Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vlček navrhuje zrušit poslancům neprůhledné náhrady a trestat absence

Předseda Sněmovny Miloslav Vlček z ČSSD rozeslal parlamentním klubům návrh, který by výrazně překopal platy politiků. Mohly by podle něj například zcela zmizet nepřehledné náhrady, na které mají nyní poslanci, senátoři a členové vlády nárok. Poslanci by měli být také penalizováni za neomluvené absence.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dislektik-idnes si na mě zasedla

plácnutí do tmy pro hloupé voliče

0/0
22.1.2009 19:12

godys

rozumný návrh....!

ale chápu, že se to bolševikům líbit nebude.....:-)EU

0/0
22.1.2009 19:10

jajaja00

Zajímá mne, kde jej těmto nápadům učili?

Že je intelektuální buldozer, to je snad každému jasné.

Ty nápady získal při "studiu" na pomocného traktoristu nebo až později, během VUMLu?

Obě tato vzdělání totiž má.

0/0
22.1.2009 16:06

ted61

pozor

Vlčku Vlčku ty jsi to nekonzultoval s paroušem, uvidíš, že Tě sekne, už tak je na Tebe vysazený

0/0
22.1.2009 14:51

Tw_ista

.

No, z jejich slov mi dohromady vychazi, ze tentokrat to projde... pokud vlcek dokaze ukocirovat socdem a tluchor odsku... tak pokud vypomuzou i lidovci, tak je to dokonce nadherna vetsina (.

No jo... jen mluvej... (.

0/0
22.1.2009 14:22

klmn

clčku, vlčku

ty jsi ale neukázněný poslanec ;-O Jyrka tě naučí, abys příště neměl takové hříšné myšlenky !

0/0
22.1.2009 13:42

sageorg

Vlčku,.........

vidím to na většinové hlasování prostředníčkama.

0/0
22.1.2009 13:14

rambas

Návrh

Návrh je to dobrý, ale neprůchodný. Žádný politik, který si zvykl na to, že má hodně peněz za málo muziky si to nenechá vzít.  Ještě měl připomenout poslanecký slib, kde mimo jiné se říká, že se zavazuje plnit a dodržovat zákony. Tím je řečeno, že kdo zákon poruší, musí počítat s trestem. Kolik politiků až na malé vyjímky byl potrestán za porušení zákona ? Ve Velké Britanii  a nejen tam ,se imunita vztahuje pouze na politické projevy na půdě parlamentu. Jinak jsou to řadoví občané se všemi právy a povinnostmi. Ale po r. 90 se politikům dala do ruky neomezená moc, tak toho využívají . Sami o sobě si myslí, že jsou nadlidi a nemusí se nikomu zpovídat. Díry v zákonech jsou také jejich dílem, aby se případně mohli na ně odvolat a nebyly potrestáni.;-€

0/0
22.1.2009 13:06

vestrach

příspěvky

tento návrh v životě neodsouhlasí, v tom budou jednotní. Mělo by se k nim přistupovat jako k řadovým zaměstnancům, já když nebudu v práci, tak mi to nikdo nezaplatí, pokud to budu opakovat tak mi hrozí vyhazov. Proč mají všelijaké výhody, náhrady, ošatné a další, o čem asi ani nevíme? Za to, co předvádějí v politice, za to by neměli dostávat vůbec nic. Při záběru v televizi - čtou noviny, mobilují, spí event. úplně chybí! Už se vidím, jak dlouho by mi to procházelo v práci.8-o?

0/0
22.1.2009 12:05

0100

Takhle to bude neprůchodné a Vlček to ví!

Zase to vyjde do prázna a ve voličích zůstane jen pachuť poslanecké arogance. Pro začátek bych zavedl přísné zúčtování cestovních náhrad s cestovními příkazy jako všichni lidé v republice a zrušil paušál na dopravu a jízdy zdarma. jen ať hezky doloží a své cetovní náklady jízdenkami, letenkami, či knihou jízd v případě použití automobilu. Samozřejmostí je kontrola absence a strhávání platu za nechození do práce, tak jako u všech v zaměstnanecké a podnikatelské sféře se zaměstnanci. Hezky salámovou metodou a potom se pustit do nesmyslné neomezené imunity, kvůli které se drží v politice Železní a jim podobní. Imunita se musí jen vztahovat na  proslovy apod. Jinak trestní odpovědnost jako každý druhý občan, bez vydávání imunitními výbory. Politici nejsou privilegovaní bozi. Pak vymizí i korupce a konečně se začnou také chovat tak, jak zákony vyžadují od každého občana.  

0/0
22.1.2009 12:04

Muf Puf

Re: Takhle to bude neprůchodné a Vlček to ví!

Máš bezva nápady, ale bohužel by to museli schválit sami poslanci, takže je to začarovaný kruch.;-€

0/0
22.1.2009 19:08

Slaine55

Mrhá se penězi všech občanů, kteří polytiky zaměstnávají...

... a hlavně PLATÍ ze svých daní. To říkám již dlouho. Mne absence také nikdo neplatí. Tak proč jim? Proč dostávají peníze na ošacení a podobně, když z nich financují nějaké své koníčky? Dokladovat tyhle věci. Do koruny. Ať se vidí, za co je utrácejí. To jsou naše peníze. Já když u daní nedoložím sebemenší prd, tak mne popotahujou jak blázna!!!;-O;-O;-O

0/0
22.1.2009 10:59

Vanislav

Re: Mrhá se penězi všech občanů, kteří polytiky zaměstnávají...

politik musi bejt prachatej - chudej politik je zralej na uplatek na kazdem kroku. Idelani reseni je dle meho nazoru delat politiku zadarmo. Delali by ji jen zajisteni lide kterym nejde o penize ale o zmenu a snahu pomoci...

0/0
22.1.2009 11:08

medved_cz

Re: Mrhá se penězi všech občanů, kteří polytiky zaměstnávají...

Dalsi tupoun co si mysli ze uplatnost ma co delat s vysi platu. Podivej se na soudce ty dylino - jak maji vysoke platy a jsou snad neuplatni? Plat ma na uplatnost vliv pouze pokud si za nej nekoupis ani chleba. Neuplatnost soudcu (policistu, politiku...) musis zajistit pomoci dusledne kontrolu a vysokych a okamzitych trestu.

Vyse platu u soudcu, policistu nebo politiku ma vliv pouze a jen na VYSI pozadovaneho uplatku, nikoliv na uplatnost jako takovou.

0/0
22.1.2009 12:49

Bývalý volič ČSSD

Vlček navrhuje zrušit poslancům neprůhledné náhrady

čili jde proti vlastní straně.

;-D

0/0
22.1.2009 10:46

ODSakEda

Re: Vlček navrhuje zrušit poslancům neprůhledné náhrady

Ano, chce nepřímo nutit(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) svoje poslance , aby nechaběli při hlasování často proti opozici! Takové zavazování je antidemokratické a nesouvisí  s morálkou či vznešenými cíly čSSD, kalsicky... Kdyby mohli, nmutijou poslance i přímo! Kriminálem... Jenže našzěstí zatím(!) je poslanec nad zákona svonbodný a nezávislý, je to občanská kontrola moci, né nějakej zaměstnanec, které lze k něčemu skutečně dle zákoníku práce nutit nebo jej dokonce vyhodit!

0/0
22.1.2009 10:51

Dale Cooper

Re: Vlček navrhuje zrušit poslancům neprůhledné náhrady

Poslanec by si měl plnit své povinnosti stejně jako ostatní. Solidnější z nich své nepřítomnosti běžně omlouvají a nemají s tím problém. Účastnit se legislativního procesu a schůzí parlamentu je jedna z hlavních povinností poslance. Nebo si myslíte, že poslanec žádné povinnosti nemá? Např. zrovna ta omluva je taky povinnost, jen zatím neexistuje postih, který by nedodržování trestal. Ti rozumnější se nemají čeho obávat. Jde o ty experty, kteří se v PS objeví jednou za uherský rok. K čemu nám takový poslanec je?

0/0
22.1.2009 11:12

rambas

Re: Vlček navrhuje zrušit poslancům neprůhledné náhrady

Co to píšete za nesmysly ? Poslanec je zaměstnancem nás všech, protože my jej platíme ze svých daní a musí dodržovat zákony, jako každý jiný. V žádných zákonech ani v zákonáku práce a ani v ústavě není napsáno, že se nevztahují na poslance a senátory. A pokud jde ohlasování, tak je o obousměrné.;-O

0/0
22.1.2009 12:42

xsmudla

Re: Vlček navrhuje zrušit poslancům neprůhledné náhrady

lacine populisticke gesto .. na to nema ...Rv

0/0
22.1.2009 13:11

medved_cz

Jyrka nebude mit na chleba!

Nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má...

Jyrka se priznal ze pouziva poslanecke nahrady na splaceni svych dluhu. Kdyz mu je Vlcek sebere, nebude mit do ust a bude muset sahnout na miliardy za Unipetrol a biolih. Ze by se Vlcek mstil za svuj planovany vyhazov?

0/0
22.1.2009 10:46

ghurtik

Re: Jyrka nebude mit na chleba!

No myslim ze by se jim spise pridal treba prumer vsech nahrad a odebraly se ty nahrady.

Ale to je jedno, stejne to neprojde. Zadny politik (ktery bude chtit kandidovat v pristich volbach) nerekne nahlas "to vis ze jo...budeme si sahat na penize", ale uvidite ze to vysumi do ztracena...

0/0
22.1.2009 11:39

ODSakEda

čSSD to chce spíše jako nástroj na vlastní poslance!

Nikoliv jako morální ohleduplnost k danovým poplatníkům! Ale politik není zaměstnanec -je to občanská kontrola moci! Ouřada

je zaměstnanec! čSSD chce spíše jen zavazovat a nutit tak alespon nepřímo (ráda by i přímo že!...) svoje poslance,

aby nechyběli proti opozici, žádný vznešený morální ohledy v tom vůči danovým

poéplatníkům nehledejte!!!

0/0
22.1.2009 10:30

vodní želva

Re: čSSD to chce spíše jako nástroj na vlastní poslance!

Kdyby to bylo tak, jak to popisujete, tak by za tou iniciativou stál Paroubek a na toto téma by již bylo několik tiskovek. Od Vlčka mi to přijde opravdu jako jeho nápad. Myslím si, že to dopředu odsuzujete jenom proto, že autor návrhu je z ČSSD a takové předsudky se mi nelíbí. Jinak v době, kdy na nás doléhá finanční krize, kterou spousta z nás určitě pocítí, to považuji aspoň za symbolický krok v tom směru, že i poslanci mají snahu své některé výhody omezit.

0/0
22.1.2009 10:40

ODSakEda

Re: čSSD to chce spíše jako nástroj na vlastní poslance!

jištuji Vás, že ač se netajím aktivní účastí a protěžuji jinak ODS -tedy Demokratickou stranu především a né jen názvem, ale zásadami(!!!), zvedlo mě ze židle nbapsat reakci právě ten princip ovlivnování svobody rozhodování poslance a jeho zavazování z principu, né ze zaujatosti k šSSD!

 V mém místě bydliště s čSSD jsme s ODS a j. stranami, dokonce měli chvíli koalici, ale názory se rozešli časem zcela! Bez ohledu na vývoj v parlamentních volbách. To vás ujištuji! Odsuzuji názory a činy,né nálepku! Kritizuju taky to co to má za cíl a né samotnou čSSD! To vámasi uniklo ne???

0/0
22.1.2009 10:44

ODSakEda

Re: čSSD to chce spíše jako nástroj na vlastní poslance!

A k té krizi a symbolickému kroku -jednakkrizi nemaj všecí, podniky krachovali vždy a i velké a nikoho to nevrušovalo tolik (např. za socanů Flextronics, PHILIPS a j. ) a je to spíše mediální bublina krizi následně skutečně z paranoe způsobující!...

Já kupříkladu ale nestíhám v práci a za chvíli valím do Německa se zbožím -je to dokjonce výhoda a najednou vněmecku neřeší nacionalisticky, že je zboží Z česka, ale cenu a kvalitu ;-D 

A krom správným směrem to není, neb jde o TRESTY a né snižování odměn všem poslancům! tedy je to zavazování , nepřímé nucení poslanců k něčemu!!! A to mě vadí a silně! Snižování náhrad nikoliv. Al eto ekonomiku stejně neřeší a je to jen populistické gesto pro omezenější...

0/0
22.1.2009 10:49

vodní želva

Re: čSSD to chce spíše jako nástroj na vlastní poslance!

možná bych s Vámi mohl souhlasit s tou výjimkou, že ty tresty jsou pouze druhým bodem návrhu. Ten první a podle mě podstatnější je o tom, že by se mělo opravdu velké množství mnohdy neprůhledných náhrad dát do jednoho balíku a to je mi sympatické, ať to podá kdokoliv. 

0/0
22.1.2009 10:53

ODSakEda

Re: čSSD to chce spíše jako nástroj na vlastní poslance!

S tim souhlas, stejne je pro me dulezitejsi co za zakony navrhnou a schvali ci zabrani schvalit, nez kolik berou!

0/0
22.1.2009 12:39

Vasis

traparna

Predstavme si situaci, kdy nam nekde rekne, abychom si odhlasovali nizsi plat, trest absenci a mensi prispevky ...jak budeme asi hlasovat, a jak budou asi hlasovat ?RvRvRv

0/0
22.1.2009 10:26

Převodovka

Sympatický návrh se špatným koncem

No je pěkné, že aspoň někteří z poslanců umějí trochu sebereflektovat. Na druhé straně, pravděpodobnost, že to projde je podle mě téměř nulová. Naše skvělá reformní vláda se stále projevuje tím, že si obyčejní lidé víc a víc utahují opasky, ale samotní pánové, kteří nám to utahování předepisují si opasek sami ještě nikdy neutáhli;-€

0/0
22.1.2009 10:23

ODSakEda

Re: Sympatický návrh se špatným koncem

Lepšíjsou ti co Ti slíbí prosperitu???... Apropo, politik není zaměstnanec -je to občanská kontrola moci! Ouřada je zaměstnanec! čSSD chce spíše jen zavazovat a nutis svoje poslance, aby nechběli proti opozici, žádný morální ohledy v tom vůči danovým poéplatníkům nehledej!!!

0/0
22.1.2009 10:28

ODSakEda

PS je jakopodnik, továrna a politik jako zaměstnanec???...

To snad né?!... Politik - poslanec, je občanská kontrlola moci výkonné - ouřadů -ti jsou zaměstnanci! Politici - jen ti nejvýše, jsou sice honorovaní, ale proto, že by již takovou velkou zodpovědnost nemohli dělat ve jen svém volně po práci jako politici na nižších úrovních! Ale rozhodně nejsou zaměstnanci a chbíli v PS je to spíše jeho a jeho strany mínus, že je přehkasuje opozice! Co to tak socanům tedy vadí???...

Trestat poslance, který by měl být nad vším, jak zaměstnance, je absurdní! Pro méně chápavé - v porovnání s podnikem, je to jako by byl spoluvlastníkem, spoluvedoucím podniku, né zaměstnanec!!!

0/0
22.1.2009 10:21

maud

Ten kdo má

v manažerské funkci plat 150 000 Kč, tak maká minimálně 12 hodin, a na noc si bere rohypnol , aby mohl přes všechny starosti usnout. Naší poslanci zvládnou ještě vedlejšák.

0/0
22.1.2009 10:14

miromax

info...

Snahu zhubnout deklaroval i předseda socialistů Jiří Paroubek, který prozradil, že zdravěji jí, cvičí a v zimě jezdí například na běžkách.

0/0
22.1.2009 10:13

tenisovejloket

dobrej nápad

ale tohle si holky a kluci, co spolu kamaráděj, asi neodhlasujou:-(

0/0
22.1.2009 10:11

kunta_kinte - obet rude cenzury

Divne

Na clena CSSD podezrele rozumny navrh....

0/0
22.1.2009 10:04

hrabe.zeppelin

A hodlate to pane Vlcku

dotahnout skutecne do konce, nebo se proste o vas jen dlouho nepsalo, tak jste pred medii zamektal neco populistickeho ve stylu CSSD.

Pokud to myslite vazne, drzim palce...

0/0
22.1.2009 10:03

Kleki Petra

Já bych zrušil všechny neprůhledné poslance.

0/0
22.1.2009 9:59

Glock každopádně bez -e

Re: Já bych zrušil všechny neprůhledné poslance.

tak to už jen najít někoho, kdo by schvaloval zmrvené zákony, vyslovoval důvěru vládě a chodil se přežírat do poslaneckých kantýn.

0/0
22.1.2009 10:12

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Zná někdo

jiné povolání v ČR, kde, když už dorazí do zaměstnání, celý měsíc vyrábí, pro svou neschopnost a amatérizmus, většinou zmetky, dostal ještě cca 150.000,-Kč?

0/0
22.1.2009 9:31

ODSakEda

Re: Zná někdo

politika, zejména poslancování, není krucinál povolání natož zaměstnání!!! Je to občanská kontrola moci! Akorát ty nejvyšší funkce jsou honoroványm, neb takovou zodpovědnost nejde dělat ve sém volnu po práci jak u komunální politiky menších městeček a navíc poslanci nejsou od toho, aby jen seděli v PS! Maj ministerstva, aj. povinosti a ježdění po krajích! Apropo opozice by mohla být ráda, že konkurent chybí! Jenže -oni to čSSD myslí do vlastních řad! Jak donucovat(!!!!) svoje poslance... Jako nesvéprávné a nesuverénní i když kandidovali za nějakou stranu.

0/0
22.1.2009 10:25

millo11

náhrady

teď má ODS šanci zabodovat. Dejte si to jako volební program a ukažte, jestli něco dokážete. Za tohle by vám lidi fandili víc jak Jirkovi za přiblblé poplatkyR^

0/0
22.1.2009 9:29

ODSakEda

Re: náhrady

Zavazovat čímkoliv poslance je zahrávání si s demokracií!!! čSSD to nenavrhla ze vznešených morálních pohnutek!!! Tomu snat naivně nevěříte?! Spíše chce nutit alespon nepřímo (chtěli by jistě i přímo!!!...) svoje poslance aby nechyběli při hlasování vůči opozici! To je ten bordel! Nic morálního v tom nehledejte! Je to další útok na nezávislost poslance -občanskou kontrolu moci! Poslanec není zaměstnanec!!! 

0/0
22.1.2009 10:34

habásko

A co kvalita jejich práce ?

A co jim tak stanovit ukazatele z nichž se odvíjí jejich plat tak, jak to má většina pracujících? Zohlednit procento nezaměstnanosti, schodek státního rozpočtu, výdaje na nemakačenky ! Ale problém je skutečně v tom že si to stanovují sami. Plat podle svých představ by si asi uměl uzákonit každý. Jen zlomek z nich jsou odpovědní politici, většina jsou političtí podnikatelé. Ale prý si každý národ zaslouží takové představitele jaké si zvolil. Tak snad příště.....

0/0
22.1.2009 9:23

ODSakEda

Re: A co kvalita jejich práce ?

JIM stanovyit??? A kdo jako, MY??? Kdo MY???... Poslanci tady stanovují pravidla, žádné MY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Toto je jen snaha čSSD alespon svoje ovečky zavazovat, což je zahrávání si s demkracií! nehledejte v tom naivně vznešené morální cíle a odpovědnost k danovým poplatníkům! Poslanec je politik, ale né zaměstnanec!

0/0
22.1.2009 10:36

JosefN

tak jo

Dobrý pokus, oni se s tím začnou zabývat a když dojde na hlasování, tak se tam nedopatřením vloudi chybička která jim platy naopak zvyší. Ale snaha byla.

0/0
22.1.2009 9:20

zachrance_od_mury

trochu si zavestim

myslim ze si muzu s klidem dovolit predpovedet vyvoj tohoto navrhu. tesne neprojde za argumentu "ted neni vhodna doba neco takoveho resit" ci snad "plne se s navrhem stotoznujeme ale jsou v nem jiste chyby ktere nam zabranily...", muze dojit i na oblibene "je to populisticky navrh". dokonce by mne neprekvapilo "vymenime schvaleni za zruseni protilidovich poplatku ve zdravotnicvi"... :-/

0/0
22.1.2009 9:19

pedr64

Re: trochu si zavestim

zapomněl si na :"návrh je nekoncepční, problematikou se usilovně zabývá naš poslanecký klub, který připravuje komplexní řešení..."

0/0
22.1.2009 9:45

zachrance_od_mury

Re: trochu si zavestim

;-D myslim ze tohle nebude, protoze vlcek je socialista, takze spis "v teto fazi navrh podporovat nebudeme, jeste musime s kolegou probrat nektere sporne body"

0/0
22.1.2009 9:46

zachrance_od_mury

Re: trochu si zavestim

..."kazdopadne tato iniciativa ma z nasi strany plnou podporu a povazujeme ji za spravnou, je videt ze NASE strana jde s vuli lidu ale navrhovane reseni pokladame za nestastne"

ze ja nesel do politiky, tyhle kydy by mi docela sly :-)

0/0
22.1.2009 9:48

KOLDAK

Plat se všema náhradama

je pro poslance stejně jen kapesné, o hlavní příjem se jim starají ztzv. "lobbysté"

0/0
22.1.2009 9:13

Najdete na iDNES.cz