Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Konečně! Osmičkový rok je pryč

A konečně tak může začít debata o tom, jak jsme naložili s dvaceti lety, která už pomalu uběhla od listopadu 1989.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kontrola_nemocnych

na co tak dlouhej clanek

stacilo napsat ze pravice je dobra a levice vychytrala a nebylo treba to tam podsouvat :) a na zaver apelovat na zodpovednost - coz ma asi byt ta volba pravice co nam letos zasekne 100mld dluhu.

0/0
6.1.2009 1:52

vilemina

Zajímavý článek

Snad si ho přečtou i ti, kdo nevědí, co se po nich chce...

Po těch 20 letech je vidět společenský rozpad stále zřetelně, žádné ideály, vize, mravní normy...zákony a dem. instituce máme, ale nikde není vůle cokoli dodržovat, kontrolovat, postihovat. Ani drobnou kriminalitu včetně dopravních přestupků, tak jak potom ty velké majetky?

0/0
5.1.2009 12:20

--Judith--

Jeden příklad za všechny

Přihlásila jsem se do konkurzu na místo ředitele jedné dnes už neexistující firmy. Byla jsem vyřazena dřív než ke konkurzu došlo, a to proto, že jsem neměla 5 let praxi v takové či podobné funkci (tento požadavek splňovali  jen ONI, pochopitelně) a že jsem měla jen maturitu (12 let jsem se pokoušela studovat na V3, ale nedovolili mi to, měla jsem rodiče vyhozené z KSČ, protože neschvalovali okupaci 1968).

Tu firmu pak soudruzi hbitě vytunelovali, zanikla.

Mám už 20 let soukromou firmu s podobným zaměřením. I vyšší odborné vzdělání jsem si konečně mohla dopřát. Ale jedna firma s tradicí zmizela, a věřím, že soudruzi pomohli ze světa ještě i dalším. Jsem přesvědčena, že takto si počínali všude. Stanovovali požadavky, které mohli splnit jen oni. Dělali si z nás blázny.

 

 

0/0
5.1.2009 3:54

captain cook

Re: Jeden příklad za všechny

cekala jsi neco jineho od soudruhu? Leopard si skvrny nikdy nezmeni i kdyz si je treba docasne zakryje navlecenim jineho kabatu.

0/0
6.1.2009 5:27

--Judith--

"My" neměl kdo uskutečňovat

protože ONI dělalil vše pro to, aby chom MY nemohli. Měli přece od všeho klíče a ty jim nikdo nevzal. Mám několik osobních zkušeností, jak si ONI sametovou revoluci lokálně přivlastnili a nikoho, kdo k nim nepatřil, ke klíčům nepustili.

0/0
5.1.2009 3:39

kehar007

WWW.SOS-AZYL.CZ

Dovoluji si jako příspěvek do diskuze zmínit aktuální kauzu zrušení celopražského azylového domu pro matky s dětmi v Praze 11 (podrobnosti viz odkaz v nadpisu tohoto příspěvku). Svým způsobem je zde obsaženo vše: statečné odhodlání dobrovolníků a dárců, spolupráce se zahraničními subjekty, nebývalý úspěch neziskové organizace v oblasti, ve které naše společnost stále tápe, to vše svědčící o rozvoji občanské společnosti v nejlepším smyslu slova. A naproti tomu legální rozhodnutí demokraticky zvolených lokálních radních, jež výsledky více než desetiletého úsilí zlikviduje bez jakéhokoli předchozího upozornění či diskuze během tří měsíců. Celá tato kauza včetně solidarity lidí, kterým situace těch, kteří se nacházejí na okraji společnosti, není lhostejná, je pro mě indikátorem, jak na tom na cestě z předlistopadového marasmu vlastně jsme.

0/0
2.1.2009 21:51

rebelkaaaa

Moc pověrčivý!!!

Podle mě jsou moc pověrčivý jako když řikali OSUDOVÉ OSMIČKY. Podle mě se rok udělá tak jak se udělá a ne proto, že byla tradice. Samozřejmě vzpomenout na to jak to bylo, ale nepřehánět.:-P

0/0
2.1.2009 14:37

sageorg

Rozčarování

na pokračování.O další čáry se pokouší oranžoví pinglové z Raje!

0/0
2.1.2009 14:34

Najdete na iDNES.cz