Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Deník Češky v Gaze: Česko by mělo být v tuto chvíli slyšet

Pavlína Reš je třiatřicetiletá Česka, která pracuje jako ozbrojený doprovod komisařky OSN v pásmu Gazy. Během prvních dnů bombardování žila v krytu na palestinském území, posledních pět dní je v Jeruzalémě. O svých zážitcích píše deník pro iDNES.cz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ondravan

není vám co věřit, paní Reš

není vám co věřit, paní Reš - já věřím spíš izraelským představitelům (i když jim taky nesežeru všechno).

0/0
10.1.2009 11:52

EU Man

kde?

A kde byla tato dáma, když HAMAS nedávno porušil příměři?

Kde bylo těch sedmdesát demonstrantů?

0/0
9.1.2009 18:32

on3

fujtajxl, samej krvelacnej dobytek

no vas se tady ale seslo :-© vsechny zlociny se izraelcum zahladit nepodari - to je jenom dobre!

0/0
9.1.2009 0:30

kuttna

Re: fujtajxl, samej krvelacnej dobytek

Rád bych pochopil vaše stanovisko resp. co vlastně chcete říci, ale z těch krátkých zoufalých výkřiků to nejsem schopen rozluštit.

0/0
9.1.2009 1:12

bobanz

Žádám redakci iDnes

aby přestala uveřejňovat velice jednostranné a propagandistické články Pavlíny Reš.

Záměrně lže a emočními články se snaží ovlivnit názor veřejnosti na odvetnou akci Izraele proti teroristické organizaci Hamaz.Důkaz že Pavlína Rež lže si prosím prohlédněte zde:

http://www.youtube.com/watch?v=zmXXUOs27lI&feature=channel_page

Palestinští teroristé odpalují rakety na izraelské civilisti z chlapecké školy v Gaze!

Používají děti jako živé štíty. Divíte se ještě nědo civilním obětem v této válce. Hamaz je zbabělá organizace bez úcty k lidským životům!

0/0
8.1.2009 12:57

zlíňák x-file

Re: Fašouni na iDnes

Podívej se na datum toho videa... je to rok 2007... co tady s tím mácháš... To myslíš, že je OSN schopna zabránit aby někdo přiběhl ke škole a odbouchl raketu?? A pro Izrael je košer, když do pekla vezme s jedním raketometčíkem 40 dalších civilistů?? Jste nechutní fašisti a doufám, že jako taková skončíte s Cypkou Lyvnyjovou u Mezinárodního Trestního Tribunálu

0/0
8.1.2009 17:16

kuttna

Re: Fašouni na iDnes

Máte v tom zmatek. Vlastně říkáte, že dlouhodobě ostřelovaný Izrael nemá právo na obranu, zatímco teroristé mají právo na všechny ty válečné zločiny, které dělají. No a s tím nemohu souhlasit. Snažil jsem se dění v Gaze sledovat co nejpodrobněji a celkově mne překvapuje jinde a jindy dosud nevídaná snaha o minimalizaci civilních obětí. Takto si fašistu nepředstavuji. Ale možná bych použil termín fašista pro toho, kdo ukrývá zbraně ve školách, kostelích a nemocnicích, převáží ozbrojence v sanitkách a vozidlech označených symboly humanitárních a mezinárodních organizací, nutí děti "hrát" si se samopaly a odpalovat se s výbušninami. Možná bych termín fašista použil i pro toho, komu tyto praktiky nevadí. Co Vy na to. Kdo je tady fašoun?

0/0
8.1.2009 17:36

on3

Re: Fašouni na iDnes

ty ;-€

0/0
9.1.2009 0:24

voj. Kouba

NO, kdyz nas obsazoval Hitler, tak moc statu na nasi obranu

se neozvalo...

jinak nevim co CEska dela v Gase, jo uz vim je to jedna z multikulturnich humanitarnich pracovniku EU a nebo paserak zbrani ?.-D

0/0
8.1.2009 11:52

Leto_Atreides

Pavlína Reš...

Tak slečno RešOVÁ, pročpak cudně zamlčujete, že Hamas vypálil na izraelské území 8000 raket? Ne 8, ne 80, ale osm tisíc! Židé se s palestinskými Araby naopak příliš mažou - měli by se vybodnout na nějaké veřejné mínění, Gazu srovn@t se zemí, "bojovníky" poslat k Alláhovi a zbytek nechť absorbuje třeba Egypt. Slečno RešOVÁ, kdyby Izrael jednal podle rezolucí Vámi opěvované OSN, nejen že by už jako státní útvar dávno neexistoval, ale mírumilovní "Palistinci" (vsuvka: Arafatův vejmysl, nic jako "Palestinci" neexistuje, jsou to prostě Arabové) by si za radostného halekání velké většiny muslimského světa zopakovali Holocaust! Za každou raketu pošleme 10. Za každého zabitého vojáka zneškodníme 100. Přestanete dělat brajgl? Fajn, můžeme jednat o trvalém míru. Budete nás ohrožovat? Bez milosti vás rozdrtíme. A když to nepůjde jinak, použijeme i jaderný arzenál. Ze zbabělosti Západu je mi zle.

:-©

0/0
8.1.2009 11:31

stirlingx

Re: Pavlína Reš...

Výborně napsáno, absolutní souhlas! R^

0/0
8.1.2009 11:35

český venkovan

Re: Pavlína Reš...

..toto je kvalitní názor....

0/0
8.1.2009 11:39

gagaryn

Re: Pavlína Reš...

myslíš spalovač kamene?

0/0
8.1.2009 14:00

Alexus

To Res

Dalsi vyblitek cloveka majiciho Stockholmsky syndrom....

Ty rakety co odpaluji Hamasovci z budov OSN, v kerych mate neskutecny bordel,kde utapite miliony Euro z dani EU a ostatnich statu.....to se nam vsem ,asi zda co ?

http://jezevec-mrzout.pise.cz/69114-allah-nasrallah.html

Je tam popis cinu jednoho z vasich asi turbanovych pratel....

Zabijeni deti pazbou zbrane a pak nasledne oslavovani palestinci jako hrdina.....tak to je opravdu dilo.....

0/0
8.1.2009 10:50

stirlingx

Hmm..

Škoda, že statečná Pavlínka nezůstala v pásmu Gazy. Mohlo být o jednu kr@vu míň a navíc by byla blíž svým milovaným, hodným, mírumilovným teroristům.

0/0
8.1.2009 10:30

sir Humprey

Pavlínka je usvědčená LHÁŘKA!!!

http://danicek.blog.idnes.cz/

A IDNES ji má za hlavní zpravodajku. 8-o

0/0
8.1.2009 10:06

Thorbear

Se mnou zase cloumá vztek,

když čtu výblitky téhle.....(nemám slov).Plně podporuji stát Izrael v jeho boji proti terorismu a stydím se za to,že se taková renegátka narodila ve stejné zemi jako já.

0/0
8.1.2009 10:03

kuttna

prosba

I když nemohu souhlasit s paní P. Rešovou, prosím o trochu ohledu k ní. Prožila něco, co si asi nikdo z nás nedokáže představit.

0/0
8.1.2009 9:51

Glock každopádně bez -e

Re: prosba

Očividně to její psychická soustava nezvládla. ;-(Rv

0/0
8.1.2009 10:50

rabín Šiml z Krakova

Re: prosba

Vaše prosby o ohledy jsou marné. Diskusní fóra (a zvláště u zpravodajských medií) jsou jako stoka, ve které se shromažďuje páchnoucí odpad. Stejně tak se i zde shromažďují všelijaci podivní, osamělí a nešťastní lidé, z nichž většina má nějaký osobní problém, který nedokážou vyřešit, a proto si najdou nějakého zástupného nepřítele (muslimy, židy, američany, komunisty, vietnamce, romy, atd). Občas si v nich počíst je dobré z diagnostických důvodů, ale pokud se do toho člověk namočí víc, tak se taky ušpiní. Lidé, kteří zde sedí od rána do večera, týdny, víkendy, dokonce i vánoční svátky a silvest, prostě nejsou normální a rozhodně nejsou reprezentanty běžné populace. :-)

0/0
8.1.2009 13:58

kuttna

Re: prosba

Máte pravdu, občas mne to taky strhne k výrokům, které bych raděj neřekl. Používám tyto diskuse taky jako trenink odolnosti proti hulvátství a jsem potěšen, když někdy některý z diskutujících postupně slevuje z extrémních nebo nevhodných výrazů a objevuje v sobě slušného člověka. Ona i slušnost je (aspoň někdy) nakažlivá.

0/0
9.1.2009 1:11

Nevidany

Autorce

Ze školy OSN nikdo rakety neodpaloval

Vy jste asi neviděla video z izraelského monitorovacího letounu? Pokud ano neprášilo by se vám tolik od úst.

http://www.youtube.com/watch?v=zmXXUOs27lI&feature=channel_page

Myslíte si, že Izrael jen tak zacílí na školu OSN aniž by měl opravdu, ale opravdu pádný důvod?

0/0
8.1.2009 8:19

Bertiik

Re: Autorce

Ale sl. Rešová má přece pravdu - létají snad rakety přímo ze školy? Nelétají - odpalují se zvenčí - a to už přece škola není. Kdoví, co to vlastně je? Humna? Poušť? Každopádně mě překvapila rychlost, s jakou se vrátila včerejší anketa poté, co naprostá většina čtenářů podpořila v té dnešní anketě Israel... Jen tak dál - když zavřeme oči, tak nepříjemná pravda přestane existovat. Nebo snad ne?

0/0
8.1.2009 12:54

vasil.tasil

Jak to že nemá útěrku na hlavě

husa ;-D

0/0
8.1.2009 8:02

AAZ

Milá Pavlínko Rešová,

BOHUŽEL jsi placena i z mých daní!!! Tak si neodpustím poznámku, článek Václava Husáka na neviditelném psovi:

„Dobrý večer, vážení přátelé. Dnes je pátek, 4.května 1945. Vítáme vás u dnešní televizní zpravodajské relace.“

„Dobrý večer. Začínáme v Berlíně. I dnes pokračovaly útoky Rudé armády na centra vojenského odporu v německé metropoli. Při těchto operacích v ulicích města dnes ruští vojáci zabili nejméně 800 příslušníků wehrmachtu a dalších německých vojenských složek. Kromě nich však při bojích zahynulo nejméně 2550 civilistů, z toho přes 650 dětí. Některé z nich měly v rukou své oblíbené plyšové hračky. Rudá armáda dnes ztratila pouhých 52 vojáků.

0/0
8.1.2009 7:44

AAZ

Re: Milá Pavlínko Rešová,

Humanitární situace v Berlíně je kritická. Nefunguje elektřina, neteče voda, obyvatelé města nemají co jíst. V celém světě se zdvíhá vlna odporu proti této agresi. Vždyť proti dobře vyzbrojeným ruským divizím stojí nekoordinovaná německá obrana, jejímž příslušníkům dokonce docházejí i náboje. Nevyváženost vojenské situace dokresluje i skutečnost, že místo několika set raket V-2 jsou jich denně schopni na Londýn odpálit už pouhých 40. Zato ruské kaťuše pálí jako o závod.

V řadě zemí se dnes uskutečnily manifestace požadující ukončení brutálního útoku Rudé armády a rychlý přechod k jednacímu stolu. Řada států včetně již osvobozené části Československa uvolňuje prostředky na poskytnutí humanitární pomoci napadenému Německu. V nejbližších hodinách pošleme těžce zkoušenému německému lidu potraviny, léky a další potřebné věci v hodnotě pět miliónů korun. Další pomoc bude následovat.“

0/0
8.1.2009 7:44

AAZ

Re: Milá Pavlínko Rešová,

Tak takhle nějak by mohlo vypadat aktuální zpravodajství České televize z posledních dnů druhé světové války, kdyby k němu tato veřejnoprávní instituce přistupovala stejně jako v současnosti ke zpravodajství z palestinsko-izraelského vojenského konfliktu. Je to jenom náhoda?

JSTE OPRAVADU TAK HLOUPÁ???

0/0
8.1.2009 7:45

Ccecil

Re: Milá Pavlínko Rešová,

Je.

0/0
8.1.2009 7:51

Ccecil

Stydím se za ni

Omlouvám se státu izrael za tuhle postavičku. Nemáme, opravdu nemáme názor všichni jako ona, který spíš koresponduje s live vysíláním z kravína.

0/0
8.1.2009 7:38

jáva

Jen nechápu

proč takovýhle krávě dávají tolik prostoru. Izraelci jsou jediní, kteří se dokáží té verbeži postavit, takže pro mě hrdinové. Ono kdyby tý krávě spadle do obýváku raketa od Hamasu, asi by to viděla taky jinak. Izraelci držím vám palce.

0/0
8.1.2009 7:21

krabat_

njn

autorku zjevne picha s arabama. jinak by takove nesmysly nikdy nemohla psat. nikdy jsem nevidel, ze by nejaky palestinec otevrene odsoudil teroristicke utoky, nebo zautocil na clena hamasu.  tohle je tak tendencni, ze clovek fakt pozna, z ktery postele autorka zrovna vylezla..

0/0
8.1.2009 6:26

mtis

Autorka

já si živě představuju, jak se ten dav vyděšených neozbrojených uprchlíků vrhne na skupinku Hamasovců, za které pravidelně s velkou pompou demonstruje, vyzbrojených samopaly a minomety a roztrhá je, aby jim zabránil v ostřelování Izraele, za které jim do teď tleskal. ;-D;-D;-D

Ženská logika je věc! :-):-):-)

0/0
8.1.2009 6:13

AlBunda

autorka ví o čem píše,

což se nedá říct o spoustě blogerů a novinářů.když chci diskutovat a vyjadřovat se ,tak se podívám i na jiný zdroje informací-CNN,BBC,Al jazeera,tam se všude vysílá dost něco jiného než se tu předkládá jako pravda a nestranné informace.

0/0
8.1.2009 0:53

kuttna

Re: autorka ví o čem píše,

Je vhodné se zorientovat v tom, co kdo odkud opisuje. Prvotních zdrojů je daleko méně, než tiskových agentur. Jistě znáte hru tichá pošta. Autorka nejspíš nemůže vědět o moc víc, než my. V krytu s notebookem zjistí asi tolik, jako Vy z netu. Navíc má hlavně nepřenosné osobní pocity z výbuchů atd.

0/0
8.1.2009 1:14

sneaky

Proč všichni kolem mlčí ?

Jakej zločin spáchali ?? už jenom to že si Palestinci zvolili Hamas jako svojí reprezentaci je dost velkej zločin sám osobě. K útokům proti izraili se vesměs nikdo nepostavil, takže je vlastně mlčky schvalovali. Izrael se jenom brání, tak jak by se bránil každej!!!

A to že svět kolem mlčí ?? Možná už jich maj všichni plný zuby včetně arabských sousedů(irák a sírie vyjímaje)

0/0
7.1.2009 22:48

jezkovyvoci

využívání civilní infrastruktury bojovníky Hamasu

A co se týká využívání civilních domů k válečným účelům, izraelská armáda se chová stejně. Využívá obydlené arabské domy na vyvýšených místech jako svoje základny a pozorovatelny (samozřejmě bez svolení jejich majitelů).

 

http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/7309082.stm

0/0
7.1.2009 22:05

František Koudelka 4.Kyju

Re: využívání civilní infrastruktury bojovníky Hamasu

A určitě si tam nažene co nejvíc civilistů jako živé štíty.

0/0
7.1.2009 22:19

jezkovyvoci

Re: využívání civilní infrastruktury bojovníky Hamasu

Ano, původní obyvatelé domu tam stále bydlí. Vojáci obsadí horní patro a rodina žije dole.

0/0
7.1.2009 22:23

mtis

Re: využívání civilní infrastruktury bojovníky Hamasu

Vzhledem k tomu, že největší přesnost hamasího zásahu je izraelské město, tak je to celkem jedno.

0/0
8.1.2009 6:14

kuttna

Re: využívání civilní infrastruktury bojovníky Hamasu

Doporučuji si Vámi uvedený článek přečíst. Jestli jsem to dobře přelítl, jedná se o jeden luxusní dům v Nabulusu (proč to množné číslo?). Nevím, jestli se dá mluvit o využití k válečným účelům (v Nabulusu není válka), i když o vojenském jistě. Nenašel jsem v článku, že by se izraelská armáda chovala jako Hamas. Prostě srovnáváte nesrovnatelné. Ale děkuji za uvedení odkazu. (Takový dům a místo ředitele banky bych bral i s občasným pobytem izraelských vojáků. Jen ten Nabulus by mi vadil.)

0/0
8.1.2009 1:38

mtis

Re: využívání civilní infrastruktury bojovníky Hamasu

No jo náš multiježeček zase plácá své nesmysly ...;-D;-D;-D

0/0
8.1.2009 6:15

jezkovyvoci

Jaká je skutečná vojenská strategie Izraelců?

Nikoli chirurgicky přesně vedené údery s maximálním ohledem na životy civilistů, jak tvrdí propagandistické oddělení IDF, ale podle svědectví důstojníka IDF právě naopak - použití maximální palebné síly. Každou budovu, kde izraelci mají jen PODEZŘENÍ že by se mohli skrývat militanti, předem rozstřílí raketami a tanky a ještě strhnou buldozerem.

 

http://haaretz.com/hasen/spages/1053400.html

0/0
7.1.2009 21:52

kuttna

Re: Jaká je skutečná vojenská strategie Izraelců?

Naštěstí umím anglicky natolik, abych článku rozuměl. Můžete mi říct, proč vytáhnete jednu informaci z článku a poněkud překrouceně ji reprodukujete? (Originální věta: When we suspect that a Palestinian fighter is hiding in a house, we shoot it with a missile and then with two tank shells, and then a bulldozer hits the wall.) Nikde jsem tam nenašel maximální palebnou sílu ani rakety ani "životy civilistů". Je to zdánlivě drobný posun, ale jsem zvyklý pracovat s informacemi: takto se z informace stává dezinformace. Ale sympatické je, že jste uvedl odkaz na původní zdroj.

0/0
8.1.2009 1:10

jáva

Re: Jaká je skutečná vojenská strategie Izraelců?

Naprosto správně. A dokud si ta arabská verbež neudělá pořádek sama mezi sebou, nic jinýho si nezaslouží.

0/0
8.1.2009 7:25

barnabas_666

Áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

bylo mě slyšet?

0/0
7.1.2009 21:17

Gappo

Co řeknete na tohle ? to se nestalo a nedeje ?

http://www.youtube.com/watch?v=jB8J5ZGeA-o

XX

Ano, také je mi líto civilních obětí, které v Gaze jsou. Bohužel se jim v žádné válce nevyhnete. Narozdíl od Hamasu, se Izrael snaží předejít velkým ztrátám na civilním obyvatelstvu. Hamas je teroristická organizace, která nevede regulérní válku. Ostřelují civilisty umyslně a oslavují jména sebevražedných atentátníků. Kdyby se tohle dělo u nás, nechala by jste si padat na hlavu rakety ? Chodila každý den do postele a doufala, ze nebudete spát tvrdě a nepřeslechnete varovný signál? Ja opravdu ne, proto fandím Izraeli a doufám, že to dotáhnou do konce.

Nebo jste opravdu tak hloupá a říkáte věci jen podle toho, jak velka častka Vám přistane na učtě ? (omlouvám se, ale nemohl jsem si to odpustit)

0/0
7.1.2009 20:54

Miro1000

Re: Co řeknete na tohle ? to se nestalo a nedeje ?

Celkom nerád sa sem pletiem. Ale považujem ten článok za - v rámci možností - vyvážený, napriek emóciám z vlastnej skúsenosti (videla to všetko na vlastné oči !) sa snaží o nadhľad a úprimne sa vyjadruje aj k podielu Hamasu atd,. atd.  Nechápem celkom preto zanietenosť a jednostrannosť tejto reakcie a súhlasím s tým, že aspoň objekty pod správou OSN musia byť istotou pre ľudí, ktorí sa tam nachádzajú. Nikto z nás nie je na tom z hľadiska znalostí o histórii vzniku konfliktu, o morálnych "právach" jednej alebo druhej strany na neustále odvety tak dobre, aby sme si osvojili právo bezhlavo vraždiť nevinných. A to aj v tak zložitej situácii a v tak zložitom regióne, ako je pásmo Gazy. A nakoniec - každé porovnanie kríva ...

0/0
7.1.2009 21:14

František Koudelka 4.Kyju

Re: Co řeknete na tohle ? to se nestalo a nedeje ?

A když se v objektech OSN nacházejí ozbrojenci a vedou odtud palbu?

0/0
7.1.2009 21:43

kuttna

Re: Co řeknete na tohle ? to se nestalo a nedeje ?

Je rozumné se skrývat v muničním skladu? Způsobí jedna tanková střela takovou paseku? Může mít autorka zalezlá v krytu opravdu přehled o tom, co se děje v objektech OSN? Jak to dělá, že nevidí rakety létající na Izrael, když už nevidí důsledky jejich výbuchů?

Paní Pavlína je vystrašená žena a byly by jsme na tom asi všichni podobně. Není novinářka. Nelze se zlobit, že její článek je tendenční, s nádechem naivity, neopovídající na otázky, které vzbuzuje. Nebyl napsán jako analýza situace, ale jako citový výlev. Možná, kdyby byla v Ašdodu, napsala by podobný, jen role Hamasu a Izraele by se vyměnily.

Jednu otázku na závěr: Je nějaká šance, že OSN přestane být konzervátorem patových situací, tichým svědkem a někdy i pláštíkem zločinů v různých částech světa a stane se nástrojem jejich řešení? (Mise paní Pavlíny byla placena i z mých daní.)

0/0
7.1.2009 21:44

Jonish

utok na osn

Já myslel, že útok na tyto humanitarni a neutralni organizace jako je OSN (a červeny kříž) je neospravedlnitelný a je brán jako válečný zločin.

Jinak mě opravdu zaráží, že se USA chovají natolik arogantně a blokují rozhodnutí Rady bezpečnosti.. Pamatuji si, kdy navrhovali zrušit jednomyslné rozhodování, kvůli Číně a Rusku, jež některá rozhodnutí torpedovaly, a teď toto...

Moc chválím za vysokou kvalitu článků a přeju hodně štěstí v cestě za sebemenší humanitární pomocí. (Náš pán ministr prý domluvil hum. pomoc, přestože ještě stále nebyly(?) ani otevřeny ony přechody.. alespoň se tím chlubil.)

0/0
7.1.2009 19:34

Najdete na iDNES.cz