Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Senátoři schválili smlouvy o americkém radaru v Brdech

Horní komora schválila smlouvu o umístění radaru USA na českém území a takzvanou smlouvu SOFA o pobytu amerických vojáků na základně. Návrh ČSSD a KSČM předložit smlouvy k posouzení Ústavnímu soudu neprošel, stejně jako návrh Jiřího Dienstbiera počkat se schvalováním do příštího roku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

minolt

Panarin

Ve vedení USA jsou dvě skupiny. První se dá nazvat jako globalisté nebo trockisté. Tady se při tom označení opírám o ideu, kterou kdysi zformuloval Trockij – nechceme Rusko, ale světovou revoluci. Na sovětské Rusko se dívali jako na základnu pro kontrolu celého světa. Druhou skupinu bych nazval vlastenci, kteří chtějí blahobyt pro svoji zemi. Představiteli těchto dvou klanů jsou jak v Demokratické, tak i Republikánské straně. Jeden příklad – při hlasování o antikrizovém plánu Paulsona vypracovaném současnou administrativou, zprvu hlasovali proti právě republikáni

0/0
28.11.2008 12:04

minolt

Re: Panarin

Pro globalisty jsou klíčovými postavami Condoleezza Riceová a viceprezident Cheney. Vlastenci – tam je hlavní ministr obrany Gates, ředitel CIA Heyden a šéf národní rozvědky Mike McConnell. Globalisté jsou především finanční elita a vlastenci – armáda, tajné služby a vojensko průmyslový komplex. V poslední době se rozpory mezi těmito skupinami staly zcela zřetelné. V minulém roce vlastenci připravili zprávu, které naprosto popírala existenci íránského jaderného programu. To bylo zcela v rozporu se závěry Cheneyho a Riceové. Za druhé – podobně tomu bylo při pětidenní kavkazské válce. Globalisté v čele s Riceovou tvrdili, že to začalo Rusko a že musí být za to potrestáno. Gruzie je projektem Riceové. Představitelé z okruhu tajných služeb ovšem vystoupili s diametrálně odlišnými závěry – začala to Gruzie. Byl to střet velmi významných politických osobností.

0/0
28.11.2008 12:04

minolt

Re: Panarin

Vlastenci na čele s Gatesem jsou hlavními postavami, které přivedly Obamu k vítězství ve volbách. Za to od něho žádají změnit generální linii. Proto je velmi zajímavý fakt, že republikán Gates se uvažuje jako nejdůležitější kandidát na post ministra obrany (pozn. to bylo v nedávných dnech potvrzeno). To je vliv vlastenců na nového prezidenta. Mimochodem, své první setkání s výkonnou mocí Obama uskutečnil právě s představiteli rozvědky,

0/0
28.11.2008 12:05

minolt

Re: Panarin

Co vítězství vlastenců znamená pro Rusko? Pro nás to není špatná šance, protože oni byli fakticky našimi spojenci na Kavkaze. Po návštěvě Medvěděva v USA vidíme, že nedochází k žádným obstrukcím v souvislosti s událostmi na Kavkaze. Ve Washingtonu byla dostatečně klidná a příjemná atmosféra

0/0
28.11.2008 12:06

55108311

Re: Panarin

Co znamená vítězství Chamberlaina nad válečným štváčem Churchilem? Pro nás to není špatná situace, protože byl v podstatě naším spojencem ve střední Evropě. Vidíme, že nedochází k žádným obstrukcím v souvislosti s událostmi v Sudetech. V Mnichově byla dostatečně klidná a příjemná atmosféra.

0/0
28.11.2008 12:24

moravan.sk

ad Cíl je Sibiř

Pokud vás to někoho zajímá, našel jsem článek, ve kterém je dost odkazú pro ty naivní občany, kteří věří v celosvětový totální trvalý mír. Bohužel dost prognóz mluví o tom, že bude docházet v blízké budoucnosti ke vzniku velkého mnoýžství lokálních válek. Dúvody rúzné. Ekonomka, suroviny, náboženství, etnické problémy. Ty dnešní války nevnímáte?

http://www.blisty.cz/art/36802.html

0/0
28.11.2008 11:14

55108311

Re: ad Cíl je Sibiř

Já myslím, že válka může přijít, ani se nenadějeme.

Dnešní situace se velmi podobá situaci v Evropě na konci 30. let: Rusko se velmi podobá tehdejšímu Německu, má svého milovaného vůdce, silný nacionalismus a velikášství, obdobný systém státního  kapitalismu, rychle vzrůstající náklady na zbrojení.

A hlavně začalo územně expandovat pod záminkou ochrany svých spoluobčanů, tak jako Hitler v Sudetech.

0/0
28.11.2008 11:53

modrá šlápota

Re: ad Cíl je Sibiř

Já myslím, že válka může přijít, ani se nenadějeme.

Agresivita US teroristů stále stoupá.:-/:-/

0/0
28.11.2008 12:02

55108311

Re: ad Cíl je Sibiř

US teroristi, to bylo dávno, 11. září 2001. Teď to jsou indičtí teroristi.

0/0
28.11.2008 12:18

WIFI

že by

že by první dobrá věc, co Senát udělal.

Pro odpůrce radaru a příznivce posouzení Ústavním soudem: Lisabonskou smlouvu taky k soudu neposíláte a po referendu nevoláte, i když v případě lisabonu je to výrazně věšší zásah do suverenity státu než nějaká radarová základna, navíc umístěná v uzavřeném vojenském prosotru, kam se stejně nesmí

0/0
28.11.2008 9:48

VAE2006

ha ha ha

vojáci státu, jež nás zbavil otroctví ? bože , dej tomu blbcovi rozum, nebo se smíchy nenajím. :-))))  Kdy , že nás to US army zbavila otroctví ? Pokud se nepletu , tak otroci byli v americe ještě nedávno :-)))))))

0/0
28.11.2008 6:41

55108311

Re: ha ha ha

Ten blbec si evidentně plete otroctví a bratrství na věčné časy a nikdy jinak.

0/0
28.11.2008 7:25

honza2007

Re: ha ha ha

a jaký v tom byl rozdíl ? ;-)

0/0
28.11.2008 8:46

moravan.sk

ad Cíl je jasný: Sibiř

Dalo se čekat, že se najdou tací, co si z toho budou dělat srandu. Až budu mít víc času a bude tady ještě vhodné téma, hodím sem linky na záznamy jednání amerických vrcholových zákonodárných orgánů, které si předvolali relativně nedávno zástupce Pentagonu a zkoušeli je na toto téma. popřené, že je to zařazeno do středně až dlouhodobých strategických plánů nebylo. Jak jsem napsal, prvá to vyžvanila Madlénka Albrightová, když byla ministryně.

Takové otázky, jak dopravit ze Sibiře suroviny atd. , jsou až směšné. Dnes tahají amíci suroviny z celého světa, dělá se do dna oceánu, spekuluje se o těžbě na Měsíci a na planetách. Když bude Rusko ochromeno a USA jen málo postihnuté, způsob, jak zaˇřídit transport, se najde. Asi nechcete pochopit, že reálně vytěžitelné zásoby ropy se rapidně ztenčují. A Sibiř je plná. I Severní ledový oceán. Všichni analytici pracující pro vlády USA a Ruska se shodují v tom, že válka pravděpodobně do 30 let bude, že bude jaderná a kvůli surovinám. 

 

0/0
27.11.2008 23:49

55108311

Re: ad Cíl je jasný: Sibiř

R^ Je to tak, hrozí světovláda USA, hrůzný krvavý diktátorský režim, jehož moc bude příštích 1000  let založena na sibiřském nerostném bohatství.

Rusko je vůči americkému útoku bezmocné, a ani 10000 ruských jaderných hlavic nedokáže USA zastavit.

Jediná šance jak tomu všemu zabránit je, že zastavíme veškeré obranné projekty v Česku, vystoupíme z NATO a umožníme Rusku bratrsky V nám pomoci.

0/0
28.11.2008 6:09

moravan.sk

Re: ad Cíl je jasný: Sibiř

Jéééé, nepochopil jsem, že jde o americkej imperialismus. Ty jseš ale naivní.

Jéžiš, ty si chytreeeeeeeeeeeeeej. Oni jsou všichni ti strategičtí vojensko-političtí analytici, co o tom na západě píšou, totální hlupáci. Teď jsi je odhalil.První, co ví všechno je Venouš, druhej budeš ty. Bude to infekční...

Pro ty inteligentnější: jde právě o první, zničující úder. Podstatná je vzdálenost, včasné varování atd. Když se podíváte na mapu světa, kde mají rachejtle Rusové a kde Amerikáni, je to jasnější. A když k tomu pŕidáte teritoriální zájmy USA  v blízkosti hranic Ruska (Česko, Polsko, Irak, Irán, Afghanistan, Grúzie....) skládačka se pomalu doplňuje. 

0/0
28.11.2008 6:19

55108311

Re: ad Cíl je jasný: Sibiř

;-O Je to tak, Američani připravují tajnou uspávací látku, která dokáže minimálně na dvě hodiny bezpečně uspat vešerou obsluhu ruských radarů a odpalovacích zařízení jaderných raket. Nejkomplikovanější částí projektu bude navádění uspávadla do nosů ruských vojáků: navádění bude zajišťovat právě radar v Brdech.

0/0
28.11.2008 7:14

moravan.sk

Re: ad Cíl je jasný: Sibiř

Soudruhu, nenapsal jsi to kompletně. Kromě toho vystřelí i rakety s jadernými hlavicemi ze všech směrú na hlavní Ruská centra a raketové základny. Tak bude tvúj projekt s kapkami dokonaný. I Ruská vláda o tom  začátkem roku jednala. Američané se dají chápat, že? I Gallupovi odpověděli amíci v prúzkumu na otázku, či by souhlasili s rizikovým napadením Ruska, když nebudou mít co natankovat do svejch kár většinou ano.

Riziko, že cíl útoku se nevydaří a protiakce bude také smrtonosná, to jediné je zatím drží. Ale dělají všechno pro minimalizaci rizika. Snaží se, amerišti soudruzi. I v Brdech.

Kterou zvláštní školu jsi absolvoval? V kterém ročníku? S jakým výsledkem?

0/0
28.11.2008 8:56

55108311

Re: ad Cíl je jasný: Sibiř

Rozumíme si perfektně, přesně tak jsem to myslel. Uspat ruskou obsluhu uspávacím plynem z radaru, zlikvidovat útočnými jadernými raketami všech 10 000 ruských obranných jaderných hlavic, a je dokonáno.

Je to smutné, ale je to tak: země s největším počtem jaderných hlavic, schopná několikanásobně zlikvidovat vše na zemském povrchu, bude brzy tou nejzranitelnější zemí na zeměkouli.

Je logické, že NATO by mělo uznat, v jakém je Rusko nebezpečí, mělo by přestat stavět vlastní obranné systémy a uznat, že strmý nárůst ruských výdajů na zbrojení je oprávněný.

0/0
28.11.2008 10:15

55108311

Re: ad Cíl je jasný: Sibiř

Chtěl bych zdůraznit rozdíl mezi termínem "teritoriální zájem" a "bratrská pomoc". Stále je totiž hodně lidí, kteří mají v těchto termínech zmatek.

Teritoriální zájem je například rozdávání amerických pasů v Brdech, následované bombardováním letiště Ruzyně, přerušením ropovodu Družba, potopením remorkéru na Labi, vykradením počítačů z celého Rathova hejtmanství, završený uznáním zcela nezávislé a svobodné Brdské republiky a vybudováním vojenských základen  a radarů tamtéž.

Naproti tomu bratrská pomoc je nezištná ochrana masakrovaného osetského lidu v Gruzii nebo masakrovaných sudetských občanů v ČSR.

0/0
28.11.2008 7:19

marla

Re: ad Cíl je jasný: Sibiř

;-DAno?A jakpak do té tvojí skládačky zapadá vojenské cvičení v Karibiku Ruska a Venezuely?Slíbená vojenská pomoc Ruska Kubě?To už ti do toho tolik nezapadá viď.Každému soudnému člověku je jasné, že jaderná válka by znamenala zkázu celé zeměkoule.Asi bys měl s tou paranoiou navštívit psychiatra.

0/0
28.11.2008 9:58

denny2006

Re: ad Cíl je jasný: Sibiř

ty mapy světa,kde jsou zakresleny všechny,opakuji všechny rachejtle,jsou k dostání někde na Moravě v "sámošce";-D?

0/0
28.11.2008 11:47

policejniKAMERAman

klasický čecháčkovství jen brát a brát

ale něco za to dát to nikdy!! proč by to tady neměli postavit nevidím jedinej důvod!! nebo někdo chce aby se opakovalo něco jako 68. a přijely sem tanky?? jasně je možný že když by něco nastalo tak by se na nás západ třeba zase vykašlal, ale museli by jet přes polsko...pokud by si usmysleli islámští barbaři tak pře jiný sousedy z eu resp nata a nejsme v tom samy!! To je vnější bezpečnost státu a to že to tady postavíme, je jasná zpráva pro Rusko že se jich nebojíme a podaná ruka našim spojencům! Jen přiblblý socky zblblý alibistickým paroubkem můžou bejt proti...

0/0
27.11.2008 23:07

major Terazky

Re: klasický čecháčkovství jen brát a brát

R^R^R^R^R^

0/0
27.11.2008 23:32

moravan.sk

Re: klasický čecháčkovství jen brát a brát

S tou českou policií je skutečně špatné.

Najdou se zloději, opilci, úchyláci,rasisté...teď ještě i vúl

0/0
27.11.2008 23:32

major Terazky

Re: klasický čecháčkovství jen brát a brát

On má pravdu poseroutkové.

Vy co jste nikdy nebyli na vojně, co jste se tomu vyhýbali jak se dalo.

Vy co o našich vojácích v Afganistanu říkáte, že jsou žoldáci a nemají tam co dělat, vy co nadáváte na američany a ameriku a s radostí tam jdete vydělávat prachy. Vy co byste socanům nejraději vlezli do zadku. Vy byste měli být potichu a když už nic nechcete obětovat, tak aspoň blbě nekecat.;-€

0/0
27.11.2008 23:41

VAE2006

Re: klasický čecháčkovství jen brát a brát

magore , obětuj sebe :-))))))) Jsem hrdý na to, že nejsem cajzl. To mi věř.

0/0
28.11.2008 6:44

55108311

Re: klasický čecháčkovství jen brát a brát

Taky jsem hrdý na to, jak jsme to zvládli v 38. a 68.

0/0
28.11.2008 8:13

honza2007

Re: klasický čecháčkovství jen brát a brát

Ještě abychom zvládli 08 ;-)

0/0
28.11.2008 8:58

major Terazky

Re: klasický čecháčkovství jen brát a brát

Nevím přesně co znamená výraz Cajzl, ale jestli je to to co myslím, tak se Ti divím, že vůbec používáš češtinu, nesnižuje to Tvou hrdost? Nebylo by lepší psát příspěvky v cizím jazyce? Pokud ovšem nějaký ovládáš? Většinou se za takovými  monstrprohlášeními schovává malý zamindrákovaný čecháček, který nikde nebyl, nic nedokázal!;-D

0/0
28.11.2008 9:47

modrá šlápota

Hovadazhovadilí

:-©:-©:-©(Y)(Y)(Y)(Y)

0/0
27.11.2008 22:59

Pilát

vy v Cesku

delate to dobre  :-)  a Rusaci jako kolovratek stale opakuji, ze namiri rakety, ktere jsou jiz davno namireny  ;-D;-D;-D

 

0/0
27.11.2008 22:17

EU Man

Re: vy v Cesku

To je jako tvrdit, že radar NENÍ namířen proti Rusku, i když ve skutečnosti ano

0/0
27.11.2008 22:36

55108311

Re: vy v Cesku

Ten radar vypadá jako koule, ještě jsem neviděl nikoho mířit koulí :-)

Ale kauza radar opravdu připomíná naše opevnění v Sudetech: je to taky čistě obranné vojenské zařízení. Hitler taky pořád vyjadřoval obavy, že Československo zaútočí a dokládal to mimo jiné tím, že bunkry míří na Německo, a ne na Prahu. Taky si stěžoval, že Německo ohrožujeme členstvím ve vojenských uskupeních (a prosadil, že v Mnichovské dohodě je, že ČSR musí všechny vojenské smlouvy vypovědět).

Zajímalo by mě, jestli se Putin od Hitlera učí, nebo je to nějaká společenská zákonitost, že každý stát, který chystá vojensky expandovat, si nejdřív stěžuje na to, že ho jeho oběti ohrožují.

0/0
28.11.2008 5:53

EU Man

Re: vy v Cesku

K první větě nemám co bych dodal. Snad jen všechny zbraně předěláme do tvaru koule a hned budeme mít o několik zákonů méně - bo koulí se nedá na nikoho mířit a tudíž není nebezpečná.

k té expanzi: V případě Kubánské krize to byly právě USA kdo kvičely o expanzi...Takže se jen karty obrátily. Každopádně pro nás, myslím ČR, to znamená opět mít na území ČR cizí vojáky. A je jedno jestli 2 - 20 či 200 a více.

0/0
28.11.2008 10:43

55108311

Re: Kuba

Na té Kubě byl v 60. letech instalován radar? Nebo to bylo něco jiného? :-P

0/0
28.11.2008 12:01

55108311

Re: mít na území ČR cizí vojáky

Myslím, že podstatný rozdíl je, jestli sem cizí vojáci přijdou s naším souhlasem (už teď jich tu spoustu máme v rámci různých cvičení a jiné spolupráce), nebo BEZ SOUHLASU, se střelbou a v rámci bratrské pomoci.

A tím, že tu budeme mít americký radar, výrazně omezíme šanci, že v budoucnu přijde další bratrská pomoc z Ruska.

0/0
28.11.2008 12:07

major Terazky

Děkuji za schválení radaru v senátu

Děkuji všem senátorům, kteří se podíleli na schválení smlouvy o radaru v Brdech.

ANO RADARU.R^

0/0
27.11.2008 22:15

R@VI

Re: Děkuji za schválení radaru v senátu

jste zradce a zbabelec ... zase vitate "spojence", zase cekate lepsi zitrky a obranu zeme sverite od cizich rukou, doufate v silneho kamarada, ktery valci kvuli surovinam po celem svete a proto ma byt spolehlivy?

0/0
28.11.2008 9:13

major Terazky

Re: Děkuji za schválení radaru v senátu

Vážený, zrádce a hlavně zbabělec je ten, který nic nepodniká pro bezpečnost své země a jen tupě čeká na to, až ho některá velmoc bez jeho souhlasu obsadí a nakonec se s okupanty i bratříčkuje.

To se dělo v roce 1968 a dobře si to pamatuji, byl jsem tehdy už dospělý.

V tomto případě se snad jedná o něco jiného. Pro těch pár US vojáků a jejich technické zařízení musí být náš souhlas, nejde o žádnou okupaci. Navíc z toho budeme mít velký užitek ve vědecké oblasti. A co je hlavní, bude podstatně menší pravděpodobnost, že by sem vkročila noha RUSKÉHO OKUPANTA! A nedělejte si iluze, že můžeme přežít bez silného kamaráda, jsme ve středu Evropy a jsme příliš malí abychom byli schopni se sami bránit. Zkuste si to srovnat v hlavě a přestaňte jen papouškovat řeči mluvčího ruské 5. kolony  poslance Zaorálka.

0/0
28.11.2008 9:33

tuccy

Podle logiky

že jsou antirakety vlastně určitě přísně tajná zbraň prvního úderu...Vyzývám k zamyšlení. Raketa Sojuz je původem mezikontinentální střela R-7. U rakety Proton byla zpracována varianta s jadernými hlavicemi.  Neměli by potom antiradaristé protestovat proti Bajkonuru? Vždyť co lépe využít k prvnímu úderu než "selhavší start družice", zze kteréh se pak vyklube deset hlavic co poletí najednou z oběžné dráhy? ;-D

0/0
27.11.2008 21:56

denny2006

Re: Podle logiky

ale těm skutečným tzv."antiradaristům" přece vůbec nejde o nějaký,pro Rusa z voj.strategického hlediska bezvýznamný radárek,ale o přítomnost,instalaci americké voj.základny na našem území a tím o významné posílení českoamerické vazby!

0/0
27.11.2008 22:11

R@VI

Re: Podle logiky

jste zabednenec a jeste k tomu zradce a zbabelec ...

0/0
28.11.2008 9:14

major Terazky

Re: Podle logiky

českoamerické vazby je třeba významně posílit a také českoizraelské vazby! Jen tyto 2 armády jsou schopny bojovat.!

0/0
28.11.2008 9:39

denny2006

Re: Podle logiky

daj si pozor,nebo tě mentál zvoucí  R@VI morálně odsoudí;-D!

0/0
28.11.2008 11:41

kenitsok

tím, že rusáci odešli

dobrovolně z naší země, dokázali, že nechtějí konflikty.To se nyní o druhé straně říct nedá.A ještě chci upozoernit, že kdo si myslí, že v případě, že nás napadne nějaká velmoc bude USA riskovat konflikt, tak je úplnej blbec, kterej nezná historii , Mnichov a další dohody o rozdělovaní sféry vlivu, které se nakonec porušují a nic se neděje. Takovou zemičku jako my vždy někdo obětuje na oltář vlastního prospěchu. V minulém režimu si taky soudruzi mysleli, že záštita SSSR je věčná. MOžná, že nyní si myslí novodobí freformátoři a s nimi možná i někteří ti soudruzi, že je zase ochrání amíci. Válka by byla zase konvenční v zájmu zachování lidstva a než by dorazili amíci přes moře, tak by tu bylo rusové nebo Číňani. Tak protro nejsem tak naivní blbec , abych potřeboval lézt komukoliv do prdele. Pravda je , že když mně bude někdo mířit na hlavu, tak se taky poseru, ale to je úděl malého národa, ať má radar americkej nebo ruskej.

0/0
27.11.2008 21:46

spalovac

Re: tím, že rusáci odešli

Člověče kolik ti je let že plácáš takové pitomosti? Rozpadající SSSR bylo na začátku 90. let tak slabé, že pokládat jejich odchod za dobrovolný a ještě jako důkaz jejich nekonflktnosti může jen člověk který onu dobu nezažil.

0/0
27.11.2008 21:50

tuccy

Re: tím, že rusáci odešli

Dobrovolně? Nemělo to čirou náhodou něco společného s tím, že jsme je tady už nechtěli a že se jim doma sypala země na kousíčky? ;-D

0/0
27.11.2008 21:52

Kocourek69

Re: tím, že rusáci odešli

Kdyby nechtěli sami odejít tak by odtud a zvláště pak z východního Německa nikdo nedostal.

0/0
27.11.2008 21:55

tuccy

Re: tím, že rusáci odešli

Ne? Možná ti to uniklo, ale ti vojáci taky chtěli domů, zejména když tady už pak docházel žold a z domova psali jak je to v zadeli ;-D To je asi tak jako kdybys říkal, že Němci sami dobrovolně vyklidili jihozápadní Francii, protože tam na ně přeci nikdo neútočil a oni se stejně stáhli ;-D

0/0
27.11.2008 22:01

Najdete na iDNES.cz