Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Proč musí i spořádaní muslimové neustále prokazovat Evropanům svoji loajalitu?

Stále početnější přítomnost muslimů v Evropě se stala stěžejním tématem pro všechny evropské země, východní i západní. Četné debaty o "multikulturalismu", "sekularitě", a dokonce i o "identitě", které na celém kontinentu propukají, téměř vždy souvisejí s tímto "islámským" faktorem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

--Judith--

Vraťme se k příčinám, když chceme řešit následky.

Muslimofóbie má své příčiny v reálných událostech, stejně jako například čechofóbie obchodníků za rakouskými hranicemi. Nějací Češi kradli, a to vícekrát, v rakouských obchodech, a když tam pak půjdu nakupovat já, budou velmi nervózní, a možná to i nelibě pocítím. Al poněvaž vím, že jde vlastně o podmíněný reflex, nebudu poučovat Rakušany, ale Čechy. Aby nekradli.

Muslimofóbie je také takový podmíněný reflex. Žádný z Evropanů by si krutosti, jakých se dopouštějí muslimové ve jménu Allaha, nedovedl ani vymyslet, natož realizovat. Euroamerický prostor je vyděšen z terorismu, který muslimové šíří světem. Muslimofóbie má svůj reálný základ. Netvrdím, že fóbie je něco zdravého a dobrého. Naopak. Je to onemocnění, a z jeho roznášení, promiňte mi to, viním muslimy.

0/0
23.12.2008 0:05

Dr No

Je zásadním omylem

považovat Islám za náboženství. Islám není náboženstvím (i když se tak snaží tvářit) ale ideologií, podobně jako třeba nacismus nebo komunismus. Navíc ideologií, která se staví otevřeně nepřátelsky a nesnášenlivě k našemu způsobu života a našim měřítkům hodnot. Muslimové, kteří přijdou do Evropy, nemohou být proto považováni jen za lidi, vyznávající jakési odlišné náboženství, ale musí být považováni za cizorodý a potencionálně nebezpečný prvek. Už jen tím, že jsou muslimy, dokazují, že nejsou loajální vůči Evropanům, ale především vůči této ideologii.

0/0
12.12.2008 13:23

Kyosuke

A co takhle naopak?

"Jsou Evropané intelektuálně, jazykově a kulturně vybaveni k tomu, aby dokázali úspěšně skloubit ideál rovnosti se stále rozmanitějším složením evropského obyvatelstva?"

Já bych se zeptal opačně:

"Jsou Arabové na Středním Východě intelektuálně, jazykově a kulturně vybaveni k tomu, aby dokázali *ve svých zemích* úspěšně skloubit ideál rovnosti se stále rozmanitějším složením vlastního obyvatelstva?"

Já myslím, že by měla být zachována nějaká ta parita. Navrhuju kvóty na mešity: Za každé jedno procento mešit v celkovém počtu svatostánků u nás bude postaveno jedno procento křesťanských kostelů a synagog v Íránu. Ale to je těžká fikce.

0/0
10.12.2008 17:06

rohatey

Ta otázka je nesprávně položena

Správně má být "Proč musí Mohamedán žijící mezi nevěřícími psi předstírat neustále loajalitu??

Odpověď je prostá, je to proto že jim to v téhle situaci doporučuje Korán a prorok Mohamed, ale na furt to rozhodně není, je to jen do té doby než takovýto přetvařující se Mohamedán má dostatečný početní stav a sílu na to aby nevěřícím psům vysvětlil že už nejsou doma ale že žijí na svatém mohamedánském území. :-©

0/0
10.12.2008 8:33

Sarka-3

Nesmysl !

Proč mi stále pseudohumanisté podsouvají, že já se musím přizpůsobovat, já musím toleovat, já se musím snažit o porozumění,... Já jsem tady doma, proč neupozorníte své bratry muslimské, že by měli být tolerantní oni ? Nedokážu si představit, že budu v muslimské zemi žít stejně, jako tady doma. Chodit v šortkách, pít alkohol, řídit auta, bavit se na veřejnosti s cizími muži.  Afgánistán, Irán,... okamžitě by mě zavřeli, ukamenovali. Ale muslimové si mohou činit nároky, žít si tady jako doma ? Prosazovat své naboženství a tím i své státní právo ? Musíme směšovat sociální a náboženské otázky, protože muslimské státy jsou státy, založenými na náboženství. Zkuste tyto dvě věci v muslimském státě oddělit ! Nelze. Je-li někdo  muslim, tak je ohromně loajální, ale pouze a jen ke svému vyznání. Jsem svobodný člověk, proč se mám znásilńovat ? Druhá strana to také nedělá a ještě jsou na to pyšní, prosazují svou víru násilím. Nemám je ráda a nic mi prokazovat nemusí. Nevěřím jim !

0/0
10.12.2008 6:54

jajboze

Protoze

organizatori 11.9. byli v Evrope a Americe vysokoskolsky vzdelani lide, kteri se dlouho vubec nevymykali pojmu" sporadany muslim". Protoze islam je nabozenstvi a zaroven pravni rad a zadny z muslimu to nechce, ani nemuze zmenit. Podle toho se take chovaji i v Evrope a jinde v cizine. Po urcite dobe se zacne muslim citit ukrivdene a frustrovane, protoze nemuze zit podle sveho zvyku a nas pravni rad neuznava, protoze neni spojen s Alahem. Neumim si predstavit, co by se delo, kdyby krestane v muslimskych zemich prosazovali sve nazory a chteli podle nich zit .Tedy umim si to predstavit! Bombaj -hadr! Neni to snad ani vina pristehovalcu, ale nasich vlad, ze dopousti vzniku trecich ploch.V Evrope, kde uz probehlo tolik nabozenskych konfliktu, ze bychom se snad uz mohli poucit. Rad navstivim pro nas exoticke kraje, kde vladne Islam, jako host budu tolerantni k odlisnym zvyklostem, ale totez zadam od muslimu u nas. Na Islandu musite zmenit jmeno na severske, u nas by to mohla byt vira.Zdravim

0/0
9.12.2008 21:41

Lemaxik

Re: Protoze

presne tak sneku, pokud chces zit v arabskych statech musis se konvertovat do jejich viry. Uz to samo o sobe mluvi o loayalnosti islamismu vuci jinym viram.

V EU nemaji tedy co delat, protoze ze stavi stat ve state.R^

0/0
10.12.2008 4:11

pmichak

vrele doporucuji

http://www.youtube.com/watch?v=uxsfZm0YDk0

se slzou v oku budete vzpominat na romskou mensinu

0/0
9.12.2008 2:20

_-1-_

To je to samý, jako kdyby měl Evropan věřit

lednímu medvědovi... že zrovna ten jedinec, kterého potkal, je vegetarián   :-)

0/0
8.12.2008 17:46

JÚLINEK.ŠÍŠAL.

Re: To je to samý, jako kdyby měl Evropan věřit

to je fakt ... zejména když ten europan sám je masožrout na lovu ... 

0/0
8.12.2008 18:13

rohatey

No opravdu blbě se prokazuje něco

neexistujícího, nějakou loajalitu vůči bezvěrci to přece těm mohamedánům odjakživa zakazuje Korán a sám Mohamed.

Jak v těchto "svatých textech" píší pokud jde o loajalitu mohamedána k bezvěrci tak to se může jednat jedině o dočasnou přetvářku tehdy když mohamedán nemá ještě tak silnou pozici aby si mohl diktovat.

Takže soudruhu mohamedáne odpověď je taková že mohamedán musí stále předstírat loajalitu protože mu to v zájmu "svaté" věci ovládnutí jiných takto nařizuje Korán a sám prorok Mohamed.

A propó oni ti Mohamedáni snad ještě nepřišli na to že ty jejich "svaté" texty byly už přeloženy do našich bezvěrcovských jazyků a že u nás většinou i každý umí číst.8-o  

0/0
8.12.2008 17:37

Helena1

To je ale blábol!

Proč musí i spořádaní muslimové neustále prokazovat Evropanům svoji loajalitu?

Na to je jednoduchá odpověď.

Protože jejich spoluvěrci vraždí nevinné.

K tomunemusel být takovýto nablblý článek.

0/0
8.12.2008 16:47

1gomez

totální výblitek muslima : muslim má zabíjet bezvěrce

má to v Koránu. takže nejprve musí dokázat ostatním , že podřezávat nebude, pak teprve mu budou ostatní věřit..

0/0
8.12.2008 14:36

rohatey

První co mě při čtení

téhle "vědecké" úvahy napadlo že takovéhle demagogické lži to snad může psát akorát nějaký muslim, dole jsem se přesvědčil že moje naprosto první myšlenka byla naprosto správná. Tohle může psát jenom idiot který žije v přesvědčení že ti potenciální čtenáři jsou na jeho duševní úrovni, tedy  totální náboženští dementi. Jedno by si tihle vědátoři měli uvědomit na takovéhle pohádky  na to věří dneska jen vybraní hnupové z komunity evropského "náboženství" zvaného postmoderní humanismus. :-©

0/0
8.12.2008 13:53

činčo

Adodávám, že se neumějí asimilovat do společnosti

kdekoliv v Evropě! Žijí v uzavřených komunitách.:-(

0/0
8.12.2008 13:39

Patriot999

Autor...

Tarik Ramadan...;-D;-D:-©:-©:-©

0/0
8.12.2008 10:12

Heralik2

Re: Autor...

Neveřím muslimům, jsem podle autora rasista?

0/0
8.12.2008 11:48

Helena1

Re: Autor...

hlavně jestli máte rád cikány

0/0
8.12.2008 16:48

Lemaxik

Re: Autor...

cikose mam ras jen ty v praci buchto. Ten dalsi povl co je na socce a pak v hernach urite rad nemam. Poud je to rasismus at si to probere cikos sam, mne to pak uz nezajima.

0/0
10.12.2008 4:13

krabi

spořádaný muslim ?

to je něco jako spořádaný komunista neo spořádaný nácek....všichni mají svoji víru, která do demokratické společnosti nepatří

0/0
8.12.2008 9:51

TristanTzara II

Re: spořádaný muslim ?

R^

0/0
8.12.2008 10:05

činčo

Re: spořádaný muslim ?

R^EU

0/0
8.12.2008 13:37

dedko

Proč musí prokazovat loajalitu ?

Především proto, že jim není co věřit. Byl jsem před léty delší dobu v Kuvajtu a pochopil jsem je. Neveřím muslimům ani slovo.!!

0/0
8.12.2008 9:37

Ralfeus

Blbost

Ten článek je úplná blbost. Proč se píše o věcech, které musejí dělat evropane, ale vůbec nic není o věcech, které musejí  dělat muslimové (nebo kdokoli jiný), aby vztah k ním byl jako k lidem?

Autor je buď muslim nebo pitomec.

0/0
8.12.2008 9:25

mtis

Neustále prokazovat loajalitu?

A kdy ji naposled prokázali a čím? Tím, že momentálně nepodpalují Paříž, nebo že procento těch, kteří schvalují teroristické útoky svých souvěrců je jenom nějakých 20%?

0/0
8.12.2008 9:23

tmf

boty

já se u nich musím zouvat a halit, oni ať se tady odhalí

0/0
8.12.2008 9:17

sticky

Proč?

Protože spořádaný člověk je rozumný človek. Rozumný člověk však nikdy nemůže být přívržencem islámu (btw ani křesťanství a ostatních nesmyslů) tudíž žádný spořádaný muslim neexistuje.

0/0
8.12.2008 9:15

cassul

Tolerance a rizikovost

Islám není tolerantní náboženství - ani v teorii, ani v praxi - ty pasáže koránu o zabíjení bezvěrců ještě nikdo nevymazal a drtivá většina teroristických útoků spáchaných muslimy taky o něčem svědčí. Navíc problematické postavení žen a podobně. Proto mají evropané vcelku logicky obavy ze souseda muslima - a kdo by se divil?

0/0
8.12.2008 9:14

pinguone

Re: Tolerance a rizikovost

R^

0/0
8.12.2008 11:44

zdeseny obcan

protoze do Evropy nepatri

Temer kazdy Evropan citi ze muslimove (a dale zminovana etnika) do Evropy nepatri protoze jejich cilem (jako skupiny) neni pokojne spoluziti ale kolonizace novych uzemi a nakonec zotroceni puvodniho obyvatelstva.

0/0
8.12.2008 9:05

Martin Kostera

Autor lže

Ostatně je to muslim. Kdyby nelhal, museli by zde vybuchovat už po staletí Cikáni. Ti to ale nedělají, dělají to jen uctívači pedofila.Rv;-€

0/0
8.12.2008 9:04

J i ř í

Otázka:

A jak se zachází s křesťany usazenými v Saudské Arábii či Íránu? Mohou si tam stavět kostely? Mohou tam jejich ženy chodit bez šátku a v minisukních, jak jsou zvyklé z domova?

0/0
8.12.2008 9:02

zdeseny obcan

Re: Otázka:

Zprava z Egypta, konec listopadu 2008 (http://www.aina.org/news/20081126035704.htm). Zrizeni koptske motlitebny v Kahire vyvolalo nepokoje. 20000 muslimu motlitebnu vytvorenou z byvaleho skladiste znicilo a nasledoval pogrom na krestany po meste.

Neni to tam nic ojedineleho, podobne veci se stavaji tak ob mesic.A to jsou Koptove prapuvodni obyvatele, zadni neprizpusobivi cizaci a Egypt vydavan za relativne liberalni zemi.

A slepa a blba Evropa se urputne snazi aby si uzivala to same i tady.

0/0
8.12.2008 9:12

cassul

Re: Otázka:

No, teď v Saudské Arábii změnili nějaké ženě trest za sex na pláži (s manželem a v noci) z veřejného ukamenování na vyhoštění. Prý je to ohromný úspěch a bezprecedenční rozhodnutí. V roce

0/0
8.12.2008 12:32

mikaf

Ne kazdy muslim je terorista ale takrka vsichni teroriste ..

Se svym pristupem k zenam, pravu a dalsim vecem by kazdy muslim musel jit za katr kdyby se nejednalo o nabozenske vyznani. Islam jako takovy je neslucitelny s demokracii. ;-€

0/0
8.12.2008 8:54

Yurek

Re: Ne kazdy muslim je terorista ale takrka vsichni teroriste ..

Každý muslim je potenciální terorista.

Allahu akbar!

0/0
8.12.2008 9:13

osvetitel

Podle meho nazoru,pokud musi dokazovat nekomu

loajkalitu,tak pouze kvuli svym pobratimum,kteri jmenem jejich vyznani,vyhlasili tem druhym valku!Byt sporadany jeste neznamena byt loajalni k tem,kteri je prijmuli mezi sebe a jejichz zeme vznikla  na jine kulture a vyznani!

0/0
8.12.2008 8:42

osvetitel

Re: Podle meho nazoru,pokud musi dokazovat nekomu

preklep "loajalitu"

0/0
8.12.2008 8:43

Lombardo666

Bez keců

Budete poslouchat, nebo táhněte. Za dveřma čekaj další.

0/0
8.12.2008 8:41

stenly67

Nejsou to Evropani

Muslimové nejsou praví Evropani a nejsou zda doma. V Evropě se vyznávají jiné hodnoty, neslučitelné s islámem. Ačkoliv muslimové mluví o toleranci, ve skutečnosti je jejich tolerance (v tom lepším případě) taková že "my vás křeťany sice necháme žít, ale nejste nám rovni". Jsem absolutně proti stavění mešit u nás, stejně jako není možné stavět kostely kdekoliv v muslimské zemi.

0/0
8.12.2008 8:32

KECHUD

Re: Nejsou to Evropani

Tak to jste úplně vedle, ve většině muslimských zemí totiž jsou i kostely, ba i synagogy a dokonce se i stavějí nové. Dá se říct, že kostely nejsou jenom tam, kde nejsou ani křesťané. Prakticky neexistuje (muslimská) země, zakazující nějakým zákonem výstavbu svatostánků jiných, než muslimského náboženství.

Něco jiného ale je, jako například u nás, že se výstavba třeba i mešit  musí pochopitelně řídit místními zákony a předpisy. Například, že musí zapadat do místní zástavby, nesmí (třeba minarety) převyšovat okolní zástavbu atd.atd., což je svým způsobem jakási ragulace jejich výstavby.

0/0
8.12.2008 8:53

zdeseny obcan

Re: Nejsou to Evropani

Tady mate o utoku muslimu na motlitebnu Koptu v takzvane liberalnim Egypte. Jsou to dva tydeny:

http://www.aina.org/news/20081126035704.htm

0/0
8.12.2008 9:02

B.A.D.Y.

jaka loajalita ???

0/0
8.12.2008 8:30

B.A.D.Y.

Re: jaka loajalita ???

bud se prizpusobite nebo tahnete odkud jste prisili. :-©

0/0
8.12.2008 8:31

NCS

muslimové

jakoupak loajalitu;-D v Evropě namají co dělat, a těch pár bílejch šílencu ať táhnou s nimi tam kam patří a bude dobře (Y)

0/0
8.12.2008 8:26

Najdete na iDNES.cz