Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Německý ovčák utekl a zaútočil na Příbramsku na tříleté dítě

Tříletou holčičku napadl německý ovčák v obci Nechvalice na Příbramsku. Dítě utrpělo drobná poranění v obličeji a pohmožděniny pravé ruky a krku. Majitelka psa je podezřelá ze způsobení újmy na zdraví z nedbalosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kostěj

Ovčák

On ještě někdo chová ovčáky?

0/0
23.1.2009 18:44

dislektik-idnes si na mě zasedla

Re: Ovčák

jeje těch je vždyt je to krásny pes i když ted je moda na Labradory

0/0
23.1.2009 18:45

Majkyho_pupik

Re: Ovčák

a na bigly

0/0
23.1.2009 18:48

dislektik-idnes si na mě zasedla

Re: Ovčák

no když jsem měl kolii tak jsem vyděl kolie snad všude.ted jsem přemýšlel co k dětem Labrador fajn ale už je to taky přešlechtěné plemeno tak jsem koupil Labradoského.retrivra a at dělám co děla všchni mají ted tuto rasu:-/:-)

0/0
23.1.2009 18:51

Majkyho_pupik

Re: Ovčák

Ja si myslim ze prave retrivri jsou vic preslechteni nez labradori, ale asi je to fuk, oboje jsou to skveli psi do rodiny, taky jednoho mameR^

0/0
23.1.2009 19:03

Sampis

Re: Ovčák

U obou se módnost negativně projevila na chovu. Přibívá vyloženě agresivních jedinců. Což je vždy škoda a u každého plemene.

0/0
23.1.2009 19:04

Majkyho_pupik

Re: Ovčák

v USA jsou labradoru miliony a taky nejsou preslechteni, spis jde o zpusob jakym se kolikrat rozmnozuji v psich vyrobnach stenat...Rv 

0/0
23.1.2009 19:07

Sampis

Re: Ovčák

NO je nejrozšířenější plemon na světě.Je to univerzál. Mě vyhovuje jiné plemeno, ale uznávám,že NO má své nezpochybnitelné přednosti.

0/0
23.1.2009 18:59

dislektik-idnes si na mě zasedla

nevím mám doma psa a děti jsem vždy učil k tomu že na cizího

psa nesmí sahat natož ho provokovat!!

0/0
23.1.2009 18:29

Sampis

Re: nevím mám doma psa a děti jsem vždy učil k tomu že na cizího

To je pravda, přesto to často neplní ani dospělí. Někdy psa provokují neúmyslně, ale o to intenzivněnji. Nejhorší jsou ti, co mají potřebu mi sdělit, že se mých psů bojí. Různé máchání rukama, křik, mávání kapesníky atd. je prostě výzva. Naštěstí jsme to zatím většinou ustáli a přiznám se, že v takových situacích bývám dotyčnému nebezpečnější než moji psi.

0/0
23.1.2009 18:33

dislektik-idnes si na mě zasedla

Re: nevím mám doma psa a děti jsem vždy učil k tomu že na cizího

tak naštěstí mám hodného psa do společnosti i když má 40 kg ale musím říci že lidé zatím v pohodě.když jsem byl mladší nikdy mě nenapadlo provokovat psa už jen kvůli těm zubům:-) a děti mé jsou v pohodě i s tímto 40 kg psem doma si umí poradit hold je to výchovou ničím jiným.

0/0
23.1.2009 18:39

Sampis

Já to z článku

přesně nepochopil. Na tříletou holčičku (cca 20 kg?) zaútočil agresivní NO (cca 40 kg), způsobil ji oděrky v obličeji a pohmoždil ručičky (nadělal nonokly?).  Tak to s tou agresivitu asi nebylo moc žhavý. Já to vidím tak, že pes utekl (což je špatně a zodpovídá za to majitelka). Potkal holčičku, s kterou si chtěl buď hrát, nebo měla něco lákavého v rukách. Otázka je, jestli zranění částečně nezpůsobila matka svým "bráněním tělem". Mnohem nebezpečnější situace nejspíš nastala, když dvaačtyřicetiletý muž zaháněl psa tyčí. Znovu mi tu neštymuje ta agresivita. Na agresivního psa s tyčí?

To všechno z článku nevíme. Zato víme, že novináři opět odvedli mizernu práci a z téměř nezajimávého incidentu se snaží vytřískat senzaci. A znovu rozdmíchat hysterii.

Mimochodem, všimli jste si, že zatímco dřív došlo k usmrcení psem, nyní již nedošlo ani k pokousání?

0/0
23.1.2009 17:21

JÚLINEK.ŠÍŠAL.

Re: Já to z článku

též si myslím, že k "uklidnění" psa by stačilo rozhodné slovo autority, která by kolem sebe nešířila atmosféru strachu a zbabělosti .... 

0/0
23.1.2009 17:30

Sampis

Re: Já to z článku

Ono "budeme se všichni tři honit" mohla být docela dobrá zábava. Nebo docela oblibené zvedání dítěte je také neodolatelná výzva ke hře.

0/0
23.1.2009 17:35

hrouzek

Re: Já to z článku

 Sampsi,bez ohledu na to co psali senzace chtiví  novináři,nemyslíte,že já jako každý jiný občan mám právo,aby mně  ani nepokousal,ani nepoškrábal, aby mi neudělal ani oděrky,ani neolizoval ani neočmuchával ať přátelsky nebo nepřátelsky ani malý,ani velký pes   pokud si to nepřeji?;-(

0/0
23.1.2009 17:40

The Black One

Re: Já to z článku

R^

0/0
23.1.2009 17:42

Sampis

Re: Já to z článku

Občan má spoustu práv. Třeba bezpečně přejít přez přechod, nebo nedostat v hospodě přez hubu. A i tato práva jsou porušována. Pozornému  čtenáři mého příspěvku neušlo, že je na zopovědnosti majitele psa, aby pes sám nepobíhal po obci. To se stalo, ale stávat by se to nemělo. Nicméně děje se to rozhodně častěji, než jakékoliv napadání.

A vy si nemyslíte, že psát dlouhý článek o tom, že paní A neubrzdila auto před přechodem a udělal paní B modřinu na stehni je důvod pro napsání článku a to stylem, bezohledná  řidička A nezastavila na přechodu a přejela paní B? Ten článek je totiž nepřesný a možná i lživý. To je to na co jsem upozorňoval.

Opravdu otázka psů, kteří utekli z pozemku je o něčem jiném.

0/0
23.1.2009 17:48

The Black One

Re: Já to z článku

Jo, jo pravdu díž.

Tato témata se takhle přetřásají bez ohledu na zavážnost provninění, protože je stále poměrně otveřná celosplečenská diskuse o místě psů, pravidel atd. ve společnosti. To je myslím stále ještě ten lepší případ novinářské prázdnoty (viz Klaus 100 dní co je to za pitomost? Kde jsou diskuse o tom, co a jak dělat. Jenom informace a kecech a kecech a kecech.

Já jsem taky ventiloval svůj názor vzdálený k té události. BTW on whole mám psi rád. Ale to štěkání přes plot, bafaní a očichávání, kdy musím být ve střehu mi vadí a nepřeju si to.

0/0
23.1.2009 18:09

The Black One

Re: Já to z článku

Majitele v zemi zlodějů (majitele nevijímaje) samo chápu. Ať si ale chrání svůj majetek neúkorně, já jim nic neudělal.

0/0
23.1.2009 18:12

Sampis

Re: Já to z článku

Celospolečenská diskuze je bohužel spíše hysterií. Je spousty jednoduchých řešení, jak omezit konflikty mezi "pejskaři a nepejskaři". Ovšem tato řešení jsou na obcích a ty na ně kašlou. Přitom máme ze světa spousty vzorů, jenže u nás se to neřeší. A na to média také neupozorňují. Problém je nezajímá. Zajímá je krev. Jinak docela dlouho se žádný případ napadení neobjevil. Ten dnešní je hodně slabý čajíček. Holčička nejspíš dopadla stejně, jako by ji obtěžovala čivava. Všimněte si slova obtěžovala. Tohle je opravdu věcí majitele. Jenže a) ne všichni lidé jsou zodpovědní, b) i když jste zodpovědný, může se stát ledacos. K tomu je třeba dodat, že z nezodpovědného nepejskaře se pořízením psa zodpovědný pejskař nestane. Ad b) jistě sám víte, že ačkoliv se snažíte seč můžete tak se prostě občas něco stane.

Já se snažím vést psy tak, aby nikoho neobtěžovali. Stěžují mi to lidé, kteří si obtěžování vynucují.

0/0
23.1.2009 18:23

doktor_bota_2

Re: Já to z článku

Jako bývalý majitel vlkodava musím konstatovat, že relativizací toho průseru ničeho pozitivního nedosáhneš, jen se zařadíš mezi tupce, kteří na zdevastovaný obličej dítěte reagují tím, že "ho určitě nějak vydráždil, parchant".

0/0
23.1.2009 18:46

Sampis

Re: Já to z článku

Jaký zdevastovaný obličej? Přečtěte si článek ještě jednou. Nic takového tam není.

0/0
23.1.2009 19:00

hrouzek

Re: Já to z článku

  Ale já jsem nepsal  jestli si novináři vymýšlí nebo ne ale o podle mého názoru nezodpovědnosti  "kamarádů" psů. A věřím i tomu,že správně vychovaný pes se chová řádně.Ale když jdu někde venku po veřejném pozemku,mám právo na to,abych byl  chráněn od  těchto majitelů,aniž bych musel přemýšlet,jak je který pes vychován.Nechci se vůbec dotknout těch  zodpovědných ale v našem malém městě,kde se všichni často potkáváme,jsem nabyl dojmu,že někteří z majitelů těch velkých psů mají radost,když tito vyvolávají mezi lidmi strach. Proto si myslím,že mnozí si léčí nějaké komplexy. Mně ještě žádný pes nic neudělal a když jdu někde do lesa  beru si sebou pepřový sprej a doufám,že ho nebudu muset použít,protože by mně bylo psa líto.;-(

0/0
23.1.2009 18:20

Sampis

Re: Já to z článku

Samozřejmě, že vás pes nemá co obtěžovat. Jiná věc je, jak obce nastavují podmínky. Jistě, že si někteří velkým psem léčí komplexy, stejně jako velkým autem. Bohužel, právě k tomu přispívají média. Všimněte si, jak je přepittbulováno. Protože pitti mají pověst nebezpečného psa. Jistě, mohou být nebezpeční. Ale proti spoustě ras jsou to jen ořezávátka vhodná k dětem. Často to nebývají žádní velcí ranaři. Jejich místo totiž bylo v aréně proti jiným psům, nikoliv stát proti člověku, takže to nebývají nejlepší obranáři. Ale přesto si je zamindrákovaní jedinci pořizůjí kvůli jejich pověsti. Díky bohu.

0/0
23.1.2009 18:31

The Black One

o detech i o psech

Debilni lidi vychovavaj debilne.

Nechapu proc na me stekaj psi, kdyz jen jdu kolem zahrady majitelu. V Kanade se mi to za celou dobu nikdy nestalo. To ani nemluvim o jejich vecernim blafanim.

0/0
23.1.2009 17:08

Sampis

Re: o detech i o psech

Protože hlídají. Plní svoji práci. Mají štěkat, tak štěkají.

0/0
23.1.2009 17:10

The Black One

Re: o detech i o psech

? Ja ale nejdu po jejich uzemi. Chapal bych, kdybych lezl do zahrady. Coz pak se to neda naucit?

0/0
23.1.2009 17:17

Sampis

Re: o detech i o psech

Oni varují vás i majitele. Když jim vlezete na pozemek pak záleží na rase. Špicové a jiní malý psi by měli štěkat, středně velcí vás napadnut a velcí a obří zpacifikovat, tedy přišpendlit k zemi, popřípadě těžce zranit či zabít. Záleží na rase a jejím určení. Takže není co učit. Štěkot je žádoucí.

0/0
23.1.2009 17:23

The Black One

Re: o detech i o psech

....díky za info. To o rasách, jak vnímají a chraání, jsem nevěděl.

Nicméně mě jako kolemjdoucího to přeci nezajímá. Pro mě to je nepříjemné. Prostě se někdy leknu. Stejně i moje děti. Tak pro koho je to žádoucí? Jen pro majitele. Jedná na úkor druhých, čistě sobecky.

0/0
23.1.2009 17:28

Sampis

Re: o detech i o psech

Chrání svůj majetek. Na druhou stranu, někteří zanedbávaní psi se baví tím, že někomu zařvou za zády, aby ho záměrně polekali. Je to jistý smysl pro humor, byť velmi nízký, ale co chcete po zanedbaném psovi.

Jistě, je to v zájmu majitele nemovitosti, ale s tím hlukem je to stejné, jako když ráno o pěti nastartujete auto a vzbudíte sousedku. Také je to jen ve vašem zájmu. Dívat se na to takto, to je už hodně přitažené za vlasy. Ostatně, co by měli říkat lidé na vesnici, když soused chová slepice a má i kohouta.

0/0
23.1.2009 17:32

The Black One

Re: o detech i o psech

To je pravda. Startovat v pět nějakej hlučnej smradlavej křáp taky vadí. Takhle by se to ale posuzovat mělo.

0/0
23.1.2009 17:41

Sampis

Re: o detech i o psech

A co s tím chcete dělat? Necháme kolovat oběžník, kam každý napíšeme, co se nám nelíbí a co nás ruší? A co uděláte s tím, až tam někdo připíše pláč a křik malých dětí v autobuse?

0/0
23.1.2009 17:51

hrouzek

Re: o detech i o psech

Sampisi,ať si klidně štěkotem varují majitele,ale ať neštěkají na mně,když jdu z druhé strany plotu po veřejné cestě.Jak si to majitelé se psem domluví,to už je jejich problém-jak se dnes říká. A´t třeba utíká a nějak to páničkovi naznačí,oba dva jsou jistě tvorové inteligentní,tak něco vymyslí a nemusím jim radit.A ještě něco jsem si vzpoměl o milovnících psů. Jedna mladá veterinářka-začínající vypravěla někdy loni v rozhlase,jak byla na stáži  v Austrálii nebo N. Zélandu-už si nepamatuji no a mimo jiné říkala i to,že někteří majitelé psů,bydlící v činžácích,aby jejich  čtyřnozí přátelé nerušli sousedy štěkotem,nechávají jim  vyoperovat hlasivky.No je to ukázka zvrhlosti zvěrolékařů i  "kamarádů" těchto psů Já chci upozornit,že si nemyslím,že by se něco takového mělo dít u nás,i když mně taky někdy leze na nervy že jda po ulici si mně všichni psi "předávají" a mně z toho někdy brní hlava.

0/0
23.1.2009 18:08

Sampis

Re: o detech i o psech

No ono je to docela pikantní. Pes se pohybuje po pozemku majitele a těžko mu tedy předepisovat, zda se bude zvukově projevoat či nikoliv. Jsou jen dvě cesty, jak postupovat. Prokázat, že zvuková hladina přesahuje hygienické normy, nebo, že dochází k rušení nočního klidu. Pokdu nedojde ani k jednomu, pak je vše v pořádku. Ostatně jinak by šlo o omezování vlastnických práv. Pokud by se vám totiž podařilo prosadit podobné nařízení, okamžitě bych požadoval zakázat jakékoliv gardenparty, křik dětí na veřejnosti i na soukromých pozemcích, pláč, hádky atd atd atd. Vaše i moje požadavky jsou absurdní, sobecké a pitomé.

0/0
23.1.2009 18:17

Kleki Petra

Re: o detech i o psech

...no asi poznali, že nejsem votamtaď a česky štěkat neuměli.

0/0
23.1.2009 17:11

Kleki Petra

Navrhoval bych jako pejskař

něco jako řidičák na psa (ještě před jeho pořízením) a následně nějaký povinný základní výcvik. Jenže - tohle by mělo platit i pro manželství, případně před pořízením dítěte... To se nikdy neujme.

P.S. netrefujte se v obecné rovině do velkých psů. Největší parchanti jsou jezevčíci a spousta kníračů. Dobře vedený velký pes má dostatek sebevědomí na to, aby na člověka neútočil. Výjimky samozřejmě existují, stejně jako matky, které udusí své děti.

0/0
23.1.2009 16:46

hrouzek

Re: Navrhoval bych jako pejskař

 Ještě jednou.Psa jsem nikdy neměl,ale přece jen si myslím,že malý pes mně kousne nejvýš do kotníku a snáze se mu ubráním,třeba kopnutím,i když bych měl raději kopnout jeho majitele.A jak poznám dobře vedeného psa,když pobíhá volně někde mezi  občany? Jak poznám dostatek jeho sebevědomí? Jak poznám,že není právě tou vyjímkou? Proč bychom měli ke škrtícím matkám "přidávat" ještě dávicí psy. Jako dospělý se škrtící matce ubráním, škrtísímu psu nikoliv-viz plno případů...I když jsem psa nikdy neměl,nelíbí se mi,že nazýváte parchanty jezevčíky a knírače,jsa majitelem nějaké velké "bestie",psa baskervilského. Máte kliku,že Džamila opustila své ministerstvo a Kocáb ještě nemá přehled.Ale ono to asi do jeho ranku  nepatří,spíš asi do místního hospodářství...;-(

0/0
23.1.2009 16:59

Kleki Petra

Re: Navrhoval bych jako pejskař

Nerozčiluj se, vím, o čem mluvím. Máme i jezevčíka.;-D

0/0
23.1.2009 17:01

hrouzek

Re: Navrhoval bych jako pejskař

 Kleki Petro,trochu jste mne sklamal.Pokoušel jsem se napsat něco i vtipně-asi to ale byla opovážlivost a vy to označíte za  čílení se. Tak se omlouvám. A stejně si myslím,že urážíte jozefčíky hrubosrsté i ostatní rasy malého vzrůstu,což je jasně diskriminace-máte kliku,že parlament ještě neschválil antidiskriminační zákon;-(

0/0
23.1.2009 17:48

(@)

Re: Navrhoval bych jako pejskař

Asi jste si sám nepřímo odpověděl. Nepoznáte, nevíte, netušíte, neb nemáte žádnou svoji zkušenost, takže se snažíte oponovat sice hezky, ale marně, Kleki má pravdu.

Jinak psi obecně samozřejmě nemají sami co pobíhat někde po pěších zónách ve něstech mezi lidma, to je jasný.  

0/0
23.1.2009 17:04

Sampis

Re: Navrhoval bych jako pejskař

Nemají a většina majitelů psů se tomu snaží zabránit. Už jen pro to, že v nebezpečí je zejména pobíhající pes. Ať již ho může někdo ukrást, nebo ho může srazit auto, či picnout zelený mužík.

0/0
23.1.2009 17:09

(@)

Re: Navrhoval bych jako pejskař

Tohle sobecké myšlení pejskařů mě dost irituje, ale je to asi tak. Já mám také psa, ale narovinu říkám, že pokud by se náhodou zaběhl, měl bych nejvíce hrůzu z toho, že se něco kvůli němu stane a pak teprv až o něj. Tedy on fakt nezpůsobí nic přímo, ale stačí, že si ho někdo nevšimne, někam vlítne a např. dopravní nehoda je na světě...Naštěstí je to pouhá teorie, je dobře vychovaný, vodítko netřeba, průšvih nehrozí. :-)

0/0
23.1.2009 17:19

Sampis

Re: Navrhoval bych jako pejskař

Mě to nepřijde sobecké. Mám psy jako rodiné mazlíčky. Jejich hodnota není zanedbatelná a krádež je velmi pravděpodobná. Stejně tak použití jako levného zdroje masa. Co se týče způsobení dopravní nehody, to mě netrápí. Psi mám pro tyto případy pojištěné. Vzhledem k tomu, že žijeme ve městě nepředpokládám, že by mohli sami o sobě způsobit smrtelnou nehodu. To by spíš byla vina řidiče.

Když k tomu připočtu povahu, která je drží doma, vázanost na smečku, poslušnost a počet útěků (1 X půlroční štěně někdo pustil z vodítka, tak šlo samo domů), pak nemyslím, že jde o nějaké sobectví. Prostě tuším co se může stát. Jinak, já nenechávám ani psi nikde uvázané. Jednak kvůli nebezpečí krádeže, jednak kvůli nezodpovědnosti některých, kteří jsou schopni psa donutit, aby je pokousal. Nebudu se pak hádat, že pes si sám koš nesundal a nepustil se z vodítka, přešel chodník, kousl si,  a znovu se připl na vodítko.

0/0
23.1.2009 17:29

Sampis

Re: Navrhoval bych jako pejskař

Těch případů je až neskutečně málo.

0/0
23.1.2009 17:05

horduch

Re: Navrhoval bych jako pejskař

je snad trochu rozdílu v tom jestli ti čokl natrhne nohavici ,nebo se ti  zahryzne do krku.Vždy mě vytočí cyp ,kterej tvrdí ,že ta jeho obluda nekouše,nač ho potom má?

0/0
23.1.2009 17:04

Kleki Petra

Re: Navrhoval bych jako pejskař

Co to plantáš za nesmysle?;-D

0/0
23.1.2009 17:08

horduch

Re: Navrhoval bych jako pejskař

kéž by ti ten tvůj pejsánek natrhl (Y)

0/0
23.1.2009 17:22

Sampis

Re: Navrhoval bych jako pejskař

Proč by to dělal?

0/0
23.1.2009 17:39

Tezeas

Tohle musí někdo začít řešit

U nás máme jednu takovou famílii, která má na zahradě asi pět psů, ale zřejmě jim nezbylo na plot. Všude v plotě jsou díry, takže psi zdrhají několikrát denně, v okolí neznám nikoho, koho by alespoň jednou nenapadli. Naštěstí jsou to jenom menší psi, takže se dají snadno odehnat, ale nedávno si pořídili dvě štěňata vlčáků... Za pár měsíců to bude maso... A policie? Volám je vždy když na mě zaútočí (cca 2x do měsíce), dostali i několik zpráv od veterináře (pokousali i naše psy), ale nikdo to neřeší. Pošťačka už k nim ani nechodí, takže se asi nedozvědí o obsílkách a tudíž jsou nepostižitelní...

0/0
23.1.2009 16:41

(@)

Re: Tohle musí někdo začít řešit

? tohle se mi nechce věřit, jak to že je nikdo ještě neodbouchnul? To si to tam necháte líbit? Jestli jo, váš problém, zde se musí jednat podle zásady, "když to nejde po dobrém..." ;-)

0/0
23.1.2009 17:08

Najdete na iDNES.cz