Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Za Janov mohou Čunkové

Kdo může za to, že někteří Romové terorizují spořádané obyvatele Janova (Romy i Neromy)? A za to, že tito spořádaní občané hlasitě schvalují pogrom, který chtěli na tmavé uspořádat neonacisté? Formulace v titulku je k ministru Čunkovi trochu nespravedlivá. On se však stal symbolem dvou skupin lidí, kteří to zavinili.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

djjuras

Komárek je pěkné p.ak.o

Vážně nechápu, jak může někdo napsat takový blábol. Přál bych autorovi, aby ho někde v podvečer potkala skupinka těch ubohých chudáčků, kterým je potřeba podle něj pomáhat.

0/0
4.12.2008 19:00

neofyt

Příčinou jsou Komárkovci

Jednou z příčin dnešní situace jsou lidé jako je pan Martin Komárek, autor článku a jeho styl. Sebe, Uhla, a jiné pobodné v tom svém článku zapomněl vyjmenovat.

0/0
1.12.2008 12:20

Creed

to jsou kecy

když chce cigán pracovat tak práci najde, ale nesmí být líný pracovat !!:-©

0/0
28.11.2008 16:19

Kakarel

Komárku!

Vezmi si rodinu na 14dní domů a pak napiš článek. Takové chytráky za bukem mám rád jak osinu v (Y). Není tvůj strýček ten Huhl? Viděl jsi videa z Janova? Jak vypasení morgoši nadávají do českých kund a jiné nadávky a cajti nereagují? Tak si to pusť a pak kecej, v TV to neuvidíš!!!Voe!;-O8-o

0/0
28.11.2008 0:40

Ventre__Saint__Gris

Dokud to bylo ještě možné

tak průzkumy shodně uváděly, že průměrné IQ cikánů je v pásmu slabomyslnosti někde mezi 70-75 body. K stejným výsledkům došel průzkum z poslední doby tuším v Srbsku. Při aplikaci Gaussovy křivky je pak zhruba třetina v pásmu těžké demence. Připočtěte k tomu sociální demenci a uvidíte, že ten problém je témeř neřešitelný.:-/

0/0
27.11.2008 18:08

Rakeis

Re: Dokud to bylo ještě možné

Tak to s tebou nesouhlasím. Je to stejná chyba jako když jsme kdysi považovali lampasáky / gumy / za blbce. Když to vemu zpětně oni měli pěkný peníz, dobrá pracovní doba a práce, do důchodu v 55. Závěr: blbci jsme byli my. A tady, umějí pracovat  s tiskem, s cizinou /odjedou pěkně do Anglie tam žijí z podpor, podpora běží i tady, sem tam dají k soudu měst.úřady jako v Ustí n/L. Ta rodina co vysoudila ty prachy, ta se musela smát jak jsou gadžové debilové. Dostanou byty, rozmlátí je, dají jim nové. A tak dokola.

0/0
28.11.2008 17:49

Semper2

Pane Čunku vydržte , komárek je brebta

navíc z komunistické famílie .

Vivat Čunek R^

0/0
27.11.2008 18:04

Agent Přisluhovač

ne

Není to pravda. Cikáni u nás ve firmě pracují občas jako kopáči (mizerní, ale lepší než dlouhodobě nezaměstnaní "bílí"). Troufnu si říct, že jsem je poznal lépe než tzv. terénní sociální pracovníci - už proto, že většina si nedokázala uvědomit, že jsem jejich nepřímý nadřízený - pracovali vedle mě a bavili se přede mnou zcela otevřeně mezi sebou. žádné stesky na rasismus, prasečák v Letech, nedostatek možností, vzdělání, diskriminaci...Nedělejme z nich utlačované zoufalce - ve společnosti se orientují velmi dobře, v sociálním systému bezkonkurenčně nejlíp. Vědomě přijali životní startegii, která jim vyhovuje. Nemá cenu jim pomáhat. když sami nechtějí a dokopat je k tomu "násilně" je zase politicky nekorektní... 

0/0
27.11.2008 7:34

pinguone

.. to foto je krasne..

..a ta hlaska na tom detskym transparentu taky...;-D

0/0
26.11.2008 13:02

zajicek8

Sociální síť

vychovala jak bílé, tak černé cikány k naprostému parazitismu,

nerespektování svých povinností  a vydírání těch, kteří pracovali a

pracují.

Je třeba zreformovat sociální síť, edukace je až druhý krok. Některé kroky budou pro humanisti a mutikulti nepřijatelné. Sociální síť je třeba rozdělit. Jedna by měla fungovat pro hendikované/invalidy a měla by jim zajistit průměrný životní standard. Druhá sociální síť je pro ty, kteří nejsou v evidenci úřadu práce. Sociální dávka pro rodinu jako celek nesmí být vyšší než dva minimální platy, na počtu dětí nezáleží. Já si pořizuji jedno ditě, kterému chci zajistit standardní životní podmínky. Oni neumí uživit ani sebe a nutí jiné, aby živile je i jejich děti. Ze sociální dávky se prioritně, přímo z úřadu zaplatí povinné platby - nájem, elektrika, jídlo dětí ve škole, pokuty, splátky dluhů. Zbytek se rozdělí na denní dávky, které dotyčná osoba dostane po odpracování si veřejně prospěšné práce ten den, včetně sobot a nedělí.

0/0
26.11.2008 12:10

zajicek8

Re: Sociální síť

Neodpracuje - dávka propadá státu. Je nemocen, vyplatí se mu

% z dávky tak jako pracujícímu 0%, 50%,60%. Přídavky na děti zrušit, zavést odpočet na dítě ze základu daně a vázaný na řádnou školní docházku, nulovou kriminalitu a celodenní péči o dítě.

Nesplňuje dítě podmínky ? okrádalo spolužáky? šikanovalo? - rodiči neplníš svou

povinnost řádné výchovy, a tak máš po odečtech. Společnost Tě nebude

podporovat ve "výchově" Tvého spratka.

0/0
26.11.2008 12:16

Ahaman

Autor se zcela bez skrupulí

zařadil mezi ty, které v tom článku kritizuje.;-DRv Zřejmě nějaký pablb.

0/0
26.11.2008 12:09

eloper

To už snad néé!

Copak jste slepí, vždyť oni chtějí jen peníze a život zdarma. Jakákoliv pomoc, která nebyla finanční, se stala terčem posměchu nepřizpůsobivích. Vždyť mezi nimi je jaksi ostudné chodit do práce. Předhánějí se kdo z nich náís víc oškube a kdo se víc vyzná na sociálce.

     Přestaňte si, i vy redaktoři, dělat srandu z nás šikanovaných nepřizpůsobivými sousedy. Nikdy jste to nezažili, jinak by jste tohle nemohli napsat.

    Příspěvky zajicka08 jsou autentické a pravdivé, sám se s tím potkávám každý den.

Plně podporuji snahy extremistů, protože tohle už si žádá extrémní řešení. ;-O

0/0
26.11.2008 11:44

_Ufon_

Autor je velmi nebezpečný rasista

Cílem jeho článku je vytvořit mezi občany pocit naprosté beznaděje. Ano budeme dále utrácet peníze na nepřizpůsobivé občany tak dlouho dokud frustrace nenabyde takové úrovně, že občané vezmou spravedlnost do svých rukou. Jakékoliv integrační snahy jsou zbytečné, podstatou problému je diskriminace většiny na úkor nepřizpůsobivé většiny. Volání po metodách, které se neosvědčili je způsob jak situaci ještě více zradikalizovat. Pokud si to autor neuvědomuje pak je hloupý. V opačném případě je rasista.

0/0
26.11.2008 11:40

To je bomba

Prý ghetto - spíš prasata v žitě

Aha. Chudáci zbídačelí musí chlastat do tří do rána. Nevykládejte nám tu pohádky...

0/0
26.11.2008 11:36

zajicek8

Pane Komárku,

mám už plné zuby takovýchto článků. Jak jim více pomoci? Kolik integračních procesů chcet?

Dceru jsme vozili do školy MHD přes celé město (r.1993/1994), protože ve školkách na našem sídlišti byla povinně místa vyhrazena cikáňatům v rámci integračního procesu. Cikánské rodiny jim neplatily obědy (zatáhlo město) a příspěvek na školku se z 200 Kč zvýšil na 250 Kč za měsíc a dítě, aby se pokryl výpadek za cikáňata.

Projekt, kde se cikáňata měla naučit základům hygieny, češtiny a seznámit se s pohádkami, kreslením zpěvem atd, ztroskotal na tom, že cikánské mámy nebyly ochotné přivést dítě do 9 hodin do školky a požadovaly, aby pracovnice školek děti samy vyzvedávaly u nich doma a též je odvedly zpět po skonční školky, tj. v 17:00.

0/0
26.11.2008 10:41

zajicek8

Re: Pane Komárku,

Od druhé třídy (r.1997/1998) jsme nedostali družinu, ač jsme byli  s dcerou sami a moje práce byla  35 km od místa bydliště od 9 do

17:30. Našli jsme si paní na hlídání na ráno i na odpoledne za

30% mého příjmu. Družina byla vyhražena pro integrační program - cikáňat. Zdarma, město opět hradilo obědy i náklady družiny. Dobrovolníci a placené asistentky jim měly pomáhat s přípravou do školy. někteří byly ochotni chodit i do rodin. Do dvou měsíců projekt skončil pro nezájem - prý cikáňatům ubližovalo učení se odpoledne.

V domě, kde jsme bydlely, byl jediný byt 4+1 přidělen cikánské rodině, tatík navrátilec z výkonu trestu, počet dětí oficiálně 5 neoficálně asi 15, starší holky šlapaly, kunčofti stály pod oknem a vyřváváním si ve dne v noci dohadovaly ceny a způsob sexuálních služeb. Do měsíce se smrad táhl i do posledního 16.patra, celonoční diskotéky, návštěvy do bytu lezly i oknem. Pracovníci města nás utěšovaly, že mají dekret jen na rok a pak je přestěhují jinam.

0/0
26.11.2008 10:55

zajicek8

Re: Pane Komárku,

Pak se do bílých cikánů zvrhli sousedé v patře. Život na dávkách, jejich propíjení a šlapání chodníku se stali jejich programem. Dcera nemohla sama chodit domů, ožralé sousedky ji napadaly. Platili jsme si pána na hlídání. Kolikrát se opilá horda nemohla strefit do bytu a tak mi vykopávali dveře. Při nočním telefonátu na městskou policii to došlo tak daleko, že stačilo říci mé jméno a už vyjížděla zásahovka. Soud o řízeném vystěhování z bytu pro neplacení skončil tak, že jakási neziskovka jim zaplatila právníky, dohodla splátkový kalendář a mávala právem na bydlení. Že díky jejich právu se sousedi pod 15 a nad 60 báli sami vyjít z bytu, přibylo neuróz z nevyspání nikoho nezajímalo.  Vše skončilo tím, že obyvatelé byt zapálily.

0/0
26.11.2008 11:09

zajicek8

Re: Pane Komárku,

Rozhodli jsme se zakoupit byt v bílé lokalitě, zadlužili se. Do roka

nešťastnou náhodou zemřel nájemník nad námi a byt podělili

jacísi příbuzní - bílí cikáni. To, co jsme si zažili se zase opakovalo : smrad, 13 lidí v bytě, každého půl roku vytopený byt, kunčofti šlapek v každou denní a noční dobu, neustále

zničený výtah i vchodové dveře.

Po 30 letech svého dospělého života mimo gheto, podpořím každého, kdo tuhle chásku přinutí chovat se tak, aby neobtěžovali své okolí a vydělali si na své živobytí poctivou prací. A mám sto chutí proplesknout každého, kdo navrhuje další integrační programy a tahá další peníze z mé kapsy. Sám se s živým cikánem setkal jednou při jakési reportáži a to byl ještě rómský aktivista.

0/0
26.11.2008 11:19

pinguone

Re: Pane Komárku,

R^ 

0/0
26.11.2008 12:57

don Alojz

čunku styd se

;-DJo on tam ten bordel dělá Čunek! Tak to jsem netušil. 

0/0
26.11.2008 8:07

minutos007

Největším neštěstím

pro cikány je aktivita lidí jako Uhl a třeba tento článek. Ano asi se z toho bez pomoci nedostanou, ale dokud je bude někdo litovat a cpát jim peníze, nic to neřeší... Že neumí pracovat je prostě hloupost. Skutečnost je taková, že nejsou zvyklí pracovat. Nejsou zvyklí každý den vstát a jít osm hodin tvrdě makat. Protože dlouhá léta nemuseli. A na tom se nic nezmění dokud tady bude skupina lidí, která si z "romské otázky" dělá dobrý obchod a nástroj k sebezviditelnění a nalhává jim, že za jejich bídu mohou ti ostatní.  Kdysi někdo řekl " Jestli hledáš pomocnou ruku, najdeš ji na konci své paže." A to platí napříč rasou a vyznáním... A že se jim nechce makat na bílý.... Tak za prve nemakají na bílý ale ani na sebe a za druhé je to tvrzení, dle mého názoru rasistické..... Takže když začnou makat aspoň na sebe a na sobě musí to přinést výsledek. Jenže to za ně žádný aktivista udělat nemůže, to musí sami. Argument, že těžko hledají práci? Najdou prácí tisíce lidí z Ukrajiny a jiných států.

0/0
26.11.2008 2:14

minutos007

Re: Největším neštěstím

A to nemají žádnou podporu úřadů a neumí jazyk, tak proč jim to jde a cikánům ne? Protože pracovat chtěji.....

0/0
26.11.2008 2:17

Irish Stout

Nejprve pomoc, říkáte, pane Komárku...?

... tak do toho. Zkuste to. Nedokážu si představit pomoc lidem, kteří o ní nestojí, protože gádži pohrdají, pracovat zapomněli a i kdyby nezapomněli, nedělali by, protože nebudou přece dělat pro bílé, kteří jsou příčinou jejich bídy atd.

Takže suma sumárum, co teda? Co konkrétního navrhujete? Váš článek -račte prominout- jsou plané kecy. Všichni víme, že značná část těchto lidí propadla chlastu, drogám, zneužívá sociálních dávek, krade a nezřídka terorizuje okolí hlukem, nepořádkem atd. Ale co s tím konkrétně chcete dělat? To jsem se ve vašem článku nedočetl. A rád bych, protože to taky nevím.

0/0
26.11.2008 1:50

Pilat

clanek o ho\/nu

dobre si pamatuji to vase vykrikovani jak komunisti romy znicili a jak vy nto vsechno po tej revoluci napravite.. Zase rikam Ho\/no jste udelali jen jste celou situaci podstatne zhorsili. Za komousu meli alespon nejaky system dnes nemaji zadny. (Y)

0/0
26.11.2008 1:10

don Alojz

Re: clanek o ho\/nu

Komunistickou agitku po ránu nepotřebuju. Jdi makat soudruhu,za to co jste napáchali byste měli makat 100 let grátis

0/0
26.11.2008 8:10

Pattre

Stal jsem se svědkem...

Stal jsem se svědkem střetu policie s radikály 17.11.08 po příchodu demonstrantů z litvínovského náměstí ke křižovatce oddělující oblast starého Hamru a Janova. Policie zamezila ohlášenému průchodu demonstrujících do Janova a zahájila akci. Zde můžete reálně vidět první průběh policejního zásahu, střet s demonstranty a reakce místních obyvatel: www.stream.cz/video/8/183555-janovska-demonstrace-17-11-08 Osobně jsem video natočil na můj mobil při této příležitosti. Nebyl jsem účastníkem demonstrace, jel jsem tam víceméně navštívit mého kamaráda, ale samozřejmě využil možnosti se podívat. Policie dělala svou práci a lidi jim nadávali.  Mnoho lidí z této lokality, kteří samozřejmě na litvínovské náměstí 17.11.08 demonstrovat nešli a ani by je to nenapadlo, jsou ze situace naštvaní a jsou rozhodnuti další demonstračku na náměstí navštívit a podpořit. Je to vážnější, nežli si asi vláda, parlament, ministerstvo a příslušné orgány v Praze myslí, a lidi mají tendenci přecházet k radikálům.

0/0
25.11.2008 23:21

ferdapytlik

Re: Stal jsem se svědkem...

nějak mi z toho všeho uniká ta hlavní myšlenka ... to gró události

0/0
25.11.2008 23:28

Pattre

Re: Stal jsem se svědkem...

čti níže groooo :-)

0/0
25.11.2008 23:32

ferdapytlik

Re: Stal jsem se svědkem...

nečetl jsem ... má chyba ............................ R^R^R^

0/0
25.11.2008 23:36

Pattre

Re: Stal jsem se svědkem...

Nicméně co se samotné události týče, nejen svědectví přítomných (včetně mého), ale i svědectví policejního serveru http://www.policista.cz/clanky/reportaz/litvinov-dne-17-11-2008-428/ dokládá, že již samotný zárodek konfliktu totiž provázel značný chaos. Průvod byl zastaven, nikdo zejména v jeho střední a zadní části nevěděl proč a co se děje. Ze strany policie chyběla jakákoliv informace pro účastníky, co se chystá a účastníci akce nebyli ze strany policie či zástupců města informováni, co se děje a jaký bude další postup exekutivy, si lidé vyhodnotili tak, že policisté průvod a jeho účastníky bezdůvodně napadli a rozehnali, a svým hněvem nad tím se nijak netajili. To by mohlo pro nějakou nosnou myšlenkovou dedukci stačit ... nebo ne?

0/0
25.11.2008 23:35

Pattre

krásné nic neřešící úvahy

Myslím že velkou tupostí je generalizovat a obyvatele Janova obviňovat z rasizmu -zjednodušeně se to přiřadí k řádění těch nácků-, ale janovští toho mají vážení a milí plné zuby! Proto šáhnou po všem co Janov zviditelní. Nejhorší však jsou takové obecné pseudohumanistické plky o romech ... asi jako pan komárek. Má to jedno společné, krásné nic neřešící úvahy. Romové nechtějí dávat, jen brát a to nehorázně drze. Je to zlořád a s tím se musí jednat. Ne násilím, ale tvrdě. Nejde o prosazování pravdy nějakých nácků, ale jednoduše práva a spravedlnosti, aby "slušně" žijící občané se cítili v naší zemi bezpečně. Samozřejmě jako křesťan jsem naprostým odpůrcem rasové nenávisti, nicméně chápu rozhořčení zdejších obyvatel a jejich nepochopitelný příklon k Dělnické straně. Nejvíce se zde daří lichvě, úvěrovým podvodům, zneužívání systému soc. dávek pomoci v hmotné nouzi. Čunek po návštěvě Litvínova je zřejmě jediný, kdo navrhuje něco rozumného, tak snad z toho něco bude ... doufejme

0/0
25.11.2008 23:18

Pattre

Re: krásné nic neřešící úvahy

Rozrůstající se agresivní romská populace v Janově už roky bezdůvodně napadá místní obyvatele.Proč se to děje? Romská mafie v čele s pořízkem s golfovou holí, kterého jste mohli vidět na jiném videu cz.youtube.com/watch?v=m6q146MOIgs . Řvoucí romský boss na záznamu je odsouzený vrah a známá postavička severočeského podsvětí. Přihlížející policisté jsou bezmocní před urážky, vulgarismy a rasistickými výrazy těchto goril. Chlapík v bílém saku, který na konci videa omluvně poklusává za mafiánským bossem a nechává si od něj nadávat, je major policie Tomáš Hrabovský. Toto myslím důkladně osvětluje, proč policie na sídlišti nezasahuje a čí zákony tam ve skutečnosti platí.Místí obyvatelé již polici ČR nevěří a zcela oprávněně se smířili s faktem, že zde nebude ani chránit, ani jim pomáhat. Pomoci si prostě musejí sami. Události po 17.11. v Janově některých občanů přerostlo v pohrdání touto důležitou institucí.Situaci v Janově Policie ČR mnoho let nezvládá a obyvatelé Janova mají strach.

0/0
25.11.2008 23:24

Pattre

Re: krásné nic neřešící úvahy

Můj názor je, že skutečnými rasisty jsou zde mnoho let sami romové a za jediné rozumné považuji podpořit občany Janova a pomoci jim. Pak věřím, že extremismus nebude mít živnou půdu. Kdo nevěří ať se přestěhuje aspoň na půl roku do této lokality a pozná neuvěřitelnou realitu romské diskriminace místního obyvatelstva a zvrácenosti v podobě zneužívání společnosti bez ochoty vytvářet hodnoty ... tak si to prosím nějak přeberte. Vytlačování české populace je již mnoho let způsobeno i chybnou, příliš sociální a liberální, slepým humanismem otrávenou, politikou vlády i nemoudrou bytovou politikou MÚ Litvínov a časovaná bomba pomalu vybuchuje. Radnice problém neřeší – zřejmě ani neví jak. Jediné pozitivum, které bylo dle mého nezbytné, je zavedení tzv. poukázek namísto peněžité výplaty dávek.Ale to problém neřeší jako celek.Opatření nepřizpůsobeným občanům MÚ Litvínov šlápl na kuří oko. Levicoví aktivisté a různí romofilové se toho populisticky chopili a chtějí tento osvědčený postup zvrátit.

0/0
25.11.2008 23:28

ferdapytlik

Kulový, pane autore ...

... velký kulový

0/0
25.11.2008 22:43

Semper2

Řešení ? Institut domovského práva a cikány ze Slovenska

pospat zpátky. Tak by mohlo být repatriováno až 60 % Cikánů t.č. parasitujících v Čechách. Polici dělá přepadovky v ubytovnách Ukrajinců, někdy i dost brutálně. Jakto, že nikdo nekontroluje doklady slovenských ( a nově i rumunských a madarských) Cikánů. pane Komárku, kdo Vás platí za psaní takového svinstva ? Světový židovský kongres ? Nebo R. Lauder osobně ? Anebo snad fFdor Gál s Tydlitátkou osobně ?RvRvRv

0/0
25.11.2008 22:39

jajaja00

Dostali ale jakoby byt a jakoby práci.

"Jakoby byt"?!?!?!? Pokud já vím, tak dostávali byty první kategorie. A opakovaně, po "demolici" vždy nový.

"Jakoby práci" ? Pokud já vím, tak pro ně žádné neomluvené absence neplatily.

Atd.

0/0
25.11.2008 21:50

jajaja00

Komárek se evidentně musel zbláznit.

8-o8-o8-o

0/0
25.11.2008 21:47

barbudo

Lidé jsou různé ...

... někdo koná činnost zvanou práce, někdo ne. Něčí činnost je přínosná, něčí škodí. Někdo žije z výsledků konání svého, někdo z cizího. Někdy o tom ti cizí vědí, někdy ne. Někoho ti cizí živí dobrovolně, někoho ne ...

... někteří ukazují na jiné ...

... svět je rozmanitý ...

0/0
25.11.2008 20:48

Pravy_Juice

Komárku,

opět jsi potvrdil jaký jsi nehorázný hloupý pokrytec a ignorant. Rv splantáš dohromady fráze o ubohých Romech spolu s mantrou všech pseudohumanistů a politických "korektníků" o vině bílých za situaci v jaké jsou Romové a jak jim je třeba pomoci.

Zkus třeba nabídnout svůj pražský byt výměnou za byt některého starousedlíka v Janově, co Ty na to ? Můžeš pak těm ubohým Romům pomáhat přímo na místě... dobrým slovem, i svými penězmi, třebaže občas nedobrovolně,... no prostě ukazovat jim vzorce slušného chování,... můžeš se třeba spojit s Uhlem, třeba do toho půjde taky ? co Ty na to ? :-)

0/0
25.11.2008 20:47

Pravy_Juice

Re: Komárku,

Vždyť oni jsou v podstatě citliví a hodní, stejní jako my, jen ta naše ošklivá bílá většina je nechápe, a nadává na ně v hospodě. Vůbec se v tom slumu nemusíš bát o život, a můžeš si tam vzít i paničku, nikdo ji nezmlátí a neojede, neboj, jsou tam samí dobře vychovaní pánové a nebo i děcka, pokud je máš, místní romské děti a mládež jsou také moc hodné, nebudou na ně vytahovat nože, nebudou po nich chtít pěníze nebo vykouřit ptáka, to né, to oni né... ;-)

Mě opravdu vždy fascinuje a zároveň ohromně sere, když lidé (jako Komárek, Uhl, nedávno Fridrichová a další), kteří nemusejí bydlet s Romy, lépe řečeno s tlupou těch nepřizpůsobivých Romů, lidé, kteří jsou dobře zajištěni, mají bezpečné a pohodové pozice, bezpečné bydlení i existenci, tak když tito lidé odsuzují a posuzují jednání a názory lidí, kteří díky Romům mají strach nejen o majetek, ale i o svůj život, a život svých blízkých, případně o zdraví. Nemluvím vůbec o takových drobnostech, jako že se nemůžou vyspat

0/0
25.11.2008 20:55

Pravy_Juice

Re: Komárku,

, že musí snášet neustálý hluk a bordel, špínu a smrad, atd.

Prostě existují jen ubozí a utlačovaní Romové, ti bílí, kteří s nimi mají to štěstí sdílet prostor bydliště, tak Ti nemají právo na nic /tak maximálně si hodit mašli/. Nebo, že by jsi jim vysvětlil, že by se měli na věc podívat jaksi globálně, tolerovat své milé spoluobčany a když je náhodou tito zmlátí a okradou, tak to brát pozitivně a neházet je všechny do jednoho pytel, ( jen to oznámit příšlušným orgánům, které se na to příslušně vyse....ou)

jsi prostě blb, Komárku Rv

0/0
25.11.2008 21:02

Pavouk1

Teda pane Komarku,

kdo Vas za takoveto nesmysly plati? Asimilace CIKANU je nemozna a pomoc jim poskytovana se miji ucinkem.Jen celou situaci zhorsuje. Zavedme odebrani soc. davek jako trest za asocialni chovani a ejhle: asocialove odtahnou nekam jinam,proc asi? Protoze se prispusobit nechteji, tak jako my je nechceme tady. Oni chteji jen parazitovat na spolecnosti. To je jejich zivotni cil. Nas cil je zbavit se jich a vynakladat usetrene penize na vzdelani a lepsi zivot nasich deti.Stop pozitivnimu rasismu v jakemkoliv podani. Nikde ve svete nic dobreho neprinesl.

0/0
25.11.2008 19:10

rohatey

Tady je jediná pomoc

sebrat jim ty dávky, místo toho zavést celodenní stravování pro dospělé nějakou výživnou šlichtu, pro děti normální stravu  ve školách, tedy pokud by nešly do školy tak by byly o hladu,  nějaké příděli ošacení, ubytování. Tedy zrušit tenhle sytém kdy se parazitování a sekání harantů vyplácí. K tomu samozřejmě přísné tresty kriminály za krádeže a recidívu. Jinou cestu tady nevidím.

Hlavně by potřebovali pomoct z toho gheta ven ti všichni slušní ať bílí nebo tmavý. Žádná násilná integrace, tohle přináší jenom a jenom další nevraživost těch chudáků co s těmihle parazity mají žít v jednom domě. Takovéhle experimenty ať si autor a další  "ochránci" dělají ve svých nemovitostech  a neotravují život druhým. Jak dopadá takováhle "integrace" to jasně vidíme v tom Janově.   

0/0
25.11.2008 18:53

Helena1

Mě se taky chce plakat hlasem

Né, že by v článku nebyly pravdivé věci, ALE! Dokavaď se cikán sám nebude snažit, tak je veškerá pomoc marná.

CIKÁNI MUSÍ ZAČÍT OD SEBE!!!

Když nechtějí dělat,vodit děti do školy, mýt se, líbí se jim parazitovat, peníze za nic dostávat,... tak co s tím?

0/0
25.11.2008 16:30

sageorg

Odpovědní..........

volí pohodlné řešení.Moc mluví,utápí peníze daňových poplatníků bez efektu a problém tím neustále prohlubují.Dnes módní záležitost,jakési návraty ke kořenům,bych doporučoval i zmíněné skupině.Nikdo vám do nekonečna pomáhat nebude,musíte si pomoci sami nebo se přizpůsobit a plně respektovat zákony země se všemi důsledky. 

0/0
25.11.2008 14:43

divák - P

pořád to samé

Příspěvek má pravdu. Je to trochu psychologický ( ? ) eleborát. Takových už bylo a ještě bude, dnes už není vůbec problém jich vytvořit za hodinu deset a rozeslat do

novin. A L E (!!!) alespoň jednou větou, ve zkratce, C O  konkretního je třeba udělat

to se nedovíte. Pravda kromě požadavku na další miliony subvencí pro ,orgaisace, které Romy převychovávají : Už jste někde a někdy četli, k o n k r e t n í rozpis náplně práce přislušného terenního pracovníka a konktretní výsledky jeho práce ?

To, že okolní lidé  to M U S í  v zájmu výše uvedené převýchovy vydržet, píší, a to si všimněte, vždycky mudrcové a pisálkové, kteří  tam nebydlí a ani by za boha do takových míst bydlet sami nešli. Bylo by dobré, kdyby tak každý z nich napsal adresu, ze které to píše. To by bylo počtení.

 

0/0
25.11.2008 14:17

Rebby

Re: pořád to samé

Posilat autory ruznych uvah a zamysleni do mista problemu je trosku nesmysl. Oni tam nemuseji zit. Narozdil od tech lidi, kteri tam ziji, jeste maji zdravy nadhled.

0/0
25.11.2008 18:47

vojcek_p

Re: pořád to samé

zdravý nadhled bych tomu zrovna neříkal. Spíš nemají do probému vůbec žádný vhled a pak přichází s podobnými blbostmi jako Džamila.

0/0
25.11.2008 20:43

Pravy_Juice

Re: pořád to samé

Ty jsi dobrý cynik. :-) Zdravý nadhled ? ani náhodou, jen pokrytectví a lhostejnost, spolu s hloupostí.

a pověz, ty mudrlante, jak tedy mohou psát o problematice takových míst, když tam nebydlí, jak mohou tzv. se zdravým nadhledem posuzovat situaci místních slušných lidí, když ji vůbec neznají ?

0/0
25.11.2008 21:06

Najdete na iDNES.cz