Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Sháním doklad, že existuju, říká vnučka Dvorské

Křehké pohledné Julii její jméno padne. Ale protože nemá žádné doklady, někdo jí ho nemusí věřit. Právě tato dvaadvacetiletá žena nastartovala cestu Dvorských z ilegality. "S touto stresující situací se pokouším něco udělat už delší dobu," řekla dívka v rozhovoru pro MF DNES. Na většinu otázek odpovídala v přítomnosti rodičů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jedna

Povedená dcerka prima rodičů

Persifal patří k velmi nebezpečným sektářům. Svého času v ČR podvedl nemálo důvěřivých lidí. Vlákal je do sekty, vymyl jim mozek a pak je připravil o majetek, následně je ze sekty vykopl. Některé oběti skončily v blázinci. Doporučuji přečíst knihu Mileny Dvorské Můj život se sektou. Obsahuje výpovědi některých postižených a je to síla. na jejich psychickém týrání se podílela i Persifalovai žena, maminka roztomilé Julinky. To, že je jejich případ v ČR promlčen je pro ně jediné štěstí. jestli Julinka tvrdí, že chce jednou také pomáhat někomu jako maminka tatínkovi, jde z toho mráz po zádech. Zřejmě to bude další povedený následovník povedených rodičů. Bylo by zajímavé zjistit, z čeho žije tato početná rodina, kde nepracuje ani kočka. Přitom obývají prostornou vilu. Z vydaných CD pana Persifala? A co na nic je? Další sektářské bláboly určené k nalákání a okrádání dalších důvěřivců?;-O

0/0
23.1.2009 16:14

Alice Nová

Re: Povedená dcerka prima rodičů

Vykašlete se na Parsifala. ty jeho děti za nic nemůžou, Tak se zamyslete nad tím, kdyby váš tatínek byl Parsifal, byli byste na něm totálně závislý a nic jinýho a nikoho jinýho jste neznali, tak jak z toho? Co má ta holka dělat, kdo z nás je její přítel? Vždyť ona je sociálně na úrovni mateřský školky a přesto se snaží a všichni dávaj ruce pryč a zavřeli by celou rodinu. Je to holka plná lásky, chudák hledá kopii otce a co jinýho můžete čekat. já teda těm dětem přeju jen všechno nejlepší a milá Labutí Panno, jsi blázen, nebo chceš svoje děti vlastnit až do jejich úplného zničení?

0/0
23.1.2009 20:06

Joker003

podporuje zvěrstva Mauerových

No a podruhé, když se tenhle prcifal k tomu vyjadřoval,

jako že je to hnus, když je poslali do vězení za to, že podle jeho slov

"někomu naplácaly na zadek". Tehdy mi došlo, že on je přinejmenším

stejně nebezpečný jako oni.:-© Tyhle sektáře by měli pozavírat všechny!!! :-©:-©

0/0
23.1.2009 14:19

Joker003

prcifal a Kuřim

Jinak chci říct, že je to nebezpečnej sektářskej magor. Na svých stránkách se vyjadřoval ke kauze Kuřim a dost se tam zastává

těch zrůd Mauerových. V souvislosti kauzy Kuřim se mi chtělo zvracet dvakrát

- poprvé, když byla zveřejněna úplná obžaloba s detailním výčtem těch

zvěrstev, co jim ty zrůdy prováděly-nic horšího jsem

snad neslyšel.

0/0
23.1.2009 14:18

Joker003

Prcifal

Teda označení "Prcifal" mě docela pobavilo ;-D;-D Doporučuju mu změnit jméno, tohle je výstižnější. 

0/0
23.1.2009 14:16

sigenius

Prinosil, Mauerová, Dvorský - copak mají společného?

Jenom připomenutí jednoho faktu.

Ono existuje rčení 'navrch huj, vespod fuj'. Jsou situace (konce), kdy tento popis dojde obludného obsahu. Ale na začátku je jen ten jediný příznak: Děti nechodí do školy, učí se doma.

0/0
22.1.2009 16:17

Ja su Kača Praskačova

Manželé Dvorští

jsou mně ukradení, ale jak je vidět problémy začnou jejich dětem a né malé. Bohužel  manželé Dvorští to neodnesou, odnesou to jejich děti, které za nic nemohou. Paní Mileně přeji hodně sil a zdraví.R^

0/0
22.1.2009 15:29

Alice Nová

Re: Manželé Dvorští

No ona paní Milena to taky svý dceři moc v mládí neulehčila, ale myslím, že to sebekriticky přiznává a ta Labutí panna vypadá moc unaveně a zničeně. Podle mě to mysleli zezačátku dobře, ale úplně se jim to vymklo a teď, když jsou některé děti dospělé, měli by se pohnout a pomoct jim ven mezi lidi. Sami uznávají, že jsou ve velkém stresu jako štvanci, tak přece to nemůžou přát svým milovaným dětem.

0/0
22.1.2009 16:39

R.Jan.

podoba

Julie vypadá úplně jako Shannyn Sossamon z Příběhu rytíře, třeba tady: http://www.shannyn-sossamon.com/gallery/displayimage.php?album=331&pos=3

0/0
22.1.2009 15:19

tenisovejloket

ááále

třeba jí to babča dosvědčí

0/0
22.1.2009 15:08

franta_straka_unban

mesiáš to asi není

ale není důvod se do něho navážet

každému co jeho jest:-P

0/0
22.1.2009 14:13

b.a.j.l.a.

Re: mesiáš to asi není

jistě Frantíku. Ty vyznáváš přece Mohameda, toho jedinného pravého. :-)

0/0
22.1.2009 14:44

b.a.j.l.a.

Duchovní mesiáš co žije ve vile za 100 mega měsíčně??

A odsuzuje strašnou konzumní společnost? ;-D Pominuli fakt, že své ovečky uvedl v omyl, aby z nich dostal jejich majetky a mohl tak bezpracně vegetovat, tak si i tak tento náš spasitel světa a lidí poněkud protiřečí. Alternativní výchovu dětí nikomu neberu, ale jsou snad i jiné možnosti, než své děti izolovat od světa a svých vrstevníků. Ale to by se tatíkovi mohlo stát, že by pak ovlivněné okolím tak poslušně nevyznávaly ty jeho jedinný správný pohled na svět. /viz. jeho EQ test na jeho stránkách/....

0/0
22.1.2009 13:47

prasak1

Re: Duchovní mesiáš co žije ve vile za 100 mega měsíčně??

Parsifal si v mnohém protiřečí, dle mého je to způsobeno jeho dlouholetým pobytem v ilegalitě. Na druhou stranu je to nepochybně člověk s rozhledem a znalostmi ...

0/0
22.1.2009 13:58

b.a.j.l.a.

Re: Duchovní mesiáš co žije ve vile za 100 mega měsíčně??

Pak by mu mělo být o to jasnější co svými skutky některým lidem způsobil a nehrát si na zneuznaného spasitele a osvícence.

0/0
22.1.2009 14:09

prasak1

Re: Duchovní mesiáš co žije ve vile za 100 mega měsíčně??

je jen na těch lidech samotných, zda mu uvěřili či nikoliv. Mám za to, že jim nesliboval několikanásobky vloženého majetku. Přišel s vizí a oni mu dobrovolně uvěřili, stejně jako scientologům, davidiánům a záplavě dalších sekt ...

P.S. nijak mne jeho vize neoslovují,  Parsifal je, dle jeho písemných vyjádření zapšklý, protiřečící si  a nedůvěřivý jedinec, zřejmě vlivem jeho exilu ...

0/0
22.1.2009 14:19

b.a.j.l.a.

Re: Duchovní mesiáš co žije ve vile za 100 mega měsíčně??

Ale on jim slíbil podstatně víc než nějaký hloupý desetinásobek a bylo jen na něm samotném, že vědomě podvedl a okradl lidi, které svými sliby uvedl v omyl a skončil tak na útěku.  Pro takové chytráky já osobně moc pochopení nemám. To je mi víc líto těch, kteří se nechali svést a naletěli mu, za což si samozřejmě mohou sami a taky si užili své.

0/0
22.1.2009 14:40

prasak1

Re: Duchovní mesiáš co žije ve vile za 100 mega měsíčně??

nevidím to tak jednoznačně, i když, přiznávám, že dokud jsem znal jen tu "správnou" verzi z médií, tak jsem na to nahlížel podobně. Jak už to bývá, nic není černobílé a důvody pro jejich útěk mohli být jiné. Jeho způsob obživy je mi cizí a taky ho neschvaluji, nevidím na něm však ani nic nezákonného oproti podvodům ryze finančního rázu. On "obchodoval" s úplně tím samým jako církev svatá, jenom k tomu nepotřeboval tak velký aparát, prostě to dělal v malém, "na koleně". Co je mi naopak blízké je jeho vztah k rodině a nekonformní styl života mimo oficiální mantinely. Samozřejmě, že tohle už je extrém, ale tento pricip mi není nesympatický.

0/0
22.1.2009 14:50

b.a.j.l.a.

Re: Duchovní mesiáš co žije ve vile za 100 mega měsíčně??

OK. Já mu to taky neberu. Každému co jeho jest a bude to on kdo ponese následky. Co se týče výchovy dětí, jedno malé 4leté se ženou máme a jsem rád, že nás uživím prací všechny a tak se mu alespoň žena může věnovat naplno a já když mám volno. A myslím,  že o ničem jiném než o pozornosti a věnování se mu to není. Rozhodně mi nepříjde příliš moudré děti izolovat a snažit se je tak ochránit před "zlým světem" ve kterém pak budou muset tak jako tak v dospělosti žít.

0/0
22.1.2009 15:20

ppc1500

Re: Duchovní mesiáš co žije ve vile za 100 mega měsíčně??

Tak s tebou v mnoha věcech nesouhlasím, ikdyž i já tvrdím, že není vše černo-bílé. Ale srovnávat jeho chování s církví je hodně přitažené za vlasy. On s vírou má jedno společné: slovo Bůh. Nic víc. To nemá s křesťanstvím nic společného.

Další věc je to, že ho obdivuješ za jeho nekomfortní způsob života. Nemyslím si, že žije nekomfortním způsobem života. Spíš naopak: žije si velice komfortně - z peněz jiných.

Tady spousta lidí odsuzuje ty oklamané, že jsou to naivky. Jistě, je to tak. Jenomže většinou ti lidé procházeli velice těžkou životní etapou a to ti lidé jsou všichni tak trošku naivkové. Právěže "umění" těchto podvodníků spočívá v tom, že dokážou člověka oslovit v momentě, kdy je na dně. Pak si ten člověk myslí, že přišel Zachránce a vše mu uvěří.

Já naopak nemám pro tyto lidí žádné pochopení, protože oni podvádějí lidi zcela vědomě a s úmyslem obohatit se na jejich úkor.

0/0
22.1.2009 15:22

b.a.j.l.a.

Re: Duchovní mesiáš co žije ve vile za 100 mega měsíčně??

R^

0/0
22.1.2009 15:30

prasak1

Re: Duchovní mesiáš co žije ve vile za 100 mega měsíčně??

aha, tak si to nejdřív přečti ještě jedno a pak na mě reaguj, nic o komfortu nepíšu. Dále církev svatá taky obchoduje s tím, co nikdo nikdy neviděl, tzn. že jí ti lidé museli uvěřit. Jistě z nich dnes nesedře majetek, ale v minulosti si tím prošla taky.

0/0
22.1.2009 15:31

zapalik

Re: Duchovní mesiáš co žije ve vile za 100 mega měsíčně??

Ta Vaše teorie má jen jeden háček. I kdyby tomu takhle nakrásně bylo, nikdy by mu nikdo neprokázal, že je uvedl v omyl vědomě. On může vždycky tvrdit, že ve svou víru sám věřil. To jen tak na okraj.

0/0
22.1.2009 21:55

qoknu

Re: Duchovní mesiáš co žije ve vile za 100 mega měsíčně??

Mojí , fanaticky věřící babičce kdyby farář v kostele řekl, že mu má odevzdat všechen majetek, tak to udělá také.Takoví slabší jedinci už jsou.:-/

0/0
22.1.2009 15:30

Velká hlava slunce Evropy

ten Parsifal to zní skoro jako ČERT

;-DXX

0/0
22.1.2009 13:44

plastovalahev

no, to máš blbý

0/0
22.1.2009 13:20

prasak1

jen tak mimochodem,

Parsifal je člověk s velkým rozhledem, přehledem a znalostmi, jak vyplývá z jeho prací. Pokud se provinil jen tím, že nechtěl nechat ovlivňovat své děti zvráceným systémem školství, že si chtěl žít po svém a tím, že si udělal církev a vybíral od oveček vstupné, nic proti. Katolická církev dělá po mnoho staletí to samé a nikdo ji za to trestně nestíhá ...

P.S. Ale to co jsem napsal jsou samozřejmě jen subjektivní dojmy, Dvorského bláboly o synu člověka považuji za vychytralý podnikatelský záměr, který mu umožňuje nezávislý život.

0/0
22.1.2009 12:58

aquaterra

Re: jen tak mimochodem,

A má nick prasak 1, že? 

0/0
22.1.2009 13:02

prasak1

Re: jen tak mimochodem,

;-D jasně, to víš že jo ...

snažím se ze svých dětí vychovat zdravě sebevědomé, nepokřivené, nezávislé a přirozeně empatické osobnosti, bohužel mi to trochu narušuje naše dementní školství, proto mají Dvorští, V TOMTO, moje sympatie ...

0/0
22.1.2009 13:06

aksura

Re: jen tak mimochodem,

V Holandsku a Belgii mají také dementní školství ??  Bez  osobních dokladů z nich budou rekordmani v dožívání se vysokého věku, protože budou říkat " kdy jsem se narodil to nevím, ale byla zrovna zima".

0/0
22.1.2009 13:12

prasak1

Re: jen tak mimochodem,

já přirozeně nevím, jaké mají školství v Belgii ani jinde a ni po tom nepátrám, žiji v ČR. Pokud to měl být dotaz na to, proč nechodí jejich děti ani tam do škol, pak samozřejmě nemohu sloužit, nevím to. Prostě si je asi chtěli vzdělávat samy, proč ne. Bez osobních dokladů se samozřejmě obejdou jen v tom případě, že nebudou nic po systému chtít ...

0/0
22.1.2009 13:16

aquaterra

Re: jen tak mimochodem,

Způsob života si vybrali sami. Nikdy neplatili daně, nic kloudného nedělali, jen tahali peníze z druhých a hráli si na mesiáše, dětem nezajistili normální existenci s doklady. Ať si tak klidně žijí dál, ale ať neotravují v médiích a nesou zvolený způsob života i s důsledky. To by se líbilo každému, vybrat si jen to, co se mi hodí a po druhých pak požadovat, aby mě dotovali. Připomíná mi to bajku o mravenci a  cvrčkovi.  

0/0
22.1.2009 13:19

aksura

Re: jen tak mimochodem,

Bez osobních dokladů budou pokračovat v tomto způsobu života. Do nemocnice nemohou tak se budou  doma množit jako králíci, a protože se nenajde chlap, který by byl ochotný přistoupit na tenhle způsob života, tak otec bude mít co dělat, aby všechno stihnou.

0/0
22.1.2009 13:29

aquaterra

Re: jen tak mimochodem,

Třeba konečně začne pracovat. Všechno zlé je k něčemu dobré.

0/0
22.1.2009 13:37

prasak1

Re: jen tak mimochodem,

nebudu tě nijak urážet, i když mě lidská hloupost iritovala vždy, to na úvod. Pak už jen snad, že nás jimi otravují média, než že by oni chtěli otravovat v médiích. Oni bez tohoto druhu "popularity" žili dosti dlouho a mám za to, že jej ani nevyžadují ani nepotřebují, na rozdíl od mnoha našich "celebrit".

P.S. Nevšiml jsem si, že by Dvorský pobíral nějaké dotace ...

0/0
22.1.2009 13:33

aquaterra

Re: jen tak mimochodem,

Také mě hloupost irituje, a proto dodávám, že kdyby nechtěli, nedávali by každý den několik rozhovorů. A už vůbec by do médií neposílali tucty fotek té své Adams family.

0/0
22.1.2009 13:36

aquaterra

Re: jen tak mimochodem,

Vždyť už se trapně opakují. Větu o Mileně Dvorské (pijící a klející) už jsem viděla napsanou na hlavních stránkách bulváru asi tak 100x.

0/0
22.1.2009 13:40

prasak1

Re: jen tak mimochodem,

ty fotky jsou volně stažitelné na jejich stránkách a oni ty rozhovory, kromě MF nikomu nedávali. Bulvár si je vycucal z prstu, jako obvykle ...

0/0
22.1.2009 13:41

aquaterra

Re: jen tak mimochodem,

To těžko, kamaráde. Skoro stejné texty, ale DŘÍVE než ivčera , publikoval třeba takový Plesk a další.

0/0
22.1.2009 13:48

aquaterra

Re: jen tak mimochodem,

Kde to asi vzali, že? On ten velký nájem se nějak platit musí.

0/0
22.1.2009 13:49

prasak1

Re: jen tak mimochodem,

to jako že ten nájem zamázne z těch honorářů za rozhovory, svatá prostoto ...

P.S. a s tím  "kamaráde", to si děláte prdel, že jo ...

0/0
22.1.2009 13:54

aquaterra

Re: jen tak mimochodem,

To jako že každá koruna je dobrá. Zvlášť když si někdo nadělá houf dětí a nepracuje.

0/0
22.1.2009 13:56

prasak1

Re: jen tak mimochodem,

viz níže ...

0/0
22.1.2009 14:08

prasak1

Re: jen tak mimochodem,

problémem tohoto světa jsou hloupí a závistiví lidé, kteří toho sice moc nevědí a ale o to zasvěceněji mluví, v tomto případě píší ...

0/0
22.1.2009 13:52

aquaterra

Re: jen tak mimochodem,

Ano hloupí lidé, co se nenechávají vysávat sektami jsou pro tyto příživníky problémem.  Zatímco ti hodní, co jim odevzdají majetky a nechají se manipulovat, jsou požehnáním.

0/0
22.1.2009 13:58

aquaterra

Re: jen tak mimochodem,

Dále už bohužel diskutovat nemůžu, na rozdíl od shluku těchto parsifalů musím jít pracovat.:-)

0/0
22.1.2009 13:59

prasak1

Re: jen tak mimochodem,

práci čest ... ;-D

0/0
22.1.2009 14:08

prasak1

Re: jen tak mimochodem,

máte to nějaké pomotané, asi nějaký blok ...

0/0
22.1.2009 14:07

aquaterra

Re: jen tak mimochodem,

Já ne, pomotané to mají staří parsifalové.

0/0
22.1.2009 16:14

zapalik

Re: jen tak mimochodem,

Bulvár si ten článek nevycucal z prstu. Za tohle by Vás bylo velmi jednoduché žalovat. Pomněte, že nejste tak anonymní, jak si myslíte a tuhle byl jeden anonym z diskuse pohnán před soud...

0/0
22.1.2009 22:01

Najdete na iDNES.cz