Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nejdřív radar, pak budeme řešit Lisabonskou smlouvu, rozhodla ODS

Kongres ODS nechá rozhodnutí o ratifikaci Lisabonské smlouvy na senátorech a poslancích této strany. Doporučil ale přednostně v parlamentu prosadit česko-americké smlouvy o umístění protiraketového radaru na českém území. Delegáti se na tom dohodli v dramatické při v závěru kongresu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jej

tanečky pro národ.

Hoši jenom pozor na kouzelníky.Dobrý iluzionista upoutá pozornost na jeden pohyb aby jste nepostrehli ten druhý a ejhle králik je v klobouku.Předhodit společnosti fotbalové kluby je už malé sousto.Teď máte věčí.A politici,podnikatelé a všechny možné druhy chmatáků zatím posilují korupci a zlodejiny.V korupci se už přibližujeme Nikaragui a Mexiku.Tohle by vám mělo hodně vadit.Stále tu omíláte zelení rudí modří.Ale nesliším dáme zlodejům co proto.V Čechách je už de facto česká jenom řeč.Zamyslete se nad tím.

0/0
12.12.2008 19:09

Monstrum Anonymič Anonymov

Chudák Lisabon

Tomu městu už tu ostudnou smlouvu nikdo neodpáře ;-(

0/0
8.12.2008 14:55

Helena1

No, nevím...

Nebylo by lepší řešit napřed nejbližší sousedy - EU - tudíž Lisabonskou smlouvu?

0/0
8.12.2008 13:58

mtis

Re: No, nevím...

On je dneska už i radar tak nějak o našich nejbližších sousedech, víš?

http://www.natoaktual.cz/fule-nato-se-jasneji-hlasi-k-radaru-v-brdech-f2l-/na_cr.asp?c=A081205_113122_na_cr_m02

0/0
8.12.2008 15:37

voška

ODS rozhoduje za nás za všechny?

Spolek pochybných politických handlířů nám určí, jak budeme žít a pod čí nadvládou? Radar jednoznačně ne a klidně jim vraťme jejich víza zaveďme jim je rovněž. EU nás skutečně podporuje, zatím co Amerika s námi hraje betla. Doufám, že radar v PSP neprojde a že ODS skončí na smetišti dějin.    

0/0
8.12.2008 13:55

ELAPHURUS

Pohádka o Slepičce a Kohoutkovi

Číňan půjčí Amíkovi na radar, parlament schválí radar Topolovi, Topol schválí Lisabon Paroubkovi, Brusel sežere Čechy a Češi s EU budou kupovat čínské zboží...Kruh je uzavřen ;-D;-D;-D

0/0
8.12.2008 13:23

minolt

Finanční krize, která zasáhla Spojené státy,

zřejmě bude mít vliv na stavbu amerického protiraketového štítu v Polsku a České republice.

Český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg v neděli řekl v Bruselu novinářům, že celý projekt bude možná odložen na pozdější dobu.

Nesdělil ale, zda takovou informaci dostal přímo od lidí, blízkých nově zvolenému prezidentovi Baracku Obamovi. Stejně tak nenaznačil, o jak dlouhý časový posun by se mohlo jednat.

"Je pro mne představitelné, že stavba základny a radaru bude přesunuta dále do budoucnosti," citovala Schwarzenberg rakouská agentura APA.

 

0/0
8.12.2008 12:37

minolt

Re: Finanční krize, která zasáhla Spojené státy,

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=624281

0/0
8.12.2008 12:37

Bengun

Re: RADAR a LS bude rudá lůzo

No to zas bude mazec až se taťka doví,že ses mu zase hrabal v compu.;-D

0/0
8.12.2008 14:46

godys

bude radar i LS....

R^EU

0/0
8.12.2008 12:04

drnda

nedivte se

kdo sledoval sjezd ODS ,musel zákonitě dojít k závěru ,že bolševik rudý nebo modrý pochází z jednoho lůna.

Komunistům stačilo nadávat na kapitalisty a byl jejich...a lézt SSSR do (Y).

ODSákům stačí nadávat na komunisty a je jeich....a lézt USA do (Y)

Jaký rozdíl ???

0/0
8.12.2008 11:59

rooman

Re: nedivte se

OBROVSKY. a je mi líto že to nechápeš

0/0
8.12.2008 12:02

drnda

Re: nedivte se

už chápu ty jsi rom

0/0
8.12.2008 12:20

mtis

Re: nedivte se

Oslíku, za komunistů nejdříve bylo starokomunistické pozvání, pak okupace, pak kolaborace a nakonec smlouva o dočasném pobytu a trvalém uložení jaderných zbraní a 200000 vojáků s 1000 tanků

Za kapitalistů je dotaz zda jsme ochotni, po jásavém přijetí Tvrdíkem dlouhé jednání a jeho výsledkem bude smlouva odsouhlasená svobodně zvoleným parlamentem a následkem bude postavení radaru s 200 operátory a výpovědní lhůtou 2 roky.

Pokud ti to připadá stále stejné, tak silně udeř hlavou do zdi. Možná, že se ti pak rozsvítí?

0/0
8.12.2008 15:41

jekkal

Proti

LS jsou v PS jen partaje leninskýho typu - ODS + KSČM, opravdu se měli v roce 1990 zakázati komouši, a to rudí i modří

0/0
8.12.2008 11:48

drnda

Re: Proti

byl jsi rychlejšíR^R^

0/0
8.12.2008 12:00

jack_rupnick

bestie se vrací

Psal se rok 1996 a tehdejší ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová dostala v diskuzi na televizní stanici ABC otázku: „Slyšeli jsme, že v Iráku kvůli sankcím zemřelo půl milionu dětí. To je víc než v Hirošimě. Je to podle vás odpovídající cena za pokračující sankce?“

„Ta volba je velmi těžká,“ odpověděla ta dobrá česká rodačka, kterou jakési podivné mozky u nás smrtelně vážně navrhovaly jako důstojnou nástupkyni Havla na Hradě, „ale myslím, že ta cena stojí za to.“

Představa, že zrovna tahle paní, která patří před soud kvůli zločinům proti lidskosti, zamíří do Prahy jako nositelka „Obamovy změny“, je nechutná. A ještě nechutnější je představa, jak by náramně ožili všichni její dávní věrní přátelé z řad „humanitárních bombarďáků“, kteří spolu s ní juchali nad obětmi NATO a USA v bývalé Jugoslávii. Tohle deja vu si s chutí odpustím. Doufám proto, že nynější spekulace o jejím jmenování jsou opravdu jen spekulace.

0/0
8.12.2008 11:21

rohatey

Re: bestie se vrací

Ještě tak bolševiku pochopit že ty zemřelé děti to nebyla vina USA ale Husajna, já bych řekl že podřídit se těm podmínkám co mu uložilo mezinárodní společenství to by pro něj problém nebyl, nebyly by potom ty zemřelé děti ani ta další válka.

Stejně tak ta Jugoslávie, tam se dlouhá léta zabíjelo a znásilňovalo, Srbové se vysmívali mezinárodnímu společenství, nakonec se rozhodli že vyženou cca milion problematických mohamedánů do Evropy, kdyby USA tehdy Evropě nepomohli a nedonutili ty Srby aby umožnili návrat tohohle póvlu do své domoviny tak sis tohle mohl hnupe u sebe ubytovat v paneláku. ;-€

0/0
8.12.2008 13:42

papazian

Chtím mohou, ale realita mění různá předsevzetí!

Jsou mimo mísu...

0/0
8.12.2008 11:19

Fidel Castro v plne sile

MDA opět nerealisticky simulovala raketový útok

Americká agentura pro protiraketovou obranu (MDA) v pátek provedla další testů systému NMD/GMD, jehož komponenty by měly být rozmístěny v Evropě. Poprvé od roku 2002 při tom měla cílová raketa použít sadu protiopatření ztěžující zachycení a identifikaci cíle, což se ovšem nakonec nestalo. Test byl přesto označen za úspěšný, protože těleso EKV dokázalo rozlišit cílový objekt od posledního stupně nosné rakety a zničilo jej. Úspěch? Možná. Jenomže MDA tvrdí, že simulovala možný útok z KLDR nebo Íránu, a to rozhodně není pravda.

0/0
8.12.2008 10:47

Fidel Castro v plne sile

Re: MDA opět nerealisticky simulovala raketový útok

Jako obvykle, i tentokrát se předem vědělo, kdy k testu dojde a jaká bude trajektorie cílové rakety; je ovšem zbytečné dodávat, že případný protivník by sotva oznámil, že raketa přiletí mezi polednem a 16. hodinou kalifornského času z ostrova Kodiak. Letová vzdálenost byla navíc poměrně malá, takže rychlost hlavice na oběžné dráze dosahovala hodnoty asi o 40 procent nižší než v případě útoku mezikontinentální raketou - senzory letící antirakety měly tedy k dispozici mnohem delší reakční časy než v v případě pokusu o sestřel mezikontinentální rakety. Kromě toho byla pochopitelně použita stávající antiraketa, nikoliv dvoustupňový nosič s nižší rychlostí plánovaný pro polskou základnu – ten totiž dosud nefunguje. Proto test nic nedokázal ani ve vztahu k otázce, která zajímá obyvatel ČR nejvíce, totiž zda by se systém byl schopen sám ubránit útoku balistickou raketou středního doletu.

0/0
8.12.2008 10:47

Fidel Castro v plne sile

Re: MDA opět nerealisticky simulovala raketový útok

A do třetice, nakonec nedošlo k použití elektronických protiopatření ani klamných cílů. To ale znamená, že zde je vůbec těžké vyhodnotit funkčnost systému, protože opět nebyla ověřena; kromě toho o podobě možných protiopatření a klamných cílů použitých případným protivníkem se toho ví zdaleka nejméně. Existuje přitom řada technických možností, jak taková opatření provést - například použít klasické hliníkové pásky (chaff) k rušení signálu naváděcího radaru, zdůraznit vyzařování klamných cílů v infračerveném spektru, v němž senzor tělesa EKV pracuje, nebo naopak potlačit vyzařování pravé hlavice, dosáhnout kolísání IČ signálu klamného cíle, případně též maskovat pravou hlavici tak, aby se nedala od klamných cílů jednoduše rozlišit. Společným jmenovatelem všech těchto opatření je, že finančně vyjdou řádově levněji než pořízení samotné balistické rakety - a tu lze zase postavit mnohem levněji než americký protiraketový systém.

0/0
8.12.2008 10:47

Fidel Castro v plne sile

Re: MDA opět nerealisticky simulovala raketový útok

Měli bychom tedy páteční test chápat jako to, čím doopravdy je - totiž jako pokus MDA zachránit se před racionalizačními opatřeními v oblasti rozpočtové, vývojové a akviziční politiky Pentagonu, která přijdou krátce po nástupu Baracka Obamy do prezidentské funkce.

http://www.blisty.cz/2008/12/8/art44142.html

0/0
8.12.2008 10:48

wcbaba

A já si myslím, že budoucnost této země je v silné

a jednotné Evropě. V Evropě, kde občan každého členského státu bude mít stejné možnosti, stejná práva i stejné povinnosti. Neustále si stěžujeme na nerovnost např. dotací bude tedy spravedlivé, když v celé unii budou např. stejné daně, dotace, stejné platby lékařské péče a na druhé straně stejný rozsah jejího poskytování atd, atd.. Jenom se mi zdá, že pak budou vlády a parlamenty jednotlivých zemí jaksi nadbytečné. 

0/0
8.12.2008 9:56

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Re: A já si myslím, že budoucnost této země je v silné

Všichni jednotně aneb za světlými, eurounijními, socialistickými zítřky.

0/0
8.12.2008 9:58

papazian

Re: A já si myslím, že budoucnost této země je v silné

Pořád lepší za jednotnou a pospolitou Evropu než za chamtivostí ODS!

0/0
8.12.2008 11:21

denny2006

Re: A já si myslím, že budoucnost této země je v silné

nevíš,o čem píšeš,ostatně jako vždy:-/

0/0
8.12.2008 10:43

tyrael

Re: A já si myslím, že budoucnost této země je v silné

Kdyby se u nas zavedl stejny rozsah zdravotni pece za stejnou platbu, vetsina Cechu by EU nenavidela a horce zaplakala, kdyz je jim moc platit 30 korunRvEU:-©

0/0
8.12.2008 11:06

jej

Re: A já si myslím, že budoucnost této země je v silné

Ano a to je ten průser, protože oni udelají všechno aby přesvědčili že nejsou.

0/0
12.12.2008 19:15

mstuch

Snaha zlodějské modré

strany o zaprodání republiky dále trvá.

0/0
8.12.2008 9:53

godys

jsem spokojený...

R^:-)EU

0/0
8.12.2008 9:41

denny2006

Re: jsem spokojený...

...a koho to zajímá,bratře:-/?

0/0
8.12.2008 10:49

mtis

Kdy konečně Jyrka prosadí o Lisabonské smlouvě referendum?

Přece nechce tak důležitou věc prohlasovat jenom minimální většinou v parlamentu, proti vůli lidu? :-):-):-)

0/0
8.12.2008 9:28

olo

Re: Kdy konečně Jyrka prosadí o Lisabonské smlouvě referendum?

až přijdou okupanti ;-D

0/0
8.12.2008 9:41

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Lisabonská smlouva

není nic jiného než revize výsledku 2. sv. války. Jediné pozitivum pak zůstává, že se u toho nestřílí a neteče krev. Pod to se může podepsat jen vlastizrádce.

0/0
8.12.2008 9:18

mtis

Re: Lisabonská smlouva

Heil Aštare! ;-D;-D;-D

0/0
8.12.2008 9:28

wcbaba

Re: Lisabonská smlouva

A četl jsi jí vůbec ?

0/0
8.12.2008 9:45

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Re: Lisabonská smlouva

Já ano. Pomalu a pozorně - proto, za sebe, říkám NE!!!

0/0
8.12.2008 9:57

briza

Kdo chce kam ...

Na to aby jednani o LS v parlamentu zablokovali ODS sama nema a jsem zvedavy jak se budou kroutit az dojde na hlasovani kdyz vetsina jejich volicu LS podporuje. Rekl bych, ze si vykopali jamu do ktere spadnou a Paroubkovi nahrali dobre na smec. ;-D

0/0
8.12.2008 9:10

FoDa

Pro všechny eurohujery a příznivce LS

LS neznamená nic jiného než, že:

1)  ve spoustě důležitých oblastí, kde teď můžeme rozhodovat sami, podle svých potřeb a zájmů, se tohoto práva vzdáváme a  poníženě se spokojujeme s váhou hlasu ve výši 2,8% v Bruselu

2) v těchto oblastech se vzdáváme práva moci vetovat rozhodnutí EU, ať nás jakkoliv poškodí a jsou pro nás jakkoliv nevýhodná

3) do budoucna souhlasíme s tím, aby EU mohla stanovit libovolné další oblasti (viz bod 1), ve kterých už nemůžeme sami rozhodovat = časem úplně všechno

Toto snad není v rozporu s naší ústavou ? Jsou snad tyto novoty potřebné pro EU jako společenství svobodných států, sloužící volnému pohybu lidí a zboží? Ne,mají jen sloužit k totálnímu ovládnutí států úředníky z Bruselu a realizaci jejich šílených plánů :-©

0/0
8.12.2008 8:23

wcbaba

Re: Pro všechny eurohujery a příznivce LS

Podle statistiky v současném době naše zákony a vyhlášky kopírují resp. přebírají v cca 87% legislativu EU

0/0
8.12.2008 8:29

Bouše

Podle mne je naprosto v pořádku,

že o Lisabonské smlouvě by měli rozhodnout senátoři a poslanci, a ne kongres ODS. Jsme parlamentní demokracií a v té jsou volenými zástupci lidu členové Parlamentu ČR, nikoliv delegáti kongresu politické strany.  

0/0
8.12.2008 7:49

barbudo

Re: Podle mne je naprosto v pořádku,

... ovšem parlamentarismus neznamená demokracie ...

... volení zástupci mohou jednat proti vůli voličů ...

... to je principem parlamentarismu. Stačí uplatit či vydírat pár desítek zástupců ...

0/0
8.12.2008 7:56

Bouše

Re: Podle mne je naprosto v pořádku,

Je mi úplně jedno, jak budou poslanci a senátoři hlasovat, v každém případě však k tomu mají mandát - na rozdíl od delegátů kongresu.

0/0
8.12.2008 8:04

minolt

Finanční krize,

 která zasáhla Spojené státy, zřejmě bude mít vliv na stavbu amerického protiraketového štítu v Polsku a České republice.

Český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg v neděli řekl v Bruselu novinářům, že celý projekt bude možná odložen na pozdější dobu.

"Je pro mne představitelné, že stavba základny a radaru bude přesunuta dále do budoucnosti," citovala Schwarzenberg rakouská agentura APA.

0/0
8.12.2008 7:41

Benzin Petrolejovič Naftěnko

***

V dějinách tohoto státu figurují tři smlouvy, které zásadním způsobem poplivaly a pošlapaly samostatnost a suverenitu naší země. 1,- Mnichovská dohoda - podepsána představiteli nacistů a našich "spojenců".  2,- Moskevské protokoly - podepsané zrádcovskými komunisty a 3,- Lisabonská smlouva - bude zajímavé sledovat, kdo se pod tuto zradu vlastního národa, svým souhlasem, podepíše.

0/0
8.12.2008 7:38

osvetitel

Re: ***

Pokud se ta treti jeste nepodepsala,tak nefiguruje!

0/0
8.12.2008 7:41

barbudo

Re: ***

... Tupomýr Dalikovič Talmaň už podepsal ...

0/0
8.12.2008 7:54

osvetitel

Re: ***

aha

0/0
8.12.2008 7:56

stanikgor

Re: ***

Patrně jste nedopatřením opomenul smlouvu o bezúplatném předání svrchovaného území našeho státu americkým okupantům,kteří si tady budou dělat,co se jim zlíbí a nebudou za to trestně zodpovědní.To Vám nepřipadá jako ztráta suverenity a svrchovanosti,pak je mi Vás líto....

0/0
8.12.2008 9:18

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.