Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soud osvobodil plavčice obžalované za utonutí mladíka z Konga

Okresní soud v Kladně osvobodil dvě plavčice obžalované kvůli loňskému utonutí mladíka z Konga v kladenském akvaparku. Státní zástupce je vinil z nedbalostního trestného činu. Soud ale neshledal, že se plavčice dopustily takového zanedbání dozoru, které by bylo příčinou mladíkova utonutí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

TomášM

Otázka zní?

Komu chybí? No ten co se topil. Chybí někomu?

0/0
5.12.2008 14:23

gambleralkac

Jednoznacna zodpovednost matky

pokud to dobre chapu, tak matka sveho syna odvedla z jeho prirozeneho, tepleho a sucheho prostredi tam kdesi v Africe, z ekonomickych duvodu ilegalne privedla do ceske republiky, ale bylo jim malo bydlet si tu za nase penize, tak jeste poslala neplavce at se bavi v bazenu, za nase penize. Kdyz pominu zdravotni ohrozeni ostatnich infekcnimi nemocemi, je nejvic zodpovedna za jeho smrt, ne dve sympaticke slecny, ktere urcite umi pomoct nekomu, kdo se normalne s krikem topi, ale tezko mohou na cele plose arealu kontrolovat akzdeho, kdo lezi.

0/0
5.12.2008 12:44

lexmark

hmm

Navštívil jsem před časem aquapark v USA a musím říci, že kdybych se chtěl utopit, asi by se mi to nepovedlo. Kolem bazénu je několik plavčíků (snad 6) s píšťalkami. Všude na atrakcích semafory a opět plavčíci na vstupu i výstupu, kteří zároveň kontrolují, zda nemáte brýle, hodinky či prstýnek proto, aby jste sebe či jiného nezranili. Pod zadkem musíte mít barevný molitan (opět, aby nedošlo ke zranění) a který by v uvedeném případě na Kladně signalizoval, že je něco v nepořádku. Je to o zodpovědnosti, která při podobné události hraje svoji úlohu a o žalobách za ujmu a soudech v USA by podnik zničila.R^

0/0
5.12.2008 12:38

rohatey

Re: hmm

Nesrovnávej nás kde ta degenerace nepostoupila ještě tak daleko s nějakými USA, kde když někdo má rakovinu z kouření tak je vina na výrobci cigaret a když je někdo obézní tak na výrobci hamburgerů.

Já tedy osobně dávám přednost svobodě kdy nesu sám zodpocědnost za své konání i konání svých dětí. To je sice hezké jak ty občany tam musí kvůli těm absurdním soudním rozhodnutím chránit ale potom de fakto člověk není dospělý ani v důchodovém věku.

Už tohle leze bohužel i k nám, celý život když jsem chtěl otevřít mixer tak jsem sundal víčko, dneska se morduji s nějakými západkami, když jsem chtěl něco přihodit do pračky tak jsem ji vypnul a přihodil, dneska ji vypnu a potom čekám 2 minuty než ji můžu otevřít, nebo vezměme ty dnešní uzávěry na těch potenciálně škodlivých tekutinách, to neotevře ani dospělá ženská, ta musí jít za manželem aby ji to otevřel.  :-©

0/0
5.12.2008 13:29

lexmark

Re: hmm

Nějak jsem nepochopil. Co v případě, že by se zranil tvůj syn? Nepo třeba spadl do kanálu, kdy chybí poklop? Na sebe vylil žíravinu, protože uzávěr stojí za..a nebo, že zrovna není zabezpečen. Ty myslíš, že je uhlídáš? Do 15 snimi na plavečák? Špatně si vykládáš slovo svoboda. Na závěr. Ty hříčky techniky a pod.tvoří lidé sami sobě a kvůli bezpečnosti lidí. Pokud tomu tak nebude tak tu budem chcípat na jedovaté látky a třeba i z hraček z Číny. To uhlídáš? To je svoboda..To je cesta zpět do jeskyně a znovu poznávání..Nějak mimo mísu, no nic..;-(

0/0
5.12.2008 15:00

rohatey

Re: hmm

To je demagogie na druhou plést do tohohle nějaké chybějící poklopy nebo jedovaté hračky.

Nějaké žíraviny to nikdo normální neválí doma na stole, nevím proč všechno jistit jako bychom byly celý národ dementů.

A to také mají V USA na každých 50ti metrech policajta s píšťalkou který hlídá a diruguje chodce i vozidla??. Pokud nemají tak je to velmi podivné protože na těch silnicích tam přijdou o život desetitisíce lidí.  Ještě by se to dalo vylepšit každý by měl mít ve dne v noci přiděleného jednoho hlídače  který by ho dirigoval a hlídal aby si náhodou někdo něco neudělal.

Ten utonulý to nebylo dítě to byl dospělý člověk, děti člověk hlídá přiměřeně věku, a na nebezpečí je musí vychovávat a poučit, normální dítě cca 13 let není problém pustit bez dozoru na plavečák a vůbec není potřeba aby mu u vchodu přidělili plavčíka, ono mimo jiné každá sranda něco stojí, taková vstupenka se soukromým plavčíkem ta by se dost prodražila.   

0/0
6.12.2008 8:03

Moravian

Re: hmm

Demagogie to neni, jen spravne prirovnani. Rad bych take upozornil, ze v USA sice umira rocne cca 37,200 tis lidi (rok 2007), coz je ale pri poctu obyvatelstva zhruba 300 Milionu asi jen 0.0001 cili jedna setina jednoho procenta per capita.  V cesku pri cca 1300 nehodach na 10 Mil obyvatel je to temer stejne, ovsem v USA pripada na obyvatele mnohem vetsi pocet vozidel.

0/0
6.12.2008 15:18

rohatey

Trestní stíhání jak z Bangladéže

Normální by bylo ty studentky trestně stíhat pokud by se dalo prokázat že něco porušili tedy nedělaly to co měly povinnost dělat, tedy např. kdyby byly povinny každou 1/4 hodiny prohlédnout bazén a jeho dno a neudělaly to, nebo kdyby  byly povinny aby jedna z nich bez přestání civěla na tuto atrakci. Stíhat ty holky a otravovat jim mládí na základě toho že nějaký soudní věštec prohlásí že si teoreticky mohly všimnou a nevšimly to těžko chápat, to jsme potom jednou nohou v kriminále úplně všichni, protože vymyslet někomu co prý teoreticky  mohl a nemohl, to lze potom bez důvodu stíhat každého, to jsme potom rukojmým těchle humanistických pavzdělanců úplně všichni. ;-€

0/0
5.12.2008 11:31

pepe999 from Salford

Dementi co neumi plavat muzou do bazenu???

8-o8-o8-o

0/0
5.12.2008 11:13

pvl1

Re: Dementi co neumi plavat muzou do bazenu???

Kladenský bazén je specialita. Tam zařvalo lidí..

0/0
5.12.2008 11:51

rohatey

Vivat naše orgány činné v trestním řízení

že těmhle nebohým studentkám takhle znepříjemnili život.

Zajímavé že tam kde normální veřejnost má dojem že by se mělo zavírat tak to v pohodě odloží a tam kde normální člověk jasně vidí absurdní stíhání tam to doženou až k tomu soudu. V těchle orgánech snad řádí Stb mafie a dělají všechno proto aby diskreditovali demokratické uspořádání země

Nechápu že když se ten "chlapeček" z Afriky ve věku 25 let utopil tak proč nestíhali ty co ho doprovázeli a tedy za něj nesli zodpovědnost, těm snad "chlapeček" nechyběl.

Navrhuji stíhat dopravní policii za každou dopravní nehodu, oni jsou povinni na  nás dětičky dohlížet aby se nám nic nestalo a pokud se stane tak mají přirozeně za nás zodpovědnost jako ty plavčice za takovéto bez hlesu utonuvšího "chlapce" . Řekl bych že odjakživa platilo že plavčík je tam od toho aby hlídal dodržování pravidel a v případě nutnosti tam byl k dispozici aby zachraňoval tonoucího. 

0/0
5.12.2008 10:02

Fenix

No a ?

:-)

0/0
5.12.2008 8:59

panichytra

Cože?

Hodinu ležel na dně bazénu? A plavčice co mají dozor v bazéně a za který jsou placený byly osvobozeny? Tak to je teda hnus. Všichn i co tady tak debilně mudrujete jako např.wiktorj,gambleralkac ...a všichni ostatní si uvědomte jak by vám bylo kdyby se jednalo o vašeho blízkého meno kamaráda,tak to by jste asi měli jiné názory.

0/0
5.12.2008 8:21

rozinasebranec

Re: Cože?

R^

0/0
5.12.2008 8:57

gambleralkac

Re: Cože?

Moji kamaradi vypadaj jinak a umej plavat.

0/0
5.12.2008 9:22

rohatey

Re: Cože?

A jak by tobě bylo kdyby tvoje dcerka šla někde na brigádu a potom ji trestně stíhali za to že nějaký zcela dospělý člověk přecenil své schopnosti a zemřel.

Oni mají za ty peníze určitou pracovní náplň o které mluvil ten šéf bazénu, tedy dělat tam obecný dozor aby někdo neporušoval pravidla, informovat, a v případě že se někdo viditělně topí  tak mají zachraňovat. Ony nemohou nést zodpovědnost za každého člověka který se tam někde bez hlesu utopí tak, že si toho nevšimne vůbec nikdo. Dospělí lidé nesou zodpovědnost sami za sebe a děti ty mají mít dospělý doprovod který tu zodpovědnost nese.

0/0
5.12.2008 10:08

panichytra

Re: Cože?

Hodinu ležel na dně bazénu...to mluví za vše. Myslíte že v náplni práce mají ,aby nezvedly zadek a neobešly bazén?  I noční hlídač  objektů musí minimálně 1x za hodinu obejít svůj rajón.  Jestliže za to ty děvčata nemůžou tak za to může alespoň majitel ,protože neobstaral dostatečný počet  personálu .

A na vlastní nezpečí se chodíme koupat do  jezera nebo do pískovny. 

0/0
5.12.2008 10:42

rohatey

Re: Cože?

No já myslím že ony mají nějakou náplň práce za co jsou placeny, odjakživa je zažité že ten plavčík tam je především placen za tu přítomnost aby tam byl když někdo o tu pomoc volá a topí se tak, že je někdo schopen si toho všimnout. . Pokud by v té náplni práce měly napsáno že mají bez jakékoliv pauzy civět na tuto atrakci, a dále kdyby měli v pracovní náplní napsáno že mají každých 1/4 hodiny prohlédnout dno bazénu zda se tam nepovaluje nějaký utopenec tak bych to trestní stíhání chápal.

Pokud si vzpomínám tak jejich zaměstnavatel nic takového netvrdil, a pochybuji že když si někdo koupí vstupenku do bazénu že mají někde v tom jejich provozním řádu napsáno že koupaliště nese veškerou zodpovědnost za všechny úrazy a úmrtí.

Dospělý člověk si nese zodpovědnost sám a děti mají mít doprovod který tu zodpovědnost nese. 

0/0
5.12.2008 11:03

rohatey

Re: Cože?

A na vlastní zodpovědnost jezdíme v autě jen po lese, poli nebo odstaveném letišti, jakmile vyjedem na silnici tak za nás nese zodpovědnost dopravní policie která tam má dozorovat a dohlížet. ;-D 

0/0
5.12.2008 11:05

rohatey

Re: Cože?

A uvaděčky v kině nesou zodpovědnost za to aby včas zavolali ARO pokud někoho při nějakém napínavém filmu klepne pepka, a to i v případě že si toho nevšimne vůbec nikdo okolo. ;-D

0/0
5.12.2008 11:09

bilalilie

Re: Cože?

Jdi jsi tam stoupnout a pak si popovidame! Kolem atrakce se neda prochazet a vidis pouze tak metr pred sebe, dopadovy bazen ma 3m prumer a ty vidis jen metr vylezu a dno VUBEC!!!  A vezmes si na svedomi tohle vsechno za 70Kc/hod??? (a treba pul roku testu jestli nemas HIV?). Lezou tam opilci, rodice nadavaji plavcikum, ze si zaplatili a dite se tesi na atrakci a ze je to od 12-ti let je nezajima, 4-leté děti - neplavci se jinde klouzou bez dozoru a rodiče spi nekde...

 A pro pana z americkyho aquaparku, u nas ti nikdo tolik plavciku nezaplati, tady se plati narozdil od USA a zkus si nekomu rict, at si sunda hodinky, posle te haje...

 Kazda mince ma dve strany.

0/0
6.12.2008 19:16

Dimitar Toškov

Co k tomu dodat...

...Hu! Hu! Hu! Hu! Hu! Hu! Hu! Hu! ;-DRvEURv

0/0
4.12.2008 17:18

chatab

Maly

18lety Konzan, redakce R^

0/0
4.12.2008 14:58

danny44

Re: Maly

Pleteš se - 16letý, 183 cm vysoký....

0/0
4.12.2008 15:06

chatab

Re: Maly

nevim, ale nekde jsem cet, ze mu bylo vic a ze 16 jen fingovali

0/0
4.12.2008 15:23

akademik Richard

Re: Maly

mel 30, nebyl z Konga, ale ze Sudanu a neumel plavat a lezl do bazenu. Co s takym

0/0
4.12.2008 15:45

Najdete na iDNES.cz