Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Klikněte si na Monu Lisu na svém monitoru

Virtuální dveře otevírá dnes veřejnosti Europeana - evropská digitální knihovna. Jde o internetový portál, který zpřístupňuje všechny kulturní poklady zdigitalizované národními knihovnami, muzei a archivy v sedmadvaceti členských státech Evropské unie, píše José Manuel Barroso, předseda Evropské komise.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

babacek

Dobrá věc.

R^R^R^

0/0
23.11.2008 8:32

Hondoušek

Tak

Tak už jim to někdo hacknul

0/0
20.11.2008 20:41

vilemina

Zahlceno?

Taky mi to nešlo spustit, asi zahlceno..Něco málo v češtině zde, ale jen o projektu:

http://www.europeana.eu/portal/aboutus.html

Výsledek: souhlas s předchozím diskutujícím.:-(

0/0
20.11.2008 14:10

Stella Artois

Re: Zahlceno?

Zahlceno & Zabouchnuto & Zkolapsováno !

Rv

http://aktualne.centrum.cz/eurorubrika/clanek.phtml?id=622643

Rv

http://www.reuters.com/article/internetNews/idUSTRE4AJ3SN20081120

0/0
20.11.2008 17:05

jaroslav-s

Krásný projet na dve veci - část III.

Trochu jsem ještě zapřemýšlel, největší chybou je, že redakce idnes neuvedla odkaz na zmiňované stránky. Protože možná myslí projekt na stránce http://dev.europeana.eu/. Jenže tam najdetete akorát spostu řečí (jen anglicky, ale budiž) a na 1.stránce halasné oznámení: "Europeana will launch on 20 November, bringing you digitised books, films, paintings, newspapers, sounds and archives from Europe’s greatest collections".  Žádné vyhledávání, žádná čeština, žádný viditelný odkaz na tu slibovanou spoustu infomací. jen spostu řečí. Třeba v nich někde je nějaký "poklad" ukryt, ale nemám čas ho hledat. Můj result této stránky je NAPROSTO NEPOŽITELNÉ. Dle školního známkování 5.

0/0
20.11.2008 12:00

jaroslav-s

Krasny projekt na dve veci - část II.

...  Hledám stejné heslo na Google a Wikipedii, kladný výsledek a spoustu informaci obrázky a další odkazy, mám v několika sekundách.

Výsledek mého krátkého testu? Predsedou evropske komise uvadeny projekt je svou myslenkou velika vec, ale funguje stejne jako cela EU. Respektive jestli cela EU funguje jako tento projekt, tak si nemame co zavidet.

Result: "pro mne zatím NEPOŽITELNÉ". Dle školního známkování za 4 (za snahu).

0/0
20.11.2008 11:40

jaroslav-s

Krasny projekt na dve veci - část I.

Milý příspěvek, konečně něco pozitivního v záplavě negativních a bulvárních zpráv.

Rozhodl jsem se projekt vyzkoušet a tady jsou vysledky. Píšete o Moně Lise, hledal jsem tedy obraz Mona Lisa. Chci tomu věnovat max. 5 minut. pro srovnání užívám vyhledávač Google a Wikipedii. Neuvadite vubec odkaz na Evropskou knihovnu!!! Nevadí s Googlem to nacházím během 20 sec.

První pohled na http://www.theeuropeanlibrary.org je ohromující, rychlá odezva, 1.stánka slibuje hromadu úžasných informací z celé Evropy a snadné vyhledávání. Zkouším různými způsoby vyhledávat heslo Mona Lisa. Bez úspěchu! jediný výsledek je vždy hlášení "results not yet received". Zkouším hledat i jiná slova, stále stejná odpověď. Obtěžuje neustálé přepínaní zvolené češtiny do angličtiny. Jako vedlejší produk nacházím nechtěnou jednu stránku z vyšehradského kodexu a obrázek z díla J.A.Komenského. Pěkné, ale to jsem nehledal.....

0/0
20.11.2008 11:36

Najdete na iDNES.cz