Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dvanáctiletý chlapec podlehl zraněním po pádu stromu ve Zlíně

Pád stromu v centru Zlína si připsal první oběť. Těžkým zraněním podlehl dvanáctiletý chlapec, o něhož se starali na anesteziologicko-resuscitačním oddělení zlínské nemocnice. Pád stromu vyšetřuje kriminální policie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Stanely

Pracovníci Magistrátu pravidelně kontrolují stromy?

Nedělám si žádné iluze o tom, že by pracovníci Magistrátu zodpovědně kotrolovali stav majetku Města Zlína. Soused už 14 let má na obecním pozemku skládku stavební suti, obsoused si zase na jiném obecním pozemku před 30-ti lety postavil šopu na dřevo a i když Magistrát pravidelně "zodpovědně" jednou ročně provádí inventuru majetku, který má spravovat, přesto na tyto případy nikdy nepřišel. Proč? Protože žádnou kontrolu neprovádí!

Když jsem před léty písemně Magistrát požádal, aby kontrolu alespoň 1x ročně dělali, odpověděli mi, že jestli něco o černých skládkách a stavbách vím, mám jim to prý oznámit. Takže jejich "kontrolní" systém funguje jen na "práskačství" ... ;-€

0/0
24.1.2009 14:45

goldenka

z naši školy

ti kluci jsou z NAŠI školy,;-(hej chudaci,jsou to spoluzaci bratra me spoluzacky,dneska ve škole všichni BREČELI,aj mame vyvesenou cernou vlajku.;-(Hlavne at ten druhy to přežije!!!;-(

0/0
23.1.2009 14:31

cinclant

Re: z naši školy

Je to smutné... Včera jsem šel kolem asi pět minut po tom pádu... :-(

Přeju klukovi udravení a... upřímnou soutrast rodině zemřelého. Je to tragédie.

0/0
23.1.2009 16:08

zlinacek

Re: z naši školy

jo, je to smutné, hlavně pro jejich rodiče....Kdyby se aspoň uzdravil ten druhý.....;-(

Zapálila jsem tam taky svíčku - škoda mladého života...;-(;-(;-(;-(

0/0
23.1.2009 18:33

plastovalahev

ajajaj, to je smutné

:-(

0/0
23.1.2009 14:19

mattiCZ

Ach jo...

;-(

0/0
23.1.2009 13:13

Shivaryuu

Upřímnou soustrast

Rád bych Vám, rodiče, vyjádřil upřímnou soustrast - jako Zlíňáka se mě tato zpráva silně dotkla. Je to velká tragédie. Přeji Vám hodně sil! ;-(V

0/0
23.1.2009 11:35

Ja su Kača Praskačova

Nesouhlasím s ochránci přírody,

kteří nechtějí povolit pokácet strom stojící přímo u chalupy a ohrožují obyvatelé domů. Dokonce to došlo tak daleko, že majitelé pozemku na kterém tento starý strom stojí musí zabezpečit tento aby nepoškodil sousední domy. Jinak veškerá odpovědnost za způsobené škody jde na jejich hlavu. To mně příjde postavené na hlavu. Když ho tak ochránci ochraňují ať tento strom finančne zajistí oni. Majité  tohoto pozemnku nejsou na tom tak finančně dobře, aby dali několik tisíc za zabezpečení stromu.

0/0
23.1.2009 11:08

jacobsen

Re: Nesouhlasím s ochránci přírody,

Musím přiznat, že jste opravdu Kača. Rozeznat trochu té nadsázky od vědeckého pojednání chce alespoň základní vzdělání. Strom, který už padesát let roste na svém stanovišti nemá žádný kořenový bal, ale kořenový systém. O balu se mluví u přesazovaných dřevin. A vězte, že dobře vím, jak takový bal vypadá. Příčina pádu je tady jasná - hniloba na bázi kmene. Příčina té hniloby je bohužel nejasná a může jich být víc. Dost často vidím, jak v mém městě rádobyzahradníci sekají trávu kolem mladých stromků a občas se jim podaří naseknout kůru na bázi. To je místo, kudy se dostane houba k vnitřnímu dřevu a začíná destrukce. Všechny tyto stromy budou za dvacet, třice let potenciálním nebezpečím, protože budou trpět stejným problémem, kterému se položil základ letos při necitlivé udržbě.

0/0
23.1.2009 12:07

Ja su Kača Praskačova

Re: Nesouhlasím s ochránci přírody,

Přiznám se, že jsem to špatně napsala.Ovšem zas takový úplný neználek nejsem . Starám se o zahradu 1100 m2 a máme tam asi 30 stromů. Byly tam stromy staré a proto jsme je s manželem vykáceli a nasázeli nové. Hlaně dál od domů. Kolem domu máme okrasné dřeviny a skalku. Takže, že Vy to znáte z toho odborného hlediska, ještě neznamená, že nic nevím o zahradě. Jistě až zas tak odborně to nesleduji. Já na rozdíl od některých těch mluvků konám abych z pohledu na krásnou zahradu měla požitek nejenom já ale i kolemjdoucí.Od jara do podzimu žiji jenom pro ni. Je to můj koníček. A že Vy jste se chytil na jedno nepřesné udání je to Vaše věc. Ale neodpověděl jste co si mají počít lidé, kteří se mají za své peníze starat o mnohaletý strom a přitom jsou zodpovědni za bezpečnost. Navíc jste asi neviděl, jak to vypadá po takovové vichřici, kdy stoleté lípy spadnou na domy Já ano. A věřte, že v ten moment je Vám jedno zda je to bal , nebo kořenový systém. Tak více konat a méně kecat.

0/0
23.1.2009 15:07

Hery Potrovka

Re: Nesouhlasím s ochránci přírody,

Měli jsme na zahradě vzrostlou, avšak nemocnou hrušeň. Byla nemocná, rodila špatné ovoce, téměř žádné. Hrušeň vysadil děda, byla již opravdu velká. Takže: byla na našem pozemku, vysadil ji příbuzný a přesto jsme museli žádat o POVOLENÍ POKÁCET NEMOCNÝ HNUSNÝ STROM. Byrokracie našeho státu nemá mezí. Ještě, že jsme nemuseli odevzdat dřevo.:-©

.

Rodičům chlapce upřímnou soustrast.

0/0
23.1.2009 18:32

(@)

Nastal čas skoncovat se zelenými ekoteroristy...

Kácení starých stromů je prý špatné (tak raději necháme zabíjet naše děti jejich padáním), dálniční okruh na sever kolem Prahy je špatný, tak se budeme raději v Praze dusit ze splodin tranzitního provozu, čistá paliva jsou špatná, tak do nich musíme přidávat bio-s*ačky, což zhoršuje emise, ničí motory a zdražuje potraviny...atd..atd...!!!

PRYČ SE ZELENÝMI MOZKY! 

0/0
23.1.2009 11:00

Pan Navratil

Re: Nastal čas skoncovat se zelenými ekoteroristy...

R^

0/0
23.1.2009 13:25

B.A.D.Y.

Re: Nastal čas skoncovat se zelenými ekoteroristy...

R^

0/0
23.1.2009 13:36

Hery Potrovka

Re: Nastal čas skoncovat se zelenými ekoteroristy...

R^

0/0
23.1.2009 18:33

MychalB

Faktem je, že se nás dotkla zbabělost pisálka Smoly,

který už neunesl kritiku na něj sypanou v diskuzi pod jeho článkem.

Ale přiznejme si, že řešit to v diskuzi zrovna pod tímto článkem není to nejlepší... :-/

0/0
23.1.2009 10:53

Todd Bertuzzi - verze 4a

Re: Faktem je, že se nás dotkla zbabělost pisálka Smoly,

Tak jdem na Moravu , ne ? :-)R^

0/0
23.1.2009 10:57

MychalB

Re: Faktem je, že se nás dotkla zbabělost pisálka Smoly,

kamkoliv jinam R^

0/0
23.1.2009 10:59

(@)

Proč ten strom, když byl ztrouchnivělý, neporazili??

Může se vyjádřit nějaký znalec? Ten už snad nemohl mít dávno listí, takové vyhnití se přece nestane během pár měsíců..??

0/0
23.1.2009 10:48

red pirate111

Re: Proč ten strom, když byl ztrouchnivělý, neporazili??

Bursík to zakázal. (Y)

0/0
23.1.2009 10:49

Kleki Petra

Re: Proč ten strom, když byl ztrouchnivělý, neporazili??

No není to tak docela pravda. Mám na zahradě šedesát let starou višeň, pořád měla listí i plody, přesto loni v létě se z ní najednou (a nebyl ani silný vítr) postupně ulomily dvě nejsilnější větve (průměr u kmene přes dvacet cm). Takže v únoru jde celá dolů.

0/0
23.1.2009 10:51

Ja su Kača Praskačova

Re: Proč ten strom, když byl ztrouchnivělý, neporazili??

To děláte dobře, raději předejít neštěstí. U nás ve vesnici při vichřici popadalo několik lip. Dvě dokonce na chalupu. No štěstí se nikomu nic nestalo.

0/0
23.1.2009 11:02

SBU

Re: Proč ten strom, když byl ztrouchnivělý, neporazili??

Ano, děkuji za tento praktický příklad. Já bydlím na sídlišti a jsou tam značně vysoké osamocené stromy, které jsme ještě jako družstevníci sázeli. Potom se nikdo o ně nestaral. Jsou pěkné a zdravé. Přesto už jsou nebezpečné. Mám chalupu a každý takový strom jsem si od jeho mládí přizpůsobil do výšky cca max. 3 metry (spíše 2) a mám z nich přírodní bonsaje, v podstatě keře (mám tam jedli, borovici i modřín). Rostou už několik let a vše jsem to udělal k vůli tomu, aby mně to na chalupu při větru nespadlo a aby to nevyvracelo stavbu. A vypadá to velmi dobře. Tak to je ta možná průběžná údržba. Ovšem to chce rozum a ne zelený mozky.

0/0
23.1.2009 12:49

(@)

Re: Proč ten strom, když byl ztrouchnivělý, neporazili??

To asi bude rozdíl. Koukni na fotky, jak vypadal ten KMEN u země. Ten byl zjevně ve stavu, že by se do něj člověk zabořil prstem, kdyby víc zatlačil...Pokud ti višeň loni vegetila, nevěřím, že by měl takto snilý kmen. Jo a - sice nejsem odborník - ale o višních je přece známo, že mají extrémné křehké dřevo, těm stačí málo.

0/0
23.1.2009 11:06

Pan Navratil

Re: Proč ten strom, když byl ztrouchnivělý, neporazili??

Vod toho je pak přísloví o padání z višně.

0/0
23.1.2009 13:25

Ja su Kača Praskačova

Něco málo o zahradnictív a stromech vím

Také jsme měli před domem vysoký javor, kterému stále padaly uschlé větve.  Dalo mně to hodně práce abych přesvědčila moji rodinu, aby se tento nechal pokácet. Za žádost  o pokácení jsme  zaplatili poplatek i když to bylo na obecním pozemku. Při likvidaci stromu jsme zjistili, že ten byl uvnitř shnilý a proto odumíral. Ovšm ono to chce zdravý rozum a občas si všímnout zdravotního stavu stromů. Ono už to nadměrné padání suchých větví o něčem svědčí. Ovšem najdou se tací lidé, kteří budou tyto nemocné stromy bránit zuby nechty až se potom něco staje je pozdě. Proto pro " Zelené" chce to více přemýšlet. Jeden jsme pokáceli a několik nových stromů zasadili.R^

0/0
23.1.2009 10:47

Frank Drebin

Re: Něco málo o zahradnictív a stromech vím

Onehdy jsem vedl slovní spor s člověkem, jemuž se nedalo vysvětlit, že dřevo rostoucí v lese je ke kácení. Myslím hospodářské kácení, ne plundrování. Jinými slovy, všechny lesy u nás byly vysazeny chytrými předky NA KŠEFT, ne z lásky k přírodě. Původní lesy prakticky u nás neexistují....   To jen tak, že mě to napadlo. 

0/0
23.1.2009 10:54

jacobsen

Re: Něco málo o zahradnictív a stromech vím

Musím přiznat, že jste opravdu Kača. Rozeznat trochu té nadsázky od vědeckého pojednání chce alespoň základní vzdělání. Strom, který už padesát let roste na svém stanovišti nemá žádný kořenový bal, ale kořenový systém. O balu se mluví u přesazovaných dřevin. A vězte, že dobře vím, jak takový bal vypadá. Příčina pádu je tady jasná - hniloba na bázi kmene. Příčina té hniloby je bohužel nejasná a může jich být víc. Dost často vidím, jak v mém městě rádobyzahradníci sekají trávu kolem mladých stromků a občas se jim podaří naseknout kůru na bázi. To je místo, kudy se dostane houba k vnitřnímu dřevu a začíná destrukce. Všechny tyto stromy budou za dvacet, třice let potenciálním nebezpečím, protože budou trpět stejným problémem, kterému se položil základ letos při necitlivé udržbě.

0/0
23.1.2009 12:07

Ja su Kača Praskačova

Re: Něco málo o zahradnictív a stromech vím

Jacobsene už jsem si to přečetla nahoře, Vy asi bude ten mluvka, co je chytrý, ale neumí vzít ani tu sekačku do ruky. A co máme dělat, když nám na zahradě přes zimu napadne asi přes metr sněhu a lesní zvěř nám okouše větvě, to byste radu neměl? Koruna zůstala ve sněhu a v zimním obalu neporušená, ale odnesly to větvě a to hodně. Bylo tam tolik sněhu, že se dostaly i přes oplocení.Bla, bla, bla

0/0
23.1.2009 15:17

Ja su Kača Praskačova

Re: Něco málo o zahradnictív a stromech vím

oprava né koruna, ale kmen. Jenom přebrept, trochu mně vytočil ten zelený chytrolín.

0/0
23.1.2009 15:20

(@)

Tak jak jsem vyrozuměl z této diskuse níže...

..podle ekoteroristů se zelenými mozky se správně mají stromy nechat stářím spadnout, jakákoli jiná úvaha je prý sobectví a neláska k přírodě...;-D

0/0
23.1.2009 10:42

babacek

Dvanáctiletý chlapec podlehl zraněním po pádu stromu

Tak to je smutná zpráva. ;-(

0/0
23.1.2009 10:39

Todd Bertuzzi - verze 4a

Re: Dvanáctiletý chlapec podlehl zraněním po pádu stromu

R^:-/

0/0
23.1.2009 10:40

SBU

Chce to selský rozum.

Každý rozumný a normální Čech má rád hezkou přírodu a nechce žádný boj s ní. Nikdy nikdo to s ní nevyhrál. Ale chce to jen normální selský rozum v náhledu na životní prostředí (od sedláka to je odvozeno - ten v ní žil). To, co předvádí v současné době naše strana Zelených už je mimo mísu. Nikdo nechce stromy šmahem kácet, ale udržovat je v bezpečném a hezkém stavu. To znamená, že se budou i stromy vysoké kácet, i když nejsou shnilé a budou se nahrazovat novými mladými a nízkými. Máme na sídlišti vysoké smrky a břízy  - okolo 15 metrů a ty až větrem spadnou, tak sice možná nikoho nezabijou , ale způsobí značné majetkové škody. Když se sázely, tak byly také moc hezké.

0/0
23.1.2009 10:32

wildge

Zrusena diskuse

I dnes byla pro kritiku prace redaktora iDNES zrusena jedna diskuse.

SMOLA je nejhorsi nadavka, jaka se na iDNES muze objevit.

0/0
23.1.2009 10:31

Todd Bertuzzi - verze 4a

Re: Zrusena diskuse

No jo ... je to ubožák. Doufám, že až ta holka někde potká chlapa, který se do ní zamiluje, že si Smolu a Svobud najde a nakope jim držku.

0/0
23.1.2009 10:33

Todd Bertuzzi - verze 4a

Re: Zrusena diskuse

Svobodu

0/0
23.1.2009 10:33

mr.kluzo

Re: Zrusena diskuse

popros pana primáře, třeba už tě pustí ;-D

0/0
23.1.2009 10:35

Todd Bertuzzi - verze 4a

Re: Zrusena diskuse

Pěkně si se tam ztrapnil Smolo. Chápu, že jsi to zrušil. Ono to není lehké když se ti najednou směje 50 lidí. :-)

0/0
23.1.2009 10:36

mr.kluzo

Re: Zrusena diskuse

takoví lidé jsou mi u (Y). K životu je nepotřebuji, ale je mi vás celkem líto.

0/0
23.1.2009 10:38

Todd Bertuzzi - verze 4a

Re: Zrusena diskuse

Mně je líto tebe, že jsi ještě nesouložil. Ale nevěš hlavu :-)

0/0
23.1.2009 10:39

mr.kluzo

Re: Zrusena diskuse

No nevím, co bych ti měl na to napsat. Můj žebříček hodnot je evidentně na vyšší úrovni a lidi tvého ražení v něm vůbec nefigurují, Takže se mi špatně "argumentuje" tvým stylem. A ze stejného důvodu tady svůj rodinný život vylívat nebudu.

Tak jen snad napíšu, že ve tvých příspěvcích není ani jeden relevantní názor a sám sobě se divím, že se s lidmi podobného ražení ještě zahazuju.

0/0
23.1.2009 10:49

stedryvecernahovno1

Re: Zrusena diskuse

tak vo tom napiš zase článek, smolo;-D

0/0
23.1.2009 10:39

mr.kluzo

Re: Zrusena diskuse

myslím, že k tomuto článku tvůj příspěvek není příliš vhodný. Běž nadávat třeba k Obamovi.

0/0
23.1.2009 10:33

wildge

Re: Zrusena diskuse

SMOLO.

0/0
23.1.2009 10:34

mr.kluzo

Re: Zrusena diskuse

to svědčí o tvém nemorálním kreditu, že k mrtvému 12ti letému klukovi taháš puberťáckou diskusi o kikině.

0/0
23.1.2009 10:37

wildge

Re: Zrusena diskuse

Nikoli, my sem tahame diskusi o neprofesionalni praci redaktoru iDNES. A jsme na iDNES, takze to sem patri, Smolo.

0/0
23.1.2009 10:42

Todd Bertuzzi - verze 4a

Re: Zrusena diskuse

A ve kterým článku je to vhodný, když ubožáci jako jsi ty pod tíhou argumentu diskuzi zruší ? ;-D

0/0
23.1.2009 10:35

mr.kluzo

Re: Zrusena diskuse

Ty inteligente, ukaž mi jediný argument ve zrušené diskusi. Vždyť jste jen planě nadávali. Jako ostatně ve většině diskusí. A odmítám se s Váma bavit u článku o mrtvém dítěti o takových blbostech.

0/0
23.1.2009 10:40

wildge

Re: Zrusena diskuse

Tak se nebav, Smolo.

0/0
23.1.2009 10:41

Najdete na iDNES.cz