Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pospíšil: Vrátím odpovědnost na 15 let, hlavně když zákoník projde

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil je ochotný vrátit hranici trestní odpovědnosti i pro legální sexuální styk v novém trestním zákoníku na patnáct let. Chce tak přesvědčit senátory, aby zákon podpořili. Ministr to řekl v dnešních Otázkách Václava Moravce v České televizi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zbynek._s

Senátoři, chovejte se odpovědně, vyzývá K213

Sněmovnou prošel návrh, který odporuje mezinárodním konvencím. Senátoři, chovejte se odpovědně, vyzývá K213. Zde:

http://www.k213.cz/start.php?act=read&art=1124

0/0
17.11.2008 19:31

pskoda

Tak to teda zklamal

Zvěřina je senilní, ten do toho vůbec nemá co kecat. Stejně tak, jako Ti "náhodou" oslovení novinářema. Vůbec neví, která bije a nemají přehled, jak na tom ty mladí dneska jsou. Ta hranice by prostě měla být stejná.

0/0
17.11.2008 8:36

rohatey

Re: Tak to teda zklamal

Hm, hm dneska se šuká už na základní škole v šatně o přestávce;-D, ovšem to jsou  nějaké tvoje zkušenosti z pomocné školy, řekl bych. My máme doma dvě takové a o ničem takovém jsem od nich neslyšel samy začali naprosto přirozeně až ve věku 15 - 18 let a nikoliv někde v roští s náhodnou známostí z hospody nebo v kabinetu s úchylným pedagogem ale na základě citů po přiměřeně dlouhé známosti.  

Je pravda že tohle záleží dost na komunitě, tuhle se mě ptala nějaká 10 letá Romka jestli nemám cigaretu, je možné že kdybych ji řekl že ji dám celý karton když půjdeme spolu do roští že by souhlasila. Tyhle děti co takto rostou na ulici to ovšem nejsou typické české děti které potřebují tu ochranou hranici aby je někdo nemohl zneužít když jsou bez dozoru rodičů ve škole, na rekreaci nebo na zájmové činnosti..

0/0
17.11.2008 9:06

babacek

Pospíšil: Vrátím odpovědnost na 15 let

Pane Pospíšil jděte do řiti.;-€

Ještě to nezačalo ani platit a již za udržení koryta obracíte jak komunista v listopadu 1989.:-©;-€

0/0
17.11.2008 8:09

rohatey

Re: Pospíšil: Vrátím odpovědnost na 15 let

Ještě si jaksi uvědomit že ta beztrestnost sexu se 14 letým dítětem to není "reforma" kterou dal do zákona Pospíšil, to tam protlačili nějací deviantní poslanci, typoval bych to na tu komunitu s tou jinou "sexuální orientací" tam je zájem na tom legálním přístupu ke 14 letých chlapcům z pozice pedagoga, kněze atd. určitě zcela enormní. ;-€  

0/0
17.11.2008 8:28

babacek

Re: Pospíšil: Vrátím odpovědnost na 15 let

Nelze na jedné straně chtít snížit trestní odpovědnost a na straně druhé dělat nějaká omezení. Ono stejně panen a paniců je asi jako ´´ mamutů ´´.

0/0
17.11.2008 8:40

rohatey

Re: Pospíšil: Vrátím odpovědnost na 15 let

A Babáček můžeš osvětlit co má společného trestní odpovědnost dětí a ochrana mládeže ??? Ono snad v Británii nebo USA kde trestně stíhají i 10 leté děti lze beztrestně prznit i 10 ti leté děti?. Tož to i o tom že se dítě ožere bychom jej měli nechat rozhodovat také samotné a nekriminalizovat nějaké hostinské kteří podávají alkohol k naprosto dobrovolné konzumaci. 8-o

0/0
17.11.2008 8:56

babacek

Re: Pospíšil: Vrátím odpovědnost na 15 let

Nemohu přece pro ně chtít na jedné straně trestní odpovědnost a na straně druhé je mít vlastně pořád za děti. Rozhodně nikdo nechce aby je mohl někdo zneužívat, ale v tom různým úchylům stejně sebelepší zákon nezabrání.

Až bude zákon postaven jako v USA tak se ozvou jiné hlasy odsuzujíc ho. To si nevybereš.

0/0
17.11.2008 9:06

rohatey

Re: Pospíšil: Vrátím odpovědnost na 15 let

Ty opravdu nevíš co plácáš, pokud tady nebudou zákony na ochranu dětí tak to právě bude situace že je člověk bude muset mít furt na očích. Vcelku není problém 14 leté dítě ohlídat když pobývá doma, stačí dohlížet na to s kým se stýká a kam chodí.

Problém je to ovšem když to dítě někdo svěří někomu jinému třeba škole, pošle na rekreaci nebo zájmovou činnost. Tady jsou ty zákony aby na těchle místech nemohl úchylný pedagog zneužívat svěřené děti naprosto nutné, to nemá s trestní zodpovědností dětí nic společného to je prostá ochrana dětí zrovna jako ten zákaz jim podávat alkohol nebo cigarety, tady argumentovat s dobrovolností to může akorát úchyl. :-©

0/0
17.11.2008 9:15

babacek

Re: Pospíšil: Vrátím odpovědnost na 15 let

Promiň. Ale to si nějak nerozumíme. Naopak pro zákony které budou chránit děti vždy budu, ale také budu pro zákony které budou chránit obyvatele proti dětským gangům. Tedy oba mluvíme o něčem jiném, ale v podstatě se vlastně shodujeme.:-)

0/0
17.11.2008 9:19

rohatey

Jinak soudruzi poslanci

Ono upřímně řečeno tahle legalizace sexu od 14 let je de fakto i legalizování svádění k pohlavnímu styku za úplatu nebo protislužbu dle §217a (což je navádění k prostituci) a dále legalizace zneužití závislého postavení a navádění k pohlavnímu styku dle § 243.

Já se nepamatuji že tyhle dva paragrafy by se u našich slavných soudů použili k odsouzení zločince, to jsou naprosto neprokazatelné záležitosti, pokud někoho za toto odsoudili tak to bylo vždycky jenom za ten sex s nezletilcem. Ono se leckdy špatně prokazuje i to násilí, na základě téhle změny unikne spravedlnosti i řada nejhorších násilníků.

Takže tohle Vaše deviantní snižování téhle hranice to není nic jiného než legalizování toho že někdo ze  14 letých dětí bude vychovávat štetky nebo prostituty pro homokomunitu, popř. legalizace násilí na dětech.  

0/0
17.11.2008 8:08

elverano

Re: Jinak soudruzi poslanci

Tohle vůbec neni pravda. Návrh novýho zákona tyhle dva tr. činy zachovává. Nadále by bylo trestné nabízet osobě mladší 18ti let úplatu za sex v záladní skutkový podstatě a  paragraf obsahuje ještě kvalifikovanou sk. podstatu, která přísněji trestá takový jednání ve vztahu k osobě mladší 14ti let.

0/0
17.11.2008 11:26

rohatey

Re: Jinak soudruzi poslanci

Hele prolhaný demagogu už jsi se zase probudil ???

Ono pokud je něco v zákoně trestné a nelze to nikdy prokázat tak jako by to tam nebylo, u těchhle věcí šlo odjakživa prokázat jen a jen to pohlavní zneužívání kteréžto  chtějí teď u těch 14 letých pro ty úchyly udělat beztrestným.

Znova se tě jasně tážu, tak odpověz: jaké jsou tvoje pohnutky takto demagogicky a lživě obhajovat beztrestnost úchylů kteří zneužívají 14 leté děti, pokud odmítáš odpovědět tak mezi tyhle lidi evidentně patříš ;-€

0/0
17.11.2008 11:56

elverano

Re: Jinak soudruzi poslanci

Promin, ale ty přeskakuješ z jednoho tématu uplně do jinýho. Píšeš, že snížením hranice na 14 let s sebou přináší i legalizaci svádění k pohlavnímu styku podle jinýho paragrafu. Já ti napíšu, že to neni pravda, že nový zákon zachovává prakticky stejnou úpravu v tehle věci jako ten starý zákon a ty zčneš argumentovat, že co není prokázane, jako by nebylo :). Opravdu úsměvné :). U nesnížené věkové hranice takový problem s dokazováním nebyl nebo co ? samozřejmě , že byl. Problematika dokazování vůbec nesouvisí se stanovením věkový hranice, tak nevim co to tady plácáš :). A na tvoje osobní útoky, že se snažím obhajovat nějaký úchyly (což samozřejmě není pravda) už nebudu reagovat,protože to je jako házet hrách na stěnu.

0/0
17.11.2008 12:04

rohatey

Re: Jinak soudruzi poslanci

Víš co ty si přečti ten příspěvek nahoře a snaž se ho pochopit a teprve potom něco piš, já tam nic nepíšu o tom že by tyhle paragrafy rušili, já tam píšu jen o tom že tyhle paragrafy jsou v praxi neprokazatelné a že teď chtějí zrušit u těch 14 letých jediný paragraf který občas v souvislosti s těmy výše uvedenými trestnými činy prokazatelný byl, takže tyhle devianty bylo možno nachytat alespoň na toto. Pokud chceš někde reagovat tak reaguj na to co bylo napsáno a nikoliv na to co napsáno nebylo.

Opět se dotazuji je toto skutečná nechápavost nebo "nechápavost" jenom předstíraná za kterou stojí nějaké osobní sexuální problémy.:-/

0/0
17.11.2008 12:11

rohatey

Re: Jinak soudruzi poslanci

Nebo ty snad nechápeš ten zásadní rozdíl mezi pojmy "přináší legalizaci" a "přináší de fakto legalizaci" ?8-o

0/0
17.11.2008 12:14

rohatey

Re: Jinak soudruzi poslanci

Nebo ty snad nechápeš že když došlo k svádění sexu za úplatu nebo ke svádění k sexu v pozici závislosti že bylo dobré když tomu člověku prokázali alespoň to pohlavní zneužívání a že v situaci kdyt toto bude beztrestné tak takový nemrava bude beztrestný ze všeho.

0/0
17.11.2008 12:19

elverano

Re: Jinak soudruzi poslanci

Je třeba vědět, že k tr. činu svádění k pohlavnímu sexu může dojít, aniž by tím člověk páchal tr. čin pohlavní zneužívání..čili tvoje věta "..že bylo dobré když tomu člověku prokázali alespoň to pohlavní zneužívání ..." je mimo. Chtěl sem tím říct, že trestnost činu svádění k pohlavnímu styku není podmíněna pohlavním zneužíváním. Proto se nemusíš bát, že dojde k legalizaci jednoho snížením věkové hranice u druhého, když tyhle dva činy spolu vlastně nesouvisí.  Úprva v novém zákoně je dokonce ještě přísnější než ta stará. Obsahuje toziž novou přísnější podstatu pro svádění k pohlavnímu styku v souvisloti s nezletilými. Stará úprava dopadá jen na mladistvý, čili nerozlišuje jestli k závadnýmu chování dojde s 17ti letým neb s 13 ti letým (ted mluvím o tr. činu svádění k pohlavnímu styku).

0/0
17.11.2008 12:29

rohatey

Re: Jinak soudruzi poslanci

Tyhle dva paragrafy spolu vůbec nesouvisí ;-D;-D Ono když někdo naváděl k sexu za úplatu 14 letého tak se to nikdy neprokázalo ale bylo možno ho potrestat alespoň za to pohlavní zneužívání. Tohle spolu opravdu vůbec nesouvisí.8-o

Viz mistr Kulinský, že on ty své favoritky zvýhodňoval tedy jim dával za sex výhody ve sboru, zájezdy,  že zneužíval závislé postavení těch dětí k tomu tam určitě docházelo ale prokázat se to nedá nikdy ale takový sex pod povolenou hranicí 15 let to občas i prokázat jde. Těchle pár vět to by snad pochopil i žák pomocné školy, u tebe mám opravdu pochybnosti. Ty zase na to odpovíš tím svým "Vojáci na koně, nemáme, nevadí nasedat", z tebe by byl dobrý lampasák ČSLA řekl bych.

0/0
17.11.2008 12:46

elverano

Re: Jinak soudruzi poslanci

Pochop, ale , že ono nebylo třeba něco takovýho dokazovat (to svádění), jelikož skutenčost, že se jednalo o osobu mladší 15 let, z toho automaticky dělalo pohlavní zneužívání s vyšší sazbou.

Pořád se tu neoháněj tím kulínským. Ten byl odsouzený za pohlavní zneužívání, kde mu hrozilo v druhým dostavic až 10 let. Ve světle tohoto ustanovení je § svádění k pohlavnímu styku, s daleko menší sazbou, uplně bezpředmětný, chápeš to ?

0/0
17.11.2008 13:04

rohatey

Re: Jinak soudruzi poslanci

No dobře to máš pravdu že nebylo potřeba nic dalšího prokazovat když bylo prokázané to pohlavní zneužívání. Zkrátka dneska kdyžd fotr  načape kantora se svou dcerkou ve 14 letech v posteli tak je to prokázaný trestný čin, až posunou tu hranici tak mu tak maximálně bude moci rozbít papulu a potom nebude stíhaný zvrhlík protože to svádění k sexu prokázat nelze a bude stíhán fotřík protože to ublížení na zdraví prokázané lze. To je ale právě to co ty tady opakovaně nechápeš když bude ta hranice na 14 letech bude možno beztrestně navádět tyhle děti k prostituci nebo zneužívat jejich závislého postavení.

Toto není žádné hloupé demagogické tvrzení jako ta tvoje, to je praxe, pokud tvrdíš opak tak mi najdi na internetu kde někoho úspěšně trestně stíhali třeba za zneužívání závislého postavení.

0/0
17.11.2008 13:45

elverano

Re: Jinak soudruzi poslanci

Pořád tvrdíš, že něco nelze prokázat...zajisté tedy asi máš bohaté zkušensotí s trestním řízením, konkrétně s dokazováním nebo ne ? O to neměj starost. Opakuju po několikáté, že prkázování zneužívání závislosti jistě není jednoduché, ale není o nic težší , než prokazovat spoustu dalších tr. činů, pohlavní zneužívání nevýjimaje.

A že případy úspěšného odouszení za tr. čin "zneužití závilslosti"podle tebe nejsou tak časté ? přiznám se, že neznám soudní statistiky, ale ty jistě taky ne. A pokud to soudíš podle četnosti úkazů v mediích...je jasný, že pro noviny je mnohem přiztažlivější kauza pohlavního zneužívání nezletilé osoby, než případy sexuálního chování mladistvých.

0/0
17.11.2008 14:45

rohatey

Re: Jinak soudruzi poslanci

Takže Kuldovi potom neprokážou nic a bude pohoda a Kulda vysmátý, protože to zneužívání závislého postavení prokázat nelze.

A znova tě žádám co je příčinou toho že ty tenhle stav kdy tihle zločinci budou moci zneužívat 14 leté děti v závislém postavení  pro své sexuální choutky tady obhajuješ?, stále se jaksi vyhýbáš odpovědi,  tohle normální člověk obhajovat nemůže, to musí mít nějakou příčinu, nejseš třeba náhodou ten s tou "jinou sexuální orientací" a netoužíš po tom abys měl beztrestný přístup ke 14 letým chlapcům. ?

0/0
17.11.2008 13:53

elverano

Re: Jinak soudruzi poslanci

Prosím tě, mluv k věci a nech stranou svoje výpady do mýho sexuálního života, který s tím nemá nic společnýho, děkuju. Nemůžu ti odpovědět, protože žádný takový stav neobhajuju. Nemůžu ho obhajovat, protože takový stav by podle novýho zákona neexistoval. 

Nový tr. zákon postihuje jednání kdy někdo někoho přiměje k sex. styku a k dalším v zakoně uvedených věcí zneužívaje jeho závislosti, bezbrannosti nebo svého postavení (a to bez ohledu na věk oběti). To by byl platný právní stav. Čili tebou uvedený případ, kdy otec přistihne učitile a 14ti letou dceru  vposteli, by byl trestatelný (pokud k tomu přistoupěj znaky uvedený v zákoně, čili zneužití závisloti, bezbrannosti nebo svého postavení či vlivu). To, že tobě osobně se to zdá byt u soudu neprokazatelené, je věc jiná. Psal sem už jidne, že dokázování obecně je procesně těžká věc, ale soud se s tím umí v rámic možnosti vyrovnat a prokazování těchto okolností není o nic těžší , než prokazování jiných trestných činů (třeba vydírání).

0/0
17.11.2008 14:08

rohatey

Re: Jinak soudruzi poslanci

?"seržante nemáme koně, nevadí nasedat" tohle by sis měl dát do kuchyně to je zřejmě princip tvého konání.

Nemel nesmysly pokud je tady hranice 14 let tak úchyl se bojí a nechá tu holku radši na pokoji, když tady bude ta snížená hranice tak nechá na pokoji holku jen do té nové hranice. Ono i ten Kulinský jak se ukázalo u toho soudu tak obvykle na tu hranici čekal a zbytečně neriskoval, akorát že se mu občas stalo že nevydržel počkat.

Znova se táži proč obhajuješ to aby sex se 14 letým dítětem byl beztrestný jseš homočlověk nebo jseš jako Opočenský zaměřený na tyhle děti.  ;-€

0/0
17.11.2008 14:37

elverano

Re: Jinak soudruzi poslanci

Kulsnkýmu bylo prokázáno 40 skutků s nezletilýma. To mu to tedy ulítlo opravdu občas :)). Jinak vzorně čekal...nenech se vysmát.  Devianti se zaměřují na mnohem mladší osoby (6,7,8,9 let)..protože tyto osoby opravdu kolikrát nevědí "co tem zlý pán se mnou dělá" a tydy ochrana zůsává zachována... Podle tebe 14ti letá holka není schopná rozlišit koho má před sebou ? To je opravdu tak blboučká, že je třeba ji chránit věkovou hranicí, aby nešla se starým promiskuitním úchlylem (respektive, aby on nešel za ni, protože každá 14ti letá holka neni schopna myslet a rozhodovat se,takže by bez řečí s ním šla), jak toto spojení hojně používáš ? já myslim, že ne. Mam dost známých,co učí na základce a měl by ses tam někdy zajít podívat, abys viděl jak vypadá dnešní mládež...Jsou uplně někde jinde, než byla geerace před ni.

Po desáte opakuju, že se mi moc nelíbí snížení věkový hranice na 14 let, ale nespojuju s tím tak dramatické důsledky jako ty. To je celý spor.A kůň je sice hezký,ale už omletý :).

0/0
17.11.2008 14:56

elverano

Re: Jinak soudruzi poslanci

Ty jseš ulně mimo mísu, promin :). Ty paragrafy jsou prokazatelný stejně jako ty ostatní. Druhou věcí je, že novej zákon nic neruší, jen posunuje hranici o rok níže. ČIli tebou viděná spojitost a smysl těch §§ zůstává zachován, jen s posunutou hranicí. Je pravdou, že tvoje příspěvky je někdy těžké uplně pochopit, protože jak obsah, tak i forma jsou někdy trošku "nic moc" .

0/0
17.11.2008 12:20

rohatey

Re: Jinak soudruzi poslanci

Prosím tě tohle to co tady píšeš to už se nedá slušně nazvat, ty nic nechápeš a chceš o něčem dikskutovat, s tímhle myšlením jdi besedovat s dětmi do mateřské školky. Ty tvé reakce na něco ty jsou typu "Vojáci na koně !!!! Seržante nemáme koně!!! Nevadí nasedat !!!"

Místo psaní těch nesmyslných hloupostí, nepodložených vymyšlených tvrzení které navíc reagují na něco co nebylo vůbec napsáno tak bych doporučoval opakovaně číst a přemýšlet.

Znova pro totálního nechápavce nebo předstíraného "nechápavce - úchyla" opakuji: posunuje se hranice u paragrafu který jediný šel občas při navádění k sexu 14 letých za úplatu nebo navádění k sexu v závislém postavení prokázat , tedy toto bude při posunutí té hranice beztrestné úplně, protože už nebude možné prokázat ani toto. Tenhle poslední odstavec si přečti tak 100 x sebou potom do zítra přemýšlej o významu a potom něco napiš.

0/0
17.11.2008 12:37

elverano

Re: Jinak soudruzi poslanci

Ne já ti rozumim, jak to myslíš.. Ty jsi rád, že když někdo sváděl 14ti letý k pohlavnímu styku(zároven tím páchal pohlavní zneužívání) tak , když mu bylo ono zneužívání prokázáno, tak to znamenalo, že mu prokážou i to svádění. V tomhle případě to je ale uppně jedno, protože zneuživání má vyšší sazbu a jelikož se unás sazby za tr. činy nesčítají, tak se v tomhle případě tr. čin svádění dostávaá tak trochu na druhou kolej a je prakticky bez významu.

V nově navrhované úprvě, kdyby někod sváděl k sexu 14tiletýho,tak už tím nepáchá pohlavní zneužívání. A tudíž se mu bude těžko (podle tebe je to vlastně nemožné) mu prokázat to svádění. Nevim, o o co opíráš tenhle názor. Takovýhle věci u soudu prokázat je těžké - obecně. ..

0/0
17.11.2008 12:55

elverano

Re: Jinak soudruzi poslanci

...Nevim, proč si myslíš, že je lehčí prokázat doborovlný sex 13ti leté osoby, než prokázat to,že někdo 14ti leté osobě za sex slíbí nebo poskytne úplatu. Podle mě se nedá obecně říct, že dokazovat první nebo to druhé je vždy těžší nebo lehčí. Vždy to bude individální, zaležet na okolnostech konkrétního případu.

0/0
17.11.2008 12:56

rohatey

Re: Jinak soudruzi poslanci

Ty vůbec obecně velmi málo rozlišuješ, skoro nic, k tomu sexuálnímu styku jsou dneska krásné důkazy např. DNA jestli jsi o tom neslyšel, ono třeba když někdo naláká dospělou ženskou domů a potom ji nějakou pohrůžkou násilí přiměje k sexu tak to násilí je neprokazatelné, pokud tu hranici sníží na 14 let tak takto bude možno bez problémů znásilnit každou 14 letou holku, pokud se na ní vztahuje ten dnešní paragraf tak si tenhle trik dneska nikdo nedovolí protože ví že by šel bručet.

0/0
17.11.2008 15:12

elverano

Re: Jinak soudruzi poslanci

No ono existují i jiné formy chování, které zákon vnímá jako pohlavní zneužívání nebo sexuální nátlak atd. , kde ti je DNA k ničemu, to jentak na okraj. Aha aha, takže za současnýho právního stavu je podle tebe bez problémove znásilnit 15ti letou holku (jen kvuli té hranici) ? to je zajímavý, proč ti úchylové to teda tak lehce podle tvého návodu nepraktikují. Pro takovýho úchala bude asi nerozhodný, zda jde o 14ti letou nebo 15ti letou. Takže ta hranice vlastně nehraje roli( tyhle věty jen vyplývají z tvýho argumetnu, tak abys mě zas na za ně nenapadal). Je to uplně zcestný názor. Kdyby to tak bylo, tak by takových zneužití a znásilnování 15ti letých holek bylo denně stovky.

0/0
17.11.2008 15:24

Bývalý volič ČSSD

ČSSD sice vítá, že se bude moci souložit s dětmi,

ale ve skutečnosti bude proti, protože se zvyšují trestní sazby za těžké zločiny, takže se bude muset se slzou v oku smířit s tím, že pedofilie zůstane trestná.

0/0
17.11.2008 7:49

rohatey

Ta úprava zákona abychom my

úchylové byly beztrestní a mohli beztrestně prznit 14 leté děti, ta má ještě jednu zásadní vadu ještě by bylo potřeba uzákonit že stejně jako "dobrovolný sex" s úchylem je ve 14 letech beztrestné i podávání alkoholu pokud konzumace alkoholu je "dobrovolná", zbytečné trestat že někdo dítěti naleje když je dítě trestně zodpovědné a samo může posoudit zda si dá panáka nebo nedá. To by potom  zásadně vylepšilo ty vaše šance dohnat to dítě k tomu našemu "dobrovolnému sexu", ono po nějakém tom panáku by se holčička nebo chlapeček už třeba tolik nevzpírali a bylo by to naprosto "dobrovolné" a podle zákona. :-© Jak k tomu takto přijdeme že uskutečníme "dobrovolný" zákonný sex s dítětem a nějaký úchyl nás bude trestně stíhat za podávaní alkoholu. Já myslím že když dítěti neuškodí ten sex že mu neuškodí ani ten krapet chlastu 

0/0
17.11.2008 7:49

zbynek._s

Ministr Pospíšil neví, která bije

Ministr  Pospíšil neví, která bije, když ponechal v tr. zák. paragraf 213 pro obživu soudců  a jejich klientely o jehož zrušení žádali čeští otci. Ať se pak ODS nediví, že dopadá při volbách zle, když žádnou pravicovou politiklu vlastně nedělá. Více na www.K213.cz

0/0
17.11.2008 0:33

ijwww

PÁNI ODBORNÍCI, MĚNĚ MLUVIT A VÍCE MYSLET !!!!

NOVÝ TRESTNÍ ZÁKON NEUKLÁDÁ MLADISTVÝM SOULOŽIT OD 14CTI LET !!!! !!!! !!!! !!!! 

O TOM ROZHODUJE PŘEDEVŠÍM VÝCHOVA !!!!

NOVÝ TRESTNÍ ZÁKON BY ZPŮSOBIL JEN TO, ŽE BY KAŽDOROČNĚ BYLO TRESTNĚ STÍHÁNO O NĚKOLIK NEDOČKAVCŮ (VYKONAJÍCÍCH DOBROVOLNOU SOULOŽ) MÉNĚ !!!! 

(NA ZNÁSILNĚNÍ SE VZTAHUJE JINÝ PARAGRAF)

 

0/0
16.11.2008 21:58

rohatey

Re: PÁNI ODBORNÍCI, MĚNĚ MLUVIT A VÍCE MYSLET !!!!

Máš pravdu že tady je rozhodující výchova a to jak rodič dohlíží na to s kým se dítě stýká a kam chodí. Má to ovšem jednu vyjímku a to je pobyt ve škole, rekreace a zájmová činnost kde rodič někomu dítě svěřuje s tím že na něj někdo dohlédne.  Klidně ať si tu hranici dají na těch 14 let, ale ať tam dají tvrdý paragraf na ty pedagogy co nejen ty svěřené děti neohlídají, oni je dokonce  sami v postavení dohlížejícího pedagoga pohlavně zneuživají. Tady ti úchylové bohužel ten zákon chtějí změnit k tomu že v ohrožení od úchylného promiskuitního pedagoga bude každé i sebeslušnější dítě pokud ho rodič pošle do školy, pustí na rekreaci nebo zájmovou činnost. ;-€ A nemluv o úprávě zákona který má chránit úchyly jako o nějakých nedočkavcích v ohrožení. :-)

0/0
17.11.2008 7:27

ijwww

PAN POSPÍŠIL NETRVÁ NA TRESTNÍ ODPOVĚDNOSTI OD 14CTI LET !

RUDÉMU BOMBASTICKÉMU PISÁLKOVI BY ASI UPADLO PÉÉRO, KDYBY ČLÁNEK NADEPSAL SLUŠNĚ !! A NEBO ŽE BY NEDOSTAL RUDÝ HONORÁŘ Z PENĚZ UKRADENÝCH NAŠIM POTOMKŮM ??

0/0
16.11.2008 21:40

zbynek._s

Re: PAN POSPÍŠIL NETRVÁ NA TRESTNÍ ODPOVĚDNOSTI OD 14CTI LET !

Australskou buší zněl hlas pana ing. Jiřího Fialy o české justici. Jen MS ČR zůstává stále slepé a hluché: http://www.k213.cz/

0/0
18.11.2008 0:27

hafblaf

Ministře spravedlnosti jste gay nebo pedofil?

Trestní odpovědnost - ano, ale proč to spojovat se sexem. Zákony by měli dělat rozumní a zdraví lidé. Myslím si, že u nás je dělají úchylové. Třeba se proslavíme jako stát, kde pedofilové mají zelenou viz katarský královský úchyl, který byl potpořen přímo ministrem. Škoda , že vládní úchylové své úchylky nemusí zveřejňovat, lidé by se snadněji rozhodovali ve volbách.  

0/0
16.11.2008 21:02

rohatey

Re: Ministře spravedlnosti jste gay nebo pedofil?

Osobně bych každého kdo toto takto zcela demagogicky spojuje poslal na sexuální vyšetření, já bych řekl že ty výsledky těch vyšetření by byly velmi zajímavé, to je to samé jako kdyby se trestní zodpovědnost  hostinská loby snažila spojovat s hranicí pro konzumaci alkoholu, to je nesmysl na zcela obdobné úrovni. :-©

0/0
16.11.2008 21:09

elverano

Re: Ministře spravedlnosti jste gay nebo pedofil?

Ono je dost problematický, když snížíte hranici trestní odpovědnosti  a zároven necháte věkovou hranici pro legální sex tak, že je možné krimininalizovat sex s trestně odpovědnou osobou. Je to prostě nesouměrnost, kterou žádný právní řád nemá rád. Takhle může dojít k situacím, kdy spolu budou souložit dva 14ti letý a oba by za to byli tresntě stíháni. To není záměrem zákonodárce. Proto snížení trestní odpovědnosti s sebou přináší i snížení hranice pro sex. styk. Já sám sme pro snížení trestní odpovědnosti, ale zároven se mi nelíbí snížení i hranice pro sex. Problem je v tom, že tyhle dvě věcí jsou protichůdný. Doufám, že mě rohatey zas nebude označovat za úchyla :).

0/0
16.11.2008 21:18

rohatey

Re: Ministře spravedlnosti jste gay nebo pedofil?

Akorát ještě tak objasnit co má společného trestní zodpovědnost dětí s ochranou mládeže před ohrožováním fyzického nebo duševního zdraví, to nemá společného zhola nic, to je jako tvrdit že na hranici pro trestní bezúhonnost navážeme konzum alkoholu a kouření.   Nějaký sex mezi dvěma mládežníky to se dá řešit snadno, stačí drobný odstaveček o beztrestnosti při rozdílu věku do 3 let.

Jinak pro úplnost ta trestní zodpovědnost od 14 let ta má být jenom poloviční tedy poloviční tresty a maximum 10 let.

Jinak je lež uvádět přiklady že to takto ve světě e spojují, na Slovensku jsou hranice 14 let a 15 let, např. v Británii, USA je trestně zodpovědné i 10 letí dítě a nikde to na tu ochranu dětí před úchyly nevážou, protože tohle vázat o to se může snažit jenom ten úchyl který tu beztrestnost potřebuje pro sebe. ;-€

0/0
16.11.2008 21:41

elverano

Re: Ministře spravedlnosti jste gay nebo pedofil?

Už mi došel čas a přiznám se i síla tobě něco psát...v zásadě s tebou souhlasim, ale...

0/0
16.11.2008 21:45

rohatey

Re: Ministře spravedlnosti jste gay nebo pedofil?

To jsem ti oprardu vděčný že už skončíš, s tímhle co tady argumentuješ to je opravdu těžko vysvětlitelné  proč tohle někdo může dělat:-/.

0/0
16.11.2008 21:51

ijwww

Re: Ministře spravedlnosti jste gay nebo pedofil?

VÁŽENÁ SLEČNO, DOVOLTE MI, ABYCH SE VÁS ZEPTAL, JSEM TOTIŽ PEDOFIL, KOLIK JE VÁM PŘESNĚ LET !! ÓÓÓÓ TAK TO VÁS MUSÍM PŘIJÍT ZNÁSILNIT AŽ ZA DVA MĚSÍCE !! NA SSHLEDANOU !!!!

HEHEHE !!!!

TO JE ALE TEN NOVÝ TRESTNÍ ZÁKON OŠKLIVÝ !!!!

0/0
16.11.2008 21:46

rohatey

Re: Ministře spravedlnosti jste gay nebo pedofil?

Koukám taky homo že?, 14 letí chlapci kteří ještě nemají ujasněnou svoji případnou sexuální deviaci ke skupině  homolidí to by byla snadná,  beztrestná a lákavá kořist pro vás jen tak nějak prý "modrooké" prý s jen nějakou jinou sexuální orientací. ;-€

0/0
17.11.2008 7:32

KAREL NEMEC

Gayové nejvíc touží po ..... ,A Pospíšil je co???

Gayové nejvíc touží po mladých chlapcích, staří  je fakt nelákají. Posunutím věkové hranice se jím usnadní situace. A Pospíšil je co????

0/0
16.11.2008 20:02

rohatey

Re: Gayové nejvíc touží po ..... ,A Pospíšil je co???

Tohle bych řekl že je ten důvod proč  se tady někdo snaží spojovat takto nesmyslně trestní zodpovědnost a ochranu mládeže před úchyly, ono kdyby hostinští měli v parlamentu takovouhle mocnou loby pijanů jako tam mají homolidé loby úchylů tak by tu trestní zodpovědnost začali spojovat s podáváním alkoholu. Ono logicky když tedy dítě může rozhodnout o tom zda se nechá zneužít úchylem tak by mělo mít právo i rozhodnout jestli se ožere. ;-€

0/0
16.11.2008 20:18

elverano

aa

Doufám, že jednotliví senátoři budou ruzumní a nebudou si hrát na důléžité a bránit přijetí zákona jen kvuli neshodě v jedné dílčí věci. To samý pplatí o prezidentovi.

0/0
16.11.2008 19:59

Najdete na iDNES.cz