Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ministerstvo zdravotnictví chce snížit limit u poplatků i důchodcům

Ministerstvo zdravotnictví navrhuje, aby kromě dětí připláceli ročně na zdravotní péči o dva tisíce méně i důchodci. Ti zatím mohou vydat za doplatky na léky nebo poplatky v ordinacích pět tisíc korun, až pak jim pojišťovna začne vracet.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vvvv

nechápu to

Nechápu odpor většiny vůči poplatkům ve zdravotnictví. Může mi někdo vysvětlit, v čem je to tak špatné? Prosím věcně a bez stranických reklam.

Děkuji

0/0
22.12.2008 17:40

Paulo

Re: nechápu to

To že jsme chudý národ a nemáme několik tisíc měsíčně na poplatky... musel jsem kvůli těm poplatkům zrušit komerční urazové pojištění... Aby jste se nedivil že za sebe tolik utratím, ne, živím z jednoho platu celkem pět  krků a to už se naskládá...

0/0
6.1.2009 9:47

singlemalt

Re: nechápu to

dobrá, ale tvůj případ rozhodně nelze brát jako obvyklý standard....

0/0
6.1.2009 9:55

vvvv

Re: nechápu to

Pokud chápu živíte manželku a tři děti? Gratuluju, taky se k tomu chci časem propracovat. Manželka nemá mateřskou nebo dávky? Moje má mateřskou a přeci jenom je to docela dobrý příspěvek.

Můžete mi prosím vysvětlit (předpokládám, že platíte 3000 měsíčně), proč Vás pět chodí za měsíc 100x k doktorovi nebo 50x k doktorovi a dostane 50x lék? To je 10 návštěv na jednoho a deset různých léků na jednoho (balení většinou vystačí na 14 dní, tj. každý z Vás konzumuje 2-3x denně pět různých léků) ?

Jinak pro pět lidí je maximální roční poplatek 25tis. Kč a to při nejhorších okolnostech, tj. pokud byste všichni byli stejně nemocní, takže Vám jistě něco pojišťovna vrátí.

0/0
6.1.2009 9:58

Paulo

Re: nechápu to

jak jsem napsal, jedna návštěva jednoho potomka stojí cca 300,-Kč, jsou období kdy se z nemocí nevyhrabete, točí se to ve škole, doma, prostě jak to chytne jeden, dostanem to všichni... to vás teprve čeká... jedno kolo nemoci = 3x 300,-, tj. 900,- x 3x měsíčně. Já s manželkou k doktoroví nechodíme, na to už prostě nemáme..

0/0
6.1.2009 10:10

vvvv

Re: nechápu to

Jak už jsem reagoval na tvoje vysvětlení, jedna návštěva opravdu nestojí 300Kč díky poplatkům ve zdravotnictví, protože doplatky za léky zde byly vždy. To, cos dával loni oproti předloňsku se zvýšilo pouze o regulační poplatky (30Kč návštěva, 30 Kč lék). Chci vysvětlit, proč někomu vadí regulační poplatky, ne doplatky na léky. Mimochodem i díky poplatkům v lékárně se letos mohou doplatky u mnoha léků dost snížit.

Pokud s manželkou k doktoru nechodíte, pak máte ročně vydat za zdravotnictví maximálně 15000, tj. 1250 za měsíc za všechny tři syny dohromady. Vrátila Vám pojišťovna něco? Máte zjištěné přesně, co se počítá do pětitisícového limitu? Pokud by to fungovalo, tak jak je logické, myslím že oproti předloňsku dost ušetříte :-)

0/0
6.1.2009 10:30

Paulo

Re: nechápu to

Nevím že by jsme si potykali? 

Vadí mi i doplatky za léky, nikdo vám nedočte od doplatku 30,-Kč, to by udělal jen blázen a tvrdit že to tak je, je lež!

Výši doplatku za léky stanoje vladní výhlaška! Takže se jená o regulační poplatek! Chápete to?

Bavíme se o tom co si člověk zaplatí u návštěvy lékaře, je to 300,- Kč ne 30,- Kč s kterýma nás oblbují! Pokud platíte jen 30,- jste výjmečně zdravý a nemáte tam co dělat! Bohužel nemám tiskárnu na peníze ale díky modrým mozkům jsme přišli o dva platy - jeden za poplatky ve zravitnictví, druhý za zrušení společného zdanění manželů! Do voleb si musíme utahnout opasky... :-(

0/0
6.1.2009 11:45

vvvv

Re: nechápu to

Nezlobte se, ale odpovězte prosím na jednoduchou otázku : V roce 2006 jste platil doplatky na léky? Ano, i doplatek za léky je regulační poplatek, nicméně to, proti čemu opozice podporovaná několika lidovci a zalenými brojí jsou poplatky u lékaře za návštěvu (30Kč) a v lékárně za recept (30Kč). A proti tomu můžete postavit doplatky za léky, které se nyní snižují. Prosím najděte si vládní vyhlášku na rok 2009 a porovnejte ji s vyhláškou 2007 - u většiny léků se doplatky snižují.

Obávám se, že nenajdete v Evropě zemi, kde by přímá spoluúčast pacientů byla tak nízká jako u nás. Současně je nutné přiznat, že to, co všichni platíme z platu jako zdravotní pojištění (a zároveň zaměstnanec za nás platí), tj. zdravotní daň je opravdu vysoká.

Za to tyknutí se omlouvám, bylo to automaticky, ale zase snad nebude tak zle :-).

0/0
6.1.2009 16:35

Paulo

Re: nechápu to

Nezlobím se, ve skutečnosti nemám rát vykání, adtto česká specialita..

Odpovím Vám na otázky:

1, i v roce 2006 jsme platili doplatky za léky, každým rokem více... začalo to na korunách, nyní už to jsou stokoruny! Že by někdo selhal? Drobné snížení nepomůže...

2, Vládní vyhlašku nemám čas porovnávát, porovnávám to v praxi, viz bod č.1.

3, I když odečtu doplatky za léky, pořád tu mám na poplatcích za jednu navštěvu 4x30,-Kč, na kontroly už nechodíme, stálo by to dalších 60,-Kč, ještě že se nemusí platit znovu 30,-Kč když se vrátíme od specialisty do ordinace dětského lékaře pro konečný verdikt... Naše současná vláda nechápe že návštěvnost u lekáře máme oproti jiným zemím vysokou jen proto, že náš byvalý socialistický sytém byl tak postaven, tedy u nás je na lečení doktor a lekarna pouze sklad léků... v zahraničí je doktor jen pro važné případy a v lékarnách léčí lékarníci běžné nemoci - proto máme vysokou návštěvnost u lékaře! Otazkou je který system je pro nás lidi lepší???

0/0
7.1.2009 8:03

Paulo

Re: nechápu to

Já osobně a nejsem sám... se návštěvy lékaře bráníme zuby nechty... a jdeme až jsme na umřění... což není zrovna ideální... a tato reforma to ještě podporuje...

A to raději nemyslím na to, kolik si za tuto službu platím... musím platit...!

0/0
7.1.2009 8:04

vvvv

Re: nechápu to

Jenom ten offtopic ohledně společného zdanění - taky jsem myslel, že budu platit na daních víc, ale vzhledem k tomu, že manželka nevydělává, tak si ji můžu odepsat. A to mi vyjde cca stejně - a sazba je přeci jen menší.

0/0
6.1.2009 16:41

Paulo

Re: nechápu to

cituji:

Pokud s manželkou k doktoru nechodíte, pak máte ročně vydat za zdravotnictví maximálně 15000, tj. 1250 za měsíc za všechny tři syny dohromady.

Nejste informován, zjistěte si co se započítává do limitu, je to jen fraška na oblbování lidí!!!

0/0
6.1.2009 11:48

vvvv

Re: nechápu to

Není to žádná fraška, viz zde http://dane.mesec.cz/zdravotnictvi-a-poplatky/ , ať si to každý přečte.

Započítává se poplatek za návštěvu lékaře (30Kč) a poplatek za položku receptu (30Kč).

Nezapočítává se poplatek za návštěvu lékaře při pohotovosti (90Kč) a poplatek za den v nemocnici (60Kč).

Částečně se započítávají do limitu doplatky za léky. Pokud Vám doktor předepíše lék s nejnižším doplatkem v dané kategorii, tento doplatek se započítává celý. Pokud Vám předepíše lék dražší, započítá doplatek pouze jako u toho nejlevnějšího. Pokud však doktor usoudí, že jiný než ten dražší užívat nemůžete a vyznačí to na recept, doplatek se Vám do limitu započte celý.

Suma sumárum je to zcela logický systém, na pohotovost často nemusíte, o nemocnici můžeme mít pochybnosti, ale proti tomuto poplatku už neprotestuje ani ČSSD a doplatky za léky - pokud Vám nestačí standard, tak si připlatit musíte. Pokud tu dražší péči dle doktora potřebujete, do limitu se započte celá. A moje matematika tedy platí.

0/0
6.1.2009 16:49

vvvv

Re: nechápu to

Ještě tento odkaz, zde http://www.vzp.cz/cms/internet/cz/Klienti/regulacni-poplatky/adresar-platby_od_2008/ je to včetně popisu vracení, tj. třeba ještě něco přijde :-). Doporučuji najít část "A co se tedy vrací".

0/0
6.1.2009 16:52

Paulo

Re: nechápu to

To znamená že limit 5.000,- je pro mě cca 41 návštěv za rok, což je nereálné i pro hypochondra. I tak bych musel vydat 5x5.000,- = 25.000,- + Doplatky za léky cca dalších 25.000,-, tedy 50.000,-Kč ... nechápu jak může stát chtít po dětech které nemají příjmy regulační poplatky? proč je neplatí stát jako pojištění? Každému musí být jasne že dítě nemá příjmy a musí tyto poplatky hradit rodič kterému se tím pádem limit několikrát násobí... toto přeci nemá nic společného z plítváním zdravotní péče a na sponzorování nákladné léčby těžce nemocných si měl stát najít sponzory jinde (než u rodičů malých dětí), nemyslíte?

0/0
7.1.2009 12:25

vvvv

Re: nechápu to

Čtete to špatně - doplatky za léky se do limitu započítávají. Navíc stále počítáte 5x5000, přitom jste jinde psal, že k doktoru manželka ani vy nechodíte, že na to nemáte (jasné, že občas jdete, ale to asi nejsou takové výdaje). Tj. správně je to 3x5000, doplatky jsou v tom zahrnuty (pokud chcete lepší léky, je to vaše volba a musíte si je zaplatit stejně jako třeba vitamíny z ovoce nebo z preparátů).

Přiznávám, že poplatek u doktora by děti platit nemusely. Ale vaše logika, že dítě nemá příjmy, jde aplikovat na všechny základní potřeby dětí jako je jídlo nebo oblečení. Musíme si prostě zvyknout, že výdaj za zdravotnictví tu je. A on tu dokonce byl vždy, viz doplatky, které dělají větší polovinu vašich výdajů a ani ČSSD je neruší, protože je to nereálné.

Nákladnou léčbu těžce nemocných musí sponzorovat stát a právě proto je třeba šetřit na méně nákladné léčbě "standardních" pacientů. Je jasné, že existují další rezervy, které jsou zakopané především v našich polostátních pojišťovnách.

0/0
7.1.2009 12:45

Paulo

Re: nechápu to

Chytá te mě za slovíčka, žijete asi na papíře, ne na zemi? Nebudu Vám to pořád dokola opakovat...

Je to prostě další výdaj který je zbytešný a nic neřeší až na zisky lékarníků...

Pletete jablka s hruškami když míchate dětské polatky s jídlem nebo oblečením. Při platbě jídla nakupujete produkt (rád zaplatím), při platbě poplatku nakupujete regulaci! (vyhozené peníze) By mě zajímalo, když se v tom tak vyznáte, jak je možné že lékař a lékarnik příjme platbu od jiné osoby (rodiče) než od poplatníka (dítěte), je to v souladu se zákonem?  A co když to odmítnu za dítě zaplatit? Dostane dítě pokutu od pojišťovny? A naposled... když tvdí ministr že polatky neohrožují zdraví... myslíte si že mi v lekárně dají léky i když jim nezaplatím regulační polatek za dítě či sebe?

0/0
7.1.2009 13:06

vvvv

Re: nechápu to

Vy platíte pouze a jedině za zboží? Pokud jdete k doktoru, dostáváte službu. Za služby se platí v restauraci, u holiče atd. . Můj příměr je naprosto logický. Nevím, proč by lékař nepřijmul platbu od jiné než ošetřené osoby - kdo by potom platil za děti u holiče :-)

Nevím, jak je to v zákoně, ale v lékárně by Vám léky bez zaplacení poplatku vydat neměli, pokud je nepotřebujete akutně. Stejně tak s ošetřením u doktora. Jednou máme v zákoně poplatky, tudíž je platit musíme, protože musíme dodržovat zákony země.

0/0
8.1.2009 11:32

Paulo

Re: nechápu to

Platím jen za to co chci, pokud to nechci nevím proč bych to měl platit? (Mimochodem stejně to je i u koncesionářských poplatků) U doktora za regulační poplatek nedostanu nic! Pokud ano, řekněte mi to, nevím o tom že bych něco dostal? Že by to bylo 10minut ušetřených v čekárně? (To raději počkám) NE není, nakoupím si jen Julínkovu regulaci která není nikde vidět... snad na parkovišti před ordinací a lékárnou... a jak jsem říkal není to 30,-Kč ale 300,- Kč!!!

Neodpověděl jste mi na otázku, kdo má platit za naše děti? Je to tatínek, maminka, dědeček, babička, nebo stát? Poplatník dětského pojištění je přece stát… takže stát nebo mám děti poslat somrovat peníze na poplatky? Nechápu jak si stát může dovolit chtít peníze po dítěti když mu jiným zákonem zakazuje pracovat? To je jako by jste chtěl po nevidomém aby Vám přečítal z knížky… Poplatky jsou hloupé nápady které nic neřeší!

0/0
8.1.2009 11:57

vvvv

Re: nechápu to

Ano, u doktora za 30Kč nedostanete nic - 30Kč nejsou náklady na službu (ošetření u lékaře). 300 Kč také nejsou náklady na komplexní vyšetření u dvou lékařů včetně poplatků a doplatků na léky v lékárně. Náklady jsou mnohem vyšší, vy platíte pouze malou část nákladů. Zbytek jde ze zdravotní daně. U holiče platíte náklady celé (logicky, neboť si neplatíte žádné pojištění a holiči nejde nic z vašich daní).

Za děti musí platit rodiče/prarodiče. A zatímco u dospělých je spravedlivé, že platí pouze malou část nákladů (regulační poplatek) za službu, protože ti si platí zdravotní daň ze svého výdělku, u dětí, přesně jak píšete, velkou část nákladů (zdravotní pojištění-daň) hradí stát. A rodiče mohou být celkem rádi, že platí pouze ten zlomek celkové ceny. U holiče (kdekoli jinde) za děti platíte plnou cenu.

0/0
8.1.2009 12:30

vvvv

Re: nechápu to

Pokud nechcete u doktora ošetřit, nemusíte regulační poplatek platit - v tom to není stejné jako s koncesemi za ČR/ČRo.

Co vidím jako nespravedlnost, musíte platit zdravotní daň (rozumějte zdravotní pojištění) a ta je opravdu nemalá. Cílem pravicové (Julínkovi) reformy zdravotnictví je konečně změnit tuto daň na pojištění, tj. možnost vybrat si pojištění, které Vám bude vyhovovat. Mohl byste např. platit malé pojištění, pokud věříte, že nebudete nemocný. Ale pokud byste nemocný byl, platil byste mnohem více než 30Kč za ošetření. Naopak byste si mohl zvolit dražší pojištění, ale třeba by Vám to mohlo pokrývat i ty poplatky (resp. přímá spoluúčast by byla malá).

Mimochodem díky za debatu, už si nedávám zasílat emailem vaše reakce, protože taky musím pracovat :-). Ale možná se sem ještě o víkendu podívám.

Přeju dobré zdraví vám i vaší rodině.

0/0
8.1.2009 12:34

Paulo

Re: nechápu to

Také  musím pracovat a vy to stejně nechcete pochopit... Ja si myslím že náš sytem zdravotnicví je dost dobé dědictví ze socializmu a nechci se dožít sytemu amerického, kde je zdravotní péče jen pro vyvolené... Je k pláči, že si stát neumí ochránit strategické služby svému lidu....

To že stát platí zdravotnictví je dobře, protože zdraví je to nejcenější co máme a stát je naše společná peněženka, takže v tom problém nevidím... a upozorňuji, že to není tak to: "stát vám platí" ale "my si platíme prostřednictvím státu" Kbych byl svobodný a bezdětný, klidně bych si nakoupi Julikovu regulaci, protože 300,- by promě nebyly žádné peníze, ale životně bych byl chudák..

Nemocné zdravotnictví nevylečíte tím, že tam nasypete více pěněz od nemocných.. Tam kde není kontola nikdy pořádek nebude, platíme jak hlupáci a čekáme jestli něco za to dostanem...Rv

Také díky za slušnou debatu a přeji hodně zdraví!

0/0
8.1.2009 13:19

vvvv

Re: nechápu to

To že se nepochopíme, mi bylo jasné už dávno. Hlavně jste zřejmě slušný člověk narozdíl od některých jiných místních rozumbradů (pravico- i levicových) a debata mě s vámi bavila.

0/0
13.1.2009 14:06

Paulo

Re: nechápu to

Přiznám se, že vlastně nechodí ani naše děti moc k doktorům... protože to je výdaj nemálý (300,-Kč) na který prostě už není... a na limit bych se nikdy nedostal, leda že bych si půjčil... to pak nevím z čeho bych to splácel? Takže to nemusíte řešit, poplatky nám zdravotnicví téměř odřízly z dostupnosti... A to i když platíme pojištění!  Takže teď zbyde víc na ty co na to mají... blahopřeji všem co s reformou soulasí!

A my co na to nemáme jsme se vrátili k přírodní léčbě...R^

0/0
7.1.2009 14:13

vvvv

Re: nechápu to

Je zajímavé, že tedy máte takové výdaje na zdravotnictví, když ani Vaše děti k doktoru nechodí. Ale buďte rád, že tam chodit nemusí, protože jsou celkem zdravé. A až Vám nebo Vašim dětem opravdu něco bude, k doktoru půjdete. A díky poplatkům ve zdravotnictví, které omezují plýtvání také tím, že lidé raději bezvýznamná nachlazení léčí čajem a medem (nemluvě o konverzačních návštěvách, u bývalé praktičky bylo vždy plno těchto lidí), zbyde více peněz i na Vaši případnou (určitě vám to nepřeju) finančně nákladnou léčbu.

0/0
8.1.2009 11:40

Paulo

Re: nechápu to

To jsou jen populistické kecy, pokud je někdo vážně nemocný, musí požádat o veřejnou zbírku protože se na něj pojišťovny vykašlou! Takových případu jsou mraky, nezneuživejte prosím tyto lidi k propagandě poplatků! Nebo máte seznam lidí kterým lekárnici a doktoři za vybrané peníze pomohli?

Lečíme se sami, naštěstí onluvenka do školy už stačí od rodiče, k lékaři chodíme vesměs jen píchat hnis z uší, na alergologii a zubní.  Dětského doktora se snažíme eliminovat, chodíme raději jen k specialitovi, tím se ušetří 30,-Kč za dětského lékaře... Ostatní se řeší pouze když je zle, většínou nějaká ta pohotovost v bohužel až krajském městě... Tak tam jsme to dopracovali!

Jste spokojený?

0/0
8.1.2009 12:20

vvvv

Re: nechápu to

Věřte, že to populistické kecy nejsou Konkrétně u nás se jedná o léčbu rakoviny, na kterou jde v roce 2009 mnohem více. Další výsledky můžete čekat během čtvrt/půl roku, pojišťovny ušetřily spoustu peněz a je teď na nich a na ministerstvu, jak s nimi naloží - to je pochopitelně nutné dobře sledovat, protože jsme v České republice :-/. Ale máte samozřejmě pravdu i s těmi sbírkami, taky mě např. štve, když vozíčkáři nemohou mít vozíky elektrické, ale jenom mechanické a to ještě celkem dost ošuňtělé, nebo když kvůli nájezdu do domu, kde bydlí (drtivá většina domů není bezbariérová a je k nevíře, že ani nové domy se tak moc nestaví), žádat nějakou firmu o sponzorský dar.

Ale obecně poplatky opravdu pomohly ušetřit spoustu financí, protože omezily plýtvání v maličkostech (zbytečné návštěvy lékaře, levné léky do 50 Kč, ..).

0/0
8.1.2009 12:46

Paulo

Re: nechápu to

Tak já si myslím že poplatky akorát vytvoří novou generaci těžce nemocných lidí, díky nedostupnosti základní péče, třeba jen konzultace (zajití na radu) s lekařem kolikrát vede k včasnému odhalení važné nemoci, atd... Naštěstí to nebude mít dlouheho tvání a dopad nebude tak masový.

K léčbě rakoviny: je veřejným tajemstvím že tato léčba je velký kšeft a je chybou státu že dopustí takové nehorázné ceny za tyto jinak vyrobně levné léčiva! Další pochybnost je o účinosti této léčby... nejdražší vždy neznamená nejlepší! Viz lobistické aféry které jdou přes mrtvoly! Ale to už je na jiné téma...

0/0
8.1.2009 14:45

vvvv

Re: nechápu to

Jen k druhému odstavci, k té léčbě rakoviny - bylo to právě za ministra zdravotnictví za ČSSD, pana David Ratha, největšího kritika poplatků, kdy se nehorázně zvýšily ceny léčiv rakovinových onemocnění. Zřejmě to bylo součástí jeho plánu na uzdravení zdravotnictví (resp. jeho rozpočtu). Současný ministr a jeho tým se tuto zhovadilost, kdy nejvíc platí ti nejvíc nemocní, snaží napravit.

Jinak je samozřejmě jasné, že nejdražsí neznamená nejlepší (srovnejme třeba jen Ibalgin a Nurofen - totožné léky, jen reklama udělal z Nurofenu něco lepšího, nebo Paralen a Panadol - téměř totožné léky)

Je smutné, že mnoho lékařů podléhá farmaceutické lobby. Lékař by měl plnit roli nezávislého odborníka, který pacientovi doporučí pro něj nejvhodnější léčbu, resp. nabídne varianty, stručně popíše výhody/nevýhody včetně ceny a pacient si poté vybere. Ach jo, peníze světu vládnou...Rv

0/0
14.1.2009 10:23

Paulo

Re: nechápu to

Manželka má mateřskou, to má jako kapesné které ji stačí tak akorát na poplatky ve škole...

0/0
6.1.2009 10:14

vvvv

Re: nechápu to

Hm, tak pokud je 7500 kapesné tak nechápu, proč je 3000 hrozná suma.

0/0
6.1.2009 10:24

Paulo

Re: nechápu to

Kapesné na MĚŠÍČNÍ polatky ve škole:

2x obedy: 1.600,- + 2x svačiny: 600,- + 2x družina 300,- + 2x pitný režim 200,-  a k tomu se platí poplatky do na meterial do keramiky, knihy, kino, bazen, atd... cca další 1.000,- Na lyžařský výcvik  a školu v přírodě můžou naše děti zapomenout, na to nemáme... Takže celkem manželka z mateřské ve škole zaplatí cca 3.700,- Kč (na dvě děti). Na nejmenší holku musí ještě kupovat plíny a vše k tomu, takže ji zbyde z mateřské několik stokorun...

0/0
7.1.2009 12:42

vvvv

Re: nechápu to

Tak v tom případě je mnohem větší problém financování školství než zdravotnictví. Proč vám tedy tolik vadí poplatky ve zdravotnictví, když na nich vydáte méně nebo stejně jako za studium vašich dětí?

0/0
7.1.2009 12:47

Paulo

Re: nechápu to

Protože si neplatím školní pojištění a za ty peníze co dáme do školy něco dostaneme, např. oběd... a lékař si koupí nové auto...

0/0
7.1.2009 12:54

blob

Re: nechápu to

Kdyby manželka vařila a děti nechodily do družiny ale domů tak ušetříte.

0/0
7.1.2009 16:37

Paulo

Re: nechápu to

I tato varianta byla v úvahu ale myslíme si že  v prvních dvou třídách je lepší děti zařadit do kolektivu a rozvíjet jejich činnost pomocí družiny - nastartovat je do školního života...

0/0
8.1.2009 7:38

vvvv

Re: nechápu to

Konečně souhlasím :-)

0/0
8.1.2009 11:41

denny2006

Re: nechápu to

jestli-že jsi v tzv.sociální nouzi,poplatky neplatíš!

0/0
8.1.2009 8:07

Paulo

Re: nechápu to

Bych řekl, že v nouzi jsou všechny rodiny s dětmi... Ještě že ten rodičovký příspěvek už není  těch 2.200,- :-) A tady ty rány pod (rodinnám) pás - od státu k tomu jen přispivaj, viz mé předešlé reakce...

Možná by bylo lepší se na všechno vykašlat a udělat ze sebe socku... brát podporu a mít všechno osvobozeno od poplatků... včetně i těch školních... ;-D

0/0
8.1.2009 10:36

vvvv

Re: nechápu to

Ano, to je problém - být v ČR sockou se vyplatí. Jenže kdyby politici raději řešili třeba tento problém místo populistických soubojů o třicetikorunové poplatky.

0/0
8.1.2009 11:44

Paulo

Re: nechápu to

Politici jsou tu pro nás, za naše peníze! Proto by měli pracovat pro lidi a zrušení třistakorunových polatků je důležitá věc! Konec konců volby to ukázaly jasně! Doufám že se ODS po parlamentních volbách smrkne na polovic ;-D

0/0
8.1.2009 12:06

denny2006

Re: nechápu to

bych řek,že že v nouzi nejsou všechny rodiny s dětmi a především bych řek,že si každý má splodit tolik dětí,kolik je schopen solidně uživit a ne poté natahovat ruku na stát. Ten má výrazněji pomoci v naléhavých případech (úmrtí rodiče,závažné onemocnění a pod.). Současná plošná podpora rodin s dětmi státem mi připadá dostatečná a jednotlivé "úlety" je třeba řešit opět jednotlivě,selektivně,nikoli plošně.Zkuste se poradit s odborníkem přes soc.politiku a jistě ze státní kasy "vymáčknete" dostatek fin.prostředků,aby Vám bylo opravdu a úpřimně do smíchu:-)!

0/0
8.1.2009 14:13

Paulo

Re: nechápu to

Neřekl jsem že si stěžuji nebo že mám problém s uživením dětí. Problém nemám (zatím) ale jestli to tak půjde s vládní politikou dál tak ho asi brzi mít budu... (viz zavedení polatků i u lékaře (10-25 tis. za  rok), zrušení společného zdanění (30 tis. za rok), zrušení pastelkovného ( 1tis), zkrácení rodičovského příspěvku o jeden rok(90 tis.) Zatím se to řeší rušením komerčních nesmyslů jako jsou ruzné pojištění a spoření, pak se musíme omezovat v hicání za lyžařské kurzy, plavání atd... Ujišťuji Vás že se máme dobře a plánujeme čtvrtého potomka! A to i přes to že jsme schudli o v průměru cca 40.000,-Kč/za rok!!! (díky těm reformám) To asi nejsou male peníže? Teda pro někoho ;-D

0/0
13.1.2009 12:11

papazian

Co tak najednou? Potápí se loď?

Už aby došlo na změnu  a ministr Julínek odkráčel na smetiště dějin. Julínkové definitině obohatilo jazyk český..., to už stačí..., dejme nyní raději šanci skutečným odborníkům! Už aby tato vláda padla, její samolibost nás už nebaví.

0/0
22.12.2008 9:48

zoufalec1

Re: Co tak najednou? Potápí se loď?

to by byl vánoční dárek!

0/0
22.12.2008 10:10

Paulo

POPLATKY ZRUŠIT

Je na čase zrušit ten nesmysl, vždycky mě může urvat jak se nám někteří hlupáci snaží namluvit že na těch 30 kaček má každý...

Pokaždé když jdeme s potomkem k lékaři, stojí nás to cca 300,-Kč!!!

Pro hlupáky: 30,- poplatek u lékaře, 30,- poplatek u lékaře specialisty ,  (většinou ušní, krční), 60,- poplatky za položky na receptu,

180,- doplatek za léky = celkem: 300,- Kč !!! (Hamba fuj!)  

A to nepočítám další náklady... Poplatkami se akorát zhorší zdravotní stav obyvatelstva a to nás bude později stát mnohem více! Tímto péče o zdraví lidí ztrácí smysl...

0/0
22.12.2008 8:56

Paulo

DODATEK

Dobrý, levný a účinný lék proti rozkrádání ve zdravotnictví by bylo povinné zaslání položkového přehledu (faktury) za zdravotní péči 1x ročně každému pojištěnci od pojišťovny, rozděleno dle doktorů či zdravotních zařízení! Kdo nevěří ať si jej nechá zaslat (nyní na vyžádání) a bude se divit i ušima jak jste nemocní a na co všechno jste byli léčeni... Možná i nějaká operace na které jste nebyli... Je jasné že proti svému doktorovi pacient nikdy nepůjde, ale kontrola musí být.... Pak by zbylo dost peněz pro kvalitní zdravitní péči... Výběr léku ponechat na pacientovi, ať výrobci léku lobují u pacienta, ne u doktora! Doktor doporučí lék, vy si vyberete...

0/0
22.12.2008 8:57

vvvv

Re: DODATEK

Ad výpis - toto již by mělo za letošek přijít, mělo být součástí poplatkové reformy. Určitě dobrý nápad.

Ad výběru - tohle by měl doktor dělat automaticky, je fakt, že to prostě většina praktiků nedělá. Lobbing tím ale nevymizí, protože pokud ti doktor něco doporučí, tak si to stejně většina lidí nakonec vezme..

0/0
22.12.2008 17:33

vvvv

Re: POPLATKY ZRUŠIT

Pleteš si hrušky a jabkama. Za poplatky dáš jenom 120 Kč. Doplatek za léky tady byl vždycky a díky tomu, že jsou poplatky zavedeny, tak se u hodně léků doplatky sníží. To, že nepočítáš další náklady je správně, protože ty tady taky byly vždycky, Julínek nemůže za všechno :-). Taky mám dítě a jsem rád, že poplatky platím. Bude mě opravdu mrzet, když už nebudou ;-(

Systém není ideální, poplatek za položku na receptu je třeba podle mne zbytečný, úplně by stačilo,

kdyby pojišťovny přestaly přispívat na léky třeba do 60 Kč. Paralen a podobné

si každý snad koupí sám. Za celkem rozumný považuju taky návrh platit poplatky pouze za prvních 30 dnů hospitalizace.

0/0
22.12.2008 17:27

vvvv

Re: POPLATKY ZRUŠIT

Odpustit dětem do 15 let poplatky u doktora je ještě snesitelné, ale

poplatek za hospitalizaci bych nechal hradit naprosto všechny včetně

miminek v inkubátoru (syn byl na JIPce 3 týdny), protože ony tam dostanou např. najíst, pokud matka nekojí (což se u nedonošenců stává často), mají tam erární plínky (v rámci šetření pojišťovna proplácí 6 plínek denně, což nestačí - kocourkov - pokud bych platil poplatek, tak bych se těch 6 nestyděl využít a nekupoval ihned vlastní)

0/0
22.12.2008 17:30





Najdete na iDNES.cz