Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Honičku policistů s dvojicí v kradeném autě ukončily výstřely

Pražští policisté museli znovu použít zbraň na podezřelé. V pátek večer pronásledovali dvojici, která jim ujížděla v kradeném autě. Jednoho muže střelili do ruky. Za poslední dva dny policisté stříleli už po čtvrté.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

czechmade

Nezda se Vam ...

... ze se s tema policejnima honickama v posledni dobe nejak roztrhl pytel? Cim to ?

0/0
26.1.2009 3:14

Kleki Petra

Re: Nezda se Vam ...

Málo honěj doma.

0/0
29.1.2009 14:05

infoair

no já bych to viděl asi takhle

Je to smutné, že musíte reagovat sám na svoje "příspěvky". Proč ale individua co vidí policii jako osoby s menším IQ, jsou jedni z prvních co volají policii k tomu, aby jim pomohla? Nechápu.

0/0
24.1.2009 8:22

idu68

Re: no já bych to viděl asi takhle

A proc jsou lide s mensim IQ policisty -ne obracene- proc maji policiste mensi IQ ?:-)

0/0
29.1.2009 12:18

Hluchá koza

výstřely

to je dobře, střílej chlapče střílej, zloděje likviduj :-)

0/0
24.1.2009 6:47

Jára1

Re: výstřely

Proti takovým zlodějům, nesmí policie jednat v rukavičkách.Vždyť najížděli i na hlídku,krátky proces a provaz.

0/0
25.1.2009 12:52

czechmade

Re: výstřely

je sice pravda, ale timhle tempem je otazkou casu kdy se stane nejakej pruser ...

0/0
26.1.2009 3:15

idu68

Re: výstřely

hochu musis ale trefit,jinak to nema cenu !:-P

0/0
29.1.2009 12:19

ladaxxt

Ještě by bylo dobré upozornit..

že ulice se nejmenuje po Václavu Klausovi - Narcisova.., ale po květině - tedy Narcisová.. :-)

0/0
24.1.2009 3:07

ladaxxt

Re: Ještě by bylo dobré upozornit..

koneckonců, nachází se na Zahradním městě..:-P

0/0
24.1.2009 3:07

icmek

Re: Ještě by bylo dobré upozornit..

jojo, teta bydlí v hyacintový :)

0/0
24.1.2009 13:01

ladaxxt

Rád bych mluvčí policie opravil..

střelba se konala již v ulici Türkova cca naproti odporné pizzerii GoHome.. Kolem 10 výstřelů.. Šly tak rychle za sebou, že muselo střílet víc policistů najednou.. Dále bylo možno vidět jak ujíždějící auto zavedlo policisty do protisměrných dvou pruhů tak šikovně, že následně cisti museli přejet přes prostřední obrubník.. (pruh) Vzhledem k tomu, že už byli prakticky na začátku mostu přes ul. Mirového hnutí.., první policejní auto "skočilo" z nájezdu na tento most dolů, aby mohlo pokračovat v pronásledování.. (efektní - nicméně auto bude jistě velmi nemocné..) Na to, že za ním jelo dalších min. 5 aut si myslím, že nás to bude stát pěknej balík.. :-P Následující půl hodinu bylo ke spatření desítky policejních aut, jezdících sem a tam jak žraloci v oblaku krve..  Nechtěl bych se jim připlést do cesty..

0/0
24.1.2009 2:58

czechmade

Re: Rád bych mluvčí policie opravil..

v tomto pripade bych to pachatele nechal v plne vysi zaplatit ...

0/0
26.1.2009 3:16

mindwarp.cz

magoři

Blázni jsou to, hrajou si na gétéáčko, střílet za jízdy z auta po autě...no ty vole. V poslední době jsou policajti hrozně drzí, nejde o tenhle případ, mě pořád někde buzerujou. A to Langr hlásá přesný opak, hmm, ať jdou policajti do hajzlu. Měl jsem je rád a mluvil o nich v dobrém, což skončilo kluci policajtský, už o vás jen ve zlém, jste úplně k hovnu. K mojí ochraně si radši zaplatim pár ukrajinců, než vás buzerující idioty, jste úplně k ničemu. No řekněte mi, někdo od policie, co mi nabídnete navíc, než banda loajálních rusáků s kvérama? Nic, tak jděte do hajzlu, já takový nýmandy co mě ještě budou buzerovat nehodlám platit ze svých daní. O jako Ostuda jste, ne O jako Ochrana. Fuj.

0/0
24.1.2009 0:18

65c02

Re: magoři

Jo, to jsem si taky všimnul. Já zásadně jezdím podle předpisů a přitom za poslední půlrok mě zastavili 4x. Nic nechtěli - kontrola dokladů, lékárničky, rezervy, apod... Vždycky se důelžetě mrkli na řidičák, povinné ručení, přeleštili známky STK aby zjistili jesli jsou platné..... Vážně nechápu co si od takové přitroublé buzerace slibujou.:-/

0/0
24.1.2009 0:23

mindwarp.cz

Re: magoři

Co si slibujou vážně nevim. Místo toho, aby chytali vrahy, buzerujou slušný lidi. A vůbec si myslim, že vtipy o jejich demenci nejsou založené ani tak na tom, že by byli vylízaný, ale spíš na tom, že jednají jak nemyslící stroje, podle zákonů. Potom to dopadá tak, že nemají nic lepšího na práci, než například vyhánět bezdomovce z kanálů, kreténi.

0/0
24.1.2009 3:43

idu68

Re: magoři

a proc jsou lide s mensim IQ policisty -ne obracene-proc maji policiste mensi IQ ?

Jsou tady policiste pro nas,nebo my pro ne,kdoje pati?Co je jejich povinosti.Oni si mysli zejsou bohove,aby nas trestali.Chudaci!!

0/0
29.1.2009 12:29

Oběš_se_na_semaforu_u_ mostu.

Re: magoři

;-D;-D;-D

To je divné, že policie kontroluje doklady.......

0/0
24.1.2009 8:46

65c02

Re: magoři

V Česku to nic divného není, že policie bezdůvodně zastavuje auta, která neudělala žádný dopravní přestupek.

V civilizovaných zemích by to divné bylo docela dost. Např. v USA se ti nikdy nestane, že by tě policie zastavovala jen tak bezdůvodně.

0/0
24.1.2009 10:11

bezik

Re: magoři

Tak nevím, jestli jsi tak hloupý nebo ti poldové šlápli na kuří oko. Střelba policistů v USA na podezřelé z trestné činnosti je úplně běžná. Protože předpokládají, že potencionální pachatel bude nebezpečný. A zastavování aut? Zablokují ti cestu, vytasí zbraně, celou dobu musí vidět na tvé ruce, pak tě namáčknou na kapotu a nakonec ověří tvou totožnost. Když je vše v pořádku, omluví se a popřejí šťastnou cestu. A lidé to tam tak berou, protože práci policie chápou a oceňují. Kdyby na tamní policisty někdo úmyslně najížděl, byl by to jeho poslední hrdinský čin, na této planetě. U nás grázl před četníky ujíždí, ohrožuje je i ostatní, a když oprávněně použijí zbraň, okamžitě se na ně snese kritika! Na druhou stranu se jim nadává, že jsou k drbanům moc ohleduplní a nepomáhají a nechrání. Tak se prober a až budeš policisty potřebovat, tak volej linku důvěry, když jim nevěříš a myslíš si, že tě zbytečně buzerují.

 

0/0
24.1.2009 11:08

65c02

Re: magoři

Jako odpověď na příspěvek o bezdůvodném zastavování aut která neudělala žádný dopravní přestupek vypotíš cosi o střelbě na podezřelé..... a pak kdo je tady hloupý!;-D

Navíc i fakticky píšeš kraviny "viz. ta pitomost o blokování cesty náhodným řidičům....".:-)

0/0
24.1.2009 11:19

bezik

Re: magoři

Kdo to je "náhodný řidič"? A jak vypadá "nenáhodný"? Ty máš fakt potíže, viď? Když ne se zákonem, tak sám se sebou. Mně silniční kontroly potíže nedělají. Stejně tak mi nevadí, dopravní předpisy, zákony a slušné chování. Co mi vadí, je bezdůvodné napadání lidí, kteří si to nezaslouží a lež.

0/0
24.1.2009 11:45

65c02

Re: magoři

Je fakt, že jeden z nás dvou potíže s chápáním opravdu má, já to ale nejsem.

Tak velmi polopatě:-) - "náhodný řidič" je takový řidič, který a) nezpůsobil žádný dopravní přestupek b) nejede ani v kradeném ani v hledaném autě.

Prostě jen v momentě, kdy pnáhodou rojížděl kolem policajta, policajt náhodně bez opodstatněného vnějšího podnětu mávnul rukou ve které drží plácačku. Uznávám, že se taky může jedna o nervovou cukatůru. To je pak ovšem problém pro závodního lékaře, protože tato cukatůra je pro náhodné řidiče značně obtěžující.:-)

0/0
24.1.2009 11:55

bezik

Re: magoři

Jak můžeš vědět a) že nejedeš v autě, stejné tovární značky a stejné barvy, které je v pátrání, b) že se v okolí nestalo např. přepadení, loupež a policie prostě lustruje vozidla, která se podle svědků (mnohdy zmatených a v šoku) pohybovala v daném místě? Kdo chce, pochopí, kdo ne,.......

 

0/0
24.1.2009 12:15

65c02

Re: magoři

To vědět pochopitelně nemohu. To je pravda.

Ale za chvilku po zastavení se to dozvím - když se policisty totiž zeptám proč mě zastavil a jaký konkrétní přestupek jsou spáchal a on mi na to odpoví, že se jedná jen o běžnou silniční kontrolu, načež mi zkontroluje řidičák, přeleští známky STK, atd.... a za chvilku mě pustí.

Je fakt, že já jsem proti těm lidem možná poněkud předpojatý. Ono je to dáno hlavně tím, že ještě v dobách za totáče jsem bydlel v sousedství policejně (tehdy to byla Veřejná Bezpečnost, lidově se jim říkalo Velcí Blbci :)))-vojenského paneláku - prostě služební byty socialistických orgánů. Garantuji ti, že kdybys v té lokalitě delší dobu bydlel taky, tak bys měl předsudky +- podobné jako já. Slušně řečeno, až na pár vyjímek tam byla jen určitá, vybraná kategorie lidí kterou by si nejspíš žádný vzdělaný kultivovaný člověk nevybral za své přátele. Co se tam děje dnes, to netuším, protože už naštěstí řadu let bydlím jinde. :))

0/0
24.1.2009 12:30

65c02

Re: magoři

Mimochodem, absolutně a s přehledem nejhorší byla kategorie "PS-VB" - oficiálně "pomocná stráž VB", lidobě "Pitomect stojící vedle blbce" :))

Pomocná stráž byli civilisti s páskou na ruce, kteří měli pomáhat policajtům při silničních kontrolách, apod.... byla to sebranka té nejhorší kategorie fanatických a zapšklých komunistů.... Vedle této sebranky tehdejší řádní policajti vypadali jako kultivovaní intelektuálové. - Třeba právě z toho důvodu u sebe ty pomocníky měli.:-P

Tohle je naštěstí už jen dávnou minulostí.:-P

0/0
24.1.2009 12:37

idu68

Re: magoři

Vazeny pane,kdyz jde v USA polista,tak jde "zakon" oni ho znaji a hlavne dodrzuji,protoze jsou dusevne schopni.Nejsou to Burani,oni vedi komu slouzi a kdo je plati.Jsou vzdelani a hlavne slusni.Maly zazitek z Nemecka.Byl jsem zamotan do dopravniho prestupku.Bez viny.Policista se predstavil,podal mi ruku a pak se me ptal,abych se k veci vyjadril.Podekoval,omluvil se a odesel.!! Tak co vy R^nasi vzdelanci ?

0/0
29.1.2009 13:52

kecyvklecy

Měli je zastřelit na fleku hnet, jaxe rozhodli nezastavit.

A tečka!!

0/0
24.1.2009 0:08

nccch

Nechci vám kazit radost

Ale ti policajti tou střelbou mohli napáchat daleko víc škody než ten zloděj. Co se stane, když po něm začnou střílet? Začne ujíždět. A co se stane když začne ujíždět? Bude zbrklej, nebezpečně projíždět křižovatky a s velkou pravděpodobností způsobí nějakou vážnou nehodu, kterou by nezpůsobil, kdyby ho nepronásledovali policajti. Tím by na akci ala Kobra 11 doplatilo daleko víc lidí než původně majitel auta. Proto lepší snad sledovat a zachytit na nějakém méně rušném místě, ale gratuluju policistům, že zloděje zadrželi a nikdo nevinný k ujmě nepřišel :-)

0/0
23.1.2009 23:25

egi

Re: Nechci vám kazit radost

Pročež by ho měli příště eliminovat první ranou.

Kdo za to asi tak může? Podle normálního úsudku ten zloděj.

Nebo jak to má podle vás být? Načapou zloděje v kradeném autě uprostřed noci kdesi ve městě, tak ho nechají jet, aby náhodou nezpůsobili ještě nějaký ťukanec?

Ne. Nezastaví, střílet do prostoru kolem volantu. Vyřešeno.

0/0
23.1.2009 23:58

egi

Re: Nechci vám kazit radost

Mimochodem - příště si to třeba nějaký drban rozmyslí.

0/0
23.1.2009 23:59

65c02

Re: Nechci vám kazit radost

Když tě policajt omylem náhodou postřelí, tak ti bude dost houby platné, kdo za to údajně může.....

V civilizovaných zemích (kam ovšem Česko nepatří) jsou u policie profíci, kteří svou činnost vyvíjejí v první řadě s ohledem na to, aby nezranili žádnou nezúčatněnou osobu - takže pachatele sledují pomocí vrtulníku, zastavují pomocí zastavovacích pásů - na bezpečném místě, apod....

0/0
24.1.2009 0:17

egi

Re: Nechci vám kazit radost

A co tím chtěl básník říci?

Zranili snad profíci někoho?

Nebo oč kráčí?

0/0
24.1.2009 0:31

65c02

Re: Nechci vám kazit radost

Zranili...sice ne v tomto konkrétním případě, ale v jiném ano.

Že ty nechápeš "co tím chtěl básník říci" tomu se tak nějak na základě tvých příspěvků nedivím.:-)

0/0
24.1.2009 0:33

egi

Re: Nechci vám kazit radost

Aha. Takže jindy, jinde a jiní policisté (jež patrně nebyli ti profesionálové) někoho zranli.

Což je asi důvod, jakmile pachatel začne ujíždět a ohrožovat okolí, nechat ho raději na pokoji.

Díky, že jste mi to objasnil, jsem teď mnohem moudřejší ...;-D;-D

0/0
24.1.2009 0:47

65c02

Re: Nechci vám kazit radost

když to je dost těžký, diskutovat s někým kdo neumí ani číst ani myslet.....:-P Zkus to znovu a lépe - znovu si přečti můj výše uvedený příspěvek. Konkrétně na tímto zkus přemýšlet (tedy, pokud ten proces zvládneš:-P):

------

V civilizovaných zemích (kam ovšem Česko nepatří) jsou u policie profíci, kteří svou činnost vyvíjejí v první řadě s ohledem na to, aby nezranili žádnou nezúčatněnou osobu - takže pachatele sledují pomocí vrtulníku, zastavují pomocí zastavovacích pásů - na bezpečném místě, apod....

--------------

Kde konkrétně tam vidíš, že bych naznačoval, že mají policajti zloděje v autě nechat být? Profíci provedou profi akci, která je účinná proti pachateli a zároveň velmi bezpečná vůči všem náhodným nezúčastněným osobám. Toť vše.

0/0
24.1.2009 0:55

egi

Re: Nechci vám kazit radost

Důležité je, že tomu sám rozumíte.

S ohledem na to, aby nezranili žádnou nezúčastněnou osobu, profíci pronásledovali pašíka půl hodiny přes kus Prahy. Na místě, které vyhodnotili jako přiměřeně bezpečné, jej odstavili za použití vhodně zvolených donucovacích prostředků. Skončeno, happy-end. Tisíce děkovných dopisů.

Jestliže na jiném místě a v jiné situaci došlo ke zranění nezúčastněné osoby (nepředpokládám, že záměrnému), mělo by to být přičteno k tíži tehdejšího tamějšího pachatele.

Čtení a myšlení je jedna věc, pochopení psaného textu druhá.

Nehloubejte nad tím příliš dlouho. Dobrou noc.

0/0
24.1.2009 1:30

ladaxxt

Re: Nechci vám kazit radost

jasněže.. sám jsem byl svědkem toho, na jak bezpečném místě stříleli.. dvouproudá silnice.. auta všude kolem.. lidi na zastávce busu.. :-) :-P

0/0
24.1.2009 3:14

65c02

Re: Nechci vám kazit radost

Znovu opakuji pro nechápavé - to je tomu zraněnému houby platné, že může přičíst k tíži pachatele, že ho policajt postřelil. To "přičtení k tíži pachatele" mu to zranění nespraví.

0/0
24.1.2009 10:14

idu68

Re: Nechci vám kazit radost

Vazeny pane nepochopil jste nic.A o moudrosti no prosim ......?

0/0
29.1.2009 14:02

roba21

Re: Nechci vám kazit radost

Je to poněkud obráceně, střílet se začne až když podezřelý ujíždí a začne být nebezpečný.

Osobně jsem rád, že se s ksindlem už tak nemazlí. Nicméně zároveň doufám, že mají pořádný výcvik aby dokázali správně odhadnout míru rizika takových akcí.

0/0
24.1.2009 0:29

65c02

Re: Nechci vám kazit radost

A co když zrovna tebe nebo někoho z tvojí rodiny takový střílející policajt trefí do palice?:-P

0/0
24.1.2009 0:32

nccch

Re: Nechci vám kazit radost

Nejen to. Představ si, že jedeš spořádaně po silnici a najednou tě takovejhle výrostek s třema policejníma autama v závěsu natlačí do protisměru nebo třeba na pilíř mostu. Nebo ještě hůř, když se snažíš přejet křižovatku a tenhle ti z boku přepůlí auto. Vskutku stálo za to toho zloděje vyprovokovat k zběsilému úprku?

0/0
24.1.2009 1:06

65c02

Re: Nechci vám kazit radost

Nechápu proč se naši policajti nepřiučí od profíků ze západních zemí, kde je technika stíhání pachatelů výborně propracovaná.

0/0
24.1.2009 1:09

lopata12345

Re: Nechci vám kazit radost

Ale no tak mekoto. Kdyby to brali podle US, tak k nicemu podobnemu nedojde. Nedas ruce kam mas, sup a je pistole u hlavy. Jeste jedna blbost a spolujezdec ma mozek ridice v kline. A zadna nehoda se nestane.;-D.

0/0
24.1.2009 1:29

norton

Tak

kde má koza rohy? Za ušima? Nebo před ušima.? Simírové střelci?;-D

0/0
23.1.2009 23:10

norton

Re: Tak

Je to smuttný, že to nevíte.;-D

0/0
23.1.2009 23:13

Monarchista II

Re: Tak

už jdi spát magore

http://cs.wikipedia.org/wiki/Koza_dom%C3%A1c%C3%AD

0/0
23.1.2009 23:20

cufir-mufir

Re: Tak

Že na něj vůbec reaguješ :-)) Doma mu koza nedala a neví, kde jí má chytit ;);-D

0/0
23.1.2009 23:26

Monarchista II

Re: Tak

;-DR^

0/0
23.1.2009 23:30

Najdete na iDNES.cz