Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

U obchodního centra lidé zavzpomínali na odpůrce, který se oběsil

Zhruba stovka lidí přišla odpoledne zavzpomínat a zapálit svíčky za Jiřího Simona, který se na Nový rok oběsil přímo nad vchodem obchodního centra City Park v Jihlavě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lublaň+Athény=Balkán

Kdyby to ob. centrum podpálil,

tak to dokážu pochopit. Kdyby podpálil auto majitele (majitelů), tak to dokážu pochopit. Ale spáchat sebevraždu? Nechápu!

0/0
12.1.2009 17:06

babacek

Dopis Jiřího Simona na rozloučenou

Albert Camus kdysi napsal, že ve skutečnosti existuje jen jediná důležitá otázka, a to, zda člověk má či nemá spáchat sebevraždu… Myslel jsem, že jde o hloupost. Klidně si myslete, že jsem byl blázen. Já již dál nechci žít ve společnosti, kde se nemohu dovolat svých práv.

Žil jsem si pěkný život, dokud jsem pracoval, a o nic se nezajímal a ani nic nepotřeboval, v domnění, že žiji v právním světě, čili až budu cokoliv potřebovat, tak se domůžu práv!! Bohužel nebylo tomu tak, po tříletém snažení jsem pouze přišel o peníze a výsledek je, před nemovitostí mám skládku, jedno zásobovací auto za druhým, odporná rezonance, atd… S City Parkem v Jihlavě bych se ve stávající podobě nikdy nesmířil, byl jsem přímý soused, a to cca 10m!!! Svévolnosti, které ho provázely při výstavbě i po ní, byly pro mne veliké překvapení, co vše bylo možné, bez ohledu na kohokoli a cokoli.

0/0
12.1.2009 5:35

babacek

Re: Dopis Jiřího Simona na rozloučenou

Za svým cílem si půjdu dál, nejsou-li pozemské zákony vymahatelné a spravedlivé!! Dám všem, co se podíleli na znehodnocení mého majetku a znepříjemňování a znechucení mého pozemského života, o sobě VĚDĚT!! Co se dá dělat v posmrtném životě.

Jestli něco podobného skutečně existuje? Počítejte s tím, že vás, kterých se to týká, budu strašit i ve snu! Vyjmenovávat je nebudu, kdo mě pozoroval, tak je jistě zná. Sebevraždu spáchám nad vchodem CPJ!! Jestli to bude možné?? Tak i tam budu provádět to, co by mohlo lidi odrazovat a připomínat ji, že tu nějaký Simon byl a chtěl jenom v klidu a slušně žít.

0/0
12.1.2009 5:35

babacek

Re: Dopis Jiřího Simona na rozloučenou

Tento dopis píšu při plném vědomí, jsem si vědom, jak můj čin na vás bude působit. Tuto formu odchodu jsem nikdy nepředpokládal. Rozhodl jsem se dobrovolně s tím, že je třeba i jiné možnosti!! Odcházím znechucen životem a taky možnosti pro obyčejné lidi, ze kterých se ždímou peníze pro zloděje a darebáky, kteří se tím jen chlubí a taky jsou veřejností obdivováni. Mám na mysli lidi, co prosadili CPJ za každou cenu!! Nejsem již ochoten nadále s vámi sdílet toto ponižování, z kterého se mnoho z vás i raduje. Já jsem bojoval vždy proti exteriéru CPJ, jelikož měl vliv na můj další život!!

Své rodině se omlouvám, děkuji jí, že mi umožnila bojovat proti těm darebákům okolo CPJ!! Přestože jsem nebyl úspěšný proti CPJ v pozemském životě, tak i nadále věřím, že není všem dnům konec a že náprava se dostaví.

31.12.2008 Jiří Simon Ztracená č.20586 01 Jihlava

0/0
12.1.2009 5:37

michelllin

demokracie

Myslí si tady někdo, že princip demokracie je o tom, že menšina se podřizuje většině? Mě se taktéž nelíbí spousta věcí, ale většina rozhodla jinak. Tady můžeme vidět většinu nakupujících v CPJ. Já tam ještě nebyla a ani po tom netoužím, ale co se týče přínosu pro Jihlavu, ten není zanedbatelný. Spousta lidí tam nelezlo práci a spousta lidí z jiných měst právě v Jihlavě nechají nějakou tu korunku. A co se týče konkurence, nic lepšího nás nemohlo potkat. Předražené obchodu budou muset snížit ceny. A myslím, že stavba, co tam byla předtím nevypadala o nic lépe. Tozn., že pro většinu je to jednoznačně dobrá záležitost.

Před chvíli jsem se navíc zajímala o ceny nemovitostí na jihlavsku. Cena baráčku s pozemkem(což vím i od přátel) se pohybuje okolo 1,5- 2mil korun. Samozřejmě třeba 15 min cesty od Jihlavy, ale za 2, 5 mil je opravdu krásné auto. A nehledě, co se týče klidu a čistého vzduchu.

Není mi líto toho pána, je mi líto jeho rodiny a blízkých. Pro mě je to sobecký čin.

0/0
11.1.2009 14:02

Oldis_rab

na stavby

u nas skutecne funguje dvoji metr. Napr starosta pribrami Rihak, protoze bydli v Zezicich za mestem a po ceste ma Hypernovu, si nechal postavit z vesnice do mesta chodnik a cyklistickou stezku, podobnou sem v PB nikde nevidel ;)

0/0
11.1.2009 13:36

seppikub

Na co ta komedie,

konzumenti? ;-D

0/0
11.1.2009 12:11

KajaK

VELKY BAZAR - KOMEDIE

Kolikrat jste tu komedii videli a zasmali se? Ja hodnekrat. Tak co tady ted brecite? Vzdyt to byl blazen, veset se kvuli obchodaku.

0/0
11.1.2009 12:02

hofmanova

Čunek

Byly porušeny jeho práva daná zákony a ústavou.

Zodpovídá za to ministerstvo pro místní rozvoj.

Už úředníky trestají?

Zavinili mrt z nedbalosti. Takový tlak z porušování zákonů nemohl unést!

0/0
11.1.2009 11:22

ur=BANcová

Re: Čunek

Ten článek je trochu pomatený, ale asi jsem to z té fotky pochopila. Mezi jeho domkem a megacentrum vede ulice. Tak to měl holt smůlu. Nebyl účastníkem stavebního řízení, protože se stavbou přímo nesousedil.

0/0
11.1.2009 11:40

hofmanova

Re: Čunek

No to nemáš pravdu. Stavební zákon se řídí a podřizuje zákonům nadřezeným a to jsou občanský zákon a Ústava a průběh řízení se podřizuje Správnímu zákonu .

Dohromady úředníci porušili víc zákonů, než jen Stavební.

Tfujtabl je to. Pokud úředníci budou mít pravmoce ale nebudou mít zodpovědnost a budou nepostižitelmí, tak takovýchto lidských tragédií bude přibývat.

Místo oběšění, měl vzít brokovnici a úředníky potrestat. Toby muměl umožnit zákon, když stejný způsob jednánání umožňuje úředníkům. Normálně ho zabili, protože byli uplacení!

0/0
11.1.2009 12:15

ur=BANcová

Od převratu se oběsilo velké množství lidí,

ale tohle je opravdu kuriozní důvod. Stačí se podívat na ceny nemovitisrí na Jihlavsku a je jasné, že nabídku mu udělali velice slušnou. Za socializmu v roce

1970 jsme zažili něco podobného a na místě, kde náš dům stál, dnes vede rychlostní silnice. Dostali jsme zhruba 4x více peněz, nez za jaké se mezi lidmi takové domy prodávali, k tomu nám nabídli dva byty k nastěhování, nebo ve starém domě možnost ještě dva roky bydlet zdarma, než by na něj přišla demolice. Měli jsme z toho radost a nikoho by nenapadlo se věšet. Kam se tenkrát hrabala výhra ve sportce, proti štěstí, že pře váš barák měla vést silnice.:-)

0/0
11.1.2009 11:21

hofmanova

Re: Od převratu se oběsilo velké množství lidí,

Ty jsi Jouda.

On nabídku dal, tak se s ní měli vypořádat, tak, že ji měli akceptovat.

Pokud by byl dodržen zákon , tak to centrum nemohli postavit.

A je příznačné, že píšeš o komouších a jejich přístupu, V tomto případě se úředníci zachovali stejně.

0/0
11.1.2009 11:25

_Aleister_

Tahleta megacentra jsou opravdu občas fujtajbl.

tady v UK už na ně dávají stavební uzávěry. Není nic tristnějšího než pozorovat rodinnku trávící víkendový den v tomto zařízení...

0/0
11.1.2009 10:51

ur=BANcová

Re: Tahleta megacentra jsou opravdu občas fujtajbl.

Možná ani nevíš, jakou máš pravdu. Já to pozoruju ve svém okolí. Děti které se naučily, že zábava se kupuje a nemusejí se namahat si nějakou vytvořit, pak většinou podivně dopadají. Kradou napřed doma peníze, pak vykrádají sousedy a končí na pervitinu. Pak jim je jedno všechno, jen sehnad prachy, aby se nenudili a dají přepadnout i svou babičku.

0/0
11.1.2009 11:32

ur=BANcová

Re: Tahleta megacentra jsou opravdu občas fujtajbl.

Mám tam chybu."sehnat"

0/0
11.1.2009 11:43

StanleyP

Ochodní centrum namísto PRIORU

A já bláhový jsem si myslel, že když otevřou nově postavené obchodní centrum, tak zbourají ten ohavný PRIOR na náměstí.

0/0
11.1.2009 10:45

danny44

Kromě jiného se ztratil...

Zajímavé, zajímavé..... 8-o eště nedávnou nám journalisté tvrdili, že zloději měli zájm POUZE  o počítač.. a teď najednou se počítač ztratil "kromě jiného" .... ;-D

Že by zase jedna honba za senzací splaskla... ?

0/0
11.1.2009 9:54

Bývalý volič ČSSD

Výslekdy vítězství ČSSD na komunální úrovni.

0/0
11.1.2009 8:48

babacek

Oběšenec mučedníkem ?

I když je škoda každého lidského života nemyslím, že by tohle byl zrovna mučedník nebo již jsou někteří tak zblblí islámismem?;-(

0/0
11.1.2009 7:15

rene1879

Nechoďte tam!

Řeči nejsou k ničemu. Nechoďte tam nakupovat! Ať vědí, že se všechno koupit nedá. Památkáři ovšem ano...

0/0
11.1.2009 6:20

R.A.K.

Re: Nechoďte tam!

Komu se tím pomstíte? Pouze majitelům obchodů. Investoři jsou za vodou.Takže příště přemýšlejte.

0/0
11.1.2009 10:23

KajaK

BARACEK, KULNICKA , BLAZINECEK

Nebyl tak trochu chamtivecek? 4,5 mil., z toho se da zit. mel proste smulu. tak to mel vzit a jit o dum dal. copak nectete denne, co maji lidi za starosti a problemy? Byl to blazen, takhle se problemy neresi. Co kdyby na nekoho skocil?

0/0
11.1.2009 1:09

Kiselyna

Re: BARACEK, KULNICKA , BLAZINECEK

Chamtiveček?To myslíš vážně?Myslím,že nechápeš nic a tvůj žebříček bude podle toho vypadat.Pro někoho domov,kt. si vybuduje něco znamená a peníze pak nehrají roli.Nic jsi nepochopil.

0/0
11.1.2009 5:18

černej oes

Re: BARACEK, KULNICKA , BLAZINECEK

Lidé, jako vy, kteří nemají sebemenší vztah k místům kde žijí, která mohou mít rádi, jsou  v podstatě nešťastní. Nemají se kam vracet.  Zároveň ale nemohou to, co jsem právě řekl pochopit.

0/0
11.1.2009 10:57

inzinierbula

Největší satisfakcí pro pana Simona by bylo,

kdyby lidé celé to slavné centrum bojkotovali a přivedli ho tak ke krachu!

0/0
11.1.2009 0:20

honzajaka

Lepší

by byl pořádný nátlak

0/0
11.1.2009 0:06

francoa

A potom si tam všichni došli nakoupit -

protože začaly výprodeje. Jste trapný - tak tam nechoďte nakupovat a je po nich.Rv

0/0
10.1.2009 23:08

Santa1

Re: A potom si tam všichni došli nakoupit -

To přece není jen o nějakém Tescu, to je opět o úplatných místních politicích a úřednících.

0/0
11.1.2009 5:50

Blbec z Xenemunde

xxx

je těžká doba a ceny nemovitostí půjdou ke dnu - za dvacet mega se bude kupovat zlacenej palác na Floridě hned vedle Bruce Willise :-P

0/0
10.1.2009 21:55

Pilat

Re: xxx

kdo y to vedle nej kupoval, porad poslouchat nejaky kraval ;-D;-D;-D

0/0
11.1.2009 3:35

hofmanova

Úředníci

Stavební úřad jednalv rozporu se zákonem a ústavou, když ho jako zákonného účastníka neposlechli a odmítli jeho nesouhlas.

policie a ministerstvo pro místní rozvoj by mělo záležitost vyšetřit a úředníky potrestat.

0/0
10.1.2009 20:33

EnVidiaSeries

Re: Úředníci

R^ To bybylo super, ale co byste v našem Čunkystánu tak čekala? 

JEDINÁ MOŽNOST JE TOTO OC OBCHÁZET OBLOUKEM, NENAKUPOVAT! Jihlaváci, zamyslete se!

0/0
10.1.2009 20:56

opportunity

Re: Úředníci

Zákonný účastník je soused. Pokud ale mezi ním a stavbou je jiný subjekt nebo třeba cesta, už účastníkem není.

0/0
10.1.2009 21:11

Santa1

Re: Úředníci

Nemáte pravdu, tohle platilo kdysi dávno, mezitím se schválila definice účastníka řízení jako toho, jehož práva a zájmy jsou stavbou dotčeny i když jejich pozemky nemají společnou hranici.

0/0
11.1.2009 5:56

Yeback

A ODS na magistrátě je spokojená-kšeft a bchodní centrum

mají přednost. Kupředu po modré!Rv

0/0
10.1.2009 20:27

leather-man

Re: A ODS na magistrátě je spokojená-kšeft a bchodní centrum

Vy jste ale pořádný blázen, že?

0/0
10.1.2009 21:12

Yeback

Re: A ODS na magistrátě je spokojená-kšeft a bchodní centrum

Jen se podívej, kdo sedí v Jihlavě na radnici, troubo.

0/0
10.1.2009 21:40

Santa1

Re: A ODS na magistrátě je spokojená-kšeft a bchodní centrum

Ale ti z toho neměli žádný hmotný prospěch, přeci. Jim šlo jen o blaho občanů.

0/0
11.1.2009 5:58

baschwek

škoda..

..že se před tím ještě nestavil u památkářu a nevypustil pár včeliček, protože jestli chcete v čechách najít neschopného, nedovzdělaného, neschopného, líného a alibistického ouředníčka s neuvěřitelnou mocí, jděte se podívat na nějaký památkový ústav.:-©

0/0
10.1.2009 20:18

Ruger

Re: škoda..

R^R^R^

0/0
10.1.2009 20:55

fleret1

Re: škoda..

rekl bych spis na urad obecne !nejvetsi zhovadilci a neumetelove totiz drepi na uradech - pokud se lidicky pred nimi budou klanet,tak tato sebranka sebranek bude takto jednat !

0/0
10.1.2009 21:08

Ruger

No, nějak nechápu, proč

nechtěl podepsat odprodej za dvacet mio s doložkou o mlčenlivosti- je to ze strany investora naprosto pochopitelné.

To že památkáři neměří všem stejně je věc jiná - měli by být nebevolentmí  vůči normálním lidem. Chovají se často jako mafie.

0/0
10.1.2009 20:00

aJFa against censorship terror

toto jsou konkrétní a tragické

důsledky modrobolševismu ;-€Rv

0/0
10.1.2009 19:50

Ruger

Nehul tolik, ty legrační

smažko!;-D;-D;-D

0/0
10.1.2009 20:01

Todd Bertuzzi - verze 2

Re: toto jsou konkrétní a tragické

;-D;-D;-D;-D

0/0
10.1.2009 20:08

leather-man

Re: toto jsou konkrétní a tragické

á další blb.

0/0
10.1.2009 21:12

oldiess

Asi něco podcenil

Domek nevypadá zase tak malý a těch 4,5 mega mi přijde jako almužna. Nevím taky jak velké k tomu patří pozemky ale podle mě mohl z investora vyrazit mnohem víc. Ale asi mu chybělo trochu systematičnosti což potvrzuje jeho konečné řešení. Na druhé straně chápu, že boj proti molochům člověka dokáže vysílit.

0/0
10.1.2009 17:57

EnVidiaSeries

Re: Asi něco podcenil

Boj proti těmto molochům jde pouze MEDIÁLNÍ cestou. Jako fyzická osoba nezmůžete vůbec nic. Do celé problematiky vidím docela hodně, toto je jasné selhání Investora a jeho lidí, kteří pro něj dělali kompletní servis.

Ta pomyslná krev na rukou Investorovi do smrti zůstane, stejně jako stín na tom obchoďáku.

Byl to člověk, jak my, tedy otec, manžel, strýc, dědeček. Jistě bude mnoha lidem chybět. Nikde není napsáno, že MUSÍ prodat inevstorům s investičním záměrem za miliardu dům za nemyslné 4,5 mil., za které dnes firma postaví LEPŠÍ 2+1 (bez pozemku). :-©

Prostě špatně. Odpočátku.

0/0
10.1.2009 18:51

doktor_bota

Re: Asi něco podcenil

Vyjímečně s tebou naprosto souhlasím.

0/0
10.1.2009 18:57

Najdete na iDNES.cz