Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Topolánek vydal dvě pochvalné knihy o sobě, v kampaních utratil miliony

Mirek Topolánek vydal v krátké době hned dvě knihy. Publikace ho představují jako úspěšného lídra a důležitého státníka. Vydání zaplatila ODS v rámci stranické kampaně. Kolik stály, strana tají, ale odborníci odhadují nejméně půl milionu. Topolánek si na kampaně potrpí, jeho vláda za ně utratila už stovky milionů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Frr

Poučení

Ještě by měl vydat " Pučení z krizových vývojů a situací", " Sebereflexe aneb, jak se udržet ve funkci!"

0/0
18.12.2008 19:12

Johny_S

Re: Poučení

Na tohoto pána ovšem ještě nemá... http://knihy.abz.cz/imgs/products/img_170004_main.jpg :-)

0/0
18.12.2008 19:15

Frr

Modrá sebechvála

Sebechvála smrdí a za těžké peníze poplatníků. kdo to vytiskl a nafilmoval, nebyl to určitě příznivec orangepartaje!

0/0
18.12.2008 18:50

Johny_S

Re: Modrá sebechvála

To ne. Tiskla to ODS.

0/0
18.12.2008 18:56

jjumbik

kocourku

ještě napiš, že jsem stbák, když si odkládám takové perličky pro zasmání! ;-DR^

0/0
18.12.2008 18:42

Soulburner against censor

Re: kocourku

po tomhle nejspíš někam zalezl;-D

0/0
18.12.2008 18:44

Johny_S

Re: kocourku

On přijde, až se zas diskuze posune o pár stránek. Takhle to dělá rád. Na jedné stránce mě nazve "kreténem", pak si chvilku počká a potom začne lkát, jak jsou ti příznivci pravice vulgární....

0/0
18.12.2008 18:57

Soulburner against censor

Re: kocourku

oranžová taktika, plivout si, nechat to vychladnout a pak otočit a dělat ze sebe chudinku a svatouška... při jeho jednoduchosti mu ovšem nedochází, že ho tu vážně bere skutečně jen málokdo

0/0
18.12.2008 19:04

jjumbik

kocourku, tuto perlu jsem si odložil:

Kocourek69 06.10.2007 22:57:

Špatná to vizitka strany, která se oháněla akcí "čisté ruce". K tomuto náš pan "major Zeman" mlčí. Zahodit stranickou průkazku jenom kvůli tomu, že jej někdo druhý z něčeho nařkl může jenom kariérista. Stranická průkazka není toaletní papír, který se po použití odhazuje. To ale vysvětlovat lidem, kteří mění své politické názory jako Zeman vůbec nemá cenu. Dnes jsem komouš, zítra sociální demokrat a pozítří se budu objímat s člověkem, který sice byl také komouš, ale dnes zastává přesný opak jak žádá současná móda. Naštěstí jsou na naší politické scéně i takoví politici jako je pan Paroubek. Kteří své politické názory nemění podle počasí a podle současné módy. Je jich sice velice málo, ale jsou. Pan Paroubek je tomu důkazem.

;-D;-D

0/0
18.12.2008 18:38

Johny_S

Re: kocourku, tuto perlu jsem si odložil:

;-D;-D;-D!R^

0/0
18.12.2008 18:40

Soulburner against censor

Re: kocourku, tuto perlu jsem si odložil:

;-D;-Dje to komediant od přírody, to se musí nechat;-D

0/0
18.12.2008 18:41

griša

NIc nového....

No třetí kniha by se měla jmenovat Naše JEDNIČKA  a její sebereflexe na politické scéně . A čtvrtá Jak jsem vládl EVROPSKE UNII.

0/0
18.12.2008 18:14

Kocourek69

Budování kultu osobnosti.

Tak nějak se za minulého režimu říkalo těmto praktikám.

0/0
18.12.2008 16:35

Johny_S

Re: Budování kultu osobnosti.

Myslíš, jako ta tříkilová kniha fotografií z různých příležitostí, kterou nechal vydat tvůj předseda? :-)

0/0
18.12.2008 17:02

Kocourek69

Re: Budování kultu osobnosti.

To neokecáš soudruhu. Za prvé já žádného předsedu nemám a za druhé ona dokumentární fotografická kniha a knížky plné politických žvástů kde se hlavní hrdina prezentuje jako vůdce co nikdy nic neprohrál a vede stranu neochvějně vpřed ke světlým zítřkům je sakra rozdíl.

0/0
18.12.2008 17:19

Johny_S

Re: Budování kultu osobnosti.

Ale okecám, komoušku. Mluvím o tvém oblíbenci Jiřím Paroubkovi. Vydal už druhou knihu, kde vychvaluje svou politiku. Nepopírám, že totéž dělá i Mirek Topolánek, jen tě opět usvědčuji z tvého pokřiveného pohledu na svět, který jsi prokázal již svým prohlášením, že ze všech politiků má u nás nejrovnější páteř Jiří Paroubek, následkem čehož ses stal terčem všeobecného posměchu. A ten trvá, neztrapňuj se. ;-D

0/0
18.12.2008 17:23

Kocourek69

Re: Budování kultu osobnosti.

Je mi tě líto modrobolševický floutku. Ta tvá zamilovanost k šéfům ODS, partaje které si členem ti jednou zlomí vaz stejně jako zlomila vaz kdysi zcela nekritickým komoušům ke svému zločinnému vedení.

0/0
18.12.2008 17:28

Johny_S

Re: Budování kultu osobnosti.

Vůbec ti nemusí mě být líto, rudý blbečku, vedení své strany skutečně nemiluji a po určitou dobu jsem dokonce uvažoval o vystoupení. Nakonec jsem se pragmaticky rozhodl setrvat. Že jsi ovšem hlupák, to na věci nic nemění. Líbí se mi tvůj moralismus - před časem jsi vulgaritu označil za typický projev tzv. "modrobolševiků", ale když jsem dokázal, žes mě v téže diskuzi, jen o stránku dále, označil za "kreténa", když jsem si dovolil nesouhlasit s tvým pohledem na svět, v němž Jiří Paroubek je nejlepší politik, jakého v současnosti ČR má, začal jsi být dosti agresivní, stejně jako teď, neboť ti došly argumenty. Všimni si počátku tohoto vlákna - já ironizoval to tvé prohlášení o "kultu osobnosti", tys mě okamžitě označil za "soudruha" a snažil ses okecat, že co předvádí tvůj oblíbenec Paroubek, je přeci něco úplně jiného. Když jsem ti odpověděl ve stylu "na hrubý pytel hrubá záplata", už se hodně čílíš. Jsi legrační.

0/0
18.12.2008 17:32

Kocourek69

Re: Budování kultu osobnosti.

Legrační si ty když si neuvědomuješ že škodíš vlastně sám sobě tím jak bagatelizuješ průšvihy vedení tvé strany. Oni totiž ti šéfové typu Topolánek a spol až stranu zcela pohřbí do nevolitelného stavu tak už budou mít dávno nahrabáno a bude jim to buřt. Oni budou za vodou, ale vy, pěšáci ODS kteří doufáte že se jednou dostanete k lízu, že se také ve veliké politice finančně zahojíte, tak vy ostrouháte kvůli své hlouposti a slepé lásce k současnému vedení které vám ty šance kvůli kterým jste do politiky vstoupili pohřbívá.

0/0
18.12.2008 17:40

Johny_S

Re: Budování kultu osobnosti.

Nic nebagatelizuju, Kocourku. Bavíme se o tvém prohlášení o "kultu osobnosti". Podle mě je to blbost - ať si Topolánek vydává, co chce, ale ať to nehradí z prostředků strany, jestliže je těsně před kongresem, na němž se má rozhodnout o jeho budoucnosti. Ale do skutečného kultu osobnosti, je zřejmé, že narážíš na Stalina s Gottwaldem, to má daleko. A je to plně srovnatelné s tou obrázkovou knížkou tvého předsedy, ať si tvrdíš, co chceš. Podle mě musí vedení ODS velmi radikálně změnit svůj styl komunikace s veřejností. Reformy mi celkem vyhovují, ale strana hrubě podcenila marketing a osobně nevěřím tomu, že stejné ksichty dokáží tu důvěru získat zpátky. To už je ale věc delegátů kongresu. Když se to nepovede, tak ODS prostě ty volby prohraje a dostane šanci nějak jít do sebe. To je demokracie. Tak tu neplácej o nějakém "kultu osobnosti" - právě s tím jsi legrační.

0/0
18.12.2008 17:45

Kocourek69

Re: Budování kultu osobnosti.

Co je to ten váš kongres? Proč vůbec tomu v Česku neříkáte česky sjezd? Co je to za sjezd delegátů kteří byli nominováni těsně před koupenými lidmi za kořalku, či nějaký ten peníz do kapsy?

Zkorumpovaný, podplacený hnůj hlasující jak ovce na zakázku. To je ten váš kongres. 

Já se ti divím... Já bych v takové partaji nebyl ani kdyby mi slibovala modré z nebe. Už jenom z principu.

Proč si myslíš že na tom vašem sjezdu nedošlo k žádné změně ve vedení strany i přesto že jí u voličů a ve skandálech teče proudem do bot? Protože to byla předem zaplacená fraška.

0/0
18.12.2008 17:56

Soulburner against censor

Re: Budování kultu osobnosti.

rokoprase slibuje oranžový s třešinkou, nejspíš přesně něco pro tebe, kocourku s IQ 69;-DRv

0/0
18.12.2008 17:58

Johny_S

Re: Budování kultu osobnosti.

To se ptáš mě? Kongres se to pojmenovalo už za Občanského fóra, Kočičáku, už si vážně začínám myslet, že to nemáš v hlavě úplně v pořádku. Osobně by mě více vyhovovalo slovo "sjezd", ale tehdejší představitelé OF si zřejmě mysleli, že sjezdy mívaly akorát strany (včetně té nejhorší - KSČ), kdežto OF má být víc než strana. ODS tento systém převzala, a protože je konzervativní, už jej ponechala. Můžeš se stejně tak ptát, proč se poslanecké sněmovně v USA říká v našich médiích Kongres, případně té polské Sejm... Od krajů níž mívá strana "sněm" - to už ti vyhovuje? A to, cos napsal, je velmi úsměvné, protože mrtvé duše před velkým sjezdem byly i v ČSSD. Myslíš ovšem, že nějakých 350 nových členů v Dubí ovlivnilo to, jak hlasovali zbylí delegáti volení dalšími 28000 členy? Tvé uvažování je zvláštní. Co se týče změny vedení, mám na to svůj celkem radikální názor - jednak to dost ovlivnil Klaus svou jednoznačnou podporou jednoho křídla strany (to mu dost uškodila), dále to zapříčinila

0/0
18.12.2008 18:06

Johny_S

Re: Budování kultu osobnosti.

bezradnost, v níž se nyní strana ocitla. Podle analýzy dlouhodobých preferencí české společnosti vychází, že 51% občanů ČR je orientováno spíše levicově, kdežto čistě liberálně jen asi 25%. Pokud tedy Paroubek neudělá chybu, ODS už nemusí vyhrát vůbec žádné volby. Není vůbec divu, že za takové situace se do vedení strany vůbec nikdo nový nehrne - kdo by si chtěl brát na triko porážku? Akorát by ho to politicky poškodilo, jen ať si to ti stávající vyžerou až do hořkého konce. To je přesně ten důvod, proč, ačkoli bylo avizováno daleko víc jmen, nakonec na předsedu kandidovali jen Bém a Topolánek. Faktem je, že Topolánek už kandidovat nechtěl, ale když se proti Bémovi nikdo nepostavil, tak radši, než aby to dostal Bém, kandidoval znovu. A byla to jednoznačně lepší volba - nechtěl jsem Béma v čele strany! Tvé primitivní vývody jsou tedy víceméně mimo mísu.

0/0
18.12.2008 18:09

Kocourek69

Re: Budování kultu osobnosti.

Já si narozdíl od tebe nemyslím, že ta akce "Dubí" byla vyjimka. Já si myslím že to byla pouze špička ledovce která vyplavala nad povrch.

Dále si také nemyslím že to dělá pouze ODS. U Zelených a nakonec i u socanů se tyto praktiky také proflákly. Proto jsem nestraník a doufám že jím i dlouho ještě budu.

Česká politika prohnilá korupcí a zločinem mi za to nestojí aby jsem si s ní špinil své svědomí. Na tyto praktiky nemám žaludek.

0/0
18.12.2008 18:20

Soulburner against censor

Re: Budování kultu osobnosti.

;-D;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
18.12.2008 18:22

Johny_S

Re: Budování kultu osobnosti.

No, vtip je v tom, že když se někdo otře o jeho oblíbence Paroubka, najednou se za něj bije a používá "modrobolševické praktiky" (neboli je vulgární).

0/0
18.12.2008 18:27

Soulburner against censor

Re: Budování kultu osobnosti.

já už si z něj dělám jenom srandu, s někým jako on se ani rozumně diskutovat nedá:-)

0/0
18.12.2008 18:30

Johny_S

Re: Budování kultu osobnosti.

Myslet si můžeš, co chceš - stejně žádný důkaz nemáš. Všude po celé republice by byli zhrzení členové, kteří by se svěřovali médiím - proč by zrovna Dubí mělo být výjimkou? A proč tedy ostatní kouty republiky mlčí? Sledoval jsem schvalování delegátů na kongres a za oblast Chrudim mohu prohlásit, že tam žádné podobné manipulace nebyly. Podle všeho severní Čechy byly výjimou v tom smyslu, že se jak pod Řebíčkem, tak pod Gandalovičem houpe židle ve vládě. Kraj rozhodoval, koho podpoří na místopředsedu strany - a místopředsedu přeci z vlády vyhodit nejde. Jedni podnikatelé patrně podporovali Řebíčka, jiní Gandaloviče, vyhráli to ti Gandalovičovi (oba patrně velmi ochotně přihrávají zakázky spřízněným firmám a podle mě by měli vypadnout oba). Ale uvažuj, Kočičáku. V Dubí se počet členů zvýšil asi pětinásobně. Stalo se něco podobného ve zbytku ODS? Opravdu v poslední době ODS výrazně narostl počet členů? Nevšiml jsem si - což svědčí o tom, že to, co říkáš, je blbost.

0/0
18.12.2008 18:27

Johny_S

Re: Budování kultu osobnosti.

Mimochodem, divím se, žes takhle neblábolil, když ČSSD zvolila znovu do svého čela Grosse za situace, kdy vrcholily jeho finanční skandály a ČSSD se potácela na pokraji rozpadu a preference měla okolo 12%. Proč jsi pro jejich naivitu stejně nenapadal ty, kteří tehdy ČSSD do krve hájili? Sedí to přeci úplně stejně - propad preferencí, náskok hlavního konkurenta, předseda strany, který si v politice hodně nahrabal a nyní už můžeme říct, že je pěkně za vodou... Pročpak jsi mlčel - a naopak jsi tehdy také tu ČSSD hájil? Nehraj si tu na nestranného pozorovatele. Ty jsi socánek až na půdu.

0/0
18.12.2008 17:49

Soulburner against censor

Re: Budování kultu osobnosti.

on je hlavně pitomec, ale ještě mu to nikdo nevysvětlil tak, aby to pochopil;-D

0/0
18.12.2008 17:59

Kocourek69

Re: Budování kultu osobnosti.

Tehdy jsem neměl internet za paušál. Nemohl jsem proto diskutovat neb bych se nedoplatil.:-)

0/0
18.12.2008 18:05

Johny_S

Re: Budování kultu osobnosti.

Jak dlouho tu diskutuješ?

0/0
18.12.2008 18:09

Kocourek69

Re: Budování kultu osobnosti.

Začal jsem někdy na jaře 2006. Asi tak mesíc, dva před parlamentními volbami.

0/0
18.12.2008 18:13

Johny_S

Re: Budování kultu osobnosti.

Tak to jo. Měl jsem za to, že to bylo před delší dobou. A jak jsi tedy smýšlel o Grossově aférce? Nebo si myslíš, že byl čistý?

0/0
18.12.2008 18:14

Kocourek69

Re: Budování kultu osobnosti.

Vůbec jsem si nemyslel že je čistý. Proklínal jsem jej všude kudy jsem chodil. Dokonce ještě za dob kdy dělal ministra vnitra jsem o něm vždy mluvil jako o hajzlovi který chce z ČR udělat policejní stát. Nakonec mě dorazil tím, jak finančně u policie těžce zvýhodnil straré soudruhy z VB na úkor mladých, politikou neposkvrněných policajtů. Myslím si o něm že je to starými strukturami podlacený fracek.

0/0
18.12.2008 18:26

Johny_S

Re: Budování kultu osobnosti.

Dobrá. Jenže on nemohl být sám - to nemohlo jít jenom na jeho triko. Pokud skutečně byly tak obrovské manipulace okolo gripenů, Unipetrolu, policie, Mrázka, atd., tak o tom museli vědět i další. A odešel jen Gross....

0/0
18.12.2008 18:28

Soulburner against censor

Re: Budování kultu osobnosti.

a co ten tvůj pingl, rokoprasečí kocourku s IQ 69?;-DRv dokumentární knížka, ty máš fakt dost, vem si prášky;-D;-DRv

0/0
18.12.2008 17:47

jej

výchovní prostředek.

topolánkovy knihy by jsem dával číst lidem za trest za lehčí přestupky.Třeba za špatné parkování!

0/0
18.12.2008 16:21

emiltopzatopek

Třetí kniha ponese název

Jak miluju svůj sliz.

0/0
18.12.2008 16:16

petrucciani

Topolánek vydal dvě prochcané knihy o sobě, v kampaních neut

Topolánek vydal dvě prochcané knihy o sobě, v kampaních neutratil ani vindru. ;-)

0/0
18.12.2008 16:13

dislektik-idnes si na mě zasedla

a takové knžky někdo čte

??

0/0
18.12.2008 15:41

Fiara.L

Nadpis stačí

Nejmenuje se ta kniha "Idiot"?8-oAle to by pak ukradl návev z ruské klasiky;-D.Peněz za kampaně je škoda,mohly se třeba použít na zdravotnictví a nemusely by se tahat z lidí poplatky;-€.

0/0
18.12.2008 15:38

JCage

Paroubek pripravuje odplatu

v podobe sve nove knihy, kterou skromne pokrti nazvem

0/0
18.12.2008 15:01

petrucciani

Re: Paroubek pripravuje odplatu

Blbost, knihu JA uz vydal. Vzdyt se za ni zasebevrazdil Kocka ml., pistoli Duricka. Jeho nova kniha se bude jmenovat: JA jenom JA.

0/0
18.12.2008 16:15

vojcek2007

ovsem ta dedukce na zaver clanku :-)))

to je mistrne!!! muze mi autor napsat, proc by Bem nemohl mit tolik uspor? proboha clovece dyt vy varite z vody. bejt sefem tak vas za tu fuserinu vyrazim !!!

0/0
18.12.2008 14:19

vojcek2007

Re: ovsem ta dedukce na zaver clanku :-)))

patri do jine diskuze :-)

0/0
18.12.2008 14:22

ODSakEda

Re: ovsem ta dedukce na zaver clanku :-)))

Ani ne, tato "zpráva" je také jen pocit pisatele...

0/0
18.12.2008 15:23

Yurek

Jéžišmarjá!

Volil jsem ODS, protože měla nějaký program. Taky proto, že jsem nechtěl Paroubka. Bohužel ODS neplní sliby, co nám dala. Jestli dojdeme ke stejnému cíli, za cenu toho, že Topolánek bude lhát, to už může rovnou vládnout Paroubek a říkat pravdu. A když se to tak vezme, v čem se liší Topolánek od Paroubka? Potřebujeme další soc.-kom. partaj?

:-©EU:-©

0/0
18.12.2008 14:12

stíhací vzducholod Helmut

Re: Jéžišmarjá!

Zkus volit neparlamentní strany. Výběr je velký a nedej na řeči, že hlasy propadnou....

0/0
18.12.2008 14:13

Najdete na iDNES.cz