úhradové vyhlášky...nikoliv ponechání každého jednotlivého případu na uvážení soudu. Ostatně tedy i dnes je ta možnost dána, jen toho soudci tolik nevyužívají a to je chyba. A ono totiž platí, že sám doktor dokonce může bolestné ohodnotit výše a toto zvýšení ještě může zvýšit soud s přihlédnutím k okolnostem případu.

Osobně odmítám tvrzení, že noha sportovce má větší cenu, než noha např. pedagoga či kohokoliv jiného. Je třeba si uvědomit, že profesionální sportoves si také např. za 5-10 let své vrcholové kariéry (ano, je to otázka sportu, samozřejmě) vydělá tolik, co pedagog za celý svůj život. Pakliže je někdo trubka a prohoní to v automatech, to je jeho chyba.

0/0
31.1.2009 13:12

Azarael

nic bych jim nedal

na odškodnění měli pochopitelně nárok, ale od chvíle kdy se z odškodnění za újmu stala snaha na tom vyrejžovat prachy tento nárok stratili.  požadavek 12mega je naprosto absurdní, za úmrtí člena rodiny je ze zákona odškodnění 700 000 a 300 000 pro ostatní jako je sou sourozenci atd. zde šlo o 3měsíce a navíc jsou děti v pořádku. Na víc než 500 000 pro každého rodiče nárok rozhodně nemají, jsou to normální šejdíři a hamouni co chtěj vydělat na vlastních dětech za návrh 12mega byc jim udělil pokutu 100 000 a zamítl nárok na odškodné, jelikož se nejedná o reálnou částku ale o lichvu:-/

0/0
31.1.2009 11:51

Vanislav

Re: nic bych jim nedal

presne muj nazor. Ja bejt v jejich situaci, tak shrabnu 300.000 a delam mrtvyho brouka. Nake tahani deti po soudech a reality show ani nahodou. Jen by me zajimalo, co z deti vyroste....jedna rodina alkoholika, druha zatajuje vystoupeni v nemecku...

0/0
31.1.2009 11:57

STAVA79

Re: nic bych jim nedal

Já bych tedy v jejich situaci býti nechtěl. Místo radosti  z narození dcery. Poslouchat známé, že mi přítelkyně zahla a že mi dítě není podobné. Následně se po testu DNA dozvedět skutečnost že dítě opravdu není mé. V situaci kdy se jasně říká že otec je vždy nejistý, ale matka jistá. Takže řešit jestli se mám s ženou s kterou jsem nějakou dobu žil a měl mít s ní dítě řešit jestli se s ní rozejít. Následně zjistit, že dítě není nejenom moje , ale dokonce ani její. Navíc mi dávat následně za vinu to, že jsem na celou věc přišel a že ženě, která se 9 měsíců stárá mateřsky o dítě ho  tímto vezmu a dám ji její pravé dítě ke kterému mateřský cit nikdy nebude mít takový jako k tomu pravému. Jo tak za to bych chtěl opravdu více peněz. Než kolik jim přiřknul soud.

0/0
31.1.2009 12:05

Vanislav

Re: nic bych jim nedal

Budto partnerku miluju a verim ji nebo ne. V druhem pripade bych se nechal rozvest, jedno jaky by byl vysledek testu DNA. Nikdo nerika, ze se jedna o lehkou zivotni situaci, ale ja napriklad mel za posledni rok tri umrti v rodine a nedostal jsem ani koronu, jejich zamena deti je oproti tomu co si prozila moje matka prochazka rozkvetlou zahradou. Meli sbalit 300.000 a usetrit se tahani po soudech. To jak muzou vzit dite do nemecka a vystavovat ho tam v reality show naprosto nechapu. Podle me to jsou spatni rodice a nikdo mi to nevymluvi. Btw, ohanis se tu materskym pudem....asi nebyl zase tak silnej kdyz matce nevadi, ze jeji dite za den ztratilo kilo a pul

0/0
31.1.2009 12:17

Azarael

Re: nic bych jim nedal

samozřejmě, urtpěl sem psychycký trauma a proto mám nárok na novej barák a velkou káru a dovču u moře  dvakrát do roka:-/ jedna věc je odškodnění a druhá je to co požadovali oni 12mega to má do odškodnění hodně daleko:-/

0/0
31.1.2009 12:22

Azarael

Re: nic bych jim nedal

hlavně je dost nechutný svádět rozpad vztahu na záměnu dětí, pokud se tento vztah rozpadl tak byl před rozpadem už před tím a tohle byl jen katalizátor, hlavně ta jedna maminka je podle mě pěkná hysterka, chudák dítě, a druhá rodinka sou taky pěkný komedianti, prachy dostali nejen od nováků a němců, ale i od každýho plátku kterýmu dali rozhovor, myslím že celkově si na dalších 100 000 určo přišli, a pokutu bych jim napařil ještě za jednu věc a to že místo aby se intenzivně věnovali svým dětem v jejich nejcitlivější fázi vývoje a snažili se dohnat co zameškali (do 3mesíců si děti nic nepamatují a neumí nejdůležitější je vývoj od půl roku) tak se radši honěj po soudech aby z toho něco vytřískali, normálně bych  jim to napařil  zanedbávání výchovy a péče:-/

0/0
31.1.2009 12:16

Vanislav

Re: nic bych jim nedal

naprosto moje slova. Ja jsem dokonce cetl, ze dite si zacne uvedomovat svoji osobu az okolo tretiho roku zivota. Nakemu stresu ci trvalemu dopadu na dite ani nahodou neverim. Ruku na srdce, kdo z nas si pamatuje neco z doby kdy nam byly tri mesice?

0/0
31.1.2009 12:20

Azarael

Re: nic bych jim nedal

od třetího roku si dítě pamatuje vědomě ovšem pravda je že kompexy a podobné věci vznikají dříve ale do půl roku života se o nějakém traumatu mluvit opravdu nedá, důležitá fáze socializace s rodiči začíná ž přibližně v tomto věku v něm může dítě opravdu utrpět poškození pokud mu není věnována dostatečná péče, nebo třeba tahání po soudech a telkách:-/

0/0
31.1.2009 12:27

Vanislav

Re: nic bych jim nedal

to bez debat, chapu ze je pro dite dulezite byt s matkou, ale neverim tomu, ze by to na nem mohlo zanechat nake trvale nasledky. Ani neverim tomu, ze by dite nak trpelo zmenou rodicu.

0/0
31.1.2009 12:37

Azarael

Re: nic bych jim nedal

správně, myslím že tyto děti podstatně více poškodila mašinérie médií, tahání po soudech a hysterie rodičů než záměna:-/

0/0
31.1.2009 12:42

voška

Na záměnu se přišlo, své děti dostali

a tím to mělo končit. Vydírat nemocnici je hyenismus. Jak se ukazuje, své děti v podstatě ani nechtějí, jen chtějí vytřískat co nejvíc peněz. Jedno z těch manželství je v podstatě rozpadlé a nefunkční, tak jeképak miliony odškodného?Je to český hnus.

0/0
31.1.2009 11:41

Vanislav

Re: Na záměnu se přišlo, své děti dostali

presne tak, ja bych se do zeme hambou propadl, kdybych me sve dite vlacet po soudech a nedej boze s nim chodit do nake reality show. Rodice nakopat a nechat je poradne hlidat socialkou. Ono uz jenom to, ze si manzel nechava delat testy DNA u ditete neni zrovna v poradkuRv

0/0
31.1.2009 11:47

NovoCZ

Re: Na záměnu se přišlo, své děti dostali

No mně spíš tvá slova připadají jako klasická česká závist ...

0/0
31.1.2009 12:31

Vanislav

Re: Na záměnu se přišlo, své děti dostali

ja bych poukazal na jinou ceskou vlastnost - chamtivost

0/0
31.1.2009 12:45

Jano_S

podstata veci

je najst si (a zaplatit) dostatocne sikovneho pravnika, na tom resp. na nom stoji a pada cely uspech.

0/0
31.1.2009 11:37

rambas

Odškodné

Těm dvěma t.zv. matkám bych nezaplatil ani korunu. Co je to za matky, které si nepoznají vlastní dítě ? Máme 3 děti a když jsem byl v porodnici po každém porodu, tak mě vždy manželka ukázala naše dítě. A leželo mezi 20 ostatními . Na to, že jim přinesli cizí dítě, museli přijít okamžitě při prvním kojení. Teď svádí vinu za vlastní neschopnost poznat své dítě na nemocnici a ještě z toho chtějí vytřískat peníze.;-O

0/0
31.1.2009 11:29

Najdete na iDNES.cz