Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vláda zanedbává rodiny s dětmi, soudí více než polovina Čechů

Nadpoloviční většina lidí je podle listopadového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění přesvědčena o tom, že vláda se nedostatečně stará o sociální situaci rodin s dětmi. Jen dvě procenta lidí si myslí, že exekutiva pečuje o rodiny s dětmi příliš mnoho, zjistil průzkum.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rohatey

Zajímavé je jedno

že zreformovat tenhle nemravný průběžný důchodový a zdravotní bolševický systém který nás jasně vede k vymření a zániku to se jaksi nechce nikomu. Přitom udělat to tak aby to mělo tržní a podnikatelskou logiku a spravedlnost trhu by bylo velmi a velmi jednoduché, stačily by dva kroky:

1) osvobodit od všech odvodů tedy i sociálního a zdravotního pojištění tu částku z které rodiny každý měsíc financují svoje děti, tady např. částku cca 5 000,- Kč na potomka z které se odvádí současně cca 2 500,- Kč a dále rodičům vrátit DPH cca dalších 700,- Kč, toto by byl tedy režim srovnatelný s každým normálním podnikatelem.

2) výpočet důchodu rozdělit na dvě části te 50% důchodů spočítat podle toho co důchodový poplatník za 40 let života odvedl a dalších 50% obdobně spočítat dle odvodů potomků.

Tedy pokud by někdo potomky neměl nebo měl někdo potomky nepracující nebo třeba by potomci emigrovali tak by se musel smířit jen s těmi 50% vypočtenými dle odvodů.

0/0
26.12.2008 19:08

český venkovan

Re: Zajímavé je jedno

..tak úplně jednoduché to zase není...ale pravdu máš v jednom...že reformovat se to mělo už před deseti lety....a každej rok tu agonii jen a jen prodražuje......

0/0
26.12.2008 19:26

rohatey

Tož nechápu

proč se tenhle důchodový a zdravotní komunismus založený na vykrádání cizí investice nezavede třeba obdobně i do nájemního bydlení a veškerého podnikání. Prostě se udělá např. zákon že nájemné je zadarmo, ovšem ty náklady na výstavbu, údržbu, provoz těch nemovitostí to ať si ti majitelé nesou sami ze svých zdaněných peněz a potom až by někdo chtěl dávat těmhle majitelům na toto nějaké "sociální dávky" nebo dokonce nějakou obdobu "pastelkovného" tak začít ječet že socky podporuje takto jedině KSČSSD a ať si to ti hloupý majitelé finacují sami, když na to nemají tak si ty nemovitosti neměli pořizovat. :-)

0/0
26.12.2008 17:42

rohatey

Ovšem modré "socky" s deficitem nikoliv peněz

ale rozumu, je potřeba si uvědomit jedno. Když byl ještě ten skutečný kapitalismus tak  ta výdělečně činná generace musela z 3 vydělaných grošů dát jeden svým starým rodičům čímž si plnila svoje důchodové závazky jeden musela dát svým dětem aby někdo jednou i jim financoval stáří a jen jeden mohli zkonzumovat, potom přišli nějací bolševici kteří vymysleli že ty děti budeme financovat společně, a ty odvody dětí se budou znárodňovat a přerozdělovat mezi všechny.

Potom ovšem přišli modré socky s deficitem rozumu a prohlásili že ty haranty ať si rodiny financují ze svých zdaněných peněz a ty budoucí odvody těch dětí ty se budou znárodňovat nadále a přerozdělovat i mezi  modré socky rozumem, a aby se tohle bolševické znárodňování nějak zamaskovalo tak se tomuhle vykrádání rodin říká nějaké pojištění a rodinám s dětmi se tvrdí že ty úsměvné dnešní příspěvky rodinám že to je nějaké parazitování na sockách s deficitem rozumu.

0/0
26.12.2008 17:05

rohatey

Re: Ovšem modré "socky" s deficitem nikoliv peněz

Já bych řekl že tady je jediné řešení, zrušit tenhle nemravný bolševický systém založený na vykrádání investice rodin a vrátit se k tomu co tady fungovalo spolehlivě tisíce let, tedy ten kdo cpe své peníze čas a energii do dětí jedině tomu patří výnosy z téhle investice, kdo tuhle investici nedělá ať si najde ještě jeden poloviční úvazek a  spoří si tak 75% svých příjmů aby měl jednou na ten budoucí německý důchod a německou zdravotní péči, potom nastane teprve spravedlnost: socky rozumem které dneska parazitují na cizí investici budou socky i finanční stejně jako ty dnešní rodiny a nebudou trajdat po světě ale makat 12 hodin denně, jako je to obvyklé v těch rodinách. :-) 

0/0
26.12.2008 17:20

smradat

rodina-základ státu

Vážení uvědomte si ,dnes dotujete Vy naše děti a zítra budou zase živit oni Vás.(pokud budou pracovat)Máme zde totiž průběžný důchodový systém.A zaplať pán bůh za něj,jinak by byl už dávno vytunelován.

0/0
26.12.2008 16:15

anywherehome

a ty socky pak volí KSČSSD

nj, dle 50% voličské přízně KSČSSD je tupost poloviny národa potvrzena....když k* nemám prachy, tak si nebudu pořízovat děcko, né? Navíc co je to za "myšlení", kerý spoléhá na pomoc státu?? To je ta největší nezodpovědnost....vlastně typické chování tupce, který volí KSČSSD.

0/0
26.12.2008 12:01

rohatey

Re: a ty socky pak volí KSČSSD

Ovšem daleko horší než ti "tupci z KSČSSD" jsou ti skuteční bolševičtí tupci z druhé strany, kteří netuší že to nejsou rodiny které z tohohle bolševického systému profitují, z tohle profitují ty "nesocky" co tuhle důchodovou  investici do dětí neudělají a potom se chystají zcela po bolševicku z téhle cizí investice finacovat svůj důchod a zdravotní péči ve stáří, je to na stejné úrovni jako kdyby "socky" chtěli znárodňovat a platit svůj důchod z úspor "nesocek".  

Pokud se řeklo A tedy přesuneme náklady na výchovu dětí na rodiny tak se mělo říci i B tedy zrušíme tenhle bolševický systém založený na vykrádání rodin a dáme všem svobodnou volbu tedy buď ať si na budoucí důchod a zdravotnní péče velmi masivně naspoří nebo ať si řádně vychovají děti, kterýchžto odvody na důchodové "pojištění" a 70% odvodů na zdravotní "pojištění" budou odvádět nikoliv na ta hejna parazitů ale na své rodiče.

 

0/0
26.12.2008 16:38

slatin

Nepořizujte si děti,pokud je nemůžete uživit

vlastní prací.Sekat děti jako na běžícím pásu,spoléhat jen na stát a chodit si pro příspěvky,být přitom v invalidním důchodu,tohle je výsadou degenerované části občanů tohoto státu. Soudný člověk napřed přemýšlí,než si pořídí dítě.

0/0
25.12.2008 9:27

rohatey

Re: Nepořizujte si děti,pokud je nemůžete uživit

Ovšem uvědom si hošánku pokud tady nebude ta "degenerovaná" část občanů kteří cpou peníze, čas a energii do dětí tak tací jako ty co na téhle cizí investici v důchodovém věku parazitují  pojdou hladi a ve špíně v chudobinci.

Ono to co dneska odvádíš na důchodové "pojištění" a zdravotní "pojištění" to není "spoření" na tvé stáří, to si plníš jen a jen závazky k předchozím generacím, z tohohle těm dnešním plátců tohohle "pojištění" nevyrobí důchod ani svatý archanděl, ten důchod se dá vyrobit jen tou prostou investicí do dětí, pokud se na tomhle někdo nechce podílet tak ve stáří by měl dostat důchod formou pobytu v chudobinci a zdravotní péči maximálně v lazaretu.  

0/0
26.12.2008 16:48

slatin

Re: Nepořizujte si děti,pokud je nemůžete uživit

Hele rohatey, já tím myslel těmi  flákači  ty  " nepřizpůsobivé ".  Přečti si to ještě jednou.Nechtěl jsem ,aby cenzor smáznul tohle,kdybych tam napsal to SLOVO.

0/0
26.12.2008 21:47

rohatey

Re: Nepořizujte si děti,pokud je nemůžete uživit

Máš pravdu lituji, tohle jsi opravdu myslel na ty rodiny zcela specifické, s těmihle nemají normální rodiny společného nic, protože normální rodiny do dětí investují ale tihle na těch dětech parazitují. :-/

0/0
27.12.2008 9:23

slatin

Re: Nepořizujte si děti,pokud je nemůžete uživit

a ještě doplněk. Dělám celý život(  nikdy jsem  nepracoval v politice),letos to bylo 40 let. Nikdy jsem nebyl na podpoře,vychovali jsme 2 děti.

Ty zase mají svoje děti. Děti jsme si pořizovali až v momentě,kdy jsme věděli,že jsme schopni je vychovat a zajistit jim  to,co potřebují.

0/0
26.12.2008 21:53

Depek

co si mám myslet?

Chlap, který brečí, že neuživí vlastní rodinu může být jenom lemra nebo volič ČSSD. Rv

0/0
25.12.2008 8:41

rohatey

Re: co si mám myslet?

Chlap který v důchodovém věku chce vyplácet důchod z povinných odvodů zcela cizích děti a zrovna tak chce financovat od těchle cizých dětí i svoji nákladnou zdravotní péči tak to je lemra, bolševik nebo zloděj. :-)

0/0
26.12.2008 16:51

Hillar

Re: co si mám myslet?

Ciganům zaplatíme

Chlapovi který v důchodovém věku chce vyplácet důchod platit nebudeme Rv

0/0
26.12.2008 21:53

činčo

Rodina je základ státu a od toho se vše musí odvíjet

![>-]

0/0
24.12.2008 21:43

anywherehome

Re: Rodina je základ státu a od toho se vše musí odvíjet

tvoje omezenost se projevila......víš vůbec, co je to imigrace? Nebo jsi rasista? Nebo jsi to prostě svou omezeností nepochopil? B je správně ;-)

0/0
26.12.2008 12:02

činčo

Re: Rodina je základ státu a od toho se vše musí odvíjet

vím jedno, že jsi blb!:-P

0/0
27.12.2008 11:38

Apolena Kolenatá

Společné zdanění

Moc bych si přála k Ježíšku společné zdanění manželů......V

0/0
24.12.2008 15:16

dislektik-idnes si na mě zasedla

jelikož více jak polovina Čechů volí levici

je to zdřejmý důvod tohoto zanedbávání

0/0
24.12.2008 14:25

engels

7

mel jsem zamestanani, dve male deti a manzelku na materske. V roce 1994 jsme meli na den 50 Kc. Rekl jsem si takhle to dal nejde.Zacal jsme podnikat na Zl jako programator, do 3 let to bylov pohode. Nic jsme od satu nechtel nikde jsme neknucel, nikde jsem nemel natazenou dlan. Pokud tady bude socialismu budou lidi mit natazene ruce. Kdo rekne kolik je dost. 100000 mesicne na rodinu , 500000 na rodinu,kdoosviceny to rekne. Kluci dorostli, oba na skole . Nebrecim neknucim. Makam= pracuji.R^R^R^

0/0
24.12.2008 14:14

dislektik-idnes si na mě zasedla

Re: 7

gratuluji ale dnes je rok 2008 a koalici se přeci jen nedaří že:-P

0/0
24.12.2008 14:32

slatin

Re: 7

Tohle by měli dostávat všichni parazité(nemyslím ale lidi,kteří jsou opravdu v nouzi),co si chodí pro příspěvky,jako  návod, jak si pomoci sám.

 Gratuluji.

Já musel udělat podobný krok.Když náklady domácnosti převýšily příjmy,musel jsem udělat zásadní rozhodnutí.Měl jsem strach,zda zvládnu pracovat u soukromé firmy (belgické),navíc stal jsem se  jednatelem,učil se denně několik hodin francouzštinu, atd. Teď jsem také vcelku spokojen.

0/0
25.12.2008 9:34

zbynek._s

VLÁDY ČR VEDOU VÁLKU PROTI NAŠIM DĚTEM!

VLÁDY ČR UŽ DLOUHÁ LÉTA VEDOU VÁLKU PROTI NAŠIM DĚTEM!

POdrobnosti jsou jna otcovských adresách, např.www.K213.cz

Nejsme velkým národem, ale máme svou hrdost, styďte se příslušníci moci, skončete vy neschopní parazité našich rodin!

0/0
24.12.2008 9:12

dislektik-idnes si na mě zasedla

Re: VLÁDY ČR VEDOU VÁLKU PROTI NAŠIM DĚTEM!

kdyby ste vy tátové byly rozumní a našli si rozumné protějši nemusely byste zde kvílet!

0/0
24.12.2008 14:26

zbynek._s

Re: VLÁDY ČR VEDOU VÁLKU PROTI NAŠIM DĚTEM!

Hovoříme o systému, který parazituje na našich dětech, ne o jednotlivcích. Nečekáme rady od mimochodných tupohlavů. Čtěte na www.justicetv.cz

0/0
24.12.2008 16:12

slatin

Re: VLÁDY ČR VEDOU VÁLKU PROTI NAŠIM DĚTEM!

Dislektiku,neodsuzujte rozvedené muže a ženy.Do ženy a do melounu nevidíte.Kdyby to bylo možné,určitě spousta rozvedených by do sňatků nelezla.Je to jako loterie.Mám konkrétní příklad,kdy žena utekla manželovi( nekouřil,nepil,nosil domů slušnou výplatu,miloval děti).Jenže jeho žena,doma se nudící,pozvala si na pokec svého kámoše.Nějak se to zvrhlo,a tahle žena se zbláznila do tohohle člověka,a utekla od rodiny .A důvod ? Nadměrné samčí výkony ( tohle také zaznělo u soudu). A teď řekněte, jak byste chtěl předvídat takovou situaci?

0/0
25.12.2008 9:40

EWCZ+

Re: VLÁDY ČR VEDOU VÁLKU PROTI NAŠIM DĚTEM!

Nojo, no...to je z te predstavy, ze manzelstvi ma jaksi automaticky cinit nekoho stastnym ve vsech oblastech, a kdyz neco zaskripe, tak hura ven...:-/

0/0
26.12.2008 22:23

zbynek._s

Re: VLÁDY ČR VEDOU VÁLKU PROTI NAŠIM DĚTEM!

Blábolíte o představách, ale nechcete vidět totalitní průnik justice do privátních  občanských práv. Toho ani  za feudalismu lidé svědky nebyli, co nyní velikášská  vláda, zejména včetně Nečase a Pospíšila neřeší. Strkají zbaběle hlavu do písku i před novináři. Jejich resorty se na opozičních žurnalistech dokonce  dopouštějí násilí. Řekněte sám, není to hanebné? Blíž o věci na www.justicetv.cz

0/0
29.12.2008 13:53

demokratsocialni

klasicky krestansko kapitalisticky model rodiny

nema v eu misto EU nastesti uz vznika nova humani a socialni spolecnost R^ EU

0/0
23.12.2008 23:01

ufo pilot

Re: klasicky krestansko kapitalisticky model rodiny

Tobe evidentne jeblo z toho predvanocniho shonu, vid'?:-P;-D;-D

0/0
24.12.2008 13:50

fren440

Další.

Kolik si myslíte, že stojí splácení státního dluh ročně.

a/  4 000 000 000

b/ 40 000 000 00

c/ nic

0/0
23.12.2008 17:57

JÚLINEK.ŠÍŠAL.

Re: Další.

inu - myslím si, že b je správně ... ale prohlašuji na své svědomí, že c ...

0/0
23.12.2008 18:01

JÚLINEK.ŠÍŠAL.

Re: Další.

;-D

0/0
23.12.2008 18:02

demokratsocialni

Re: Další.

R^;-DEU

0/0
23.12.2008 23:01

stanikgor

Re: Další.

A čí pak je to asi vina, kdo pak tvrdil:nejdřív ekonomika,potom právo,kdo pak nařídil zhasnout a krást....

0/0
24.12.2008 8:29

fren440

Výzkum

A co třeba otázka. Co si myslíte, podporuje vláda pěkné počasí.

0/0
23.12.2008 17:54

Do-by-tek

Výzkumy veřejného mínění

Stejně by se dalo vyzkoumat i to, že vláda málo podporuje důchodce, nemocné, chudé... a taky, že daně jsou příliš vysoké.

Jediný, kdo z toho umí vybruslit je Jyrka, oškube všechny, co podle něj berou příliš, pak si ještě popůjčuje, kde to jen půjde, a takto získané prostředky všem hezky nasype na dávkách...

Koneckonců brát peníze bohatým je populární a problematika veřejného dluhu je pro jeho voliče příliš složitá, vzdálená a nezajímavá.

Ano podpořme pořádně rodiny s dětmi, ať to pak ty samé děti mohou několikanásobně přeplatit na daních, které půjdou na úroky z dluhu a umoření jistiny a v neposlední řadě i na platy mohutného úřerdnického aparátu, který to bude obsluhovat.

0/0
23.12.2008 16:59

honzajaka

Re: Výzkumy veřejného mínění

Na sociální dávky zdaleka tolik peněz nejde jak si člověk myslí

0/0
23.12.2008 18:36

killy

O některý rodiny , ........

... asi tak 150.000 lidí, pečuje vláda až nepřiměřeně moc !

0/0
23.12.2008 15:53

Ulrich

Vláda by se o rodiny neměla start vůbec.

Lepší by bylo drastické snížení daní.

0/0
23.12.2008 15:34

Ulrich

Re: Vláda by se o rodiny neměla start vůbec.

Dokonce bych řekl, že vláda rodiny všestranně obtěžuje. Měla by se přestat lidem plést do věcí včetněn péče o děti, vzdělávání, materiálního zabezpečení.

0/0
23.12.2008 15:39

honzajaka

Re: Vláda by se o rodiny neměla start vůbec.

Stát vynakládá na sociální politiku jen velice nepatrný zlomek výdajů, ono je tu spoustu jiných třeba policie nebo armáda, nebo zahraniční mise apod. To se musí taky z něčeho platit.

0/0
23.12.2008 17:56

JÚLINEK.ŠÍŠAL.

Re: Vláda by se o rodiny neměla start vůbec.

ty bláho  ... a kde by na to ty rodiny s dětmi měly vzít? ....

0/0
23.12.2008 17:59

Hillar

Re: Vláda by se o rodiny neměla start vůbec.

a ja by to dopadlo s Chánovskejma 8-o

0/0
26.12.2008 17:25

jej

vlada vůbec nesleduje

Než aby se vláda zaměřila na černou ekonomiku,kde jí utíkají milióny.Radši škube jednotlivce.Ty se nemají jak bránit.

0/0
23.12.2008 13:48

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Re: vlada vůbec nesleduje

Tomu se říká - cestou nejmenšího odporu.

0/0
23.12.2008 13:49

Adam.Cipisek

Mirek? Uz ne...

V kazdem state by okamzite odstoupil premier, ktery ma nemanzelske dite, ukazuje prostrednicky ve smenovne, kope verejne do aut, mladi novinare (i kdyz si to zaslouzi) a hovori prazvlastnim slovnikem (slusne receno).

0/0
23.12.2008 13:44

fren440

Re: Mirek? Uz ne...

dej příklad.

0/0
23.12.2008 17:58

Najdete na iDNES.cz