Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Praha odmítá samu sebe pokutovat za opravu Karlova mostu

Špatně provedená oprava Karlova mostu může přijít vlastníka pěkně draho. Poté, co ho zkritizovala ministerská inspekce, Praze hrozí až čtyřmilionová pokuta. Tu by město mělo dát paradoxně samo sobě. Zatím má čas na "na rozmyšlenou", plyne mu totiž ze zákona třicetidenní lhůta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sageorg

Hmm,........

mohla by si aspoň sama nakopat do (Y)!

0/0
25.12.2008 10:10

dislektik-idnes si na mě zasedla

začínám mít dojem že můžeme být rádi že tam nedaj ocelové

zabradlí RvRv bohužel ti co uměly řemesla jsme po válce v lepším vyhnali a ted tady máme fušéry kteří si říkají řemeslníci!!

0/0
24.12.2008 11:05

JosefN

most

Tato kultůrní památka měla být zadána firmě která splňuje ta nejpřísnější kritéria. Ale víme jak se u nás zákazky zadávají.

0/0
24.12.2008 10:54

Tonda Madera

Praha odmítá samu sebe pokutovat za opravu Karlova mostu

Takze ten Karluv most opravoval cesky "podnikatel" za spoluprace ceskych a ukrajinskych fuseru, kterym stejne nezaplatil. Ted' ho budou svestky honit kde, na Bahamach nebo v Jizni Africe? Vi vubec kde je? Boze jak typicky ceske.R^VR^[>-]R^

0/0
24.12.2008 4:13

(@)

Dnes jsem po Karlově mostě šel a musím uznat...

..že ta rekonstrukce vypadá opravdu jako kdyby na tom dělali Pat a Mat. Očekával bych na takové věhlasné stavbě i nějaké vysvětlující/informační plochy či plakáty o rekonstrukci. Mimo jiné, vzniká podélný (tedy ve směru chůze po mostě) schod uprostřed mostu a není jasné proč? Úroveň původní vrchní dlažby se tedy sníží?? Jo a bylo kolem 15:30 a NIKDO tam nepracoval. :-/ Rv 

0/0
23.12.2008 23:08

javky

Re: Dnes jsem po Karlově mostě šel a musím uznat...

Podélný schod zanikne po dokončení opravy na druhé straně - jedná se o návrat výšky dlažby na původní úroveň (ta současná je z opravy v roce 1960). Počtem plakátů se podle mě úroveň prací nehodnotí. Že tam 23.12. odpoledne nikdo nepracuje mě nepřekvapuje - už od 12 hodin nikdo nebyl ani na mnohem komerčnějších stavbách (jako např. nový Kaufland) a když jste se tam vy procházel, tak jste asi taky nebyl v práci... Ačkoli se stavbou nemám nic společného a magistrát nemám rád, nějaké materiály jsem viděl a nemyslím si, že by to byla nějaká hrůza.

Problém je, že se památkáři hádají mezi sebou a Karlův most je stavba, kde se dá hrát na city. Ty ježibaby z ministerstva se v té zprávě samy usvědčují ze lží - to, co je na jedné fotce jako "ten hrozný stav po opravě, který se dřív nikde nevyskytoval" se na jiné fotce klidně objeví jako "stav před opravou" apod.

Jsem rád, že jste se byl na mostě podívat a tedy víte, o čem je řeč, což bohužel většina zde diskutujících neví.

0/0
24.12.2008 12:04

(@)

Re: Dnes jsem po Karlově mostě šel a musím uznat...

Děkuji moc za zasvěcený komentář R^ (těch tady také není na diskusi moc), beru to. Jen k těm plakátům. Nemyslel jsem, že by se tím změnilo něco na úrovni stavby jako takové, ale jistě uznáte, že lepší informovanost kolemjdoucích by pomohla výsledenému dojmu (třeba info o tom snižování dlažby na původní úroveň, něco o termínech a základních parametrech rekonstrukce...mnohé by to možná i dojalo a poslali by na stavbu příspěvek  :-)).  Jo a btw. co já kde dělám 23.12. je moje věc, ale když se někde na exponovaném místě vysoce strategického významu dělá nějaká rekonstrukce, která těžce omezuje obvyklý provoz, má se na tom makat ve dne v noci a ne stylem, "máme dost času", ono se to nezblázní. 

Hezké Vánoce! :-)

0/0
24.12.2008 15:05

yndes

obávám se,

že to co se stalo (myslím kvalita díla) naprosto přesně odráží fugování většiny "podnikatelů" v ČR - sebrat prachy, udělat nic moc práci a po nás potopa. Ne nadarmo, se hned v prváku na VŠE učí, že základní ekonomickou strategií vedoucí k úspěchu=penězům je podvod...

0/0
23.12.2008 17:19

toyotaaa

Re: obávám se,

Ale tak je to se všim!!! Vse odrbat a prodat!!! V potrav.sektoru je to samé!!! Vyrobce je nucen pro potrav,.řetezce vyrobit napr.uzeninu nebo mlekarenske vyrobky za co nejnižši cenu a je jasne.že tim citelne utrpi kvalita!!!! Jako napr.nedavno Lidl prodaval plesnivou vysočinu salam za nizkou cenu!! Z čeho si myslite,ze je vyrobena kdyz je zkazena!!!:-©:-©:-©:-©

0/0
23.12.2008 17:31

Xladi

Re: obávám se,

Zplesnivět může cokoli, i kvalitní výrobky jsou občas před datemtrvanlivosti plesnivé, občas se nějaká série nepovede. Ale s kvalitou potravin, že není valná s tím souhlasím. Stačí si přečíst složení a pokud libové maso obsahuje 80% masa je jasné že se jedná o maso slepené škrobem, vypadá na pohled pěkně ale chuť je v nedohlednu.

0/0
24.12.2008 8:42

krueger

Re: obávám se,

Co to meles o ekonomicky strategii - podvodu? Ze by volic CSSD?

0/0
25.12.2008 17:56

krčma

jóó, když jde o Karlův most

Tak tenhle problém, který teď média objevila se souvislosti Karlovým mostem, je běžnou záležitostí v celé ČR. Rozhodnutí o tom, jak bude oprava památek probíhat vydávají městské úřady, příp. magistráty, a to i v případě, že se opravuje památka ve vlastnictví města. Takže vlastník napíše, jak si sám bude věc opravovat. A když to dělá špatně, tak ten samý vlastník by si měl i napařit pokutu.

Tahle legislativa nikdy ministerstvu nevadila, jinak by už dávno přišlo s novelou památkového zíkona, která by vytvořila nezávislý památkový úřad (taková praxe je např. na Slovensku).

0/0
23.12.2008 16:21

Najdete na iDNES.cz