Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Mašín: Atentát na Gottwalda jsme opravdu chystali. I únos Čepičky

Josef Mašín trvá na tom, že jeho skupina před svým útěkem z Československa v roce 1953 opravdu chystala útoky proti nejvyšším komunistickým funkcionářům. Odmítá tak názory zpochybňující tyto plány i kritiku ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů Pavla Žáčka, který je loni zveřejnil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

matesakoid

zbytecni vrahove...

Bez komentare: zastreleny pokladnik (loupezne prepadeni) a dva svazani a zabiti policajti....

FUJ!

Vas tatik byl dle meho nazoru hrdina, vy dva jste se vsak zvrhli ve sproste vrahy ohanejice se "bojem proti komunismu".

0/0
13.1.2009 0:36

ant.

...a co parouback?...také je rudá zrůda...

...Rv(Y)

0/0
12.1.2009 21:37

babacek

Dopis bratří Mašínů a Milana Paumera Pavlu Žáčkovi

Vážený pane řediteli,

považuji za nutné napravit zprávy opětovně se objevující v českém denním tisku v souvislosti s uveřejněním dokladů o činnosti naší skupiny z archivů StB, které se týkají výpovědí našeho strýce, Ctibora Nováka, během jeho výslechů po našem odchodu z Československé republiky a jeho zatčení.V těchto záznamech Ctibor Novák vypovídá o plánu naší odbojové skupiny zlikvidovat vysoké hodnostáře komunistického režimu tehdejší Československé republiky, Klementa Gottwalda, Alexeje  Čepičku, Antonína Zápotockého a další. Dále informace o plánech naší skupiny na vyhození vlaku vezoucího uran do Sovětského Svazu, zrovna tak, jako uskutečnění atentátu na vládní delegaci, jedoucí vlakem do SSSR, nebo likvidace autobusu vezoucího členy StB z Kolína na cvičení do Milovic. Tyto výpovědi se bez výjimky zakládají na pravdě. Ctibor Novák se při svých výpovědích omezil pouze na fakta, z kterých mohl být a posléze také byl usvědčen.

0/0
10.1.2009 5:35

babacek

Re: Dopis bratří Mašínů a Milana Paumera Pavlu Žáčkovi

 Pro zasvěcené lidi jsou tyto dokumenty zajímavé ještě více tím, o čem nemluví. Ctiboru Novákovi se totiž podařilo utajit během jeho výslechů jak při prvém zatčení v roce 1951, tak při druhém zatčení v roce 1953 informace, jejichž odhalení by bývalo mělo za následek ztrátu mnoha dalších životů z řad těch, kteří se sjednotili k boji proti komunistům.

Některé akce popsané ve zmíněných dokladech byly uveřejněny již před zpřístupněním těchto dokumentů Ústavem pro studium totalitních režimů v knížce Oty Rambouska „Jenom ne strach“, Jana Němečka „Mašínové – zpráva o dvou generacích“, v dokumentárním filmu Martina Vadase „Země bez hrdinů, země bez zločinců“, nemluvě o knize Barbary Mašínové „Odkaz“. Toto částečné a opožděné odhalení dokumentů z archivů StB potvrzuje výpovědi svědků a věrohodnost dokumentů získaných historickými badateli z jiných zdrojů.

0/0
10.1.2009 5:36

babacek

Re: Dopis bratří Mašínů a Milana Paumera Pavlu Žáčkovi

Stejně jako Ctibor Novák, hovořili podle výslechových protokolů někdejší Správy vyšetřování MV ČSR o námi plánovaných akcích proti komunistickému režimu a jeho představitelům i další členové skupiny – Zdena Mašínová, Václav Švéda, Zbyněk Janata, Zbyněk Rousat, Vladimír Hradec a další, komunistický tisk té doby nevyjímaje.

Články a komentáře uveřejněné v českých mediích, které kritizují publikaci těchto dokumentů Ústavem pro studium totalitních režimů, se opírají o údajná vyjádření Ctirada Mašína a Milana Paumera, která jsou však vytržena ze souvislosti bez ověření faktů v nyní přístupných dokladech Vašeho ústavu. Dlužno také připomenout, že některé z výše uvedených akcí proti komunistickému režimu byly plánovány v době, kdy byl Ctirad Mašín vězněn v Jáchymově (1952 – 1953) a Milan Paumer byl již na vojně na Slovensku.

0/0
10.1.2009 5:36

babacek

Re: Dopis bratří Mašínů a Milana Paumera Pavlu Žáčkovi

Ústav pro studium totalitních režimů, na jehož vzniku jste se významným způsobem podílel a který dnes vedete, je jedna z mála, možná že pouze jediná instituce nebo organizace, vzniklá v dnešní České republice po listopadu 1989, o kterou se morální obnova tohoto národa může dnes opírat.

Bývalé archivy StB a dalších nástrojů útlaku jsou dědictvím, s kterým se musí český národ vyrovnat. Toto vyrovnání s minulostí je možné pouze získáním objektivních znalostí historie, k čemuž mimo jiné patří i pravdivá znalost minulosti všech aktérů národních dějin, bez ohledu na jejich dnešní postavení.

0/0
10.1.2009 5:37

babacek

Re: Dopis bratří Mašínů a Milana Paumera Pavlu Žáčkovi

            Je úkolem Vašeho ústavu umožnit přístup všem historickým badatelům k dokladům ve Vaší správě. Všechny dokumenty a to bez výjimky, které jste zdědily z trosek komunistické diktatury mají svůj historický význam a musí být zveřejněny bez jakékoliv politické cenzury. Je to národ, který si musí sám vytvořit úsudek o svých politických, duchovních a hospodářských vůdcích. Bez takovéhoto důsledného postupu není morální obnova národa možná. Současná kampaň vedená v médiích proti Ústavu pro studium totalitních režimů a jeho vedení, proti zveřejňování dokumentů dokazujících spoluvinu dnešních kulturních a politických velikánů na zločinech spáchaných komunisty, je nejenom urážkou památky těch, kteří bojovali a padli za dnešní demokracii a svobodu, ale bohužel výrazně napomáhá komunistům, kteří se dodnes legálně podílejí na politickém i hospodářském dění v České republice.

Ctirad Mašín, Josef Mašín, Milan Paumer.

0/0
10.1.2009 5:40

JÚLINEK.ŠÍŠAL.

Re: Dopis bratří Mašínů a Milana Paumera Pavlu Žáčkovi

i to víš, babáčku, musíš je omluvit - byli mladí a blbí ...copak takhle se dělá odboj? ... bylo by jistě zajímvé zjistit, jak mnoho jejich činnost přspěla k upevnění tehdejšího režimu a kolik lidí stála krk ....:-)

0/0
13.1.2009 0:43

babacek

Autentická reakce.

„Mluvil jsem dnes s reportérem z iDnes, který napsal docela  dobrý článek, podle toho jak mi jej přečetl. Ten článek, který však  vyšel nemá moc společného s tím o čem jsme spolu mluvili, škoda!

                                                                                                           Josef Mašín

0/0
10.1.2009 5:28

Sprostak

Re: Autentická reakce.

Srýc  Ctirad Novák? Alias Borek?....  "Borek se po víc než čtyřech letech vrátil z zuchthausu. Objevil se náhle, vykrmený, v mercedesu a hlavně s nekritickým zanícením pro vše sovětské. Slovani! Osvoboditelé. A všechno politicky podvědomě spojoval s komunismem. Členství v KSĆ považoval za přirozený nutný krok.Byl také povýšen na majora a stal se předsedou národního výboru v Jeseníku. Organizoval odsun Němců... to je citace z knihy Jenom ne strach od Oty Rambouska...  dále metody komunistů nás rozpalovaly do běla.Od samého počátku jsme měli velké politické neshody se strýcem. Dokonce jsme se zabývali myšlenkou, že ho odstraníme. Jenže strýc,postupně vyhozený z armády, střízlivěl stejně rychle.... " Ten člověk je skutečně opravdu věrohodný, jeden z těch, co obyčejným lidem pletli hlavu a pak zas násilnýma akcema je chtěl přivádět zpět.... skutečný skvost.

0/0
10.1.2009 8:33

transalp96

Masinove, skoda, ze jich nebylo vic.

[>-]R^.

0/0
9.1.2009 20:29

sanco

hrdinovia

takýchto hrdinov,čo v mene svojej pravdy strieľajú od chrbta,behá po svete nespočet...akurát,že teraz ich nevoláme hrdinovia,ale...rasisti,nacisti,komunisti,teroristi a iní ...isti.:-/

0/0
9.1.2009 20:08

činčo

Re: hrdinovia

No, nedívím se ti, že závidíš. Vy máte jenom Jánošíka;-D;-D;-D

0/0
9.1.2009 20:24

captain cook

Re: hrdinovia

ale kdepak, zapomnel jsi na Slovenské národné povstanie

0/0
10.1.2009 6:36

sanco

Re: hrdinovia

táto diskusia je o mašínovcoch,nie o jánošíkovi a ja nerobím rozdiel medzi čechmi, slovákmi,ani inými..a v tomto prípade vážne neviem,čo vám mám akože závidieť?? že zo zločincov a psychopatov ako Mašínovci,alebo Palach robíte hrdinov?

0/0
10.1.2009 17:41

zab2

Podříznutí

omámeného spoutaného zajatce je kriminálním činem i za války a soudí se před vojenským tribunálem. Tihle podpalovači stohů, lupiči a vrazi, kteří utíkali před kriminálem na boj proti komunismu a nějaký třetí odboj zapomněli spolu s láskou k vlasti a národu v okamžiku přelezení přes dráty.

0/0
9.1.2009 13:42

hasmen

Re: Podříznutí

To je marný,to tady nikdo nebere v potaz,že tomu je tak.Různé pubertální výkřiky od některých novodobých "bojovníků" po listopadu mi nestojí za komentář.

0/0
9.1.2009 14:20

mpscz

Re: Podříznutí

Vy dva jste se hledali...

0/0
9.1.2009 14:29

hasmen

Re: Podříznutí

0/0
9.1.2009 14:39

Todd Bertuzzi - verze 2

Musíte pochopit voliče "moderní evropské levice" ČSSD

že nebudou bojovníkům proti KSČ zvedat palce. :-)

0/0
9.1.2009 13:32

Pepan 1

Kecy, kecy a jenom kecy!!

Mám, nepříjemný pocit, že za 14 dní se dovíme, že chtěli z mauzolea ukrást Lenina. Vždyť to jsou, za prvé duševní chudáci a za druhé sprostí vrazi a ten náš Tupol, to je opravdové lidské hovado!(Y)!(Y)!(Y)

0/0
9.1.2009 13:02

činčo

Re: Kecy, kecy a jenom kecy!!

Pepo zas kecáš!:-P

0/0
9.1.2009 13:07

Todd Bertuzzi - verze 2

Re: Kecy, kecy a jenom kecy!!

Lidské hovado je ten kdo se neuživí bez pomoci socialistické vlády ČSSD. ;-D

0/0
9.1.2009 13:30

činčo

Stolař a co nadělal škody!

0/0
9.1.2009 13:00

xvl

Ti 2 vraždící šmejdi

myslím ani nestojí za tak dlouho diskusi tady.

0/0
9.1.2009 12:56

činčo

Re: Ti 2 vraždící šmejdi

Za to Gotwald byl lidumil, popravoval jen politické vězně - bolšáne!:-©

0/0
9.1.2009 13:02

xvl

Re: Ti 2 vraždící šmejdi

Já o voze a ty o koze, demograte;-D Je to tak těžké neslučovat 2 věci do sebe - komunistickou diktatutu a podlé vraždy 2 dobrodruhů? Pro tebe zřejmě nadlidský výkon...;-D

0/0
9.1.2009 13:07

hasmen

Re: Ti 2 vraždící šmejdi

Vidíš tady někde článek o Gottwaldovi?

0/0
9.1.2009 13:07

činčo

Re: Ti 2 vraždící šmejdi

Přečti si aspoń nadpis článku;-D

0/0
9.1.2009 13:09

hasmen

Re: Ti 2 vraždící šmejdi

:-) Dobře,myslel jsem samostatnej článek o tom masovým vrahovi...

0/0
9.1.2009 13:12

Todd Bertuzzi - verze 2

Re: Ti 2 vraždící šmejdi

;-D;-D;-DR^R^

0/0
9.1.2009 13:30

antonio seruti

co generál Mašín?

otec těch kluků dal pokud vím za války bombu na vlakový nádraží v Německu (měl tam přijet Himmler. Pokud by se akce povedla, určitě by přitom zařvalo spousta civilistů.

Byl i generál Mašín terorista? Dle dnešních měřítek určitě ano, pro mě je to jeden z největších hrdinů odboje. 

0/0
9.1.2009 12:51

xvl

Re: co generál Mašín?

Stále je pro váš těžké rozeznávat fakta? Mašín st. bojoval za války, ty jeho dva vrazi ne!

0/0
9.1.2009 12:54

cinsky_buh_srandy

Re: co generál Mašín?

ty víš úplný hov§no, co tady komunisti po válce dělali

0/0
9.1.2009 13:03

xvl

Re: co generál Mašín?

Pro tebe i nadtvrdlého činča níže a výše - naučte se rozlišovat fakta a nemíchejte různé věci. Vraždy těch šmejdů skutečně ospravedlnit nemůžete. Proč se ti 2 gerojové asi bojí ukázat v ČR?

0/0
9.1.2009 13:08

cinsky_buh_srandy

Re: co generál Mašín?

nemyslím si, že tady míchám nějaká fakta a proč nechtějí do ČR nevím a ani mě to moc nezajímá. je to jejich věc

0/0
9.1.2009 13:20

činčo

Re: co generál Mašín?

a cos asi dělal ty?:-P

0/0
9.1.2009 13:04

nibor

Re: co generál Mašín?

Himmler coby příslušník politických represívních složek a masový vrah byl legitimním cílem. Mimoto nálož byla uložena na oddělených kolejích, kam přijížděly jen vlaky nacistických pohlavárů.

0/0
9.1.2009 13:03

wcbaba

Končí mi pracovní doba - loučím se a přeji hezký víkend.

0/0
9.1.2009 12:43

hasmen

Re: Končí mi pracovní doba - loučím se a přeji hezký víkend.

:-)

0/0
9.1.2009 12:49

JÚLINEK.ŠÍŠAL.

taktak,

ten ještě,souzi,  ti souzi byli mladí a .....

0/0
9.1.2009 12:30

JÚLINEK.ŠÍŠAL.

Re: opráf

tenkrát ...:-P

0/0
9.1.2009 12:31

cinsky_buh_srandy

proč je ten článek v černé kronice ?

8-o

0/0
9.1.2009 12:23

Todd Bertuzzi - verze 2

Re: proč je ten článek v černé kronice ?

protože Paroubek vyhrál volby, tak je pokus o zabití Gottwalda zase trestným činem velezrady. ;-D

0/0
9.1.2009 12:26

xvl

Re: proč je ten článek v černé kronice ?

Logicky-pojednává o vrazích:-P

0/0
9.1.2009 12:29

cinsky_buh_srandy

Re: proč je ten článek v černé kronice ?

aha ;-D

0/0
9.1.2009 12:50

Todd Bertuzzi - verze 2

nejenže bych Mašíny vyznamenal

ale nechal bych jim i postavit pomník na místě zbouraného Lidového domu :-)R^

0/0
9.1.2009 12:07

cinsky_buh_srandy

Re: nejenže bych Mašíny vyznamenal

R^

0/0
9.1.2009 12:23

Nedobrota2

Nemohli by ještě Mašíni přijet podříznout...

FALMERA ?!   ;-D

0/0
9.1.2009 11:42

Todd Bertuzzi - verze 2

Re: Nemohli by ještě Mašíni přijet podříznout...

...... kdyby měli Mašíni přijet podřezat všechny komanče , tak to aby si na to postavili pilu. ;-D

0/0
9.1.2009 12:06

Najdete na iDNES.cz